Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-End na obcasach


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

lulu, 7 Sty 2010, 11:55

 

">Amarantowy kolor to każdy facet pokaże u którego gen daltonizmu nie spenetrował dostatecznie

>głęboko. "

 

Lulu, przypominam Ci o Twoim,ustalonym już pierwiastku kobiecym...Pozwole sobie jednak się z Tobą nie zgodzić, że "każdy pokaże".W kwestii amarantowego mogę iśc o zakład:)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

>Stanowi to skrajne przeciwieństwo męskiej nieumiejętności rozpoznawania kolorów (niech mi jeden z >drugim pokaże np. amarantowy!), co (nie ukrywam) było dla mnie dużym zaskoczeniem.

 

... między nieznaniem nazwy danego koloru a daltonizmem jest zasadnicza różnica. Ja nie mam problemu z rozróżnieniem ponad 16 milionów barw ... ale z nazewnictwem ich to by mnie każda kobieta zagięła.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

typowe bolaczki feministek- jak zawsze musza ponarzekac ,duzo słow,czesto wielokrotnie powtarzanych /tu na szczescie słowo pisane wiec nie ma powtorek/

ja jak zmieniam meble,obicia,zsłony, gotuje,tez wpierw słucham cienkich dowcipów , czesto ostrego sprzeciwu ale spływa to po mnie i sie nie uzalam na damskim forum jaki jestem niedoceniany w aranżacji wnetrz czy gotowaniu :)

 

wsrod kobiet mozna znacznie szybciej wyrobic sobie pozycje i to plus dla nich bo sa bardziej bezstronne oczywiscie dla facetów :) bo dla kolezanek juz nie :)zajezdza dla przyjemnosci

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Ukryte

cir, 7 Sty 2010, 15:42

 

>"i sie nie uzalam na damskim forum jaki jestem niedoceniany w aranżacji wnętrz czy gotowaniu :)"

 

Powyższy tekst nie miał na celu użalania się, a jedynie pokazanie szerszemu gronu audiofilów, jak mniej więcej wygląda audio-świat autorki, przemyśleń wynikłych z różnych sytuacji związanych z audiofilią. I chyba nie ma tu nic o niedocenianiu...

 

>"typowe bolaczki feministek"

 

Zapewniam Cię, że autorka nie ma nic wspólnego z wojującą feministką. Kobieta bez mężczyzny nie mogłaby być w pełni kobietą...chodzi raczej o to, że w kwestii audiofilii nie należy mierzyć wszystkich kobiet jedną miarą.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Duzo słów, dużo prawdy... ale niestey, nadal jestes tutaj sama.

Jeden pierwiosnek wiosny nie czyni.

 

Całkowicie niepotrzebnie przyjełas ton lekko oskarzajacy z nutka pretensji.

Myślisz, ze nie wolałbym przeprowadzać odsłuchów w gronie miłych koleżanek?

 

Dopóki nie znajdzie sie tutaj przynajmniej z 50 równie aktywnych audiofilek, dopóty kobieta podzielajaca tą pasję będzie wywoływała zadziwienie. I nie ma co sie obrażać.

 

Ja na przykład, doskonale zdaje sobie sprawę jakie wrazenie wywołałbym, gdybym umówił sie na testowanie najnowszej palety kolorystycznej lakierów do paznokci i wcale nie zakładam, ze spodobałoby sie to moim kolezankom.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

"typowe bolaczki feministek- jak zawsze musza ponarzekac"

 

 

No proszę, a ja czytając ten tekst pomyślałem, że autorka wręcz przesadziła, robiąc męskiej części populacji publicystycznego, hmm... No, robiąc dobrze. Innymi słowy, dawno nie widziałem tekstu tak wysoko na piedestale stawiającego męski punkt widzenia, męską wrażliwość i męskie przyjemności. Widać z tego, ze niektórym Misiom zawsze mało będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Osobiście drażnią mnie teksty/określenia redaktorów-recenzentów typu: "taka a taka kolumna żonie może się nie spodobać", "kobieta tego nie zrozumie", "aby tylko żona się tylko nie dowiedziała", "żona nas przegoni z tym kablem". Nie dość, że są seksistowskie, jakieś takie archaiczne i wsteczniackie to jeszcze po prostu głupie. Celuje w takich wpisach pewien jeden redaktor ("r" z małej litery) z branżowej prasy audio. Jeszcze rozumiem takie sformułowania na forum, gdzie piszemy mniej formalnie, ale jest niedopuszczalne w prasie drukowanej.

