Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe - warto czy nie!!!


maszmol

Rekomendowane odpowiedzi

Czytanie ze zrozumieniem to zaleta....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daras66

Producenci drogiego sprzetu doskonale zdają sobie sprawe z tego, że jak ktoś kupi klocek za 10 tysięcy to i poszuka sobie kabla za 1000 albo i więcej.

mielinski

zakłoceniami z lini napowietrznej nie ma się co przejmować,bo właśnie transtormatory(te w stacjach)sa bardzo dobrymi filtrami,chyba ,że piorun w nią trzepnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma przepięć?

Nie ma innych zakłóceń. Po prostu czysty sinus o h<0,001%.

Nie opowiadaj tutaj takich rzeczy.

Ludzie uwierzą i przestaną używać kondycjonerów i kabli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Sieciówki, sieciówki - od jakiej klasy sprzetu coś wnoszą?

Ja mam zwykłe Lappy i jakiś No Name, gruby jak parówka. Ale mam budżetówkę.

Wpływu nie zauważyłem, chociaż zmiana IC i kabli ma wpływ na odsłuch.

Może tak - jakie audio trzeba mieć, żeby usłyszeć różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Sieciówki, sieciówki - od jakiej klasy sprzetu coś wnoszą?”

” Może tak - jakie audio trzeba mieć, żeby usłyszeć różnicę?”

 

Jeden powie, że najdroższy.

Ja powiem, że lipny i jeszcze lipniejszą sieć i infrastrukturę połączeń.

Z tym lipnym przesadziłem. Na lipnym to nic nie słychać.

Jakiś taki średnio-nie nadzwyczajny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ja uważam, ze lepiej zamiast w sieciówkę zainwestować w trafo separujące”

 

To jakieś wyjście ale pod warunkiem zrobienia tego z głową.

Trafo separujące z dobrze ekranowanymi stronami.

Najlepiej dla każdego klocka oddzielnie, o właściwej mocy. Właściwie połączone układy zredukują jakiekolwiek pętle mas i inne wzajemne oddziaływania.

Rozwiązanie drogie i ciężkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chodzi mi to po głwie...jak piszesz najlepiej każde na klocek,a może wszystko oprócz wzmachola tam mam w zasilaniu mam kondy 2 razy po 47000uF, ewentualnie elementy najwięcej syfiące (posiadające zasilacze impulsowe,TV dekoder N, BR,komp)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Grzegorzu, a wystarczyło wypożyczyć i ...posłuchać. W tej chwili nie mam żadnej "firmowej" siecówki, ale długi czas miałem Tarę (za jakieś 1500zł), Vincenta (za ok. 400zł), a do testów wypożyczyłem kilka/naście? kabli. Kilka wpływało na dźwięk minimalnie w stosunku do "oryginalnego", ale większość ZMIENIAŁA dźwięk i tyle! Gdzieś mam pomiary itp. jeżeli słyszę czegoś wpływ, widocznie są jakieś istotne hmm - parametry (?) których człowiek nie potrafi zmierzyć (poza być może jakimś laboratorium, lub producentem kabli ?), a które wpływają na dźwięk.

 

Inną sprawą pozostaje czy warto wydawać XXX na kable i czy dźwięk zmienia się tak dużo jak przy wymianie innej części systemu za te same pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Palton i reszta magików

Ja osobiście nie twierdzę, że nie słyszycie różnicy, że nie słyszycie zmiany w dźwięku, czasami w brzmieniu (choć tak jak napisał Stary Audiofil, kable nie powinny mieć wpływu na brzmienie - z tym się zgadzam). Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, czy ktoś napisał, że nie słychać? Temat już dawno rozwiązany, a inni z uporem maniaka nie przeczytają wcześniejszych wpisów i mówią to samo: słychać różnicę.

 

A dlaczego słyszycie różnicę? To już wcześniej zostało wyjaśnione: innymi słowy magia grających kabli nie istnieje...

 

Swoją drogą to zwykłe świństwo producentów. Jest to kolejny przykład manipulacji..., wszystko się zrobi dla kolejnych "5 zł"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy magia grających kabli nie istnieje...

 

 

