Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello KHarpiowicze.

Do sedna. Pomieszczenie 19m2. Sluchanie czarnego rapu, funky, RnB.

Szukam kolumn stereo. Trafilem na te malo znane Harpie Acustic Graffiti. W necie praktycznie zero opinii i informacji jakichs obszerniejszych z odsluchow. Na Youtube brak jakichs filmikow przykladowych z nimi. Czy w mojej sytuacji one moga zdac egzamin? Z jakiem wzmacniaczem je polaczyc? Lubie basik, ale np. nie toleruje ostrych wysokich tonow. Kolumny staly by na scianie od dl. ok 4.7m po bokach RTVki i TV. Z lewej kolumna na oddychanie miala by ok 1.5m. Prawa kolumna miala by 1m. Od sciany tylnej kierzone od krawedzi tylnej kolumny ok 40 cm odsuniete. Fajnie jak by tymi Harpiami mogl bym naglosnic konsole do gier video i tv czyli wzmacniacz z jakims optykiem zapewne wiec troche okraja poszukiwania:\ Harpiowicze laczcie sie i pomozcie:)

 

W 19m2 jeśli akustyka jest poprawna dobre będą Fresco lub ze starszych Amstafy Mini ; mocny bas ale można zakryć br i go zmniejszyć nie wiem jak mocny lubisz. Pastele też powinny wystarczyć z basem i będzie go znacznie mniej. Najważniejszy jest odsłuch we własnym pokoju. Jaki wzmacniacz? to już w zależności od twojego portfela . Ską jesteś?

Edytowane przez krzysiek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 5000 pln na wzmacniacz + dac + cd. Lub wzmacniacz juz z wejsciami optycznym + cd.

 

Nie wiem czy stac mnie na inne harpie. Na kolumny moge wydac 4000 a 5000 na powyzsze (elektronike). A najlepiej jak by sie wszystko zamknelo w 8500-8000 a budzet wyzej to juz bardzo naciagniecie i wolal bym jednak do tego nie dopuszczac. Lubie bas w sumie jak pisalem wyzej to czego slucham to glownie wlasnie tez bas dobry.

Edytowane przez vinovajca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 5000 pln na wzmacniacz + dac + cd. Lub wzmacniacz juz z wejsciami optycznym + cd.

jeżeli jesteś zdecydowany na Harpie to może tak jak już ktoś proponował coś z Xindaka. A jak nie to NAD wprowadził do oferty nowe modele zatem stare:

- NAD 356BEE DAC za 3600

- CD516BEE 1300

Może za komplet dałoby sie jeszcze coś "urwać". Swego czasu NAD był polecany do kolumn Harpia

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory z Xindakow?

Xindak PAM+ dac + cd za drogo wyjdzie

 

Ps. Pan Ajacz. Tutejszy. Poleca do Graffiti Marntza PM7005. Hmm?

 

Lub ps.

 

Jest do nabycia zestaw wzmacniacz Rega Mira 3 + odtw. CD Apollo + Tuner Radio 3. Uzywka. Do tego jakis DAC zdalo by sie i pod Graffiti?

Edytowane przez vinovajca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 5000 pln na wzmacniacz + dac + cd. Lub wzmacniacz juz z wejsciami optycznym + cd.

 

Nie wiem czy stac mnie na inne harpie. Na kolumny moge wydac 4000 a 5000 na powyzsze (elektronike). A najlepiej jak by sie wszystko zamknelo w 8500-8000 a budzet wyzej to juz bardzo naciagniecie i wolal bym jednak do tego nie dopuszczac. Lubie bas w sumie jak pisalem wyzej to czego slucham to glownie wlasnie tez bas dobry.

 

Ja mam monitory Graffiti a do tego podpięty wzmacniacz Rotel RA-03 + CD Rotel RCD-961 + DAC Aune X1S. Okablowanie to głośnikowe Audioquesty Bedrock i interkonekty Audioquest Coral.

Jestem z tego zestawu bardzo zadowolony , brzmi bardzo dobrze ( jak dla mnie ) w pomieszczeniu ok.20 m2.

Muzyka której słucham to blues , ostrzejszy rock , prog. rock , funky i jazz - z winyli , cd-ków i plików.

Cały mój zestaw mieści się w Twoim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam monitory Graffiti a do tego podpięty wzmacniacz Rotel RA-03 + CD Rotel RCD-961 + DAC Aune X1S. Okablowanie to głośnikowe Audioquesty Bedrock i interkonekty Audioquest Coral.

Jestem z tego zestawu bardzo zadowolony , brzmi bardzo dobrze ( jak dla mnie ) w pomieszczeniu ok.20 m2.

Muzyka której słucham to blues , ostrzejszy rock , prog. rock , funky i jazz - z winyli , cd-ków i plików.

