Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za kaucją wypożyczę.

 

Pierwsze słyszę żeby rendery grały ::)

 

Panie manufaktura smaku coraz droższe te cukiuerasy. Dzwoniłem kiedyś do Pana, odradzał mi Pan zakup Harpii (ponoć ostro grają) i polecał tańsze Regi jako dużo lepsze.

 

 

https://www.facebook.com/Manufaktura-Smaku-1630217440554843/

Za dużo wysyłania , odsyłania , ze względu ze nie mam orginalnymi kartonów dobrze je opakowalem tak ze nic im sie nie stanie .

Harpie potrafią ostro zagrać kiedy zle dobrany wzmacniacz i kable . Ja zmieniłem moje kable które sa przejrzyste na inne i juz zniknęło harczywosc . Na harpiach słychać bardzo zmianę kabli

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Panie manufaktura smaku coraz droższe te cukiuerasy. Dzwoniłem kiedyś do Pana, odradzał mi Pan zakup Harpii (ponoć ostro grają) i polecał tańsze Regi jako dużo lepsze.

 

 

https://www.facebook.com/Manufaktura-Smaku-1630217440554843/

Zainteresowanych produktami Włoskiej marki Monrio Serdecznie Zapraszam. www.monrio.it

Jedyne 18900 zł

 

Czyli co nawet branża się klonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolumny marki Rega nigdy się nie wyraziłem że są lepsze od kolumn Harpii ,po prostu są inne ,kwestia gustu.Kolumny Harpia Acoustics według mojej opinii są bardzo dobrym produktem,co do strony na Facebooku nie jest moją stroną .Pozdrawiam wszystkich i życzył bym więcej życzliwości .Kiedy doczekamy się czasów aby Kluby przerodziły się w kulturalną wymianę poglądów danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolumny marki Rega nigdy się nie wyraziłem że są lepsze od kolumn Harpii ,po prostu są inne ,kwestia gustu.Kolumny Harpia Acoustics według mojej opinii są bardzo dobrym produktem,co do strony na Facebooku nie jest moją stroną .Pozdrawiam wszystkich i życzył bym więcej życzliwości .Kiedy doczekamy się czasów aby Kluby przerodziły się w kulturalną wymianę poglądów danej marki.

Wyraźnie Pan powiedział, że Harpie grają ostro i poleca Regę.

Nowe i już taka przecena?

http://allegro.pl/harpia-acoustics-pastel-ex-demo-wielkopolska-i6258138465.html

 

Za dużo wysyłania , odsyłania , ze względu ze nie mam orginalnymi kartonów dobrze je opakowalem tak ze nic im sie nie stanie .

Harpie potrafią ostro zagrać kiedy zle dobrany wzmacniacz i kable . Ja zmieniłem moje kable które sa przejrzyste na inne i juz zniknęło harczywosc . Na harpiach słychać bardzo zmianę kabli

Dziękuję za szczerą odpowiedź, moim zdaniem to bardzo dobrze, że kolega pisze prawdę. Mam wzmacniacz Krella 400Xi, kable Nordosta i dac Matrix na kostkach sabre. Czy ten zestaw będzie pasował?

Jakie kable polecasz, żeby złagodzić ostrość tych kolumn?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie Pan powiedział, że Harpie grają ostro i poleca Regę.

Nowe i już taka przecena?

http://allegro.pl/harpia-acoustics-pastel-ex-demo-wielkopolska-i6258138465.html

Wyraźnie komuś chodzi o promowanie kolumn Regi ,ale to już nie moja sprawa,co do kolumn wystawionych na allegro cena obniżona jest z powodu modernizacji kolumny Pastel.

 

Dziękuję za szczerą odpowiedź, moim zdaniem to bardzo dobrze, że kolega pisze prawdę. Mam wzmacniacz Krella 400Xi, kable Nordosta i dac Matrix na kostkach sabre. Czy ten zestaw będzie pasował?

Jakie kable polecasz, żeby złagodzić ostrość tych kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za szczerą odpowiedź, moim zdaniem to bardzo dobrze, że kolega pisze prawdę. Mam wzmacniacz Krella 400Xi, kable Nordosta i dac Matrix na kostkach sabre. Czy ten zestaw będzie pasował?

Jakie kable polecasz, żeby złagodzić ostrość tych kolumn?

 

Proponuję wymienić tego DAC-a Matrix u mnie też wnosił dużo ostrości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie Pan powiedział, że Harpie grają ostro i poleca Regę.

