Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Harpia Acoustics


cichom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że zaraz będę skarcony , bo to przecież klub Harpii Acoustics , ale podchodziłem właśnie do takich Marcusów pewnie z pięć razy z różną elektroniką i powiem jedno , to jest kompletnie nie moja bajka , nie mój dźwięk .

Jedynie ciężkie brzmienie na nich w miarę dobrze wychodziło , które jest przeważnie słabo zrealizowane.

Do plusów zaliczył bym jeszcze dość dobrą dynamikę , pewnie dzięki wysokiej skuteczności tych kolumn.

 

Tylko, że niestety Marcusy są jak szkło powiększające. U mnie każda nawet drobna zmiana miała duży wpływ na brzmienie. Listwa, kable sieciowe, głośnikówki...To są bardzo czułe na każdą zmianę paczki... Przykładowo ten sam kabel sieciowy z innymi wtykami brzmiał inaczej, aż sam byłem zaskoczony...Taka ich uroda...ale jak już uzyskasz synergię, to palce lizać, na każdej muzie.

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że niestety Marcusy są jak szkło powiększające. U mnie każda nawet drobna zmiana miała duży wpływ na brzmienie. Listwa, kable sieciowe, głośnikówki...To są bardzo czułe na każdą zmianę paczki... Przykładowo ten sam kabel sieciowy z innymi wtykami brzmiał inaczej, aż sam byłem zaskoczony...Taka ich uroda...ale jak już uzyskasz synergię, to palce lizać, na każdej muzie.

 

Dobre zestawienie systemu to sztuka, w źle zestawionym nic nie zagra jak powinno, a rozgoryczony użytkownik zamiast szukać rozwiązania woli wylewać żale. Marcusy są wybredne i nie do wszystkiego się nadają, ale nikt mi nie powie, że to złe kolumny. I z tym szkłem to prawda - idealne narzędzie dla recenzenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo czułe na każdą zmianę paczki... Przykładowo ten sam kabel sieciowy z innymi wtykami brzmiał inaczej, aż sam byłem zaskoczony.

 

nie masz lekkiego życia chłopie skoro zmiana wtyczki kabla sieciowego w Twoim systemie zmienia dźwięk kolumn. Chciałbym doprecyzować, zmieniłeś wtyczkę w źródle czy w elemencie wzmacniającym?

 

Osobiście żałuję, że moja percepcja dźwięku nie jest tak wysoka. Chyba jestem już zbyt stary i przygłuchy aby wyłapywać niuanse brzmieniowe wynikające z rewolucji w zakresie modelu wtyczki. Moje Marcusy wydają się być bardzo wyrozumiałe dla zmian w moim systemie i brzmią wspaniale niezależnie od nich. Nie ingeruję jednak zbytnio w system, czasem tylko zmienię wzmacniacz, cdeka lub inny element.

 

Jedno jest jednak pewne i tu zauważyłem pewną prawidłowość. Całość brzmi najlepiej w towarzystwie szkockiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne byłoby to nasze hobby, jakby wszystkim podobało się to samo.

 

KLUB miłosników jest miejscem wyłacznie dla tych, którym podoba sie to samo.

Jak tobie sie nie podoba, napisz o tym na otwartm forum w adekwatnym do tego watku, lub załóz swój nowy.

Tutaj zarobisz punkty i ban na watek klubowy za hejt.

 

czy pomogłem w zrozumieniu znaczenia tytułu watku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLUB miłosników jest miejscem wyłacznie dla tych, którym podoba sie to samo.

Jak tobie sie nie podoba, napisz o tym na otwartm forum w adekwatnym do tego watku, lub załóz swój nowy.

Tutaj zarobisz punkty i ban na watek klubowy za hejt.

 

czy pomogłem w zrozumieniu znaczenia tytułu watku?

 

Nie mam problemu ze zrozumieniem tytułu wątku. Akurat z oferty H.A. najbardziej podobają mi się Marcusy

(jeśli chodzi o kolumny w ....przystępnej cenie).

 

Kolega, który napisał o tym, że jemu się nie podobały Marcusy miał do tego prawo. I tak jak napisał Rezysław,

w klubie powinien znaleźć wsparcie merytoryczne z czym połączyć te kolumny.