 

Przepraszam za OT :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Słuchajcie, ja się wcale nie obrażam:)

 

Mnie osobiście szalenie odpowiada 100% męskie towarzystwo i zupełnie nie przeszkadza mi że nie wiem 98% tego co wy(w sensie audiofile mężczyźni, absolutnie nie mam zamiaru być kolejną walczącą kobietą..bo po co? Ja generalnie wole współpracować z mężczyznami, kobiety wszystko komplikują zupełnie niepotrzebnie..A co mamy z tej walki o niezależnośc?NIC!! Same pozbawiłyśmy Was rycerskości, więc czas najwyższy przywrócić ład i porządek! Smutny byłby świat przedstawiony w seksmisji gdzie "mężczyn nie ma, nie było i nie potrzeba.."

 

Zastanawiałam się czy same nie jesteśmy sobie winne obecnemu stanowi rzeczy w audiofilii i czym w ogóle to jest spowodowane. Mam nadzieję że Wasze żony/partnerki wezmą sobie do serca kilka uwag, bo nikomu nie wolno robić wyrzutów z powodu pasji,niezależnie od płci. Pasja to coś, co daje nam skrzydła, wysoce sadystyczne jest ich podcinanie..

 

A wogóle bardzo się cieszę, że jestem popularna, mam nadzieję że wkrótce będę również sławna i bogata:):)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Szkoda,że moja nie podziela w pełni zainteresowań Audio w przeciwieństwie do syna...lubi muzykę, kupiłem jej wieżę-tłumaczy,że jest jej obojętnie z czego słucha... ileż to ja musiałem się nagadać żeby ustawić sprzęt tak jak mi pasuje i umeblować po swojemu.Może ktoś ma sposób,na to jak bardziej zainteresować kobietę dobrej klasy dźwiękiem?...trochę mnie to wkurza ,chyba powiem,że jej już nie kocham?

?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ja mam wrażenie że skrajna niedo-reprezentacja pań w audiofilii bierze się z zaszłości historycznych. W PRL z przyczyn ekonomicznych posiadanie sprzętu audio (zamiast jachtów i samochodów) pełniło rolę męskiego targowiska próżności "mine is bigger than yours" i sprzęt wypadało posiadać nawet jak ktoś był obdarzony pierwszym stopniem muzykalności - tzn. rozróżniał kiedy grają a kiedy nie.

 

To przypomina trochę ferromagnetyzm i domeny magnetyczne - wystarczy mała różnica w postrzeganiu świata (faceci nieco chętniej operują liczbami i techniką a kobiety pojęciami z zakresu intuicji - piękna, sztuki) a sprzężenie zwrotne i potrzeba rywalizacji w obrębie płci sprawiają że targowiska próżności są bardzo ostro odgraniczone - domy mody / salony audio.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

mysioperz, 6 Sty 2010, 23:07

>W końcu jeśli kobieta wiąże się z audiofilem to tak, jakbyś wiązała się z jego systemem.

>Zakup nowych kolumn, zmiana wzmacniacza, kabli czy wkładki traktowana jest prawie na równi z pojawieniem się potomka.

 

To jest bardzo trafna uwaga. Trochę śmieszno, trochę straszno. :-)

 

mysioperz, 6 Sty 2010, 23:07

>Pamiętam swoje zderzenie z audiofilią.

