Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Kupię kolumny Spendor model S9 lub inny odpowiadający tej konstrukcji - koniecznie z minimum 3 przetwornikami i podłogówki. Chyba, że ktoś chce odstąpić model SP-100, ale to jedyny monitor, którym jestem zainteresowany.

 

Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zmiany lub może polecić jakąś ofertę w Polsce, to bardzo proszę o informację na PW.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Spendor-S9e-Main-Stereo-Speakers-/161593874832?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item259fbed990#ht_423wt_1162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Czy ktoś miał doświadczenie Spendor + Hegel; warto?

Pozdrawiam

 

Ale czego oczekujesz od Spendora ?

 

Bo w zależności od amplifikacji potrafi być obiektywny lub czarujący tylko czasami udaje się to połączyć.

 

Teraz przeczytałem w "o mnie".

Do muzyki jakiej słuchasz i na jakim wzmacniaczu to raczej nie warto.IMHO

Chyba że chcesz radykalnie zmienić charakter brzmienia.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewallu, to może nie dyskusja do tego klubu - choć jest analogia między Heglem a tym co piszesz. Hegel to Spendor wśród amplifikacji - ekstremalnie rozdzielczy i dokładnie podaje co mu się podłączy. Przy słabym źródle i źle dobranym kablu wysiada.

Aż mnie wmurowało, jak usłyszałem jak wiele może zmienić interkonekt.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Firewallu, to może nie dyskusja do tego klubu - choć jest analogia między Heglem a tym co piszesz. Hegel to Spendor wśród amplifikacji - ekstremalnie rozdzielczy i dokładnie podaje co mu się podłączy. Przy słabym źródle i źle dobranym kablu wysiada.

Aż mnie wmurowało, jak usłyszałem jak wiele może zmienić interkonekt.

 

Całkiem możliwe że nie jesteś wrażliwy na estetykę jaką oferuje wzmacniacz lampowy lub po prostu Ci się znudził.

 

Lampy mają " troszkę " inne podejście do tematu niż tranzystor - na ekstremalnej rozdzielczości przeważnie im tak bardo nie zależy natomiast na wierności w cieniowaniu barwy już tak.

 

Spendor tą drugą cechą też uwielbia się pochwalić za to detal wtapiając w całość.

 

Jeżeli po wzmacniaczu lampowym Hegel cię zachwycił to czemu nie i z serwisowaniem mniejszy kłopot będzie.

 

Twój odbiór emocjonalny jest kluczowy.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

 

Jednak nie można uprzedzać się do postępu technologicznego.

Najnowsze wzmacniacze (oczywiście zrobione przez pasjonatów a nie byznesmenów) idą w kierunku dźwięku ponad podziałami tranzystor-lampa. Wydaje mi się, że to jest fascynujące.

 

Oczywiście serwisowanie i mniejszy pobór mocy - to dla mnie ważna rzecz,

(Chciałbym jesczcze posłuchać Lavardina ze Spendorami, póki co IMHO najlepiej z "naszymi" głośnikami brzmi Sugden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Zgadzam się.

 

Jednak nie można uprzedzać się do postępu technologicznego.

Najnowsze wzmacniacze (oczywiście zrobione przez pasjonatów a nie byznesmenów) idą w kierunku dźwięku ponad podziałami tranzystor-lampa. Wydaje mi się, że to jest fascynujące.

 

Oczywiście serwisowanie i mniejszy pobór mocy - to dla mnie ważna rzecz,

(Chciałbym jesczcze posłuchać Lavardina ze Spendorami, póki co IMHO najlepiej z "naszymi" głośnikami brzmi Sugden.

 

Postęp oczywiście jest czy duży każdy musi ocenić sam.

 

Jeżeli chodzi o Lavardina miałem okazję słuchać jest to fenomenalny tranzystor oczywiście specyficznie zbudowany z firmowym podejściem do efektu pamięciowego krzemu.

Środek wzmacniacza przy jego cenie może nie zachwyca ale cała para przy budowie poszła w szybkość układu oraz skrócenie połączeń wewnętrznych.

 

Dżwiękowo jest to taki odpowiednik układów lampowych z stopniem prądowym na el84.

