Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem możliwość słuchać Harbethy na standach Stand Art (waga gdzieś tak 50-60 kg) a następnie przestawiłem na standy lekkie

różnica w brzmieniu była znaczna na korzyść standów lekkich....pewnie jest duża rzesza ludzi którzy twierdzą że jest dokładnie odwrotnie

trza samemu to posłuchać. Na ostatnim Audio Show Spendory sp100r2 grały na lekkich i metalowych standach i właśnie takie bym

dał pod Spendory....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przedstawiam moje przepiękne referencyjne BBC monitory SPENDOR S-100 na lekkich metalowych standach "Made in UK", które odziedziczyłem razem z kolumnami po pierwszym i przede mną jedynym angielskim właścicielem kolumn.

Razem wyglądają i się sprawdzają według mnie świetnie.

 

 

005_zpsejdo2tq3.jpg

 

004_zps4hcwot1r.jpg

 

009_zpseqawspxv.jpg

 

008_zpsatg4wpec.jpg

 

007_zpskbbxo0fd.jpg

 

Ready for tri-amping, jeżeli ktoś tak woli :)

 

PS: Zdjęcia są jeszcze zrobione pierwszym właścicielem. Podstawki mają kolce, które nie widać na zdjęciach. Oczywiście kolce zainstalowałem i używam. Szukam fajna, około 7-10cm grubą kamienną płytę pod podstawki. Wtedy będzie idealnie. Może ma ktoś pomysł jaka najlepsza, gdzie ją kupić... Bedę wdzięczny za radę!

Kolumny są niesamowicie zadbane, nie mają praktycznie żadnych uszkodzeń.

Prezentują się i grają jak nowe ;)

 

Tutaj jeszcze dla chętnych szczegółów, review w Stereophile:

http://www.stereophile.com/standloudspeakers/690spendor/

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że elektroboy ma jeszcze inne "lepsze" kolumny i będzie miał problem co "sobie zostawić" ;).

 

Pozdro

Tak, to prawda, referencyjne TDL-e będą trudne do pokonania.

Jednak do ostatecznej decyzji jeszcze daleko.

Zawsze chciałem upolować oraz sprawdzić, posłuchać w swoim systemie legendarne SPENDOR S-100.

I mi się to w końcu udało :)

Musiałem pokonać sporo przeszkód. Anglik pierwotnie radykalnie wykłuczył jakąkolwiek wysyłkę kolumn i dopiero po moim długim pisemnym oraz telefonicznym przekonywaniu się zgodził na odebranie/transport kolumn przez firmę zajmującą się przeprowadzkami kosztownych mebli. Niestety takie firmy nie należą do najtańszych. To jeszcze bardziej podbiło już i tak wysoką cenę za kolumny. Niestety funt kosztuje prawie 6zl :((( Ale nie cofnełem się przed niczym i kolumny są już tylko moje :)

By wydostać z kolumn maksymum, potrzebuje znaleść dla Spendors odpowiedni wzmacniacz/-e.

Czuję i słyszę że 2x30W lampa zdecydowanie za słaba, by pociągnąć tak potężne kolumny. Niestety brak mi aktualnie mocnej tranzystorowej końcówki odpowiedniej klasy. Na szczęście za parę dni będę miał w domu fantastyczny MARANTZ Esotec SM-9. Może to on będzie idealnym partnerem dla moich S-100.

Dodatkowo mogę "odkurzyć" moją super mocną lampową końcówkę Audio Research D-76A która jest na razie "hybernowana" w magazynie. To świetna, bardzo precyzyjnie grająca 2x80W lampa.

Oczywiście sprawdzę wszystkie jedno- oraz multi-amping kombinacje.

Dopiero wtedy się pokaże, czy Spendor-y będą w stanie przybliżyć się, lub nawet dorównać moim dużym TDL RSTL.

Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, proszę o podpowiedź, radę, znawców kolumn tego producenta, a mianowicie czy do pokoju 18,5m2 wystarczy model SP2/3R2? A może w zupełności wystarczy model SPENDOR SP 3/1R2 I drugie pytanie, czy model ten da się prawidłowo (aby wydobyć z nich to co najlepsze) wysterować wzmacniaczem lampowym na lampach KT88 Jolida 502S?. Proszę o ewentualne sugestie. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez jansen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o podpowiedź, radę, znawców kolumn tego producenta, a mianowicie czy do pokoju 18,5m2 wystarczy model SP2/3R2? A może w zupełności wystarczy model SPENDOR SP 3/1R2 I drugie pytanie, czy model ten da się prawidłowo (aby wydobyć z nich to co najlepsze) wysterować wzmacniaczem lampowym na lampach KT88 Jolida 502S?. Proszę o ewentualne sugestie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

mam sp2/3r2 pierw grałem w 16m2 i było ok, przeprowadziłem się międzyczasie i gram w 20 kilku i też jest ok, co do wzmacniacza to właśnie na lampach kt88 to jest idealny trop, doda kolumn dynamiki przejrzystości przestrzeni itp., grałem na tych kolumnach z labenem 15 wat i też dawał radę więc o wysterowanie się nie martw

 

swoją drogą sp2/3 r2 mogę załatwić w bdb cenie jak jesteś zainteresowany pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

w klubie cisza, wszyscy słuchają swoich Spendorów.

Niebawem miną trzy lata, gdy gram na Spendorach sp2/3, kupionych od klubowicza i kolumny wciąż mnie zaskakują. Każda najdrobniejsza zmiana w systemie jest wyraźnie słyszalna. Grają wszystkie kable, lampy etc. Do tego stopnia, że niektórych sieciówek nie da się słuchać. Spendory grają każdy rodzaj muzyki, niczego nie faworyzują. A wszystko to bez agresji, jazgotu, ale i bez utraty detali. Nie za ciemne, nie za jasne, ani za wolne, ani zbyt rześkie, fajnie zbalansowane, a jednocześnie barwne i muzykalne. Dla mnie kolumny chyba już na zawsze, a może to najlepszy zakup audio ?

Spendory grają w pokoju 30m2, 80cm od ściany tylnej, 1m i 1,4m od bocznych. Miejsce odsłuchu znajduje się mniej więcej na środku pokoju, kolumny stoją na szerszej ścianie.

Napędza je lampa PP 2x30 na 6CA7. Standy drewniane, samoróbki, zdjęcia są kilka stron wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klubie cisza, wszyscy słuchają swoich Spendorów.

 

Niebawem miną trzy lata, gdy gram na Spendorach sp2/3, kupionych od klubowicza i kolumny wciąż mnie zaskakują. Każda najdrobniejsza zmiana w systemie jest wyraźnie słyszalna. Grają wszystkie kable, lampy etc. Do tego stopnia, że niektórych sieciówek nie da się słuchać. Spendory grają każdy rodzaj muzyki, niczego nie faworyzują. A wszystko to bez agresji, jazgotu, ale i bez utraty detali. Nie za ciemne, nie za jasne, ani za wolne, ani zbyt rześkie, fajnie zbalansowane, a jednocześnie barwne i muzykalne. Dla mnie kolumny chyba już na zawsze, a może to najlepszy zakup audio ?

Spendory grają w pokoju 30m2, 80cm od ściany tylnej, 1m i 1,4m od bocznych. Miejsce odsłuchu znajduje się mniej więcej na środku pokoju, kolumny stoją na szerszej ścianie.

Napędza je lampa PP 2x30 na 6CA7. Standy drewniane, samoróbki, zdjęcia są kilka stron wstecz.

 

 

Chyba masz rację, w tym roku będę świętował 14 rocznicę od zakupu nowych 2/3 i nie zamierzam kupować niczego "lepszego." Zważywszy, że AS to raczej serwis dla marudzących i kapryszących, po co pozbywać się czegoś, co się, po prostu, sprawdziło(?)

