Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję i mam nadzieje że w miarę upływu czasu Twoje wrażenia z jednodniowego obcowania z tymi głośnikami się nie zmienią - przeciwnie coraz bardziej będzie Ci się podobało:-)

 

Rozumiem że posiadasz wersję A5 z BR? ( późniejsza wersja A5R była w obudowie zamkniętej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendor ten typ BR nazywa zdaje się "linear flow" - ponoć prostokątny przekrój tunelu pozwala na bardziej równomierny przepływ powietrza i przez to pozwala ograniczyć zakłócenia jakie każdy BR generuje oraz poprawia kontrole na basie.

 

Faktem jest że nie dmucha jak klasyczna rura- pewnie dlatego że jego przepustowość jest większa i co za tym idzie generuje mniejsze ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie Spendora spisali się wzorowo w konstrukcji kolumny i samego BR. Te małe potworki grają naprawdę wielkim dźwiękiem. Ich wielką zaletą jest magiczne zniknięcie w typowo monitorowy sposób. Moim zdaniem te podłogówki to najlepsze monitory jakich słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

classic, ponieważ mają lepiej wypełnioną średnicę. średnica ładnie łączy się z basem, przez to dźwięk jest fajnie dociążony.

A6R wypadają lepiej pod względem kreowania sceny, dźwięk jest jaśniejszy, bardziej detaliczny. bas szybki, czysty, punktowy, dużo się w nim też dzieje, kontrolowany. A6R cały czas grały (z Naim XS) jakby wołały - prądu!!! - i robiło się głośno, jak po cichu chciałem słuchać, to bas się chował jakby. classic u mnie grają od samego dołu. wcześniej od A6R dostają zadyszki na większych poziomach głośności, ale to już jest naprawdę głośno. A6R jakby grają bardziej technicznie, 3/1r2 grają emocje w muzyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zostały właśnie A6R

 

de_moon z tego co widać na zdjęciu to słuchałeś trochę starszej wersji A6R. Aktualnie Spendor montuje w A6R inny głośnik wysokotonowy. W miejsce 29mm dają te znane z serii classic 22mm - taki jak na zdjęciu.

 

post-64385-0-15842100-1495999441_thumb.jpg

 

Ciekaw jestem jak byś odebrał A6R w tej konfiguracji. Jak dla mnie nie brzmi już tak jasno - bardziej przypomina to brzmienie monitorowe serii classic.

Jako bonus zostaje lepszy moim zdaniem, bardziej sprężysty, punktowy i niżej schodzący bas. Generalnie moim zdaniem bardzo udane głośniki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem zaskoczony, bo strona internetowa Spendora jest od dawna nieaktualna a i dystrybucja nic nie potrafiła powiedzieć.

 

Napisałem więc do Spendora i mi potwierdzili:

 

Dear Tomasz,

 

thank you for your e-mail and for your interest in Spendor loudspeakers – we hope you are enjoying listening to your new 'speakers. Whilst the original reviews for Spendor A6R were very good (including 2014 What Hi Fi Award) some said it needed care to match in to listening systems; this concern was addressed from early 2015 by the change to 22 mm HF.

 

Spendor conducted LOTS of listening tests to be sure that this change did not affect the 'speaker badly and the reviews carried out since support what we found – 2015 What Hi Fi Award winner, too. Most people now find the A6R still sounds great but is a little bit easier to match with other equipment, since we made that change – this is what we set out to achieve

 

So no, definitely not a step backward, when measured in those terms .

 

Best regards

Rob Coe

Sales & Customer Support, Spendor Audio Systems Ltd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratulacje, zacnie to wygląda. Nie przeszkadza A5 ta bliskość ściany?

 

Dziękuję. Te Spendory najlepiej grają jak stoją blisko ściany tylnej, jednak nie bliżej niż 20cm. Do ścian bocznych jest około 80cm. Moje Spendory są ze mną już chyba z 5 lat. Znam je jak własną kieszeń. Naimowcy brytyjscy też mają masę Spendorów i także potwierdzają że 20-30cm od ściany tylnej to optimum. Naim przede wszystkim to niesamowita kontrola dolnych rejestrów, sprzyja to takiemu ustawieniu. Praktycznie na tych Spendorach zakończyłem poszukiwania a naprawdę trochę paczek się przewinęło przez mój dom.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Spendory najlepiej grają jak stoją blisko ściany tylnej, jednak nie bliżej niż 20cm.

Tak zapytałem bo to również potwierdza moje obserwacje. U mnie A6R także stoją ok. 30 cm od tylnej ściany i jest moim zdaniem bardzo dobrze.

Widocznie specyficzna konstrukcja BR w tych paczkach przynajmniej temu nie przeszkadza - a rzekłbym sprzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąć maskownicę z kolumn tak aby ich nie uszkodzić? (sp3/1r2 maskownice wciskane)

napisze też w klubie Harbeth bo to ten sam typ maskownic

 

Jest bardzo prosty patent, wkładamy kartę płatniczą w szparę pomiędzy maskownicę a kolumnę i delikatnie podważamy. Sprawdzone i skuteczne, nie naciągamy niepotrzebnie tkaniny a maskownica schodzi bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy pomóżcie w doborze kabli głośnikowych do Spendor A5. Obecnie mam VDH The Wind i szukam czegoś używanego w cenie do 1500 zł max. Szukam neutralnych, grających z dużą kulturą kabli, które dałyby mi więcej konturu i jedwabistej góry, nie tracąc jednocześnie barwy i wypełnienia. Słuchałem Duelunda 16GA i wypadł całkiem dobrze, (szczególnie biorąc pod uwagę cenę) ale ufam, że można znacznie lepiej. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomica Dolomit - używam w pierwszym systemie od 3 lat. Pełny, żywy, organiczny dźwięk - zdecydowanie wygrały z chłodnym i beznamiętnym srebrem (YP Argentum), a nawet z moim ulubionym Kimber 8TC.

 

Kabelki nie są drogie, można wypożyczyć od producenta, miła obsługa.

Trochę trzeba im dać dojrzeć, a potem od czasu do czasu (raz w miesiącu) wypiąć z toru np. na noc i zostaną na lata.

Oczywiście jak ktoś lubi syki, cyki i zatwardzenie na średnicy :) to nie polecam.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie w doborze kabli głośnikowych do Spendor A5. Obecnie mam VDH The Wind i szukam czegoś używanego w cenie do 1500 zł max. Szukam neutralnych, grających z dużą kulturą kabli, które dałyby mi więcej konturu i jedwabistej góry, nie tracąc jednocześnie barwy i wypełnienia. Słuchałem Duelunda 16GA i wypadł całkiem dobrze, (szczególnie biorąc pod uwagę cenę) ale ufam, że można znacznie lepiej. Jakieś sugestie?

 

Wszystko zależy z jakim wzmacniaczem grają Spendory ale wypróbuj doskonałą firmę VOVOX i model Song lub droższe Textura. Kolega ma najtańsze

z oferty Initio i grają wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Koledzy pomóżcie w doborze kabli głośnikowych do Spendor A5. Obecnie mam VDH The Wind i szukam czegoś używanego w cenie do 1500 zł max. Szukam neutralnych, grających z dużą kulturą kabli, które dałyby mi więcej konturu i jedwabistej góry, nie tracąc jednocześnie barwy i wypełnienia. Słuchałem Duelunda 16GA i wypadł całkiem dobrze, (szczególnie biorąc pod uwagę cenę) ale ufam, że można znacznie lepiej. Jakieś sugestie?

 

Hmm... Polskie Argentum? Dużo solidnego srebra, dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.