 

Dżwięk jest świeży , rytmiczny , z doskonałą mikrodynamiką oraz wyrażną gradacją planów podczas efektów stereofonicznych.

To co go wyróżnia na tle innych tranzystorów to płynność i ciągłość brzmienia sporo w tym analogi do wzmacniaczy lampowych .

Natomiast nie szokuje potęgą i makrodynamiką ale przy Spendorze jest to troszkę mniej znaczące bo tych kolumn nie kupuje się do kruszenia ścian.

 

Ale mogę się mylić.

Bo zamierzenia audiofilii są różne.

 

Proponuję wypożyczyć i posłuchać do Twoich Spendorów wystarczy najtańszy model Lavardina - bo Twoje głośniki stawiają nikły opór dla wzmacniacza .

Efekt dżwiękowy opisany powyżej występuje już w modelu najtańszym a następnie dopłacamy za moc i wydolność prądową co nie jest kluczowe przy Spendorze.

 

Jeszcze jedno Lavardin mocno reaguje na kable głośnikowe warto o tym pamiętać.

 

Ogólnie jak będzie okazja to posłuchaj..............

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może to zabrzmi jak pytanie o to czy rynek krakowski piękniejszy od wrocławskiego...ale...czy warto kupić spendor sp1/2 płacąc więcej 2 tys od oferty (którą dostałem) na sp2/3?? Muszę tak zapytać, bo jednych z nich nie mam możliwości odsłuchać. Ale te które odsłuchałem pikne są :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może to zabrzmi jak pytanie o to czy rynek krakowski piękniejszy od wrocławskiego...ale...czy warto kupić spendor sp1/2 płacąc więcej 2 tys od oferty (którą dostałem) na sp2/3?? Muszę tak zapytać, bo jednych z nich nie mam możliwości odsłuchać. Ale te które odsłuchałem pikne są :-)

 

...przepraszam, coś z matematyką szwank...2,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

...może to zabrzmi jak pytanie o to czy rynek krakowski piękniejszy od wrocławskiego...ale...czy warto kupić spendor sp1/2 płacąc więcej 2 tys od oferty (którą dostałem) na sp2/3?? Muszę tak zapytać, bo jednych z nich nie mam możliwości odsłuchać. Ale te które odsłuchałem pikne są :-)

 

W jakim metrażu będą stać docelowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim metrażu będą stać docelowo ?

 

Metraż to ok 30 m2, ale dość specyficzne pomieszczenie. Strefa odsłuchu to jakieś 22-23m w prostokącie (3,5m x 7m)

 

czy chodzi o nowe modele sp 2/3 r2 czy starsze same 2/3?

 

Chodzi o model SP1/2 bez "r" (mają jakieś 15 lat).

2/3 to również bez "r".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Metraż to ok 30 m2, ale dość specyficzne pomieszczenie. Strefa odsłuchu to jakieś 22-23m w prostokącie (3,5m x 7m)

 

 

Do takiego metrażu raczej sp1/2 - model niżej też może być ale możesz mieć niedostatki na potędze , niskich tonach oraz makrodynamice.

Oczywiście dochodzi kwestia gustu.

Wszystko to przy całym szacunku dla wspaniałych sp2/3

brylujących w mniejszych pomieszczeniach.

 

Jeżeli zdecydujesz się na sp1/2 musisz zdawać sobie sprawę że ten model znacznie więcej wymaga od reszty toru i aby zagrał pełnią swoich możliwości będzie to wymagało większych nakładów finansowych niż w przypadku sp 2/3.

Oba modele są bardzo czułe jeżeli chodzi o staranny dobór elektroniki i kabli oraz podstawek.

 

Pięknie się odwdzięczą jeżeli potraktujemy je na poważnie.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest jakiś forumowicz ze Śląska, który mógłby za kaucją udostępnić Spendor sp 2/3 na dzień, dwa do odsłuchu w moich warunkach lokalowych?...oczywiście całą odpowiedzialność za takową operację biorę na swoje barki. Wiem, że prośba jest dość nietypowa, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam w klubie ze swoimi SP2/3R2 kupionymi już jakiś czas temu ,

 

gdy ich posłuchałem natychmiast Harbeth M30.1 poszły do sprzedaży. Widać radialowe granie nie dla mnie ,mimo to dobrze wspominam te Herbatniki ,ale po posłuchaniu Spendora odeszła mi ochota na Harbeth-to tak jakbym zdjął z nich koc .

