Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wyrok sadowy, jest nakaz komorniczy, i co ? i figa, pewna osoba nie ma nic żeby mu zająć, nie ma majątku, nic nie produkuje, nic nie sprzedaje. życzę powodzenia w robieniu zakupów:(

To doszło aż do sprawy sądowej i wyroku ??? Facet nie był w stanie się z Tobą dogadać ? Naprawdę żenujące !!! Współczuję.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzedaję moje kolumny Harpia Amstaff Mini. Cena 2900 zł. W stanie bardzo dobrym, nie ma za bardzo co im zarzucić. Wersja ulepszona przez producenta, lepsze terminale i bebechy oraz stelaż zamiast zwykłych kolców. Sprzedaję gdyż planuję zakup kolumn 3x droższych. Kolumny można osłuchać w Skierniewicach ale w tym momencie wzmacniacz wysłany jest na przegląd i tuning więc zapraszam ze swoim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ooo!!!

 

I to jest opinia i opis :)

 

A czego się spodziewałeś? Chcesz profesjonalnej recenzji to idź po nią do Wojtka Pacuły :)

Nie jestem specjalistą od lania wody i posypywania cukrem.

Końcówka gra z przetwornikiem Matrix Mini-i pro 2s i Monkami. Na teraz, pozostało mi wymienić okablowanie bo jest biedne.

Biorąc pod uwagę jakość dzwięku z endorphina, może on śmiało startować do porówniań z dużo droższymi hiendami, droższymi o rząd wielkości.

Przekonaj się na własne uszy - to nie kosztuje :)

 

ps. gato ia400, aavik u-300, jeff rowland continuum s2 - wszystkie mają takie same serducho, a na ich temat nie usłyszysz wiele negatywnych opinii. dodam, że endorphin ma lepszy frontend. nie oszczędzano na wewnętrzmym okablowaniu, filtracji zasilania, gniazdach, ekranowaniu. nie popełniono tych błędów jak w JF continuum s2 - trafa na wejściu :D oraz tego co w gato, czyli dac w tej samej obudowie :D

post-37494-0-94897400-1536843258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co spotkało mnie ostatnio na pewnej audio grupie na FB jestem oszczędny w słowach.

Szara masa nie rozumie, że po 30 stopniowe pochylenie głośnika w monkach jest poparte latami badań i prototypów :)

Na podstawie zdjęć stwierdzają, że sweet point jest 40cm od kolumny - za razem nie mając pojęcia o wynikach pomiarów i idących za tym decyzji.

Dla przykładu, przy częstotliwości podziału tego przetwornika i pochyleniu, jego skuteczność nie spada ani o decybel - a harmoniczne idą w dół o rząd wielkości. Ale szara masa wie lepiej i jedyne co przeczytałem to hejt.

Wracając do tematu końcówki mocy - polecam zapoznać się z tą jednostką - dajcie tylko znać jak długo zbieraliście szczene z podłogi :)

 

peace!

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara masa nie rozumie, że po 30 stopniowe pochylenie głośnika w monkach jest poparte latami badań i prototypów :)

Nie martw się, tutejsi klubowicze to normalni, otwarci ludzie, sympatycy dobrego brzmienia i szukający czasem jego poprawy.

Na forum była już nie jedna, zażarta dyskusja na temat pochylenia średniotonowego przetwornika. Mnie najbardziej dziwiło, że pomysł ten deprymowali niby "zaawansowani" użytkownicy sprzętu audio.

Wiesz.. można nie rozumieć jak to działa, można nie wierzyć konstruktorowi ale korzyści tego zabiegu po prostu słychać i jest to łatwe do weryfikacji z każdą kolumną :)

 

W Koszalinie od kilku miesięcy grają dwa takie wzmacniacze i wrażenia kilku audio hobbystów, które Endorphin Power u nas słyszały były podobne do Twoich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie martwie - w takich sytuacjach oszczędzam słowa ;-) nawet jeśli coś komuś udowodnisz naukowo i tak zostaniesz wyśmiany.

Nie ma co równać do ich poziomu. AHarpie mam od wielu wielu lat, straciłem już rachubę, który to zestaw.

Endorphina słuchałem już dawno i byłem w sumie blisko tego przedsięwzięcia, ale czekałem z zakupem aż producent wprowadzi obudowę, która wygląda w miarę ok. Teraz fajnie jest mieć zgrabne pudełeczko, które gra wyśmienicie i ma taki wykop, że strach by nie rozwalić przetworników.

Co do sprzętu, to szykuje się na upgrade kolumn zimą. Zawita beryl, okablowanie z metalu na wampiry, nowe tłumienie wewnętrzne i wiele innych.