Oczywiście że to nie magia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nie słyszących kabli!!.Tylko Wam pozazdrościć takie sprzętu i takiej instalacji elektrycznej w domach.Cóż ludzie wydający ciężko zarobione pieniądze na kable sieciowe zapewne mają kiepski słuch.Żenada!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie cały wątek a nie tylko ostatni post!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czytania to sie poglądy mogą zmieniać co najwyżej, odsłuch nie zależy od poglądów i żadne placebo abx i inne autosugestie tego nie zmianią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., czytanie ze zrozumieniem i analiza informacji to naprawdę nie łatwa sprawa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo dżizus, o czym ta cała dyskusja.....neo podłącz wszystko sobie nawet gumką od majtek, zresztą sam widzisz co siedzi w zwrotnicy twoich kolumn...z pustego nawet Salomon nie naleje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjmy się,kto neguje wpływ kabli sieciowych na brzmienie,a raczej pooglądajmy ich pokoje,jak stoją kolumny,jaki mają sprzęt ( z całym szacunkiem,sam zaczynałem ponad 20 lat temu od Technicsa czy Pioneera),jakie mają warunki do słuchania.Ja się dziwię,że większość z tych osób słyszy jakiekolwiek zmiany w swoim systemie,a co dopiero kable sieciowe ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać jakieś zestawienie parametrów kabli sieciowych (RLC). Rozumiem, że większość high-end'owych kabli sieciowych zapewnia ekranowanie od wpływu silnych pól elektromagnetycznych (o ile takie u nas wystepują), i likwidację zakłóceń wewnętrznych. Pytam, bo zastanawiam się na jakim robią to poziomie. Rozumiem, że ktoś przyłożył się przy ich produkcji do tego aby miały prawidłowe połaczenia z wtyczkami, tudzież aby wtyczki i ich kształt zapewniał super połączenie z gniazdami w ścianie i w sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wpływ sieciówek do pewnego poziomu cenowego i dobrych warunków odsłuchowych jest pomijalny,a już zdecydowanie cenowo grubo przesadzony.Ale to samo można powiedzieć o innych kablach.Natomiast można dyskutować,gdzie zaczyna się granica,za którą warto próbować inwestować w lepsze kable,i to nie tylko sieciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś mógłby podać jakieś zestawienie parametrów kabli sieciowych (RLC).

 

Gdyby te parametry były znane, te kable nie kosztowałyby po parę tysiaków....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wątek, fragmentami całkiem ciekawy, nie mogę zrozumieć dlaczego "zwolennicy" i "przeciwnicy" kabli sieciowych z tak dużą zapalczywością przekonują do swoich racji, zamiast po prostu wyrazić opinię i pomóc autorowi wątku. Ktoś wydał dużo pieniędzy na kable sieciowe i cieszy się słuchaniem muzyki, to fajnie. Ktoś inny nie wydał ani grosza na sieciówki i też jeszt zadowolony z brzmienia - to też fajnie.

Czy kable sieciowe warto? Warto, ale spróbować w swoim systemie i pomieszczeniu, wyrobić sobie opinię i podjąć właściwą decyzję czy i jaki kabel kupić.

Mam dwa systemy stereo i w istotność kabli sieciowych dla brzmienia systemu nie wierzyłem, dopóki nie spróbowałem. Za namową podłączyłem je do pierwszego systemu i ze dwa dni szukałem szczęki na podłodze. Byłem mocno zdziwiony, bo właśnie niczego szczególnego się nie spodziewałem. Posłuchałem innych kabli, wybrałem te, które najbardziej mi odpowiadały, kupiłem i słucham muzyki z dużym zadowoleniem. Nieco później wpiąłem te same kable do drugiego systemu, znacznie tańszego. Tu okazało się, że nie tylko nie jest "lepiej", ale wręcz nastąpiła znacząca degradacja dźwięku. System został więc ze standardowymi kablami, bo do tej pory nie udało mi się znaleźć takiej sieciówki, która wniosłaby coś istotnego i pozytywnego do brzmienia w tym systemie.

Jak widać temat nie jest taki prosty, bo nie ma pewnie jednego idealnego rozwiązania, które pasowałoby wszystkim.

Życzę zatem udanych prób i... więcej dystansu...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 8 Lip 2010, 10:15

 

>>Czy ktoś mógłby podać jakieś zestawienie parametrów kabli sieciowych (RLC).

>

>Gdyby te parametry były znane, te kable nie kosztowałyby po parę tysiaków....

 

Gdyby te parametry były istotne, to byłyby podawane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Gdyby te parametry były istotne, to byłyby podawane.

 

masz rację, istotniejsza jest niezmącona wiara w to że co droższe to lepsze. A na pewno znacznie bardziej opłacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Jak widać temat nie jest taki prosty, bo nie ma pewnie jednego idealnego rozwiązania, które pasowałoby wszystkim.

 

Temat jest prościutki jak drucik w kabelku. Tylko to właśnie Audiofile nie potrafią zrozumieć w jakie szpony manipulacji wpadli. I jeszcze raz powtarzam nie neguje tego, że u Was zmiana kabla sieciowego poprawiła sygnał. Wytłumaczenie jednak jest bardzo proste, ale kto się przyzna, że wydał na cały system za dużo pieniędzy?

 

Niektórzy chcieli Wam pokazać jaka jest różnica między sprzętem dobrze zrobionym a specjalnie spiep.... - niestety klapki na oczach ma już większość społeczeństwa i tyczy się to wielu sfer życia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, schemat zasilacza i stabilizatora z wyśmiewanego Radmora 5102. Wrzucajcie schemat swoich audiofilskich cudeniek, to się szybko zorientujecie, czemu kable wpływają na dźwięk. Przy okazji pośmiejemy się, na co duża część z Was wydała kasę bez sensu. Zasilacz we wzmacniaczu powinien być sam w sobie trafostacją, filtrem sieciowym, stabilizatorem. W Wy za grube tysiące płacicie za zasilacz możliwie najprostszej konstrukcji, a potem stabilizatory, trafa separujące, filtry sieciowe, kondycjonery... Jeśli zasilacz jest dobry, to kabel nie ma nic do gadania. No ale... Jak to kolega Neomammut wspomniał - klapki na oczach... Ja bym wręcz powiedział, że te oczy mają zaszyte powieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.