Spendor jednak o krok do przodu przed Harbeth !!! mając jednocześnie obydwa głośniki razem jeszcze wtedy z Lebenem 300F stwierdzam świetną synergię ze Spendorami -wreszcie po podłączeniu Spendora z Lebenem dźwięk nabrał życia i przejrzystości -zniknęło gęste lekko przesłodzone granie. Co dziwne nawet już Pan "P. " w swoich mailach poleca Spendory jako bardziej synergiczne połączenie z Lebenem .Spendor w tym wypadku jest łatwiejszy do wysterowania.

Jak chcecie kupić jakiegokolwiek Lebena z serii 300 i Harbeth ,to przesłuchajcie jeszcze Spendory ,bo być może nie popełnicie tego błędu co ja kupując pochopnie Harbeth -w tym przypadku M30.1.

 

jak tam muzyka ze Spendorków? już po pewnym dłuższym czasie grania może jakaś wyrobiona opinia na temat charakteru ich grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałbym dołączyć do klubu ze Spendor S9 :)

 

U mnie grają z Sugdenem A21. Co prawda jeszcze nie mam docelowego źródła (dac) i szukam przewodów głośnikowych i rca więc prosiłbym o sugestie na co warto zwrócić uwagę przy kupnie? Generalnie nie chcę bi-wire chociaż taką możliwość dają kolumny. Myślę, że od Albedo nabędę Jumpery (srebrne) a kable głośnikowe będą single-wire. Czy koleżanki/koledzy pomogą ? :)

 

p.s. chociaż koleżanek tu chyba jest zdecydowanie mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuh! To niezłe obciążenie dla Sugdenika.

 

Warto spróbować polskie kable Audiomica Dolomit (jumpery Audiomica Quan). Można je przetestować bez zobowiązań zakupu.

 

Grają świetnie z klasą A - dynamicznie, żywo, co najważniejsze "wypełniają" kolumny a tego w takim zestawie potrzeba. Wyjdzie z tego raczej sala koncertowa na żywo niż cykanie, stukanie. Kabelki wymagają czasu by pokazać kolorki - ale cierpliwość zostanie wynagrodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam muzyka ze Spendorków? już po pewnym dłuższym czasie grania może jakaś wyrobiona opinia na temat charakteru ich grania?

tak spendor to jest to -skutecznie pogoniły harbeth m30.1 ,albo po prostu słodkie harbetho`we granie nie było dla mnie...

teraz gra muzyka ! A przy tym spendory 2/3r2 są o wiele łatwiejsze do napędzenia.SP2/3R2 to bardzo prawdziwe przejrzyste kolumny urzekająca jest średnica ,wokale ,instrumenty akustyczne,budowanie planów i to wspaniałe czarne tło ,które było schowane gdzieś w tyle w harbeth.

JEDNAK SPENDOR o krok do przodu przed harbeth-chyba jednak nie lubię brzmienia tego radialu.

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak spendor to jest to -skutecznie pogoniły harbeth m30.1 ,albo po prostu słodkie harbetho`we granie nie było dla mnie...

teraz gra muzyka ! A przy tym spendory 2/3r2 są o wiele łatwiejsze do napędzenia.SP2/3R2 to bardzo prawdziwe przejrzyste kolumny urzekająca jest średnica ,wokale ,instrumenty akustyczne,budowanie planów i to wspaniałe czarne tło ,które było schowane gdzieś w tyle w harbeth.

JEDNAK SPENDOR o krok do przodu przed harbeth-chyba jednak nie lubię brzmienia tego radialu.

 

właśnie moje następne kolumny to będą z pewnością sp2/3r2 ponieważ niebawem będzie większe pomieszczenie odsłuchowe. Obecne sp3/1r2 w moim metrażu są idealne.

Ps

Jak będzie chęć sprzedaży 2/3 r2 to zapraszam na priv - bo jak wiadomo króliczka to raczej goni się i goni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.