Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sp 3/1 r2 sprzedane jadą do mnie sp 2/3 r2 zagra to z labenem 300f - jakie cd polecacie do 5 tyś?

gratuleje nowego nabytku.

myślę że pomieszczenie też zwiększyłeś bo Spendory lubią oddech wokół siebie...

Leben dobry wybór ale do tych SP2/3R2 zdecydowanie polecam Ci XS-a ,starszy model ,ale gra genialnie.Miałem 300xs i 300f u siebie i obydwa słuchałem ze Spendorami 2/3r2 ,poszukaj czasem pojawiają się na rynku wtórnym.Masz jeszcze z modelem XS tą frajdę żąglowania mnóstwem lamp i wywindowania go na dużo wyższe poziomy.W modelu 300f ta opcja jest bardzo okrojona ,wybór lamp jest bardzo skromny.

Jednak Spendor zasługuje na lepszy wzmacniacz niż Leben 300 ,to głośnik który pokaże Ci zalety dobrej elektroniki,a żadna nawet ZBYT droga nie będzie za dobra...

 

JEŚLI chodzi o źródło to rozumiem że chodzi o rynek wtórny .

Miałem w tym zestawieniu Ayon 1s i grało to pysznie

ps.

Aha i wywal od razu te zwory z blaszek i daj jakieś z porządnych kabli głośnikowych

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuleje nowego nabytku.

myślę że pomieszczenie też zwiększyłeś bo Spendory lubią oddech wokół siebie...

Leben dobry wybór ale do tych SP2/3R2 zdecydowanie polecam Ci XS-a ,starszy model ,ale gra genialnie.Miałem 300xs i 300f u siebie i obydwa słuchałem ze Spendorami 2/3r2 ,poszukaj czasem pojawiają się na rynku wtórnym.Masz jeszcze z modelem XS tą frajdę żąglowania mnóstwem lamp i wywindowania go na dużo wyższe poziomy.W modelu 300f ta opcja jest bardzo okrojona ,wybór lamp jest bardzo skromny.

Jednak Spendor zasługuje na lepszy wzmacniacz niż Leben 300 ,to głośnik który pokaże Ci zalety dobrej elektroniki,a żadna nawet ZBYT droga nie będzie za dobra...

 

JEŚLI chodzi o źródło to rozumiem że chodzi o rynek wtórny .

Miałem w tym zestawieniu Ayon 1s i grało to pysznie

ps.

Aha i wywal od razu te zwory z blaszek i daj jakieś z porządnych kabli głośnikowych

 

pokój zmieniam na 25m2 dlatego też sprzedałem te mniejsze monitorki, które też są świetne, z 2/3 słuchałem xs i f ale f bardziej mi się podobało ale xs było na oryginalnych lampach pewnie z innymi byłoby zdecydowanie lepiej

co do cd to może być używany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój zmieniam na 25m2 dlatego też sprzedałem te mniejsze monitorki, które też są świetne, z 2/3 słuchałem xs i f ale f bardziej mi się podobało ale xs było na oryginalnych lampach pewnie z innymi byłoby zdecydowanie lepiej

co do cd to może być używany,

no pokoik wymiarowo to masz stworzony do tych monitorów ,Nautilus ma podobno w sprzedaży oryginalne standy do sp2/3r2 i chyba na nich można uzyskać najlepsze rezultaty.

co do Lebena XS to gdy miałem go obsadzonego na wejściu Bugle Boy, a na mocy Valvo z Hamburga z 59 roku ,to testując na przemiennie z F ką to nie miałem złudzeń który gra lepiej ze Spendorami.

Zauważ po ile teraz chodzą XSy -właśnie ze względu na ogromne możliwości modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek nie naciągaj rzeczywistości

 

mój kolega ma model F i przez kilka miesięcy zgromadził spory zapas kompletów lamp ( sterujących siedem par od siedmiu producentów + 8 kwadr mocy od 8 również różnych producentów - piszą o tym celowo by zwrócić uwagę, że nie chodzi o rebrandingi) - i za wszystko zapłacił równowartość worka śliwek (póki co podaż ((F jest jedynym wzmacniaczem audio który je wykorzystuje)) przewyższa popyt więc lampy są w cenach więcej niż przystępnych

 

miałeś więcej w XS by tak wielbić jak piszesz "ogromne możliwości modyfikacji." ?