Szkoda tylko, że nie mam dedykowanego pomieszczenia odsłuchowego - nie sposób uwolnić cały potencjał systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Coraz rzadziej zaglądam na forum... ale muszę podzielić się wrażeniami z odsłuchu nowej końcówki "Endorphin". Znam Jurka, lubię jego kolumny i techniczne podejście do ich budowy, ale co do wzmacniacza byłem sceptyczny. Cóż, muszę połknąć własny jęzor... bo wzmacniacz jest znakomity. Mój Krell FPB 200 to zbliżony poziom, ale jednak Endorphin okazał się lepszy. Mark Levinson 23.5 nie miał szans, a w systemie kolegi wstawiony w miejsce Audioneta AMP 1 zagrał bardzo dobrze, przejrzyście, dynamicznie, świeżo. Zbyt krótko słuchałem żeby powiedzieć coś więcej, ale bez dobierania kabelków i innych elementów systemu pokazał klasę.

 

Najbardziej bałem się, że cyfra okaże się szorstka tak jak do tej pory inne wzmacniacze które miałem okazje usłyszeć. Nic podobnego, zero szorstkości, gładko, dźwięcznie, detalicznie ale nie ostro. Góra i środek pasma to poziom najlepszych wzmacniaczy jakie znam, a dół pasma jest... jeszcze lepszy. Zejście, kontrola, nasycenie, dynamika! Uwagę zwraca dokładne ustawienie źródeł dźwięku na scenie. Słychać też bardzo wyraźnie akustykę pomieszczenia w której dokonano nagrania a także przydźwięki wydawane podczas szarpania strun itp.

Pomimo sympatii do Jurka, nigdy nie firmowałbym takiej laurki gdyby nie była prawdą. Mój Krell idzie do ludzi, to powinno przekonać sceptyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu miałem okazje gościć Pana Jerzego, oczywiście razem z produktem wokół którego jest ostatnio tyle szumu. Nie wiem co sprawiło mi większą radość, to, że cyfra za relatywnie niewielkie pieniądze potrafi zagrać jak rasowy wzmacniacz, czy sama wizyta konstruktora, którego cenie od lat za Marcusy. Przyznam się szczerze, że większość spotkania to były pogaduchy, Pan Jerzy to serdeczny człowiek, który bardzo chętnie dzieli się wiedzą, bardzo ciekawe spotkanie.

 

A sam wzmacniacz, jest trochę jak kolumny z linii time coherent - takie duże szkło powiększające, słychać wszystkie zmiany okablowania i to bardzo wyraźnie. Polecam łączyć tak jak zaleca producent bezpośrednio z dackiem o możliwie najlepszej regulacji głośności (np. exogal). Posiadany przeze mnie Lumin to absolutnie wybitny przetwornik, niestety jego słaba regulacja cyfrowa stanowiła najsłabsze ogniwo tego zestawienia.

 

Mimo wszystko, polecam przetestować, bo jestem pewny, że za jakiś czas cena tego maleństwa nie będzie już taka przyjemna dla portfela. Potwierdzam to co pisał kolega powyżej, nie ma tu cyfry, jest muzyka, a moim zdaniem o to w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Na Facebooku można przeczytać:

"Zanim będziemy mogli zaprezentować nasz wzmacniacz w finalnej wersji naszej obudowy, postanowiliśmy zaproponować go tymczasowo w innym wykończeniu. Atrakcyjność takiego rozwiązania polega na tym, że cena jest bardzo atrakcyjna i wynosi 9 800 zł. Istnieje możliwość prezentacji we własnym systemie. Nie wysyłamy do testu ale przyjedziemy z prezentacją.

Dla właścicieli kolumn Harpia dodatkowe atrakcje!!!

 

Moc wzmacniacza 2 x 400W/8ohm

Wejścia XLR lub załączona przejściówka RCA

Aluminiowa obudowa japońskiej firmy w kolorze czarnym lub srebrnym. Szerokość 330mm, głębokość 230mm, wysokość 118mm.

 

Nie wypada pisać z jak drogimi konkurentami wzmacniacz poradził sobie w różnych systemach."

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2115054172044688&id=1529554593927985

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze. Rozglądam się za jakimiś monitorami i muszę przyznać szczerze że wcześniej nie interesowały mnie kolumny że tak powiem mało gabarytowe.

Nie mam luźnej kasy na tyle żeby sobie na coś konkretnego pozwolić aczkolwiek planuje zainwestować w audio trochę grosza ale to w dalszej przyszłości.

Wracając do tematu rozglądam się za jakimiś monitorami do 20 m 2 . Ponieważ mam małe dziecko i lokatorów na dole będę raczej słuchał cicho. W oko wpadły mi takie kolumny https://allegro.pl/harpia-acoustics-graffiti-art-audio-niepolomice-i7539431264.html

Pytanie czy cena jest ok ?

Jakie tam są przetworniki ?

Czy kolumny dają radę przy cichym odsłuchu ?

