Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek wróć do diabła! Potrzeba tutaj kogoś z Twoją wiedzą techniczną i doświadczeniem jakie zaprezentowałeś wiele razy, choćby ostatnio w mojej jaskini lwa, gdzie chłopacy słuchali Cię z nieskrywanym szacunkiem.

Wróć i opowiedz nam o time no coherent. Miałem okazję tego słuchać. Nie musiałem iść do teatru żeby doświadczyć dramatu na żywo.

Bardzo ciekawa adaptacja z odciętymi dyfuzorami szczelinowymi, mam nadzieję że Palton wie o zniszczeniu ich działania w ten sposób. Spokojnie może górną warstwę zdemontować i wrzucić do kominka. O zasadności naćkania tego samego typu ustroi działających w tym samym, powtarzalnym zakresie składowych nawet nie wspomnę. Przy wysokości pomieszczenia poniżej 2,4m taki wystrój akustyczny to istny horror, pewnie pasuje do "przebogatej i barwnej" średnicy serwowanej przez bezmyślnie skierowane w podłogę i sufit średniotonowce. Jak rozumiem w zakresie basu mają działać ziemniaki w przeciwnym narożniku tej piwnicy?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, jakie kable rekomendujecie/ polecacie do kolumn HA Amstaff Mini (wersja starsza)?

 

Mój zestaw to

CD NAD c542 (do wymiany w najbliższej przyszłości na coś lepszego)

IC Oyaide PA-02 TR

Wzmacniacz Cairn 4808SL

Kolumny HA Amstaff Mini

 

Kable głośnikowe chętnie kupiłbym używane do ok. 400 zł (max 500 zł - więcej chyba nie ma sensu)

 

W zestawie z nowo zakupionymi Amstaffami Mini brakuje mi blasku na górze pasma oraz intymności i bliskości średnicy

 

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

Edytowane przez rybaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie kable rekomendujecie/ polecacie do kolumn HA Amstaff Mini (wersja starsza)?

 

 

 

 

Elektrokabel 1x1.5 wystarczy w peszlu na życzenie.

 

 

 

HAHAHAHAHA prawie z krzesla spadlem, hahaha

 

Ty bydlaku ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REFRESH

Panowie, jakie kable rekomendujecie/ polecacie do kolumn HA Amstaff Mini (wersja starsza)?

 

Mój zestaw to

CD NAD c542 (do wymiany w najbliższej przyszłości na coś lepszego)

IC Oyaide PA-02 TR

Wzmacniacz Cairn 4808SL

Kolumny HA Amstaff Mini

 

Kable głośnikowe chętnie kupiłbym używane do ok. 400 zł (max 500 zł - więcej chyba nie ma sensu)

 

W zestawie z nowo zakupionymi Amstaffami Mini brakuje mi blasku na górze pasma oraz intymności i bliskości średnicy

 

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam informacji na temat harpia acoustic amstaf micro. Kiedy były produkowane? Jakie głośniki w nich były montowane? Do jakich powierzchni przeznaczone? Micro w nazwie oznacza że są małe? W sieci echo na ich temat. Zamierzam takowe zakupić. Proszę o informację.

 

Obecnie ten model to Pastel z serii Experience.

Przetworniki te same: wysokotonówka Seas, średnie-niskie Dayton.

Bardzo fajne paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gratulacje pięknie wygladają.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zostałem miłośnikiem Harpia Acoustic z moimi nowo nabytymi amstaff micro :-)

Witamy i gratulujemy.

 

Zamień kolumny lewą z prawą, teraz są ustawione na odwrót,

 

oraz ustaw je na jednej linii równoległej do ściany tylnej, by uzyskać jak najlepszą spójność i scenę.

Zwykle kiedy są w różnych odległościach od narożników i ścian są także spore różnice tonalne między jedną a drugą. Pewnie to wszystko wiesz i kolumny już stoją jak należy a tak zostały postawione na szybko do pierwszego zdjęcia :)

 

Jak się zgrywają z Primare? Jakieś uwagi czy wszystko ok jak dotąd?

