Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio Academy, niedawno miałem okazję posłuchać modelu Rhea, zabrałem ze sobą wzmacniacz, kable i źródło, na tyle ile to możliwe mogłem się zbliżyć do tego co mam na co dzień. Porównanie do posiadanych Marcusów było by może i krzywdzące, ale jak wiadomo to zupełnie inna półka cenowa. Jednakże w swojej cenie to bardzo ciekawe paczki, zwłaszcza jeżeli chodzi o średnicę. Gratuluję udanego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno miałem okazję posłuchać modelu Rhea, zabrałem ze sobą wzmacniacz, kable i źródło, na tyle ile to możliwe mogłem się zbliżyć do tego co mam na co dzień. Porównanie do posiadanych Marcusów było by może i krzywdzące, ale jak wiadomo to zupełnie inna półka cenowa. Jednakże w swojej cenie to bardzo ciekawe paczki, zwłaszcza jeżeli chodzi o średnicę. Gratuluję udanego produktu.

zycie_to_gra gratuluję zwrócenia uwagi i trafnej oceny Rhea, to znakomite kolumny, które grają na co dzień w mojej sypialni :)

 

Harpia Acoustics i Audio Academy mają znakomitych konstruktorów, których poza zdolnościami budowania zespołów głośnikowych cechuje przede wszystkim dobry słuch (a to nie takie oczywiste), bogate doświadczenie audiofilskie, jak i obaj zdecydowanie mają sprecyzowane kryteria w dążeniu w kreacji brzmienia by było jak najbardziej wierne oryginałowi. Wiedzą czego chcą i nie serwują zdezorientowanym klientom np. 15-tu różnych tweeterów jak jakaś niezdecydowana białogłowa by się im przypodobać lecz "po męsku" wskazują produkt, który wg ich wiedzy, słuchu i doświadczenia jest najbardziej optymalny w danym projekcie. Jeśli użytkownik wymaga jak najbliższej prawdzie prezentacji dźwięku z kolumn za daną cenę na pewno odnajdzie dużą wartość w produktach tych firm. Poza użytkownikami, (którzy wiadomo, jedni znają się bardziej drudzy mniej) potwierdzają to liczne, profesjonalne recenzje z różnych, branżowych i konkurencyjnych wobec siebie periodyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Harpia Acoustics i Audio Academy mają znakomitych konstruktorów, których poza zdolnościami budowania zespołów głośnikowych cechuje przede wszystkim dobry słuch (a to nie takie oczywiste), bogate doświadczenie audiofilskie, jak i obaj zdecydowanie mają sprecyzowane kryteria w dążeniu w kreacji brzmienia by było jak najbardziej wierne oryginałowi. Wiedzą czego chcą i nie serwują zdezorientowanym klientom np. 15-tu różnych tweeterów jak jakaś niezdecydowana białogłowa by się im przypodobać lecz "po męsku" wskazują produkt, który wg ich wiedzy, słuchu i doświadczenia jest najbardziej optymalny w danym projekcie. Jeśli użytkownik wymaga jak najbliższej prawdzie prezentacji dźwięku z kolumn za daną cenę na pewno odnajdzie dużą wartość w produktach tych firm. Poza użytkownikami, (którzy wiadomo, jedni znają się bardziej drudzy mniej) potwierdzają to liczne, profesjonalne recenzje z różnych, branżowych i konkurencyjnych wobec siebie periodyków.

 

Od wielu lat przysłuchiwałem się na wystawach Harpii i uważam je za jedne z najbardziej przemyślanych konstrukcji. Pewne rzeczy słychać i nie trzeba dorabiać do tego ideologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat przysłuchiwałem się na wystawach Harpii i uważam je za jedne z najbardziej przemyślanych konstrukcji. Pewne rzeczy słychać i nie trzeba dorabiać do tego ideologii.

prosze wysłac zgłoszenie do admina o oznaczenie konta jako branżowe

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLUB miłosników jest miejscem wyłacznie dla tych, którym podoba sie to samo.

