Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I te Vienny zagrały Ci lepiej ??? Eeeee.... (?)

Gdyby nie zagrały lepiej to bym nie wymienił. Niestety Harpia ma w tym segmencie dziurę modelową. Na Collage nie było sensu zmieniać, a kolejna seria to Nimbus - niestety już za "wysoko"

Trzeba uczciwie ocenić po kilku latach użytkowania, że Amstaffy to doskonałe kolumny i wytrzymały porównania z wszystkim w okolicach 6-10 tys. a czego miałem okazję posłuchać

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolejna seria to Nimbus - niestety już za "wysoko"

To fakt, że jest spora różnica w cenie między Collage a Nimbus. Ciekawe jak się sprzedaje ten ostatni...

Mam nadzieję, ze spróbowałeś Collage bo to kontynuacja dużego tuningowanego amstaffa (dobre kondensatory w zwrotnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje też nowa linia modeli, jeszcze nie publikowana. Kolumny będą się wyróżniać ciekawymi rozwiązaniami mechaniczno akustycznymi oraz bardzo wysoką skutecznością. Nowe kolumny sprzyjają wzmacniaczom o wyczynowo niskich zniekształceniach ale o niewielkiej mocy. Nie mogę się doczekać testów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A mnie brakuje kolumn 6,8 omowych , 4 są fajne do słabych wzmacniaczy ale kiedy zaaplikuje im się więcej watów często imp spada poniżej 4 om i wzmacniacze się mocno grzeją lub wyłączają.

To moje zdanie ogólne i nie dotyczy głównie HA.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że jest spora różnica w cenie między Collage a Nimbus. Ciekawe jak się sprzedaje ten ostatni...

Mam nadzieję, ze spróbowałeś Collage bo to kontynuacja dużego tuningowanego amstaffa (dobre kondensatory w zwrotnicy).

Nie spróbowałem niestety niczego z HA - problem wiadomy, dostępność, dużego tuningowanego Astafa słuchałem równolegle z Mini wybierając kolumny kilka lat temu. Poszedłem wtedy na kompromis finansowo-dźwiękowy wybierając Mini. W tamtym czasie było to dla mnie optymalne brzmienie

Między Collage a Nimbus jest jeszcze Marcus - kolumna o niezwykle wysokim stosunku jakości do ceny, która myślę, że poza potęgą śmiało może konkurować z Nimbus w wielu aspektach brzmieniowych. Cena ich najnowszej, trzeciej odsłony 18900.

tak, faktycznie jest Marcus, z tym, że na moim wyborze zaważyła też konieczność niedużej, kompaktowej skrzynki. Może gdyby był projekt "Nimbus Mini' w cenie powiedzmy tej co Marcus pewnie bym pomyślał. Ale jak zwykle doszły aspekty praktyczne i konieczność posłuchania kolumn w domu przed zakupem.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, i jak tu kupować polskie produkty jak nawet w stolicy nie ma możliwości przetestowania? :(

 

Ja preferuję odsłuch w swoim systemie. Mam już drugie Harpie, zamówiłem do domu z możliwością ew. zwrotu i tak zostały. Z tego co wiem, producent też robił prezentacje (przynajmniej kiedyś tak było), być może to jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugie Harpie, zamówiłem do domu z możliwością ew. zwrotu i tak zostały.

A co tam ciekawego masz? :)

 

Ja preferuję odsłuch w swoim systemie.

zamówiłem do domu z możliwością ew. zwrotu i tak zostały

Potwierdzam, bez problemu można sobie kolumny wypożyczyć na odsłuch we własnym domu - a to jest przecież najlepszy z możliwych rodzajów testowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

zanim wystawie na allegro, polecam sie z Harpia Nimbus BE w jakims bardzo ladnym fornirze egzotycznym. Cennikowo 40 kpln o ile pamietam, jak ktos powaznie zainteresowany, czekam na rozsadna propozycje - kolumny w stanie idealnym, nie wiem czy wygrzane nawet dostatecznie...slucham 1-2h/tydzien a mam je od wiosny...

Do obejrzenia w Wawie.

 

Powód - Rockport w drodze....:). A co tam, raz sie zyje!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah.. to wiem, myślałem, że w międzyczasie jeszcze coś doszło. BTW niezły masz ten pokój, gratulacje.

 

Aż tak dobrze nie jest, ale dziękuję, jeszcze nieco nad nim popracuje, ale to po pomiarach. Wracając do kolumn, to dzwoniłem w tej sprawie do Pana Jerzego i w zasadzie odradził mi zmianę na inne, czy najnowszy model Marcusów. Więc jeżeli chodzi o HA, to zostaje przy Marcusach w starszej wersji, choć korci mnie, żeby coś poprawić, chyba wszyscy wiedzą co, ale to nie temat na dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przypominam że hejt w watkach klubowych jest niedozwolony! Autorzy i gospopdarze watków, mają narzedzie banowania.

A ja myślę, że warto odróżnić zwykły hejt od informacji dotyczącej uczciwości (lub jej braku). Takie informacje nawet w wątkach klubowych mogą być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że warto odróżnić zwykły hejt od informacji dotyczącej uczciwości (lub jej braku)

Wszystkie informacje o faktach, które mały miejsce w przeszłości są w wątku. Można je odszukać bez problemu. Odpowiednie zapytanie w google i jest wszystko.

Edytowane przez rochu
część wpisu niezgodna z tematem watku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dobrze nie jest, ale dziękuję, jeszcze nieco nad nim popracuje, ale to po pomiarach. Wracając do kolumn, to dzwoniłem w tej sprawie do Pana Jerzego i w zasadzie odradził mi zmianę na inne, czy najnowszy model Marcusów. Więc jeżeli chodzi o HA, to zostaje przy Marcusach w starszej wersji, choć korci mnie, żeby coś poprawić, chyba wszyscy wiedzą co, ale to nie temat na dziś ;)

 

Cześć, Czy możesz mi przekazać na PW namiary do Pana Jurka? Będę wdzięczny, ponieważ w końcu dojrzałem referencyjnego dźwięku i chcę kupić sobie Harpie.

Edytowane przez rochu
część wpisu nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.