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą prawą i lewą to chyba bez znaczenia , też się kiedyś z nad tym zastanawiałem , ale jest w necie pełno fotek z dużo lepszym sprzętem gdzie jest identycznie ,ale mogę się mylić ;-) ,może producent coś skrobnie na ten temat .

 

Daleko nie trzeba szukać ,sam producent tak ustawił ten sam model

 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/sFNCLLQ6G6OWN4KosSGYon_KErptW3

Edytowane przez Klejson

EVERSOLO DMP - A8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także wysokotonówki we wszystkich Harpiach miałem ustawione do wewnątrz ale sztywnej zasady generalnie nie ma. Moim zdaniem ( i uchem ) zależy to od pomieszczenia. Słyszałem większe Amstaffy w większych salonach niż 35m2 i te różnice między ustawieniami już nie były tak wyraźne jak w mniejszych kubaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Keith stoją w 44m, tam korzyść w spójności, scenie i ogólnym porządku jest zdecydowana dla ustawienia z tweeterami i midami bliżej środka.

Kiedyś miałem Tonsil Siesta, słuchałem ich w 16 i 20m - za każdym razem korzyść była dla ustawienia "do wewnątrz". Ich producent także takie ustawienie polecał. Takie są moje doświadczenia w tym zagadnieniu, ale, jak wspomniał kvist, pewnie są takie pomieszczenia, w których lepiej będzie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może producent coś skrobnie na ten temat .

 

Raczej nie skrobnie po tym jak honorowo poprosil o usunięcie konta ,....................

Daleko nie trzeba szukać ,sam producent tak ustawił ten sam model

Wydaje mi sie, że to był wypadek przy pracy lub ktoś inny je ustawiał.

 

Pochwalę się jak sfinalizuję temat :-)

 

Jeśli to Jantar to trzymam kciuki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna miec salon 44m2 SZOK :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Dziękuję za tak miłe przyjęcię. Jeśli chodzi o ustawienie to ta kolymna bliżej ściany jest ruchoma ze względu bezpieczeństwa (dostęp do okna). Podczas odsłuchu stoi jak należy ;-). Z ustawieniem wysokotonowych do środka to zawsze myślałem że jeżeli są na zewnątrz to jest szersza scena, napewno spróbuję tego ustawienia z wysokotonowymi do środka. Brzmienie z primare? Jest jedno ale mianowicie sybilanty które są słyszalne na paru płytach z kobiecymi wokalami przy dużych głośnościach, reszta miodzio. Jazz, blues, rock rewelacja! Gram na nich w pomieszczeniu ok 30m2. Niesamowita separacja instrumentów, nisko schodzący bas świetnie konrolowany, dźwięk wypełnia całe pomieszczenie, dużo szczegółów, scena, tego mi brakowało w AE evo3. Bałem się że nie dadzą rady w moim pomieszczeniu lecz kiedy je odsłuchiwałem u sprzedającego w dużo większym pomieszczeniu to już wiedziałem że u mnie będzie ok. Jeśli chodzi o sybilanty to trochę się zmniejszyły po usunięciu hiendowych sieciówek pożyczonych od kolegi. Ogólnie jestem zadowolony z brzmienia i dumny że mam paczki polskiego producenta którego z tego miejsca Gorąco Pozdrawiam gdyż służył mi pomocą w podjęciu decyzji o zakupie, mimo tego że kupowałem używane paczki. Mam je od tygodnia i z dnia na dzień mnie mile zaskakują i to chyba oto chodzi w tej zabawie i nie ważny jest fakt że przejechałem po nie ponad 1000km w obie strony ale to była nie zapomniana wyprawa z przyjaciółmi i będzie o czym opowiadać następnym pokoleniom ;-). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.