 

na rynku wtórym cena oscyluje od zawsze w okolicach 7tys za model XS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no pokoik wymiarowo to masz stworzony do tych monitorów ,Nautilus ma podobno w sprzedaży oryginalne standy do sp2/3r2 i chyba na nich można uzyskać najlepsze rezultaty.

co do Lebena XS to gdy miałem go obsadzonego na wejściu Bugle Boy, a na mocy Valvo z Hamburga z 59 roku ,to testując na przemiennie z F ką to nie miałem złudzeń który gra lepiej ze Spendorami.

Zauważ po ile teraz chodzą XSy -właśnie ze względu na ogromne możliwości modyfikacji.

 

nad tymi otwartymi standami mocno się zastanawiam na razie będą stały na Skylan od 7 pasują idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek nie naciągaj rzeczywistości

 

mój kolega ma model F i przez kilka miesięcy zgromadził spory zapas kompletów lamp ( sterujących siedem par od siedmiu producentów + 8 kwadr mocy od 8 również różnych producentów - piszą o tym celowo by zwrócić uwagę, że nie chodzi o rebrandingi) - i za wszystko zapłacił równowartość worka śliwek (póki co podaż ((F jest jedynym wzmacniaczem audio który je wykorzystuje)) przewyższa popyt więc lampy są w cenach więcej niż przystępnych

 

miałeś więcej w XS by tak wielbić jak piszesz "ogromne możliwości modyfikacji." ?

 

na rynku wtórym cena oscyluje od zawsze w okolicach 7 tys za model XS

kolego dart_magic gratuluje pierwszego posta...

 

miałem Lebena xs prawie dwa lata ,miałem również F prawie pół roku-tylko że u siebie w domu ,a nie słuchany gdzieś tam u kolegi...

Nie mam dziś ani jednego z nich ,ale gdybym miał kupić jeszcze raz "300" , to kupiłbym XSa ,nie dlatego że w F zastosowano jakieś egzotyczne lampy od komputerów których nikt nie odważył się do tej pory zastosować-tylko dlatego że wiele lepiej dla mnie sprawdził się dźwiękowo i jest bardziej uniwersalny.

 

Oczywiście kolego że przez dwa lata miałem kilka kompletów lamp mocy i kilkanaście lamp sterujących ,po to żeby sprawdzić możliwości tego wzmacniacza -bo na rynku jest ich mnóstwo,ale tak jak napisałem najlepiej dla mnie ze Spendorami zagrał komplet BB/Valvo i za te Valvo dałem jakieś śmieszne pieniądze.

 

ps.swojego Lebena kupiłem wtedy jako,używkę jeszcze na gwarancji za 6 tysi z dobrymi Nosami na pokładzie , teraz jak widać cena używek wywindowała mocno w górę.

 

 

aha nie zaśmiecajmy wątku Spendor na temat Lebena jest inny

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tranzystorek nie naciągaj rzeczywistości

 

mój kolega ma model F i przez kilka miesięcy zgromadził spory zapas kompletów lamp ( sterujących siedem par od siedmiu producentów + 8 kwadr mocy od 8 również różnych producentów - piszą o tym celowo by zwrócić uwagę, że nie chodzi o rebrandingi) - i za wszystko zapłacił równowartość worka śliwek (póki co podaż ((F jest jedynym wzmacniaczem audio który je wykorzystuje)) przewyższa popyt więc lampy są w cenach więcej niż przystępnych

 

miałeś więcej w XS by tak wielbić jak piszesz "ogromne możliwości modyfikacji." ?

 

na rynku wtórym cena oscyluje od zawsze w okolicach 7tys za model XS

 

W swojej kolekcji lamp 6cl6 mam ponad 20 kompletów różnych brand'ów. Niestety, zdecydowana większość pochodzi z tego samego źródła i jest to czysty rebranding. W przypadku lamp sterujących 300F jest podobnie. Źródła pochodzenia 17ew8 są tylko trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródła pochodzenia 17ew8 są tylko trzy.