 

 

Jest wielu użytkowników, których rady sprawią, że Klub będzie miał nowych zadowolonych użytkowników kolumn H. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik, który ciekawy opinii najpierw pyta, jak Harpie naprawdę grają a w drugim poście zdradza, że słuchał ich już pięciokrotnie z różną elektroniką na pewno nie wzbudza zaufania i w tym klubie raczej pomocy nie uzyska. Dziwią mnie też wpisy w jego obronie, jakby broniący nie potrafili wywnioskować nieszczerości w tych jego postach, co raczej trudne nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony bylem reakcją na mój wpis, który odniósł się do naszego hobby

Również nie widzę nic nieodpowiedniego w Twoim poście dot. hobby, gdyż taka jest właśnie prawda. Poza tym już od dawna daje się zaobserwować Twoje pozytywne zainteresowanie HA, dlatego osobiście Twój wpis odebrałem jako broniący właśnie klub a nie użytkownika, któremu Marcus się nie spodobały.

 

Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado, czy w takim razie można założyć obiektywny wątek np. "Klub ex-posiadaczy sprzętu A***a i dlaczego się z nim rozstali", albo "Dlaczego nie warto kupować produktu x"? Naturalnie byłaby kultura wypowiedzi i obiektywne opinie.

 

Oczywiscie mozna. Do tego jest forum, aby o przedmiocie naszego hobby dyskutowal kazdy i swobodnie wyrazal swa opinie o urzadzeniach z jakimi sie zetknal.

Oczywiscie jesli w takim watku beda jedynie wyrazane opinie, a nie prowadzony zmasowany hejt marki. Moderacja pomomoze to rozrozniac majacym z powyzszym klopoty.

Serdecznie zapraszam do pisania.

 

Po raz ostatni.

Klub milosnikow - TO KLUB MILOSNIKOW!!!!

To nie miejsce dla niezadowolonych i przeciwnikow!

Widze ze niektorym tylko banem mozna wytlumaczyc co znaczy milosnik danego podmiotu. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Vlado za wyjaśnienie. Pomyślę nad takim wątkiem :).

 

Chodzi o to, aby pisać swobodnie o np. awaryjności lub wadach sprzętu i przy okazji unikać posądzenia o hejt, a krytyczne uwagi w klubach za hejt są najczęściej odbierane i kończy się "bijatyką".

 

A dlaczego zakładać osobny wątek? Przecież "klub posiadaczy" to nie tylko słodzenie i lizanie dupy dystrybutorom. Są też kłopoty i np. nieuczciwy albo mocno przeginający serwis.

Przecież forum to nie Partia kaczyńskiego gdzie wszyscy chodzą na kolanach.

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i po prostu nie wierze. Kub antymiłośników, miejsce gdzie można legalnie hejtować pod przykrywką ładnych negatywnych opinii. I jeszcze moderacja zaprasza do pisania....

 

No tak to takie polskie. Czyli produkujemy i słodzimy recenzentom a oni nam, niech ludożerka kupuje, a jak ktoś napisze prawdę to już hejt sPISek. Kiedyś pytałem w sklepie Audio Forte w Warszawie o głośniki Audio Academy bo takie ładne to i może grają, i co Pan powiedział? A no właśnie. Jeśli napiszę prawdę to zapewne shejtuje sklep i producenta, a przecież one stały w sklepie.

Ale niech będzie: "Szkoda czasu, nawet niewarto do nich siadać". "To jest poziom tylko podstawowy". To ja teraz zapytam o czym piszą recenzenci? Ach och tylko cztery czy pięć tysi a słychać jak dziesięć. Czyli ktoś kogoś robi w bambuko i to jest własnie bliższe hejtowi i sPISkowi, niż obiektywna prawda.

Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osłuchanego i potrafiącego trafnie ocenić brzmienie sprzedawcę w salonie audio to trzeba jeszcze mieć szczęście trafić. Jedynie mały ułamek z nich ma predyspozycje i wykonuje swoją pracę z przyjemnością, rzetelnością i profesjonalizmem. Najczęściej wiedzą o sprzęcie i dźwięku tyle, co przeciętny ekspedient z MediaMarkt i akurat ich opinie mało kiedy przedstawiają jakąś obiektywną wartość. Na szczęście jak już jest się w tym salonie to warto się uprzeć i posłuchać osobiście. Być może sprzedawca chciał tylko "wcisnąć" właśnie coś za te dziesięć tysięcy i nie chciał, by się wydało, że to za pięć tysięcy gra lepiej i mógł zmanipulować klienta, że nie warto nawet siadać do tych za pięć. Najgorsze, że jeszcze tacy zmanipulowani klienci później chodzą po forach i dalej te sklepowe bzdury rozprzestrzeniają.