Cały mój zestaw mieści się w Twoim budżecie

 

Wystarcza rotel 03? To ja chetnie bym kupil Graffitom Rotela Ra12 z wbudowanym dac tez myslisz ze ok rozwiazanie? Albo cos z NAD. N

Nie brakuje basu twoim graffitom? Ja przy Rapie stawiam na bas ciekawe czy Graffiti z rotelem by podolal heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza rotel 03? To ja chetnie bym kupil Graffitom Rotela Ra12 z wbudowanym dac tez myslisz ze ok rozwiazanie? Albo cos z NAD. N

Nie brakuje basu twoim graffitom? Ja przy Rapie stawiam na bas ciekawe czy Graffiti z rotelem by podolal heh.

Rotel 03 daje radę , rzadko odręcam gałkę głośności na "12" a basu moim zdaniem jest dość ale ja z kolei nie lubię zbyt dużo basu. Rapu nie słucham (chociaż zakupiłem ostatnio płytkę Bisz/Radex) a do rocka i jazzu jest ok.Trochę mało basu jest jak się cichutko słucha ale to chyba zawsze tak jest.

Rotel RA12 też spokojnie da radę , ostatnio słuchałem jak gra u kumpla i fajnie to grało, tyle że ciut za ostro jak dla mnie, ale może to sprawa kolumn (elac) i kabli . RA 12 ma wbudowanego DAC-a ale nie puscisz sygnału po USB tylko optycznie lub coaxialem i nie odtworzy plików DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Na początku od razu powiem, że nie miałem nigdy styczności z głośnikami Harpi i swoje zainteresowanie tą firmą mam tylko, czytając to forum:)

Od jakiegoś czasu nosze się zamiarem kupna nowych głośników. Ciężko mi zdecydować czy mają to być głośniki podłogowe czy monitory ?

Mój główny nurt muzyczny to jazz, blues, muzyka klasyczna.

Źródło to wzmacniacz lampowy ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-15ws/ ), preamp ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-ps5/ ) i gramofon.

Moje pytanie o Harpie Graffiti, czy tedy droga ? CZy ten wzmacniacz jest wstanie napędzić te głośniki ? Wiem, że Harpie ACOUSTICS LIVE II są dedykowane do lampy ale to już dużo wyższy budżet :( Czym się rożnią starsza wersja Graffiti od nowej ? A może macie koledzy jakieś inne sugestie w tej kwestii ?? Może jakieś inne paczki ?? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję :)

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Na początku od razu powiem, że nie miałem nigdy styczności z głośnikami Harpi i swoje zainteresowanie tą firmą mam tylko, czytając to forum:)

Od jakiegoś czasu nosze się zamiarem kupna nowych głośników. Ciężko mi zdecydować czy mają to być głośniki podłogowe czy monitory ?

Mój główny nurt muzyczny to jazz, blues, muzyka klasyczna.

Źródło to wzmacniacz lampowy ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-15ws/ ), preamp ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-ps5/ ) i gramofon.

Moje pytanie o Harpie Graffiti, czy tedy droga ? CZy ten wzmacniacz jest wstanie napędzić te głośniki ? Wiem, że Harpie ACOUSTICS LIVE II są dedykowane do lampy ale to już dużo wyższy budżet :( Czym się rożnią starsza wersja Graffiti od nowej ? A może macie koledzy jakieś inne sugestie w tej kwestii ?? Może jakieś inne paczki ?? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję :)

 

Pozdrawiam,

Tomasz

 

 

 

LIVE II nadają się znakomicie w razie czego mam wystawione na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Na początku od razu powiem, że nie miałem nigdy styczności z głośnikami Harpi i swoje zainteresowanie tą firmą mam tylko, czytając to forum:)

Od jakiegoś czasu nosze się zamiarem kupna nowych głośników. Ciężko mi zdecydować czy mają to być głośniki podłogowe czy monitory ?

Mój główny nurt muzyczny to jazz, blues, muzyka klasyczna.

Źródło to wzmacniacz lampowy ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-15ws/ ), preamp ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-ps5/ ) i gramofon.

Moje pytanie o Harpie Graffiti, czy tedy droga ? CZy ten wzmacniacz jest wstanie napędzić te głośniki ? Wiem, że Harpie ACOUSTICS LIVE II są dedykowane do lampy ale to już dużo wyższy budżet :( Czym się rożnią starsza wersja Graffiti od nowej ? A może macie koledzy jakieś inne sugestie w tej kwestii ?? Może jakieś inne paczki ?? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję :)

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Zapraszam serdecznie na odsłuch Graffiti.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zwracam się z prośbą o pomoc.

