Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 6000zł, jaki najlepszy wybór


Acer24

Rekomendowane odpowiedzi

>vector

 

pisałem kiedyś do Lectora (italy) i nie dostałem odpowiedzi.

Gdzie można go nabyć? Swego amplifona TACD zamieniłbym w pierwszej kolejności

właśnie na niego. Choć ten burmester to zacna maszyna,lecz cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikemi jest "plastikowy". Nie polecam. To jeden z audiofilskich mitów.

 

Z SH polecam. Oczywiście co do preferencji brzmieniowych to trzeba poczytać a najlepiej posłuchać.

Rega Saturn - 1250 Euro

Lindeman 1 SE - 1150 Euro

Naim CDX - 1200 Euro - kiedyś go miałem, bardzo polecam. Lepszy od Meridiana G08.

Gryphon Tabu CDP1 - 1390 Euro - też miałem, lepszy od Naima powyżej. Bardzo dobra cena jak na ten CD. Jego realna cena dzisiaj to 2000 Euro.

AudioNET Art v2 - 1400 Euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem o Waszych propozycjach i stwierdzam, że zaproponowaliście sporo różnych Waszym zdaniem dobrych CD-eków. Ku mojemu zdziwieniu i radości jest ich bardzo dużo.

Mam wręcz wrażenie, że każdy klocek kupiony za taką kasę zagra dobrze.

Może jednak dało by się wyłonić 2-3 liderów do muzyki klasycznej duże i małe składy, elektroniki oraz rocka.

Może głosowanie ? - W skali 1 do 10, Zsumuję za tydzien wyniki, jeśli bedą jakieś głosy ;-)

LINN IKEMI -

AYON CD-1 -

LINN MAGIC -

PRIMARE 31 -

AUDIO NOTE CD3 -

NAIM CD5i -

BITOFON -

MUSICAL FIDELITY A1 CD-PRO -

LECTOR CDP 0.6t -

YAMAHA CD-S2000 -

AMPLIFON TACD -

REGA SATURN -

LINDEMAN 1SE -

NAIM CDX -

GRYPHON TABU CDP1 -

AUDIO NET Art v2 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 11 Lis 2009, 19:38

 

>po co ci cd za 6 tys oststnio sluchalem bellwooda za niecale 200 zl rozniosl denona dcd 1500 ae za

>3500zl

 

Kolejny debil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co, bo Yaqin MC100B to chiński produkt kupiony za niewielkie pieniądze, i dlatego słaby? Zyzio, przyznaj się, gdyby nie forum to byś nawet nie wiedział że takie wzmacniacze istnieją, co? Widziałeś takiego kiedykolwiek na żywo? Bo że nie słuchałeś to akurat pewne jak w banku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z "o mnie" Acera:

 

"Buduję drugi system:

Yaqin 100B z NOS (RCA VT-231+Telefunken12AX7)+ Denon DCD1035 (do podrasowania lampką? może inny CD - pytanie jaki do 6kPLN ?)

Na dzieńdobry drugi system pozamiatał pierwszy system"

 

Zyziu, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Gyver

Powiem krótko - daj spokój, Marantz nadal jest pierwszym systemem jak już czepiasz się słówek :D

Nie masz też bladego pojęcia co można wykrzesać z Paradigmów mocnym tranzystorem, ale to już inna para kaloszy :D Onanizujesz się publicznie na każdym kroku chińskimi lampkami :D Czy ja każdemu stawiam za wzór Paradigmy ? Nie, bo każdy ma inne preferencje, więc zrozum, ze na twoich świat się nie kończy, tym bardziej że w podtekście zawsze masz tuning, a wiec jakiś interesik i nie zaprzeczaj że jest inaczej ;) Najlepiej zajmij się więc tuningiem i odejdź w pokoju, w końcu muzyka z taniego lampiaka ponoć łagodzi obyczaje ;)

Pa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie znawców co do tematu cd do 6000zł, opinie znawców, a nie oszołomów którzy przerabiając cd za 200zł przekonują innych że gra jak cd za 6000 i wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, skończyła sięm merytoryka a zaczęło się czytanie między wierszami, szukanie podtekstów i ataki personalne (vide: "onanizujesz się publicznie") . To Ci idzie lepiej niż przeczytanie ze zrozumieniem tego co napisano wprost czarno na białym. Zawsze łatwiej jest użyć argumentu ad personam (vide: "w podtekście zawsze masz tuning", "jakiś interesik") niż napisać coś na temat, nie?