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się pisać ...prawdę :). Jeśli nie można tego robić w klubie, to powinno być prawo do osobnego wątku (bez hejtowania). Już abstrahując od nieetycznego postępowania właściciela HA dotyczącego kaucji, podobna sytuacja była/jest z np. Ayon'em. Nie wszyscy, są obiektywne osoby w klubie, ale do pewnego czasu, jeśli napisało się coś źle i uzasadnionego na tę firmę od razu było się posądzanym o hejt. Teraz jest spokojniej, ale Klub żyje głównie jak się zdaje ...uwagami na temat serwisowania i usterek urządzeń, czy też słabego softu :). Szacunek jednak dla tych, którzy je sami naprawiają kupując silniczki itd. Poważany producent urządzeń z tego poziomu cenowego do podobnej sytuacji w ogóle nie powinien dopuścić.

 

Na osłuchanego i potrafiącego trafnie ocenić brzmienie sprzedawcę w salonie audio to trzeba jeszcze mieć szczęście trafić. Jedynie mały ułamek z nich ma predyspozycje i wykonuje swoją pracę z przyjemnością, rzetelnością i profesjonalizmem. Najczęściej wiedzą o sprzęcie i dźwięku tyle, co przeciętny ekspedient z MediaMarkt i akurat ich opinie mało kiedy przedstawiają jakąś obiektywną wartość. Na szczęście jak już jest się w tym salonie to warto się uprzeć i posłuchać osobiście, gdyż może sprzedawca chciał tylko "wcisnąć" właśnie coś za dziesięć tysięcy i nie chciał by się wydało, że to za pięć tysięcy gra lepiej i mógł zmanipulować klienta, że nie warto nawet siadać do tych za pięć. Najgorsze, że jeszcze tacy zmanipulowani klienci później chodzą po forach i dalej te sklepowe bzdury rozprzestrzeniają.

 

Tak, często to zauważam. Na początku od razu jest nagonka na sprzęt w sprzedaży sklepu. Dopiero potem rozmowa, pytają jakie oczekiwania, co aktualnie posiadamy itd. I teraz zależnie od gracji i dobrego wychowania sprzedawcy:

1) pomija milczeniem ocenę sprzętu klienta skupiając się na promocji własnego asortymentu (ok);

2) przyznaje, że jest fajnie lub można coś zmienić i tutaj coś proponuje (ok);

3) krytykuje, że sprzęt klienta jest przereklamowany, słaby albo coś innego negatywnego (z takiego sklepu szybko wychodzę i prędko do niego nie wracam).

 

Jednym słowem, cenię (nie tylko w segmencie audio) rzetelność i uczciwość, a nie nachalne wpychanie własnych kartofli :).

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

 

Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam. Nie było w mojej wypowiedzi złośliwości. Tylko trafia mnie od razu jak czasem czytam te niektóre słodziutkie i nasmarowane wazelina wypowiedzi szczególnie w klubach. To tak jakbym napisał będac właścicielem Lebena że w środku sa elementy z najwyższej półki.

Przepraszam za off top i pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zakładać osobny wątek? Przecież "klub posiadaczy" to nie tylko słodzenie i lizanie dupy dystrybutorom.

Pawel, gdzie ja sie wypowiadalem na temat "kubu posiadaczy"???!

Co do mnie wypisujesz?

Ale odpowiem ci awansem w sprawie "klubu posiadaczy". Tam bedzie pilonowane, aby wypowiadali sié POSIADACZE danego urzadzenia. NIe byli posiadacze, nie ci którzy chcxa zostac posiadaczami i nie ci, ktorym sie wydaje ze sa posiadaczami.

 

Czytam i po prostu nie wierze. Kub antymiłośników, miejsce gdzie można legalnie hejtować pod przykrywką ładnych negatywnych opinii. I jeszcze moderacja zaprasza do pisania....

A gdzie takie idiotyzmy wyczytales? W mojej wypowiedzi?

Jesli istnieje klub milosnikow gdzie masz zapewnione swobodne pisanie samych peanow o swychg wyrobach, to ludzie ktorym te wyroby, dystrybucja, serwis gwarancyjny, nie odpowiadaqja lub sie na nich zawiedli, rowniez maja prawo zalozyc watek w ktorym o tym napisza.

Tak jak powiedzialem, hejt jest zabroniony we wszystkich watkach.

Stare tez nie wroci i moderacja nie zapewni ochrony Twoim wyrobom i nie bedzie nocami kasowac na zyczenie wypowiedzi, ktore choc prawdziwe Tobie nie pasuja.