 

Im lepsza akustyka i tor tym lepiej grają. Spendor po prostu gra jak trzeba: piękna, spójna prezentacja, wycofana scena. Tak lubię i jeśli tego nie mam w pokoju - zawsze jest coś nie tak.

 

Mam ochotę na SA1 do mniejszego systemu. ale niełatwo je kupić.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o podpowiedź, radę, znawców kolumn tego producenta, a mianowicie czy do pokoju 18,5m2 wystarczy model SP2/3R2? A może w zupełności wystarczy model SPENDOR SP 3/1R2 I drugie pytanie, czy model ten da się prawidłowo (aby wydobyć z nich to co najlepsze) wysterować wzmacniaczem lampowym na lampach KT88 Jolida 502S?. Proszę o ewentualne sugestie. Z góry dziękuję za pomoc.

kolego grałem na tych Spendorach trochę czasu ,raczej polecałbym model 3/1 ,bo 2/3r2 potrzebują sporo miejsca wokół siebie najlepiej metr od tylnej sciany i jeszcze więcej od bocznych.

3/2 to spore paczki i trudne do ustawienia ,w małym pomieszczeniu jest problem z basem ,lepiej jak basu jest za mało niż za dużo ,jak jest za dużo to trudno go opanować w małym pomieszczeniu ,chyba że masz możliwości na profesjonalne wytłumienie pomieszczenia.

Jeśli chodzi o lampę to wzmacniacz o którym mówisz jest idealny ,ale jeszcze lepiej z lampami 6550 ,możesz je oczywiście zamienić na takie ponieważ w tym wzmacniaczu pasują bezproblemowo.

Dźwięk będzie bardziej przejrzysty i namacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na 3/1 w 18m2 plus z boku aneks 7 m2 i wejscie z tyłu kolumny do przedpokoju i jest lepiej niż dobrze a przewaliłem trochę paczek. nie maiłem niestety 2/3 w swoim pomieszczeniu, ale w sklepie kolumny grały sporym wolumenem

 

zgadza się, sp2/3 grają dużym dźwiękiem, ale dzięki bas refleksowi z przodu z basem nie ma żadnych problemów, przynajmniej u mnie. Bas idealnie da się stroić odległością kolumn od ściany za nimi. Miałem mniejsze kolumny z otworem z tyłu i bywało różnie, głównie z powodu umiejscowienia prawej kolumny bliżej narożnika pokoju, tymczasem przy Spendorach od razu wiedziałem, że z basem nie będzie problemów. Nie jest to może tak twardy i punktowy bas jak np. z ProAc Studio 100, ale ładnie wpisuje się w ogólną koncepcję brzmienia kolumn. Fajnie można też dobrać ilość wysokich tonów, kolumny zdecydowanie reagują na dogięcie. Moje są dogięte bardzo delikatnie, znajomi dziwią się, że tak mało.

Kusi mnie jeszcze by spróbować lampy SE, jednak mam obawy, że może być zbyt anemiczna dla tych kolumn. Mimo, że łatwe w prowadzeniu, szczególnie skuteczne nie są. No i 30m2 trzeba nagłosnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, sp2/3 grają dużym dźwiękiem, ale dzięki bas refleksowi z przodu z basem nie ma żadnych problemów, przynajmniej u mnie. Bas idealnie da się stroić odległością kolumn od ściany za nimi. Miałem mniejsze kolumny z otworem z tyłu i bywało różnie, głównie z powodu umiejscowienia prawej kolumny bliżej narożnika pokoju, tymczasem przy Spendorach od razu wiedziałem, że z basem nie będzie problemów. Nie jest to może tak twardy i punktowy bas jak np. z ProAc Studio 100, ale ładnie wpisuje się w ogólną koncepcję brzmienia kolumn. Fajnie można też dobrać ilość wysokich tonów, kolumny zdecydowanie reagują na dogięcie. Moje są dogięte bardzo delikatnie, znajomi dziwią się, że tak mało.

