Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Spendor Klub
IGNORED

Spendor Club


zwisu123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś się skusi na Spendory S1? Niestety dziecko dobrało się do jednego głośnika. Do zoabaczenia na alle... mój nick sprzedawcy taki jak na forum. pzdr

 

Może ktoś się skusi na Spendory S1? Niestety dziecko dobrało się do jednego głośnika. Wiem, że są pasjonaci i nie tylko, którzy pozbędą się usterki i będą się cieszyćfajnym kolumnami. Kolunmy do zobaczenia na alle... mój nick sprzedawcy taki jak na forum. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, proszę o poradę. Mam Spendor SP100, DAC to VAC DAC MKII. Czy raptem 55 WAT z Lavardin IT wystarczy do Spendorów z 89 dB, 8 Ohm? Salon jest dość duży

Ja gram na A6R 88 DB ze wzmacniaczem lampowym PP na KT88 w trybie triodowym 30 WAT i wystarcza. Pomieszczenie ok 23 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o poradę. Mam Spendor SP100, DAC to VAC DAC MKII. Czy raptem 55 WAT z Lavardin IT wystarczy do Spendorów z 89 dB, 8 Ohm? Salon jest dość duży

 

Jak duży salon ? Rozumiem że brakuje Ci dociążenia dźwięku ? Lavardin słynie z tego ale ta moc jest ciuteńkę ( jak dla mnie ) za mała.I nie chodzi

wcale o wysoką skuteczność kolumn bo 89dB to całkiem dobrze ale o dobre wysterowanie i kontrolę basu. A co byś powiedział na lampę 40W w klasie A?

Ile Twoje Vavaci mają mocy ? Jeśli masz duże pomieszczenie to powinieneś mieć MOCNY wzmacniacz - lampa 100 W lub tranzystor MINIMUM 2 x 150W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, trochę wyczytałem, że Lavardin IT może "uciągnąć" spendory, które są "łatwe" do wysterowania.

Lavardina jeszcze nie mam, ale się przymierzam - ten model IT jest do wzięcia za 2400 EUR, to chyba dobra cena, 7 letni.

Salon ok. 25 m2

 

VAC DAC MK2 specyfikacja

DAC NOMINAL SPECIFICATIONS

Conventions Supported:

SP-DIF

AES-EBU professional

Sampling Rates:

32 kHz

44.1 kHz

48 kHz

Inputs:

2 coaxial

1 optical, AT&T type

Outputs:

1 coaxial digital

1 set coaxial audio (unbalanced)

1 set XLR audio

Output Voltage:

8 volts at 0 VU from unbalanced outputs

Distortion:

.18% at 0 VU, 1 kHz, unbalanced

.04% at -9 VU, 1 kHz, unbalanced

Tube Compliment:

2 E83CC/ECC83/12AX7A (Golden Dragon preferred)

2 E82CC/ECC82/12AU7A (Golden Dragon preferred)

Matched tubes are preferred.

The VAC was voiced specifically with the Golden Dragon range of premium tubes. It is

recommended that this range be used when replacing tubes. Other brands will function but

likely will not sound as good.

AC Power Requirements (US market):

120 VAC nominal. Adaptable for worldwide operation from 100 to 240 VAC.

Options:

BNC coaxial input connectors

XLR balanced input connectors (AES-EBU)

XLR balanced digital output connector (AES-EBU)

 

obecnie jest wzmacniacz Hegel H200, niestety bas, choć jest znakomity jak dla mnie, to za głośny, dobrze kontrolowany, z faktura, ale gdy się pojawia to zupełnie dominuje przekaz. Stąd teraz moje poszukiwania wzmacniacza, bardziej wyrafinowanego z mniej wyeksponowanym basem. W recenzji chyba highfidelity napisano "Hegel gra w dynamiczny sposób z mocnym basem. W jego brzmieniu środek pasma jest tylko częścią składową, ważną, prominentną, dopracowaną, ale tylko tym – częścią.". Zgadzam się z tą opinią, tu chyba niekorzystnie nałożyły się te cechy - podbity bas Hegla i przecież duży bas Spendor SP100.

 

człowiek, od którego kupiłem VAC DAC poradził kilka wzmacniaczy - właśnie Lavardin, Sugden, Pathos. Nie znam się na lampach, ale chyba 30-40 WAT z lampy to więcej mocy niż te 55 WAT z Lavardina (tranzystor)?

w każdym razie za wszelkie kolejne podpowiedzi bardzo dziękuję.