Tak moderacja zacheca do pisqania, bowiem forum do tego sluzy! Do pisania dobrze i zle, kiedy taka jest rzeczywistosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Vlado, nie masz racji. To jest najgłupszy pomysł jaki ostatnio widziałem i jeśli ktoś pierwszy założy klub antymiłośników, to zobaczysz jaki będzie burdel na forum i ile będziesz miał wtedy roboty z pilnowaniem tego. Moja rada jest taka, żebyś się po prostu nie wtryniał niepotrzebnie w wątki klubowe. Z jednej strony narzekasz, że was wzywają do posprzątania a z drugiej dajesz upust swojej nadgorliwości, rozstrzygając sprawę zanim się rozwinie.

Jeśli ktoś wejdzie do jakiegoś klubu i napisze, że mu się nie podoba charakter basu, czy coś innego, to ma do tego prawo. Ma prawo się wypowiedzieć i ewentualnie zapytać, co robi źle, że ma taki bas, który mu się nie podoba. Ludzie z klubu na pewno mu odpowiedzą w normalny sposób a jeśli się faktycznie okaże, że to sabotaż, to wtedy my to zgłaszamy za pośrednictwem przycisku "zgłoś".

Jeśli ty, zbyt szybko się wtrynisz i skarcisz kogoś już na wejściu, kogoś kto nie będzie miał złych zamiarów, zniechęcisz go do forum i do pisania w danym klubie i tym samym pozbawisz go poznania jakiejś marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Vlado, nie masz racji. To jest najgłupszy pomysł jaki ostatnio widziałem i jeśli ktoś pierwszy założy klub antymiłośników, to zobaczysz jaki będzie burdel na forum i ile będziesz miał wtedy roboty z pilnowaniem tego. Moja rada jest taka, żebyś się po prostu nie wtryniał niepotrzebnie w wątki klubowe. Z jednej strony narzekasz, że was wzywają do posprzątania a z drugiej dajesz upust swojej nadgorliwości, rozstrzygając sprawę zanim się rozwinie.

Jeśli ktoś wejdzie do jakiegoś klubu i napisze, że mu się nie podoba charakter basu, czy coś innego, to ma do tego prawo. Ma prawo się wypowiedzieć i ewentualnie zapytać, co robi źle, że ma taki bas, który mu się nie podoba. Ludzie z klubu na pewno mu odpowiedzą w normalny sposób a jeśli się faktycznie okaże, że to sabotaż, to wtedy my to zgłaszamy za pośrednictwem przycisku "zgłoś".

Jeśli ty, zbyt szybko się wtrynisz i skarcisz kogoś już na wejściu, kogoś kto nie będzie miał złych zamiarów, zniechęcisz go do forum i do pisania w danym klubie i tym samym pozbawisz go poznania jakiejś marki.

 

duży +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado czy ja dobrze rozumiem ? tylko nie wiem jak spytać żeby znowu punktów karnych nie dostać za atak na twoja osobę....teraz można zakładac kluby przyszłych posiadaczy, byłych posiadaczy i posiadaczy od czapy czy jak to nazwać ten stan "ci, ktorym sie wydaje ze sa posiadaczami" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado czy ja dobrze rozumiem ? tylko nie wiem jak spytać żeby znowu punktów karnych nie dostać za atak na twoja osobę....teraz można zakładac kluby przyszłych posiadaczy, byłych posiadaczy i posiadaczy od czapy czy jak to nazwać ten stan "ci, ktorym sie wydaje ze sa posiadaczami" ???

 

Coz ja mam ci odpowiedziec???

Juz wszystko napisalem co bylo mozliwym aby Wam wyjasnic, ze zakladajac KUB MILOSNIKOW sami zdefiniowaliscie kto w nich moze uczestniczyc, oraz profil wpisow jakie tam mozna publikowac.

Trzeba bylo zakadac jedynie KLUB danej marki lub urzadzenia i sa takie i nie ma w nich zadnych problemów, bowiem funkcjonujá tak jak opisal Michal.

Zamiast nadac tytu Klubl milosników HA - nalezalo nazwac Klub HA. i to wszystko! (to przyklad)

A zeby napisac prawde o danym produkcie, macie cale forum do dyspozycji. Nie tylko watki klubowe.

Jesli branza i Wy macie prawo do zalozenia klubu milosnikow, to nie moge zakazac zalozenia klubu tym, ktorzy danego urzdzenia lub firmy nie lubia z powodow problemow przez ktore z nia przeszly.

O hejt sie nie martwcie, damy sobie z nim radé. Tylko tyle, ze teraz o tym co jest hejtem zdecyduja moderatorzy a nie wlasciciele i dystrybutorzy urzadzen majacy w rekach narzedzie ban.

 

Uwazam sprawe organizacji klubow za wyjasniona i zakonczona. Sprawdzimy jak beda dzialac po tych zmianach i dopiero wtedy jak beda problemy, wprowadzimy nastepne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.