 

Bzdura. Wszak jeden producent potrafi wyprodukować kilka urządzeń zdecydowanie różniących się brzmieniem, bądź nawet przeznaczeniem (na przykład mikro monitorki oraz potężne, wielodrożne podłogówki w przypadku producenta kolumn, albo samochód supersportowy oraz ciągnik drogowy zwany potocznie TIRem w przypadku producenta samochodów). Zatem idąc Twoim tropem należałoby nawet kluby fanów danych marek dzielić na frakcje, podfrakcje, itp. itd. Ma to jakikolwiek sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą to jest kiedy taki duży chłopiec jak ty, nie rozumie znaczenia słowa MIŁOŚNIK

Bo tylko w tym lezy cały problem w klasyfikowaniu klubów. O tym co piszesz mozna swobodnie dyskutować w "zwykłych" klubach danej marki lub produktu. Tutaj gdyby na szyldzie przed wejściem stało "KLUB Harpia Acoustics", każdy mógłby sie wypowiadać, równiez ci którym niektóre szczegóły nie odpowiadają.

Ale KLUB MIŁOSNIKÓW nie tylko ściśle określa KTO ma w nim pisać - ale i JAK ma pisac o podmiocie wielbienia w danym klubie.

 

Wiecej tego tłumaczyc nie mam zamiaru i nie interesuje mnie czy to wreszcie zrozumiesz.

Ci którzy tego nie rozumieją, zrozumieją jeśli otrzymam zgłoszenia hejtu w takich wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w "Klubie" można hejtować, ale w "Klubie miłośników" już nie?

 

No i nastepny błyskotliwy :-)

Otóz NIE - Rafale :-)

NIGDZIE nie mozna hejtować. Ale wypowiedzi w chrakterze negujacym, np. wykazujace oczywiste wady klubowego podmiotu, są w zwykłym klubie naturalna dyskusją. Tylko klub miłosników ma taki wyjatek, ze w nim wszelkie wpisy negujące cudowność wielbionego produktu lub firmy, sa uznawane za hejt.

To tak, jak bys poszedł do kościoła i wśród modlacych sie wiernych zaczął głosić, że ich bóg to wyłacznie ich wymysł. I co z tego że mówisz oprawdę? I tak cie wyrzucą na zbity pysk, zawiadomia władze, która w przewidziany prawem sposób ukarze cie za tę napaśc.

I to jest całkowita analogia z przypadkiem klubów wielbicieli.

 

Pomogłem ostatniemu mam nadzieje nierozumiejącemu znaczenia określenia MIŁOSNIK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zakończyć już tą dyskusję ?

Brak merytorycznych wpisów tylko pseudo merytoryczny bełkot przez dwie ostatnie strony.

 

P

 

W rzeczy samej.

Proszę o wpisy wyłacznie uczestników tego klubu. Gospodarza prosze o zgłaszanie hejtu i trollingu. To On w głównej mierze decyduje, jakie wpisy do tych kategorii zaliczy. Proszę równiez o swobodne korzystanie z narzedzia banowania w stosunku do tych, którzy formy tego wątku pojąć nie są w stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej.

Proszę o wpisy wyłacznie uczestników tego klubu. Gospodarza prosze o zgłaszanie hejtu i trollingu. To On w głównej mierze decyduje, jakie wpisy do tych kategorii zaliczy. Proszę równiez o swobodne korzystanie z narzedzia banowania w stosunku do tych, którzy formy tego wątku pojąć nie są w stanie.

 

Vlado Ty też już skończ proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz lekkiego życia chłopie skoro zmiana wtyczki kabla sieciowego w Twoim systemie zmienia dźwięk kolumn. Chciałbym doprecyzować, zmieniłeś wtyczkę w źródle czy w elemencie wzmacniającym?

 

Osobiście żałuję, że moja percepcja dźwięku nie jest tak wysoka. Chyba jestem już zbyt stary i przygłuchy aby wyłapywać niuanse brzmieniowe wynikające z rewolucji w zakresie modelu wtyczki. Moje Marcusy wydają się być bardzo wyrozumiałe dla zmian w moim systemie i brzmią wspaniale niezależnie od nich. Nie ingeruję jednak zbytnio w system, czasem tylko zmienię wzmacniacz, cdeka lub inny element.

 

Jedno jest jednak pewne i tu zauważyłem pewną prawidłowość. Całość brzmi najlepiej w towarzystwie szkockiej.

 

Nie napisałem, że wtyczka zmieniła dźwięk kolumn, tylko, że ten sam kabel sieciowy , czyli Heavens Gate Ultra Silence z wykami furutecha, brzmiał inaczej z wtykami Oyaide. I wcale nie mam ciężkiego życia, bo system mam dobrze zestawiony i od jakiegoś czasu nic nie zmieniam i póki co nie zmienię...

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale KLUB MIŁOSNIKÓW nie tylko ściśle określa KTO ma w nim pisać - ale i JAK ma pisac o podmiocie wielbienia w danym klubie.