 

Lubię dźwięk naturalny Spendor, lubię mocny bas - ale nie ten z Hegla. Słucham głównie rocka, elektroniki, klasyki nie słucham. Szukam wzmacniacza neutralnego, ale z tym "lampowym" wypełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jest wzmacniacz Hegel H200,

 

I tu jest problem , dla mnie Hegel to efemeryda która potrafi zniechęcić do słuchania muzyki w ogóle. Ale zostawmy Hegle i heble dla mało wrażliwych.

40W lama w klasie A to takie 80W z tranzystora albo i lepiej. Cena Lavardina przychylna ale nie kupuj w ciemno umów się że w razie czego oddasz

gdyby coś nie pasowało.

 

Mały Sugden 21A bedzie za słaby - tylko 23 W/8 w czystej klasie A , jednak to za mało.

Pathos to ciekawa włoska manufaktura która specjalizuje się w lampowych i hybrydowych konstrukcjach . Słuchałem hybrydy 2 x 100W/8 i podobało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mnie zniechęcano do lamp, ale dzisiaj odsłuchałem świeżo zakupionego VAC DAC MK2, przyznam pokazuje klasę !, niestety krótko słuchałem, bo zaczynają trzeszczeć głośniki, coś nie gra w tym DAC. Człowiek poradził, żebym podłączył jakikolwiek transport CD, bo jego zdaniem ten stary DAC może źle reagować na transport z komputera a pliki przesyłane są do squeezebox classic kablem ethernet a potem kablem RCA do DAC. Dziwne, bo przecież wiele ludzi używa squeezeboxów. Może jeszcze to ja nabroiłem, włączyłem DAC jakieś 15 minut po wyjęciu z paczki, cholera może dlatego...

Dzisiaj mi się szerzej oczy otworzyły:) tak jak kiedyś praktycznie nie słyszałem różnic między DACami używając kiepskich wzmacniaczy i głośników (Dali Ikon 6MK2), tak potem z ATC SCM 40 i obecnie Spendor SP100 już je słyszę delikatnie. A ten VAC to już bardzo wyraźnie pokazuje różnicę w stosunku do chińskiego LITE-AUDIO DAC 68 (też lampowy).

 

Magnepan, racja Hegel; jest beznamiętny, choć ma power, ale nie jest równy i brak mu barwy. Czyli lampowa integra lub hybryda przynajmniej 100 W do Spendorów.

Na razie wyjścia widzę 2

- albo wzmacniacz lampowy lub hybryda do Spendorów

- albo szukam głośników wysokoskutecznych w klasie dźwiękowej Spendor SP100 i wtedy dokupuję Lavardina IT

 

..tylko, żeby ten VAC mi powstał, bo się pochlastam

 

Spendory mam bardzo stare, chyba 17 letnie numer seryjny 4388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzam swoje Sp 2/3 Heglem h200 od dwóch lat i w zasadzie temat zamknięty na lata. Nie zauważyłem żeby to połączenie było mniej angażujące, wyrafinowane i muzykalne od mojego poprzedniego zestawu Spendor i Unison Research S6 - tylko mocy mam więcej i niższe rachunki za energię el.

Grałem też z Sugdenem 21A, który niestety, zdecydowanie, musiał ustąpić Heglowi miejsca.

 

Problem w tym, że niektóre Hegle trafiają - z tego co czytam - do niewłaściwych rąk i uszu; może są uszkodzone?

Po drugie trzeba sporo poczekać aż się rozkręcą. U mnie H200 na początku grał jakoś beznamiętnie,a po wielu miesiącach, w zasadzie po roku doszedł do formy. Tym bardziej nie zamieniłbym amplifikacji na nic innego (żeby tyle czekać !?)

 

Sugden i Lavardin napędzą może, poniekąd mocarne, setki, ale na pewno zasadniczo będzie brakować "czegoś" - czyli mocy i wypełnienia. Żeby to zestawienie miało sens akustyka w pokoju musi bardzo sprzyjać takiemu ustawieniu. Niestety rzadko sprzyja, zwłaszcza w salonach i jeśli na podłodze są np. panele.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macson, odbieram dźwięk H200 z SP100 jako naturalny, gładki, nie zauważam żadnych ostrości, na średnicy przydałoby się więcej koloru (ale nie przerysowania), ale bas za mocny. Nie znam się na wzmacniaczach i kolumnach w sensie analizy ich parametrów. Mówi się, że Spendory są łatwe do wysterowania tzn. nie potrzebują wielkich mocy. Na chłopski rozum SP100 mają potężne woofery, podejrzewam, i ufam waszym opiniom, że lavardin czy sugden nie rozrusza membrany basowej tak, żeby bas szybko się pojawił i szybko znikał, do tego pokazywał moc. H200 robi to bez żadnych problemów (to jednak 2 x 200 W), co z tego, skoro bas napieprza, że jest nie do zniesienia.