Kusi mnie jeszcze by spróbować lampy SE, jednak mam obawy, że może być zbyt anemiczna dla tych kolumn. Mimo, że łatwe w prowadzeniu, szczególnie skuteczne nie są. No i 30m2 trzeba nagłosnić.

dokladnie jak piszesz 30 m2 to ideał dla tych kolumn,bass reflex z przodu przy tak cienkich ściankach obudowy nie ma większego znaczenia ,te kolumny grają najlepiej jak mają wokół siebie sporo wolnego miejsca ,te paczki same w sobie niesamowicie drgają...

co do napedu to najlepiej grają z mocną lampą ,u mnie grały z Octave V7SE i on dopiero trzymał bas w ryzach ,z małym Lebenem też było ślicznie ,ale brakowało kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje A3 są raczej dosyć łatwe w napędzeniu są nominalnie 6omowe , naim xs2 daje radę bez problemu je napędzić a wynikowe połączenie jest bardzo muzykalne wciągające i nie męczące przy długich odsłuchach. Kontrola pasma, ułożenie detaliczność jest bardzo dobra a głębokość sceny szerokość i przestrzeń rewelacyjna nic nie wypchane jest do przodu jak miałem w połączeniu naima i dynaudio f160. Te dwie firmy spendor i naim szalenie dobrze się brzmieniowo zestawiają, zresztą na forach brytyjskich można dużo o tym poczytać.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kolego grałem na tych Spendorach trochę czasu ,raczej polecałbym model 3/1 ,bo 2/3r2 potrzebują sporo miejsca wokół siebie najlepiej metr od tylnej sciany i jeszcze więcej od bocznych.

3/2 to spore paczki i trudne do ustawienia ,w małym pomieszczeniu jest problem z basem ,lepiej jak basu jest za mało niż za dużo ,jak jest za dużo to trudno go opanować w małym pomieszczeniu ,chyba że masz możliwości na profesjonalne wytłumienie pomieszczenia.

Jeśli chodzi o lampę to wzmacniacz o którym mówisz jest idealny ,ale jeszcze lepiej z lampami 6550 ,możesz je oczywiście zamienić na takie ponieważ w tym wzmacniaczu pasują bezproblemowo.

Dźwięk będzie bardziej przejrzysty i namacalny.

 

podpisuje się pod tym Spendory to wyjątkowe kolumny, właśnie sprzedałem swoje SP2/3r2 za dobre pieniądze a i tak bije się z myślami o nich

 

A Jak u Ciebie obecne kolumny się sprawdzają - co na plus a co ew. na minus w stosunku do Spendorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

podpisuje się pod tym Spendory to wyjątkowe kolumny, właśnie sprzedałem swoje SP2/3r2 za dobre pieniądze a i tak bije się z myślami o nich

 

A Jak u Ciebie obecne kolumny się sprawdzają - co na plus a co ew. na minus w stosunku do Spendorów?

To co teraz będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z kolegów słuchał czegoś z serii D? Cena monitorów D1 (!) to już przesada ( do d...)

 

Sluchalem okolo godziny z caspianem M2 i audiolabem M-Dac kolumny D7.

Brzmialo to bardzo jasno z ogromna iloscia szczegolow(w tej serji jest jakas nowa opracowana przez spendor kopulka)

Niestety mnie to granie zmeczylo.Aczkolwiek z dobrze dobrana reszta toru mysle ze moga zagrac bardzo dobrze.

Cena faktycznie wysoka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
<br />Jako, że zadałem pytanie to teraz trochę moich wrażeń z gościnnych występów sp2/3r2 w moim systemie. Na wstępie zaznaczę, że bliżej mi do grania szybkiego, selektywnego z precyzyjnym basem i obecną górą (czyt. brzmienia w stylu ceramiki, kewlaru, generalnie „twardych” przetworników) jednakże doceniam każdy pomysł, który daje po prostu frajdę ze słuchania muzyki.<br />

 

Witam, i jakie teraz kolumny grają u Ciebie po tych Spendorach? (lepsze/gorsze/inne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.