 

to nie może być prawdą bo lampy te różnią się pomiędzy sobą znacznie budową wewnętrzną

 

co do mocy to poproszę kolegę o weryfikację , natomiast sterujące oglądałem dość dokładnie sam będąc ciekawym i o rebrandingu trzech producentów w tym wypadku nie może być mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grają już od kilku dniu u mnie sp2/3r2 i powiem że to najlepsze kolumny jakie do tej pory gościły u mnie w domu, a sporo ich już miałem. Jeszcze jestem na starym mieszkaniu w 16 m2 i o dziwo nic się z basem złego nie dzieje wręcz jak na razie rają w tych 16m idealnie aż sam się dziwię. Teraz się nawet zastanawiam czy przy 25 będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

(Ja o Sp2/3 ale zasady są te same) Standy są bardzo ważne, warto popróbować. Żeby nie stracić gęstości i nasycenia sceny, przede wszystkim, sprężystego basu, cała podstawa kolumny (czyli prostopadłościanu kolumny) powinna być ustawiona na solidnej powierzchni, najlepiej doskonale płaskiej metalowej. (Standy Rogoza napewno nie zaszkodzą, ale trzeba wyłożyć 2kPLN. )

 

Blaszki degradują dźwięk, zworki oczywiście trzeba dobrać. Osobiście polecam Audiomica Quan. Dynamiki nie zabraknie. W ogóle kable tej firmy ładnie grają ze Spendorami, jeśli ktoś przekłada spójność, realizm kreowany barwą a nie techniczną szczegółowością.

 

(No ale to oczywisćie zależy od reszty toru, akustyki pomieszczenia, stażu słuchania itp.)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoich 2/3 r2 mam standy skylan ale będę polował na otwarte - ale tu przyznam rację że trzeba zegrać z pomieszczeniem i elektroniką oraz upodobaniami

 

co powiecie na zworki chorda signature?

 

witam, a u mnie od wczoraj SP 3/1R2 tym razem na dłużej. siedzę, słucham i mam budyń na twarzy :)

jakie by tu dać standy? na razie grają na Dynaudio Stand4...

 

ktroś próbował zamienić blaszki na zworki?

 

gratuluje fajne kolumny kiedyś takie miałem, na jakich wcześniej grałeś i co w tych bardziej Ci się podoba?

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio troszkę zamieszałem: Dynaudio Focus 160, Wilson Benesch Arc, ATC SCM 11, Vienna Acoustic Bach, Xavian Giulietta, oraz Spendor SP3/1r2. podłączałem to do Naim XS/ND5XS/XP5XS w pomieszczeniu ponad 18m2. Kiedyś posiadałem Spendor A6, a u siebie z ciekawych kolumn na odsłuchy miałem Dynaudio C1. 3/1r2 grają normalnie. nie silą się być w czymś wybitne. słychać, że obudowa podbarwia, na górze przydałoby się zaokrąglić, bas przyspieszyć. jednocześnie Spendory oferują meeega pierwiastek muzykalności. każda płyta niezależnie od gatunku i nagrania angażuje w słuchanie, np. sety techno z 2001 w mp3 brzmią jak wczoraj :) oczywiście im lepsza realizacja, tym lepszy fun. gdy się skupimy na aspektach dźwiękowych, to też nie zabraknie tematów do analizy. bas absolutnie nie buczący. nie wiem jak to zestroili w takiej obudowie. schodzi bardzo nisko, potrafi uderzyć w punkt bez najmniejszej zadyszki - w swoim tempie, ale pod kontrolą. nisko jak na obudowę. Vienny są nie do pobicia w tym aspekcie. bas w nich jest fenomenalny, ale to już podłogówka wentylowana z dwóch stron. średnica w 3/1r2 bardzo poprawna; ani za wysoko ani za nisko, może nie ma takich faktur jakby się chciało, ale jest fajnie płynnie, z wypełnieniem. fortepian OK, wokale OK. the Doors można znowu słuchać. a góra daje całkiem fajnie światło ale nie za ostra. ogólnie 88dB, 8ohm służą wzmakowi. grają po cichu z nasyceniem. kolumny zostawiam sobie raczej na dłużej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad vocem pewnego ogłoszenia :) Kolega Krzysiek "zalicza" głośniki jak Don Juan dziewczyny. Szkoda, że nie mam nadwyżki budżetowej, zainteresowałbym się standami.

 

jeżeli o mnie chodzi to nie moje kolumny są w ogłoszeniu - ja nie jestem z małopolskiego tylko z war-maz:)

moje nie są na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.