Warunki odsłuchowe mam kiepskie, duży salon z otwartym korytarzem i aneksem kuchennym, w salonie panele. ATC SCM 40 za słabo wypełniały pokój, dopiero SP100 pokazały moc, rozmach, może bardziej ten rozmach, bo jednak ATC szybsze i precyzyjniejsze.

Jeszcze jedno, dobrze wnioskuję, że wzmacniacze hybrydowe prezentują ten taki szybszy dźwięk niż lampowe integry? zachowując w jakimś stopniu lampowy charakter dźwięku?

Na razie wytypowałem sobie Pathos Logos MKII

Typ: Hybrydowy wzmacniacz stereo. Przedwzmacniacz na lampach (2x6922 ECC88) Klasa A. Stopień końcowy: MOSFET klasa AB

Moc wyjściowa: 2x110 W RMS@8Ohm (2 kanały wysterowane). Teoretycznie powinno wystarczyć do rozruszania membran, dalszą kwestią jest dźwięk - i to postaram się sprawdzić przed zakupem.

Ale poszukam też jeszcze innych wzmacniaczy hybrydowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macson, odbieram dźwięk H200 z SP100 jako naturalny, gładki, nie zauważam żadnych ostrości, na średnicy przydałoby się więcej koloru (ale nie przerysowania), ale bas za mocny. Nie znam się na wzmacniaczach i kolumnach w sensie analizy ich parametrów. Mówi się, że Spendory są łatwe do wysterowania tzn. nie potrzebują wielkich mocy. Na chłopski rozum SP100 mają potężne woofery, podejrzewam, i ufam waszym opiniom, że lavardin czy sugden nie rozrusza membrany basowej tak, żeby bas szybko się pojawił i szybko znikał, do tego pokazywał moc. H200 robi to bez żadnych problemów (to jednak 2 x 200 W), co z tego, skoro bas napieprza, że jest nie do zniesienia.

Warunki odsłuchowe mam kiepskie, duży salon z otwartym korytarzem i aneksem kuchennym, w salonie panele. ATC SCM 40 za słabo wypełniały pokój, dopiero SP100 pokazały moc, rozmach, może bardziej ten rozmach, bo jednak ATC szybsze i precyzyjniejsze.

Jeszcze jedno, dobrze wnioskuję, że wzmacniacze hybrydowe prezentują ten taki szybszy dźwięk niż lampowe integry? zachowując w jakimś stopniu lampowy charakter dźwięku?

Na razie wytypowałem sobie Pathos Logos MKII

Typ: Hybrydowy wzmacniacz stereo. Przedwzmacniacz na lampach (2x6922 ECC88) Klasa A. Stopień końcowy: MOSFET klasa AB

Moc wyjściowa: 2x110 W RMS@8Ohm (2 kanały wysterowane). Teoretycznie powinno wystarczyć do rozruszania membran, dalszą kwestią jest dźwięk - i to postaram się sprawdzić przed zakupem.

Ale poszukam też jeszcze innych wzmacniaczy hybrydowych.

 

Absolutnie Ci wierzę ... w końcu po to się kupuje setki żeby bas był, i wierzę że jak jest za dużo basu nie ma słuchania muzyki..

Mój pokój jako taki daje mi mało basu dlatego, sp 2/3 potrzebują mocniejszego pieca. Najważniejsze jednak - niestety - są warunki akustyczne. Jeśli przytomnie ustawimy głośniki, a warunki pomogą im "pchnąć" fale akustyczną, wiele wzmacniaczy da nam satysfakcję z odsłuchów.

 

U mnie pomógł pas niedrogiej wykładziny, Spendory zagrały o niebo lepiej i stabilniej.

Hegel czy nie Hegel - u mnie się słucha muzyki "na Spendorach."

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów!

 

Planuję zakup Spendor SP2/3 rocznik 2004. Posiadam obecnie sprzęt Electrocompanieta. Czy ktoś łączył te kolumny z tym wzmacniaczem? Będzie to grało w pokoju (raczej salon połączony z kuchnią) około 25m2. Kolumny staną około 80cm od tylnej ściany i 60 cm. od bocznej.

 

proszę o poradę czy to zagra jak należy czy raczej szukać lampki. Jak lampka to tylko mały Lebenik 300. Jak myślicie jak wypadnie w porównaniu z ECI na kolumnach Spendor?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów!