Reszta sprzętu w o mnie . widać przy poście.

Muzyka ambient , downtempo , wszystko co wychodzi z wytwórni ultimae records i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze. Rozglądam się za jakimiś monitorami i muszę przyznać szczerze że wcześniej nie interesowały mnie kolumny że tak powiem mało gabarytowe.

Nie mam luźnej kasy na tyle żeby sobie na coś konkretnego pozwolić aczkolwiek planuje zainwestować w audio trochę grosza ale to w dalszej przyszłości.

Wracając do tematu rozglądam się za jakimiś monitorami do 20 m 2 . Ponieważ mam małe dziecko i lokatorów na dole będę raczej słuchał cicho. W oko wpadły mi takie kolumny https://allegro.pl/harpia-acoustics-graffiti-art-audio-niepolomice-i7539431264.html

Pytanie czy cena jest ok ?

Jakie tam są przetworniki ?

Czy kolumny dają radę przy cichym odsłuchu ?

Reszta sprzętu w o mnie . widać przy poście.

Muzyka ambient , downtempo , wszystko co wychodzi z wytwórni ultimae records i nie tylko .

 

Daleko masz do Niepołomic? Najlepiej jak byś się tam wybrał i sobie posłuchał.

Po drugie radzę odbiór osobisty, bo firmowe opakowania kiepskie...

A to zbyt fajne kolumny żeby ryzykować.

 

Ale powiem Ci że w tej cenie będziesz miał bardzo ciężko kupić coś lepiej brzmiącego do 20m2.

Ja brał bym w ciemno :) Tym bardziej, że dosyć łatwo je wysterować i twój wzmacniacz spokojnie je napędzi.

 

Właśnie w tym salonie kupiłem niedawno Harpia Amstaff Mini, ale akurat zależało mi na podłogowych.

Też mam małe dziecko i słucham w 18m2 :) ale te podłogówki w danej cenie i podłączone z hybrydą (lub dobrą lampą) ... genialne. Żadnego dudnienia, bas szybki i bardzo dobrze kontrolowany, wszystkie pasma ładnie zbalansowane. Szkoła grania jaką prezentują kolumny Harpia jest na wysokim poziomie.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że do Amstaffów Mini to chyba nie warto zbytnio go rozważać. Tj reszta przetworników byłaby nieadekwatna poziomem jakości. W dodatku bez większej ingerencji w zwrotnice raczej się nie obędzie. Być może właściciele droższych modeli będą bardziej zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już u nas długo oczekiwany beryl z SB (SB29BAC-C000-4) wielkościowo idealnie pasuje za SEAS-a 27TBC/G, skuteczność również podobna. Ktoś z właścicieli przymierza się może do wymiany ? :)

Ja, za jakieś 2-3 mc. Ogólnie to szykuję potężny upgrade paczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że do Amstaffów Mini to chyba nie warto zbytnio go rozważać. Tj reszta przetworników byłaby nieadekwatna poziomem jakości. W dodatku bez większej ingerencji w zwrotnice raczej się nie obędzie. Być może właściciele droższych modeli będą bardziej zainteresowani.

 

Amstafy mini to są bardzo dobre kolumny, sam je kiedyś posiadałem, jeżeli w górze niczego nie brakuje zostawił bym ta jak jest.Może to być faktycznie inwestycja dość droga.

Lepiej dozbierać do Marcusów gdy pojawią się na rynku wtórnym :)

 

Ja, za jakieś 2-3 mc. Ogólnie to szykuję potężny upgrade paczek :)

 

To ja może zrobię to wcześniej. Rozmawiałem z Panem Jerzym, mówił, że będzie testował ten głośnik w najbliższym czasie, ciekaw jestem jego zdania o nowej konstrukcji SB.

 

Możesz napisać coś więcej o planowanych zmianach ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie wyższe modele Harpii są bardzo rzadko spotykane, albo wręcz wcale. Co w sumie dobrze świadczy o samych konstrukcjach.

 

To prawda, ale głównie dlatego, że nie były tanie, stąd pewnie mniej popularne niż niższe modele. Mają też specyficzny sznyt brzmienia, trafiły więc do świadomych użytkowników. Cechy w nich pożądane próżno szukać na podobnym pułapie cenowym, stąd raczej nie często spotykamy je na rynku wtórnym. Mi się udało, cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstafy mini to są bardzo dobre kolumny, sam je kiedyś posiadałem, jeżeli w górze niczego nie brakuje zostawił bym ta jak jest.Może to być faktycznie inwestycja dość droga.

Lepiej dozbierać do Marcusów gdy pojawią się na rynku wtórnym :)

 

Pan Jurek poleca wykonanie upgrade zwrotnicy na wysokotonowym do takiej jak w Dobermanch była zastosowana. Może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.