Nowe i już taka przecena?

http://allegro.pl/harpia-acoustics-pastel-ex-demo-wielkopolska-i6258138465.html

 

Dziękuję za szczerą odpowiedź, moim zdaniem to bardzo dobrze, że kolega pisze prawdę. Mam wzmacniacz Krella 400Xi, kable Nordosta i dac Matrix na kostkach sabre. Czy ten zestaw będzie pasował?

Jakie kable polecasz, żeby złagodzić ostrość tych kolumn?

Krel spokojnie da radę napędzić to , one sa lekko w napedzeniu . Ale nordosta nie pasowały by do tych kolumn. Nie wiem jak gra matix . Ja pózniej kupiłem kable linna po namowie poprzedniego właściciela i dźwięk sie uspokoił i było juz naprawdę fajnie . Bas jest bardzo fajny chociaz u mnie w 16m2 było trochę zaduzo go . Musiał bys sprawdzić samemu bo każdym ma inny gust i inny dźwięk lubi moze by ci sie spodobał

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie przesadzajcie z tymi uwagami pod adresem Nordostów. Sam kabel głośnikowy to nie wszystko, jest wiele innych czynników choćby odpowiednie posadowienie kolumn na podłodze. Jak się zmieni granit na miękki materiał może się okazać, że bez kabla w typie Valhalli ani rusz. Kluczowa jest całość konfiguracji. Jak chodzi o przetworniki to mnie osobiście brzmienie kości Sabre nie odpowiada, szukałbym innego rozwiązania.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na prawdę uważasz że zmiana granitu na miękki materiał coś zmieni ,tyle kasy wywalić na sprzęt ,po to żeby na koniec robić taki manewr , gratuluje mega słuchu i pomysłu na poprawę brzmienia ;-)

Edytowane przez Klejson

EVERSOLO DMP - A8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie kolumny stoją na panelach ,podstawach granitowych , kolcach itp , coś miękkiego pod kolumnami? mamy teraz sezon letni to może materac do pływania ,dziś spróbuje może to polepszy dźwięk ;-)

Edytowane przez Klejson

EVERSOLO DMP - A8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ty na prawdę uważasz że zmiana granitu na miękki materiał coś zmieni

 

Ja nie uważam, ja wiem;-) Spróbuj sam się pobawić w różne materiały i wyciągnij wnioski. Bardzo pouczający eksperyment. Oprócz różnych materiałów podpowiadam jeszcze poszczególne ustawienia:

 

A. Ustawienia samych kolumn:

 

1. kolumna na kolcach z przodu i z tyłu;

2. kolumna na kolcach z jednej strony a z drugiej przylegająca bezpośrednio do podstawy;

3. kolumna w całości przylegająca do podstawy - w tym ustawieniu jest najwięcej basu i maksymalne ocieplenie dolnej średnicy, ale może zrobić się bałagan;

 

B. Ustawienia płyt:

 

1. podstawa podparta na metalowych podkładkach izolujących od podłogi z obu stron;

2. podstawa podparta na metalowych podkładkach izolujących od podłogi z jednej strony.

 

Kombinacji jest zapewne więcej, ale te które podałem są wystarczające do wyciągnięcia wniosków. Zmiany które zachodzą przy każdym ułożeniu są więcej niż znaczące. Zachęcam do samodzielnej zabawy. W przypadku kolumn podstawkowych różnicę będzie jeszcze powodować różne obciążenie standów, moje uwagi dotyczą w pierwszej kolejności kolumn wolnostojących. Przy podstawkowych jest jeszcze większe pole do rozmaitych kombinacji.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z "płynnością finansową"?

 

Podaj kilka przykładów ciepłych kabli . Sam mam amstafy mini od niedawna i przydało by sie trochę ocieplenia

 

Ciepłość kabla zależy od jego izolacji. Im lepszym izolatorem cieplnym jest izolacja kabla tym cieplejszy w dotyku się wydaje. Dlatego najlepiej wybrać się do sklepu i organoleptycznie sprawdzić który jest cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z "płynnością finansową"?

 

 

 

Ciepłość kabla zależy od jego izolacji. Im lepszym izolatorem cieplnym jest izolacja kabla tym cieplejszy w dotyku się wydaje. Dlatego najlepiej wybrać się do sklepu i organoleptycznie sprawdzić który jest cieplejszy.

Zabłysnąłeś! Chcesz cos jeszcze dodać ciekawego :) pośmiejemy sie wszyscy :)

Widać ze nie masz pojęcia o kablach

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabłysnąłeś! Chcesz cos jeszcze dodać ciekawego :) pośmiejemy sie wszyscy :)

Widać ze nie masz pojęcia o kablach

 

Przy wyborze kabli kieruję się też twardością izolacji. Kabelki z miękką izolacją lepiej się układa. Warto też sprawdzić czy żyły są z miedzi OFC bo teraz pełno badziewia z miedziowanego aluminium CCA.