 

Planuję zakup Spendor SP2/3 rocznik 2004. Posiadam obecnie sprzęt Electrocompanieta. Czy ktoś łączył te kolumny z tym wzmacniaczem? Będzie to grało w pokoju (raczej salon połączony z kuchnią) około 25m2. Kolumny staną około 80cm od tylnej ściany i 60 cm. od bocznej.

 

proszę o poradę czy to zagra jak należy czy raczej szukać lampki. Jak lampka to tylko mały Lebenik 300. Jak myślicie jak wypadnie w porównaniu z ECI na kolumnach Spendor?

 

pozdrawiam

 

 

Ogólnie, to sprawdzone połączenie. Pisało się już ładne parę lat temu "na łamach", że Sp 2/3 i Eletrocompaniet to świetny mariaż. Parowano je bardzo entuzjastycznie z Coplandem ale nie pamiętam z którym modelem.

Inne zestawienia ... ogólnie, Naim, Leben, Lavardin IS/ IT, Unison Research

Ja, i nie tylko, dodam Densena i Hegla najlepiej mocnego.. bo 2/3 domagają się mocy, a już na pewno w salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To truizm co teraz napiszę ale musisz sobie spokojnie posłuchać tych paczek u siebie w systemie i zdecydować czy taka szkoła prezentacji Ci odpowiada. Z recenzją w wielu aspektach się zgadzam ale nie uważam jej za negatywną, raczej wskazuje na określony charakter spendora. Nie jest to mistrz jeśli chodzi o dynamikę i szybkość, w zmian dostajesz przekaż płynny, bez wyostrzeń, z nasyconą i kolorową średnicą. Jeśli szukasz przede wszystkim mnogości detali w przekazie to lepiej poszukać przetworników o bardziej "nowoczesnej" w założeniu konstrukcji np kolumn opartych o illuminatory ScanSp.

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendory to raczej sprzet dla "Jedi" audio - na boku robią swoje. Niestety trzeba je potrafić ustawić i zestawić, a potem już się nie chce dyskutować z głośnymi "nurtami głównymi."

Próbowałem innych głośników i wracałem do Spendorów z ulgą.

Sp 2/3 są wyjątkowo wymagające od ustawienia.

Wzmacniacz Arcam Alpha 9 (akurat go miałem!) to słaby partner - niewiele daje i wykorzystuje skrawek możliwości tych monitorów. .

 

Jeśli jesteś podatny na sugestie, i opinie innych łatwo wpływają na Twoją wolę i Twoje gusta ... słusznie .... daruj sobie Spendory. Trzeba dobrze wiedzieć czego się chce, a to dłuższa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie

w oniedziałek będę na odsłuchu, wtedy zobaczymy....a

 

a w słowie "ustawić" co się kryje?

 

Ustawić w pomieszczeniu wziąwszy pod uwagę czynniki krytycznie wpływające na to, co się usłyszy:

odległość miedzy monitorami, odległość od ściany (tył/ boki); bliskość innych przedmiotów, mebli. firanek, zasłon,

Ważne jest to, co na podłodze, panele przeważnie źle wpływają na muzykę z głośnika (parkiet + dywan = lepiej). Każde pomieszczenie przeważnie ma pułapki akustyczne (np. podwieszany sufit. przedmioty i meble.)

Może się okazać, zupełnie przypadkowo, że pokój, taki jaki jest, może oferować bardzo dobre warunki odsłuchu...

 

Czego wszystkim życzę,

 

"Ustawienie" w przenośni to także dobranie toru (elektronika i kable), ale jak akustyka jest ok, to już nie jest bardzo trudne zadanie.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ano jak w niedzielę zadzwoniłem do gościa celem potwierdzenia przyjazdu okazało się że

kolumny zostały sprzedane

tak mnie łanie wystawił :-)

 

To chyba o tych samych Spendorach myśleliśmy :) Ja pisałem ale bez odzewu. A jeśli to nie tajemnica to jaka była cena ofertowa tych głośników?

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Zapisuję się do klubu ze Spendor A5. Małe podłogówki świetnie wpisały się w moje 13m2. Są u mnie dopiero pierwszy dzień ale już zdążyły pokazać co potrafią. Bałem się, że z tak niedużych przetworników basu będzie zbyt mało, nic z tych rzeczy. Przy dobrym ustawieniu w pokoju A5 czaruje przestrzenią, blaskiem na górze, nasyconą średnicą i zwartym, rytmicznym masywnym basem. Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z tych maluchów :)

Za jakiś czas postaram się napisać o nich nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.