Niczego takiego nie ma w regulaminie. A to jest tylko twoja prywatna opinia. Kasowanie wpisów, które nie łamią regulaminu jest samowolą moderatora i jako takie powinno być zgłaszane do administracji. Jeżeli moje wpisy będą kasowane - będę tak robił i innym też tak proponuję. Mam już tego dość.... Czy jest jeszcze inny klub na audiostereo, gdzie tak często są kasowane wpisy? I później wracają, jak bumerang takie dyskusje jak ta... Uh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie

Z góry przepraszam za mój wpis tutaj w klubie , ale to ostatnie miejsce gdzie mogę przekazać zapewne informację na temat mojej transakcji z Harpia Acoustics.

Sprawa wygląda następująco , dnia 30.03.2017 roku za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro zakupiłem wygrywając aukcję monitory Harpia Acoustics Graffiti (exDemo)

Po zakończonej aukcji przelałem wylicytowaną kwotę + koszta wysyłki poprzez Payu na konto podane w danych po aukcyjnych na konto Harpia Acoustics , Jerzy Herzyk , ul. Lipowa 67 , 32-091 Michałowice , Tel. 514-211-851 , e-mail: [email protected] , minął czas od zakończenia aukcji jakieś dobre 1,5 tygodnia a kontaktu z Panem Harpia Acuustics nie mam żadnego , ani telefonicznego , ani e-mailowego , co należałoby robić dalej Państwa zdaniem ? Tu podaję link do aukcji przedmiotu : http://allegro.pl/ha...mRiMmI1ZThmMQ==

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich prosząc tym samym o opinie co dalej robić należy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne konsekwencje jakie może ponieść niuczciwy sprzedawca ns Allegro to negatyw od kupującego a odpowiedź ze strony allegro jest jedna ,zgłosić fakt na policję.Niestety allegro ma swoich użytkowników w dupie a poza tym regulamin nie przewiduje ich odpowiedzialności bo u nas jest cały czas PRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne konsekwencje jakie może ponieść niuczciwy sprzedawca ns Allegro to negatyw od kupującego a odpowiedź ze strony allegro jest jedna ,zgłosić fakt na policję.Niestety allegro ma swoich użytkowników w dupie a poza tym regulamin nie przewiduje ich odpowiedzialności bo u nas jest cały czas PRL

 

SAD BUT TRUE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jedyne konsekwencje jakie może ponieść niuczciwy sprzedawca ns Allegro to negatyw od kupującego a odpowiedź ze strony allegro jest jedna ,zgłosić fakt na policję.Niestety allegro ma swoich użytkowników w dupie a poza tym regulamin nie przewiduje ich odpowiedzialności bo u nas jest cały czas PRL

Już tak nie biadol. Procedura allegro jest prosta i skuteczna. Trzeba poświęcić na to cenny czas, procedura trwa długo, głównie ze względu na czekanie na numer sprawy po zgłoszeniu na policję. Po tych 2-3 miesiącach jak już będziesz miał numer sprawy karnej zwrot kasy następuje max 2 tygodnie. Mialem trzy takie historie i kasę zwracali łącznie z kosztem przesyłki.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płacileś payu czy przelewem bankowym?

 

Nie ma znaczenia warunki mówią jasno : "Programem są objęte wszystkie umowy kupna-sprzedaży, w których zapłaciłeś przelewem bankowym, przekazem pocztowym, za przesyłkę pobraniową, przez PayU, a przedmiot został przesłany pocztą, firmą kurierską lub drogą elektroniczną. Nie możesz skorzystać z POK, jeśli przedmiot odbierałeś osobiście, płacąc przy tym sprzedającemu.

Jeśli umowa realizowana była przy użyciu usługi PayU, w skład rekompensaty może wejść również koszt wysyłki towaru nawet do 100 zł."

 

http://faq.allegro.pl/artykul/26299/warunki-skorzystania-z-pok

 

Formularz mozna wypelnic juz od 30dni do max 120dni. W zwiazku z dlugim czasem oczekiwania na wszczecie postepowania, proponuje juz teraz wszczac spor https://pomoc.allegro.pl/dyskusje/#!/orders aby allegro wiedzialo ze nie ma kontaktu ze sprzedajacym. Po 28dniach udać sie niezwlocznie na policje aby zglosic oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także otrzymałem już z allegro taki zwrot. Troche trwa, ale warto.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.