Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Nie mnożyłbym teorii spiskowych - zwrotnice wyglądają na polutowane fabrycznie, pewnie prawidłowo - problemem jest oderwana cewka. No i ciekawi mnie, czy można lekko stuningować sekcję wysokotonową, żeby szło na nią więcej góry, bo brzmi dziwnie matowo jak ten model kopułki....

 

z 10-15 stron wcześniej konstruktor podał ogólne schematy zwrotnicy i możliwości tuningu.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest fotka Amstaff Mini tylko dużych amstafów.

Pokaż swoje a nie fotkę z netu.

Tak sie złożyło ze to twoje były kolumny mini sprzedałem macpc wiec napewno wiesz ze nie były grzebane . Dla mnie było aż zbyt za duzo góry . A co do kabelka to nie wiem co sie stało , moze w transporcie cos sie stało

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie złożyło ze to twoje były kolumny mini sprzedałem macpc wiec napewno wiesz ze nie były grzebane . Dla mnie było aż zbyt za duzo góry . A co do kabelka to nie wiem co sie stało , moze w transporcie cos sie stało

 

 

O, to znaczy że to nie takie stare paczki - to jedne z ostatnich Mini Amstaff (o ile nie ostatnie) przed wprowadzeniem Fresco.

MacP, masz kolumny, których byłem pierwszym właścicielem. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Najdłużej grały u mnie z elektroniką Naim. Z wysokimi tonami, stereofonią nigdy nie miałem problemu - mam też troszkę uporządkowany akustycznie pokój. Miałem w planach je tuningować u Pana Jurka wstawiając lepsze kondy (Mundorf Supreme) do sekcji wysokotonowej lecz ostatecznie je odsprzedałem i nabyłem Graffiti SE, które taki "tuning" miały już fabrycznie (wersja SE) i które lepiej wpasowały się w kubaturę pokoju. Fajnie, że moje paczki trafiły w ręce forumowicza.

 

Szwagier83,

na co zmieniłeś, jeśli to nie tajemnica? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno wiesz ze nie były grzebane . Dla mnie było aż zbyt za duzo góry . A co do kabelka to nie wiem co sie stało , moze w transporcie cos sie stało

 

Toteż NIGDZIE nie napisałem, że podejrzewam o "grzebanie". Zauważyłem tylko że brzmią trochę inaczej pomiędzy sobą (ale nie jakoś BARDZO zauważalnie, co nawet dziwne zważywszy na wyeliminowanie cewki - może nagrania których słuchałem nie angażowały tak bardzo "dołu"), więc zdjąłem głośnik i znalazłem urwaną cewkę - ot przykrość, zdarza się, do łatwego naprawienia. Nie mam do nikogo pretensji, bo nie wiem, co spowodowało odpadnięcie - może zbyt naprężona opaska, może zamaszysty kurier...

 

A co do kopułek. Jak się ich "normalnie" słucha to góra wydaje się OK (kopułki na pewno grają, nie są raczej uszkodzone) choć nie "błyszczy" jakoś mocno, ale po prostu zdziwiło mnie, że coś, co WYRAŹNIE słyszę na dokładnie tym samym wzmacniaczu/źródle/kablach i innych głośnikach (np. PMC na dość tanich tekstylnych Vifach, ale i inne) na tych Harpiach po prostu ZNIKA. Nie ma. Nie ma konkretnych brzmień, które gdzie indziej są. Np. na jakimś jazzowym nagraniu słyszę delikatne miotełki na talerzach z lewej strony i delikatniejsze w tle z prawej. Tu grają jakby tylko z lewej, tych z prawej mogę się domyślać. Na nagraniu muzyki barokowej słyszę konkretne, rozróżnialne akordu klawesynu - tu ledwie słuchać, że COŚ tam w ogóle gra. Piszę, co słyszę, nic na to nie poradzę. :) Może to nie kwestia braku góry, tylko czegoś za dużo w średnicy, co maskuje brakujące mi dźwięki, nie wiem, głośno myślę.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż NIGDZIE nie napisałem, że podejrzewam o "grzebanie". Zauważyłem tylko że brzmią trochę inaczej pomiędzy sobą (ale nie jakoś BARDZO zauważalnie, co nawet dziwne zważywszy na wyeliminowanie cewki - może nagrania których słuchałem nie angażowały tak bardzo "dołu"), więc zdjąłem głośnik i znalazłem urwaną cewkę - ot przykrość, zdarza się, do łatwego naprawienia. Nie mam do nikogo pretensji, bo nie wiem, co spowodowało odpadnięcie - może zbyt naprężona opaska, może zamaszysty kurier...