Edytowane przez Temper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Amstaff mini zamieniony na Marcusy (MK1), góra i średnica to nie jest może krok milowy, ale sekcja niskotonowa jest przynajmniej o klasę wyżej. Różnicowanie, szybkość, atak, zejście w dół, a przy tym kontrola (nic nie dudni, nie buczy), robi bardzo duże wrażenie !

 

Powoli kończę akustykę,w międzyczasie szukam idealnego partnera do napędzenia Marcusów (tak do max. 10-12 tys. za używkę), z ładnie nasyconą średnicą, duża przestrzenią i dobrym kreowaniem sceny na głębokość i szerokość. Czegoś co zastąpi LARa IA-120H (2 x 6n30p-DR), na oku mam ASR Emitter 1, Gryphon Callisto 2100/2200 może proponowany (w teście Marcusów) przez Pacułę NAD M3 lub tak popularny ostatnio Xindax a600e ? Wiem, że właściciel HA preferuje np. Krella, ale intergry tej firmy nie do końca przemawiają do mnie wizualnie, choć wcale ich nie wykluczam, jeżeli będą lepsze niż te wymienione powyżej.

 

Czy ktoś miał okazję posłuchać serii time coherent z którymś z powyższych wzmacniaczy ? Albo może podpowiedzieć z doświadczenia gdzie szukać najlepszej synergii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popularny ostatnio Xindax a600e

Jak byś chciał posłuchać Xindaka z Keith to zapraszam do mnie (zachodniopomorskie). Zalety tego wzmacniacza względem kolumn Harpia są niewątpliwe. Znakomicie nasycona i dociążona średnica, nawet trochę bardziej gładka w stosunku do ogólnie obserwowanej w tranzystorach i tym się spośród nich wyróżnia. Energetyka i zejście czy kontrola basu niedostępna dla tanich lamp (tanie tzn. powiedzmy <8 tys Euro). Góra pasma jak dla mnie wyborna dla Harpii. Najlepiej posłuchać osobiście, jakbyś się do mnie wybierał to zabierz swoje kolumny by mieć większy zasięg obrazu sonicznego do rozważenia :)

 

Jeśli chodzi o Krelle to także słyszałem, że producent je poleca, ale raczej te dzielone i trzeba mieć pewność, że używka jest pełnosprawna.

Dużo dobrego słyszałem także o zestawieniu z ARC, ale tu pewnie tomkly się bardziej precyzyjnie wypowie.

 

Gryphon 2200 - także poluje na ten wzmacniacz ale raczej z myślą o innych kolumnach. Obawiam się, że pomimo wzorowej, piekielnej rozdzielczości, szybkości, dynamiki, kontroli z których jest znany może nie podołać na średnicy, by osiągnąć całkowitą satysfakcję z Harpiami. To tylko moje przypuszczenia na podstawie ogólnie dostępnych opisów kolegów, którzy mieli styczność z tym cudem.

 

ASR można upolować za 7-8 tyś, myślę że także warty sprawdzenia z kolumnami TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kaucją wypożyczę.

 

 

HAHAHAHAHA prawie z krzesla spadlem, hahaha

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał posłuchać Xindaka z Keith to zapraszam do mnie (zachodniopomorskie). Zalety tego wzmacniacza względem kolumn Harpia są niewątpliwe. Znakomicie nasycona i dociążona średnica, nawet trochę bardziej gładka w stosunku do ogólnie obserwowanej w tranzystorach i tym się spośród nich wyróżnia. Energetyka i zejście czy kontrola basu niedostępna dla tanich lamp (tanie tzn. powiedzmy <8 tys Euro). Góra pasma jak dla mnie wyborna dla Harpii. Najlepiej posłuchać osobiście, jakbyś się do mnie wybierał to zabierz swoje kolumny by mieć większy zasięg obrazu sonicznego do rozważenia :)

 

Pit80 dziękuję za szczegółowy opis i zaproszenie, w tym miesiącu nie planuje tak dalekich wojaży ;)

 

Z jakiej części Polski jesteś?

 

Wrocław, dzieli nas jakieś 300km.

 

Posiadam asr'a i jak masz chec to zapraszam z harpiami nie znam a chetnie rzuce uchem.

 

Dziękuję za zaproszenie, żeby nie zaśmiecać wątku napiszę na priv.

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.