Na początku od razu powiem, że nie miałem nigdy styczności z głośnikami Harpi i swoje zainteresowanie tą firmą mam tylko, czytając to forum:)

Od jakiegoś czasu nosze się zamiarem kupna nowych głośników. Ciężko mi zdecydować czy mają to być głośniki podłogowe czy monitory ?

Mój główny nurt muzyczny to jazz, blues, muzyka klasyczna.

Źródło to wzmacniacz lampowy ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-15ws/ ), preamp ( http://encore7.com/produkty/egg-shell-prestige-ps5/ ) i gramofon.

Moje pytanie o Harpie Graffiti, czy tedy droga ? CZy ten wzmacniacz jest wstanie napędzić te głośniki ? Wiem, że Harpie ACOUSTICS LIVE II są dedykowane do lampy ale to już dużo wyższy budżet :( Czym się rożnią starsza wersja Graffiti od nowej ? A może macie koledzy jakieś inne sugestie w tej kwestii ?? Może jakieś inne paczki ?? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję :)

 

Pozdrawiam,

Tomasz

 

Miałem w domu Harpie Fresco z Lebenem 300F . Leben ma 2x15W a te Harpie skuteczność 91,5 dB i z basem nie było problemu a zaryzykuję ,że był lepiej niż dobry (kontur, wypełnienie rozciągnięcie) . Jeśli jesteś gdzieś z Polski północno zachodniej to mógłbyś ze swoim wzmacniaczem podjechać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem w domu Harpie Fresco z Lebenem 300F . Leben ma 2x15W a te Harpie skuteczność 91,5 dB i z basem nie było problemu a zaryzykuję ,że był lepiej niż dobry (kontur, wypełnienie rozciągnięcie) . Jeśli jesteś gdzieś z Polski północno zachodniej to mógłbyś ze swoim wzmacniaczem podjechać .

dzieki za informacje. Akurat leben ma ta sama moc co moj wzmacniacz. Ja mieszkam we wroclawiu, takze wycieczka daleka ale dziekuje za propozycje :)

 

Zapraszam serdecznie na odsłuch Graffiti.

Witam,

 

A wiesz, moze jaka jest roznica pomiedzy starsza wersja a nowa ? Pomijam oczywiscie aspekty wizualne ;)

 

 

 

 

LIVE II nadają się znakomicie w razie czego mam wystawione na allegro

Z tego co czytalem o nich tez tak sadze ;) szkoda, ze pulap cenowy troche poza moim budzetem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem o nich tez tak sadze ;) szkoda, ze pulap cenowy troche poza moim budzetem :(

Ze swojej strony proponuję się spiąć i dozbierać do Live. Na tym etapie kolumny to najważniejszy element systemu (mający największy udział w jego jakości) więc naprawdę warto - dzięki temu będziesz cieszył się kolumnami przez długie lata, zwłaszcza że preferujesz brzmienie kreowane przez lampy. Półśrodki najczęściej dają ćwierć efektu... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z PIT80, posiadam Marcusy od HA, niby mało wymagające kolumny (równe 4ohm, 92 db) a nie połączył bym ich z kilkunasto watową lampą, sprawdzałem je z lampą 30W i efekt nie był do końca zadowalający (choć nieco lepiej niż na amstafach). Też jestem z Wrocławia, po 10 grudnia zapraszam z Egg-Shellem, przekonasz się na własne uszy czy to Twój dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial sie rozstac ze swoimi Marcusami to bardzo chetnie je odkupie.

 

Hm.. to ja także się dołączam do listy życzeń i chętnie bym dokupił Dobermany do kolekcji jakby ktoś chciał oddać...

 

paproch, z takimi kolumnami z rynku wtórnego jest mega problem. Jak Dobermanów nigdy nie widziałem w ogłoszeniu tak Marcusy trafią się raz na kilka lat. To dlatego, że stawiasz je np. obok Wilsonów za 60-100 tys. zł i nie ma się czego powstydzić. Bogatsi pewnie kupią Wilsony gdyż nie wypada im kupić taniej kolumny (np. użytkownik nowej klasy S nawet nie spojrzy np. na Peugeota choćby był i 2x lepszy).., jednak gdyby nie wiedzieli co to jest i ile kosztują, kierując się dźwiękiem pewnie większość wolałaby Marcusy. Pewnie szybciej nazbierasz na nowe niż znajdziesz z rynku wtórnego. Ludzie niechętnie się pozbywają takich kolumn, kupując lepszy model często zostawiają je sobie do drugiego systemu lub mają już od dawna chętnych wśród rodziny lub znajomych. By zwiększyć sobie prawdopodobieństwo znalezienia oferty może spróbuj się skontaktować z producentem (serdeczny i bardzo kontaktowy człowiek) - złóż mu zamówienie - być może znajdzie dla Ciebie jakieś, jeśli komuś będzie wymieniał na mkIII lub na inny, wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpie to po prostu dobre kolumny i tyle. Nie straszna im droga elektronika, wtedy dopiero pokazują co potrafią. I to jest ich wielką zaletą.