 

Otóż to! Z audiofilią nie można sie spotkać, z nią się trzeba zderzyć, bo każdy człowiek mający poprawny kontakt z rzeczywistością, widząc jak wygląda audiofilia stosowana musi się conajmniej zdumieć. Być może jest to jedyna dziedzina życia, w której to własnie kobiety zachowują o wiele zdrowszy rozsądek niż mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

>Redaktor, 7 Sty 2010, 16:44

 

>"typowe bolaczki feministek- jak zawsze musza ponarzekac"

 

>No proszę, a ja czytając ten tekst pomyślałem, że autorka wręcz przesadziła, robiąc męskiej części

>populacji publicystycznego, hmm... No, robiąc dobrze. Innymi słowy, dawno nie widziałem tekstu tak

>wysoko na piedestale stawiającego męski punkt widzenia, męską wrażliwość i męskie przyjemności.

 

Mam dokładnie takie samo odczucia. Szczerze mówiąc tekście nie znalazłem niczego co mogłoby mnie urazić. Dziewczyna dziwi się jedynie brakiem zainteresowania tematem audio wśród kobiet, nic poza tym. Styl jest bez zarzutu. Jeśli każdy z nas pisząc trzymał by taki poziom, to było by chyba najbardziej wyszukane forum w sieci. ;) Nie ukrywam mysioperzu że pod tym względem wysoko podniosłaś poprzeczkę. ;)

 

Niektóre stwierdzenia mnie rozbawiły, ale w sensie pozytywnym.

 

>Zdziwiła mnie reakcja człowieka, ponieważ nie mogłam zrozumieć, co jest takiego nadzwyczajnego w >kobiecym zainteresowaniu audiofilią. Następny dzień wystawy kazał mi jednak przyznać mu rację, >ponieważ pomimo wysiłków na żadnym z pięter hotelu Sobieski nie spotkałam innej pozbawionej >męskiego towarzystwa kobiety.

 

To akurat mnie w ogóle nie dziwi. Kobiety na ogół mają inne zainteresowania, ale jak widać na Twoim przykładzie nie jest to regułą. I dobrze że tak jest.

 

>Z kolei Panowie - pamiętajcie, że nic nie doprowadza kobiety do szału bardziej, niż próba >udowodnienia jej, że czegoś nie wie czy nie rozumie jedynie z powodu posiadania waginy.

 

Zapewniam Cię że wiekszość z nas doskonale o tym wie. Jak to ktoś już wcześniej zauważył wagina jako taka jest całkiem przyzwoitym narządem i nie ma powodów żeby z powodu jej posiadnia kogoś dyskryminować.

 

>>Czyli piękna już jesteś?

>po mamie..:)

 

Teraz to poległaś. Nie dadzą Ci spokoju. hihi ;)

 

>A wogóle bardzo się cieszę, że jestem popularna, mam nadzieję że wkrótce będę również sławna i >bogata:):)

 

My również się cieszymy z forumowej maskotki, Bogata? hihi ;) To akurat nie będzie takie trudne. Musisz tylko uważnie śledzić "o mnie" każdego użytkownika i później sprawdzić to w praktyce. A czy się uda czas pokaże.

 

Powodzenia hihi ;)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

->mysioperz,

Partnerka i to w dodatku audiofilka, to pewnie marzenie każdego zakręconego tematyką audio faceta. To taki rodzynek, przyznasz niezbyt często spotykany :-) Wspólny język i dyskusje na tematy sprzętu w codziennym życiu, zwłaszcza w stereotypowych związkach z panią "gospodynią, matką, managerem czy szanowną dyrekcją itp." są zazwyczaj niemożliwe. Najgorzej jednak jest wtedy, gdy nasze lepsze połowy nie mają żadnych zainteresowań, żyją z dnia na dzień racząc się od czasu do czasu (częstotliwość bardzo zależy w tym przypadku od nastroju) zakupami w hipermarketach czy wyspecjalizowanych butikach. Oczywiście jak sobie pościelesz........

A tak na marginesie to szczerze mówiąc nie wiem, czy chciałbym żyć z audiofilką pod jednym dachem, no bo np. dwa różne piece po 30kz po jednym dla każdego? Żartuję :-))

Pozdrawiam,

Profil

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.