 

A co do kopułek. Jak się ich "normalnie" słucha to góra wydaje się OK choć nie "błyszczy" jakoś mocno, ale po prostu zdziwiło mnie, że coś, co WYRAŹNIE słyszę na dokładnie tym samym wzmacniaczu/źródle/kablach i innych głośnikach na tych Harpiach po prostu ZNIKA. Nie ma. Nie ma konkretnych brzmień, które gdzie indziej są. Piszę, co słyszę, nic na to nie poradzę. :) Może to nie kwestia braku góry, tylko czegoś za dużo w średnicy, co maskuje brakujące mi dźwięki, nie wiem, głośno myślę.

Z jakiej części kraju jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda że ten gruby to przewód od terminala zewnętrznego a sekcje wysoka i średnia są spięte pod midrange ale poczekajmy na dokładniejsze zdjęcia

Nie są .

Dzisiaj wybebeszyłem zwrotnice ze swoich.

Kable od wysokotonowych to dwa solidy przylutowane nad niebieskim jantzenem.Poza tym wygląda tak samo.Nie są grzebane.

Podobny efekt braku wysokich miałem w moich starych Paradigm.

Kupiłem je od kogoś kto ich od 2 lat nie używał.Grałem kilka tygodni i nadal brak było wysokich.Wymieniłem kondensatory i wysokie wróciły.

Mały update .

Kabel od terminali do górnej zwrotki jest przylutawany w innym miejscu i ciekawi mnie jak to jest połączone pod spodem.

Może faza jest odwrócona.

Edytowane przez kopik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiona profesjonalnie przez p. Pawła Szkodę, znanego specjalistę od DIY i nie tylko, polecam!

Zwrotnice, jak już pisałem, nie wyglądają na modyfikowane. Brzmienie coraz bardziej mi się podoba, szukam dla nich dobrego wzmaka, może coś barwnie brzmiącego w klasie A.

Dobrze wspominam C.E.C.. AMP3300R - wydaje mi się , że byłby do nich idealny, ale trudno trafić. Jakby ktoś coś wiedział, to proszę o priv'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich w połączeniu z linn klout plus pre lampowe i całkiem ładnie to brzmialo.

 

Linn z Harpią gra wyśmienicie... a Klout to genialny amp, trzeba mu tylko zapewnić odpowiednie towarzystwo i jest bajka. To nie jest efekciarski sprzęt ale jak się trochę tego posłucha to później się za tym tęskni.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiona profesjonalnie przez p. Pawła Szkodę, znanego specjalistę od DIY i nie tylko, polecam!

Zwrotnice, jak już pisałem, nie wyglądają na modyfikowane. Brzmienie coraz bardziej mi się podoba, szukam dla nich dobrego wzmaka, może coś barwnie brzmiącego w klasie A.

Dobrze wspominam C.E.C.. AMP3300R - wydaje mi się , że byłby do nich idealny, ale trudno trafić. Jakby ktoś coś wiedział, to proszę o priv'a

Cieszy mnie to dobrze ze ci sie podobają :)

Ja kupiłem kefy ls 50 używki ex demo i narazie mi graja ale docelowo będzie powrót do harbertha najlepiej 30 ale to duzo zdrożeje

w harpi podobał mi sie bardzo bas ale mnie bardzo męczyła średnica która była lekko ostra jak dla mnie . ponoć po modyfikacji zwrotnicy duzo lepiej graja , wiec pomysl nad tym

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to dobrze ze ci sie podobają :)

Ja kupiłem kefy ls 50 używki ex demo i narazie mi graja ale docelowo będzie powrót do harbertha najlepiej 30 ale to duzo zdrożeje

w harpi podobał mi sie bardzo bas ale mnie bardzo męczyła średnica która była lekko ostra jak dla mnie . ponoć po modyfikacji zwrotnicy duzo lepiej graja , wiec pomysl nad tym

 

Ostrości średnicy nigdy w moich MiniAmstaff nie uświadczyłem ale to pewnie zasługa elektroniki a także lekkiej adaptacji pomieszczenia, w którym słucham muzyki. A miałem także jakiś czas SHL5 razem z Harpiami, miałem więc porównanie - były jednak u mnie nieco za duże i bardziej kapryśne w ustawieniu dlatego ostatecznie zostawiłem Harpie, które okazały się uniwersalniejsze. Jednak rozumiem tęsknotę za Herbatnikiem (mam to samo i też łakomym okiem patrzę w strone M30.1) ale to jednak całkiem inny pomysł na dźwięk niż Harpia no i inne pieniążki.