... i do tego bardzo ładne, poniżej Mnich podczas porannej medytacji w pierwszych promieniach słonecznych..

 

IMG_1884_zpsht9wpjpy.jpg

 

i troszeczkę później:

 

IMG_1881_zpsztb1ry6t.jpg

post-17458-0-96677300-1480804303_thumb.jpg

post-17458-0-72829500-1480804304_thumb.jpg

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki metraż trzeba mieć żeby "Mnich" rozwinął swoje możliwości ? :-)

Cóż, w sumie jak się ma ujarzmione najbardziej dokuczliwe mody własne pomieszczenia, Monk rozwiną skrzydła w pomieszczeniu niekoniecznie jakimś bardzo dużym.

Wystarczy im zapewnić kilka warunków, tj.: z 1,5m do ściany za nimi (licząc od membran wooferów), ze 2,3-2,5m bazy pomiędzy kolumnami, po dobrym metrze do ścian bocznych od kolumn.

Monk to kolumna czasowo koherentna i żeby cieszyć się zaletami tego zjawiska należy ich słuchać zachowując odległość ok. 2,7m ucha od tweetera.

Do poznania pełni zalet Monk należy jeszcze troskliwie zadbać o odpowiednie skręcenie kolumn na słuchacza oraz ich odchylenie od pionu. U mnie np. w pozycji odsłuchowej pozioma linia na wysokości środka uszu tworzy z promieniem biegnącym do tweetera kąt 2,12 stopnia (tweeter wyżej niż uszy). Aby uzyskać (wg mnie najbardziej korzystny) warunek prostopadłości płaszczyzny łączącej krawędź kopułki tweetera do promienia biegnącego do ucha należy zachować ten sam stopień pochylenia kolumn od pionu w stronę słuchacza, czyli 2,12st. u mnie (realizuje się to poprzez podniesienie kolumny o precyzyjnie wyliczoną wartość na tylnych kolcach).

Na koniec jeszcze trzeba zadbać także o odległość głowy do ściany za słuchaczem, najlepiej także z 1,5m.

Dodatkowo należy wspomnieć o odpowiednio mocnej, rozdzielczej i szybkiej elektronice, która nie może ich przecież ograniczać.

Także jeśli jesteś w stanie to dla nich zapewnić to warto spróbować odsłuchów by poznać pełnię ich zalet. Niestety, zdecydowanie nie polecam ich (w sumie żadnych kolumn) wstawiać do pomieszczeń, gdzie dominuje zabudowa z kartongipsów bo wtedy będzie mało ciekawie. A tak to git :)

 

Widziałem ostatnio monki na allegro, nawet chwile nad nimi myslałem jednak miałem opory aby je wstawić do 20 mkw.

Skąd jesteś? W razie czego u mnie możesz posłuchać Monk i Keith na tę chwilę (zachodniopomorskie). Kolega z niedaleka ma na sprzedaż Graffiti, więc je także można by było zorganizować jeśli także rozważasz monitory. Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał kiedyś bardzo ładne Markusy na Mazurach, wisiały jakiś czas w ogłoszeniach i sam miałem na nie ochotę... W Bartoszycach chyba. Poszukaj.

 

Zostały sprzedane ze względu na to, że właściciel nie był do końca zadowolony z wyniku połączenia z 15W lampą (leben) jak sam twierdził, a ja dokonałem zakupu roku w tej cenie ;)

 

... i do tego bardzo ładne, poniżej Mnich podczas porannej medytacji w pierwszych promieniach słonecznych..

 

i troszeczkę później:

 

 

 

Pięknie się prezentują, w tej wersji naprawdę nie ma się do czego przyczepić .... no może nad nóżkami bym jeszcze popracował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, warto kupić. Precyzują dźwięk, tłumią rezonanse. Ich działanie jest oczywiście uzależnione od zastałej sytuacji, u jednych będzie mniej u drugich bardziej odczuwalne. Ciekawie się zachowują już bawiąc się nimi w rękach, od razu widać że to nie jest jakieś audio voodoo. U mnie nie musiały za wiele poprawiać, ale postawiły kropkę nad i. Poprawiły i tak już bardzo rozdzielcze i precyzyjne brzmienie wyostrzając soniczne krawędzie poszczególnych instrumentów jakby skalpelem w każdej sekcji. Polecam, to dobrze wydane pieniądze na brzmienie a wygląd jest gratis plus łatwość w przesuwaniu kolumn, jeśli ktoś lubi eksperymentować jak ja.

 

PS. W komplecie dostaje się okrągłe nalepki na spód z jakiegoś miękkiego materiału, ale w moim wypadku lepiej było ich nie przyklejać.

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.