A o muzyce z taniego lampiaka nie teoretyzuj dokąd się z owym tanim lampiakiem nie zapoznasz na żywo. W tym wypadku nie cena jest wyznacznikiem lecz konstrukcja. Niejeden już ze zdumieniem zbierał szczenę z podłogi po odsłuchu któregoś z tych "tanich lampiaków". I żeby nie było, niekoniecznie tuningowanych. W tej chwili właśnie słucham sobie muzyki z takiego taniego chińskiego lampiaka który nie został poddany żadnej przeróbce, a gra wybitnie. Każdego kto nie ma uprzedzeń i zechce się o tym przekonać zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ponownie kupował odtwarzacz płyt CD do mojego sprzętu to brałbym pod uwagę:

 

1. Musical Fidelity A1 CD-Pro (który ostatecznie po licznych i długich odsłuchach/męczarniach sprzętowych kupiłem i jest ten CD pod wieloma względami doskonały, ale nie idealny, niestety)

2. Ayon CD-1 (który jest mówiąc krótko - świetny, ale przekroczył moje założenia budżetowe na CD, bo kosztuje ok. 9-10 tys. zł)

3. Amplifikator Bitofon (który słuchałem i zrobił na mnie kapitalne wrażenie)

4. używany CD Accuphase

5. używany Sony z wyższych modeli ES

 

Na pewno nie kupiłbym:

 

Yamaha CD-S1000 ani Yamaha CD-S2000 (bo jest to odtwarzacz bez wyrazu, bez stylu, zbyt neutralny/nijaki jak na moje gusta)

 

Proszę traktować mój post jako głos w sprawie, a nie jako kompas, bo mój gust audio zdaje się być nieco spaczony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio: pierwszy system jest zmontowany i działa (salon)

Drugi jak sie uporam z lepszym CD i skompletuje mebelki pod ustawienie yaqina to zajmie miejsce pierwszego - bez dwóch zdań.

Póki co szukam lepszych kabelków na IC i na paczki, żeby sprawadzić brzmienie z czymś innym niż z KLOT-ami. Po drodze kombinuje jak polepszyc jeszcze drugi system.

Jak robić kroki do przodu to jak największe.

Nie byłem przypałem lampowym - ale wiedzony bzikiem co to siedzi w naszych głowach, postanowiłem sprawdzić po lekturze - to jak ten chińczyk trzyma za mordę Paradigmy. I trzyma je krótko ja psa na łańcuchu. Dźwięk nic nie stracił ze swojej potęgi, stal sie okrągły, mniej szorstki. jeszcze się układa wszystko - ale napewno jest lepiej. Poczułem, że mam marne 35m2 dla tych paczek z yaqinem(muszę poprawić akustykę - więcej korka przykleić może jakąś grubą tapetę materiałową)

W dziedzinie kroków jak największych już wiem, że chcę wykonać dwa: kupić nowego CD i stąd moje pytanie oraz pokusić się o zlampizowanie DENONA DCD1035 - Tu BARDZO PROSZĘ o "oferty" od fachowców.

Spodziewam sie po tych kilku szybkich ruchach osiągnąć zadowolenie z dźwieku nowego systemu audio.

Przecież o to w tym wszystkim chodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powalczyłbym o tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to skoryguj w "o mnie" bo wychodzi na to że masz coś, co nigdy nie istniało ;-)

 

DCD1015 jest oparty na PCM61, miejsca w środku jest od cholery. Jak samemu zrobić lampizację opisałem tutaj (w połowie strony, na przykładzie DCD635 który ma takie same kostki):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rezultat: duży postęp jakościowy w stosunku do oryginału, ale z najlepszymi cedekami z drugiej ręki w przedziale ~6000zł raczej nie powalczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.