Na pewno jednak lekarstwem na wskazywaną czasem bolączkę Harpii serii Experience jest wersja SE, która mam wrażenie brzmi gładziej / delikatniej nie tracąc jednak charakteru Harpii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie produkcje są najlepsze ;-) jeden z lepszych Polskich utworów w ostatnich latach ,i oczywiście płyt

 

https://www.youtube.com/watch?v=-0sDqAsiq-I&index=8&list=PL489FB8204F29B406

 

 

 

Harpie idealnie przekazują Powera tego kawałka miodzio . polecam Kvist bo wiem że lubisz podobne granie ;-) ,pozd

Edytowane przez Klejson

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skojarzyłem Harpie z Xindakiem PA-M i bingo! Dawno nie słyszałem tak angażującego dźwięku (a przerabiałem w systemie różne, także droższe zestawienia, w tym różne modne Hegle itp.). Niewysoka moc wzmaka w klasie A (25W) doskonale i wydajnie napędza dość skuteczne Amstaffy - piękna średnica, piękna góra, piękna przestrzeń (jedna z lepszych jakie słyszałem w domu w ogóle!). Może miłośnicy potężnego basu mogliby ponarzekać, ale ja nie jestem akurat miłośnikiem potężnego basu. Ten Xindak to naprawdę PIĘKNY wzmak, barwny i plastyczny, z Harpiami chyba synergiczny.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzyłem Harpie z Xindakiem PA-M i bingo! Dawno nie słyszałem tak angażującego dźwięku (a przerabiałem w systemie różne, także droższe zestawienia, w tym różne modne Hegle itp.). Niewysoka moc wzmaka w klasie A (25W) doskonale i wydajnie napędza dość skuteczne Amstaffy - piękna średnica, piękna góra, piękna przestrzeń (jedna z lepszych jakie słyszałem w domu w ogóle!). Może miłośnicy potężnego basu mogliby ponarzekać, ale ja nie jestem akurat miłośnikiem potężnego basu. Ten Xindak to naprawdę PIĘKNY wzmak, barwny i plastyczny, z Harpiami chyba synergiczny.

 

A to połączenie X.PA-M to zaledwie przedsmak tego co można uzyskać podłączając Harpie do Sugdena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bzdury, które niczemu nie służą, no może poza uprawianiem hejtu. Ofertę sprzedaży widzę jedną, a znam dwie osoby które niedawno stały się właścicielami kolumn HA i nikt nie narzeka.

 

Na Allegro wiszą moje Graffiti SE. Parcia nie mam bo mam jeszcze inne kolumny - większe monitory, które mają od Graffiti lepszą skuteczność i jeszcze lepiej dogadują się z Sugdenem.

O ile Harpie są wspaniałymi kolumnami to faktycznie przy odsprzedaży nie jest już tak fajnie - mało ludzi je zna a szkoda. Kiedyś polowałem na wspomniane w poście wyżej Harpie Atlas. Niestety producent już do tego projektu nie wraca. Dlaczego sprzedajemy? Np. kupujemy następne - ja miałem 3 modele w swoich kolejnych systemach i z każdych byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello KHarpiowicze.

Do sedna. Pomieszczenie 19m2. Sluchanie czarnego rapu, funky, RnB.

Szukam kolumn stereo. Trafilem na te malo znane Harpie Acustic Graffiti. W necie praktycznie zero opinii i informacji jakichs obszerniejszych z odsluchow. Na Youtube brak jakichs filmikow przykladowych z nimi. Czy w mojej sytuacji one moga zdac egzamin? Z jakiem wzmacniaczem je polaczyc? Lubie basik, ale np. nie toleruje ostrych wysokich tonow. Kolumny staly by na scianie od dl. ok 4.7m po bokach RTVki i TV. Z lewej kolumna na oddychanie miala by ok 1.5m. Prawa kolumna miala by 1m. Od sciany tylnej kierzone od krawedzi tylnej kolumny ok 40 cm odsuniete. Fajnie jak by tymi Harpiami mogl bym naglosnic konsole do gier video i tv czyli wzmacniacz z jakims optykiem zapewne wiec troche okraja poszukiwania:\ Harpiowicze laczcie sie i pomozcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecaja w takich cenach sprzety na ktore mnie nie stac. Powiedzmy harpie nowe za 4 kola do wyrwania. Wzmacniacz + cd + dac max 4.500 tys do wydania no moze 5.000 tak naciagane jak guma w galotach... Co w tej cenie do pomieszczenia i mojej muzyki ktos z harpiowiczow poleci? Malo kto tu pisze wiec nic dziwnego ze tych glosnikow nikt nie bierze pod uwage bo nic o nich nie slychac:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje Graffiti ,których używałem jako głośniki efektowe w K.D. (fronty to Marcus New) dałem córce .Dokupiłem jej do tego

wzmaka Xindak A-06 za niecałe 8 stów i gra ,że dziw bierze :-) .Przedtem córka miała ampli Onkyo i Tannoy Mercury M2

i mówi ,że teraz to nie ma porównania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecaja w takich cenach sprzety na ktore mnie nie stac. Powiedzmy harpie nowe za 4 kola do wyrwania. Wzmacniacz + cd + dac max 4.500 tys do wydania no moze 5.000 tak naciagane jak guma w galotach... Co w tej cenie do pomieszczenia i mojej muzyki ktos z harpiowiczow poleci? Malo kto tu pisze wiec nic dziwnego ze tych glosnikow nikt nie bierze pod uwage bo nic o nich nie slychac:p

 

Zapraszam na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.