Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny cennik seri Distiction początkowo nazywanej Dynasty :

CD-1000 : 799 E

CD-2000 : 999 E

CD-3000 : 1999 E

 

AI-1000 : 999 E

AI-2000 : 1499 E

AI-3000 : 2999 E

 

TU-1000 : 449 E

 

wszystkie cd z odczytem sacd , sredni XLR najwyższy USB in

integry w podobnie , maksymalnie purystyczne

wydaje się że modele "2000" mają jakąś szanse rynkową

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zapisuje się do klubu z mini wieżą Teac serii 500 , mam wzmak, CD, Tuner, Mini disc i magnetofon.

 

Jest śliczna i użytkowo genialna. Wprawdzie wyświetlacze już trochę przyblakły ale mimo to ją uwielbiam.

 

Mam niestety bardzo efektywne kolumny i trochę przeszkadza bardzo szybkie narastanie dźwięku przy regulacji głośności.

 

Ogólnie doskonałe dzieło sztuki użytkowej :-)

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam i dopisuję się: TEAC CD3.

Nie zamienię mojego 15-latka na żaden inny. Jak już padnie to będzie problem.

AUDIO SET: Marantz CD 6000 + PM 6010 + lampa POCAHONTAS + Jamo Concert 8 + Jamo 507 + AQ Gibraltar + IC DIY

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

to się nazywa wszystko mająca nowość : AD-RW 900

USB,CC,CD-RW

post-8854-0-41960100-1326714194_thumb.jpg

post-8854-0-40965000-1326714199_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

dziś jako prawdopodobnie pierwszy w Polsce posadowiłem na stojaku CD-2000 (S) by TEAC/Esoteric.Kupione w krajowej dystrybucji. na pojawienie się fizyczne dosyć długo czekałem ale to raczej nie wina polskiego dystrybutora tylko opóznień ze strony europejskiej centrali handlowej.

Urządzenie bardzo eleganckie i perfekcyjnie wykonane . Słuszna waga i wymiary . Kieszeń pracuje bardzo majestatyczni czyli powoli ale dokładnie.Wczytywanie płyty nie błyskawiczne ( choć pod wygrzaniu dużo szybciej - pewnie smary sgęstniały w transporcie )ale dostęp do utworów natychmiastowy.

Brak funkcji czuwania ale to w playerach częste , czyta SACD i posiada wejscie USB typu B - za jakiś czas sprawdze jak sprawuje się jako zew. karta dzwiękowa. Piękny metalowy pilot.

O dzwięku napisze jak opadną emocje ;)

 

I teraz szczyt audiofili : nie czyta MP 3 !!!

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest po tygodniu słuchania CD-2000 więć czas na ocene brzmienia .

Sam zakup poprzedziło szukanie następcy Marantza SA-7003 czyli niezłego playera . Generalnie urządzenie miało być nowy i w cenie ok 5000 zł.

W czwartym kwartale ub r. wymęczyłem okoliczne Katowickie sklepy odsłuchami odtwarzaczy z interesującego mnie zakresu czyli Audiolaba Cd8200 , Musicala 3 CD oraz najnowszego Primara CD 22 . Po złych doświadczeniach Denonon 1510 odpadł w przedbiegach a modele Marantz z założenia zostały wykluczone ( chciałem zmiany , a nie dlatego że są złe ).

Musical okazał się sympatyczny ale mało analityczny oraz ze słabym dołem . Audiolab oczywiście kusił mnie bogactwem możliwości ale to urządzenie wymaga wg mnie kilku godz. grzania żeby przestało być matowe i bez wyrazu . Natomiast Primare brzmiało dla mnie poprawnie choc odrobine skrajami pasma co czyniło je lekko sztucznym .

TEAC zaskoczył mnie klasą dzwięku której spodziewałbym sie raczej po urządzeniach Esoterica ( najtansze są 4 krotnie droższe ).Zawsze twierdze że urządzenia tego typu należy testować na ...źle nagranych płytach . A jako że jak większośc z nas ma ich większość poszły na pierwszy ogień.

I tu CD-2000 pokazało klase . Na wielu wydawnictwach doskonała detaliczność i analitycznośc pokazały mi taka mase detali że przyjemnośc słuchania została zdefiniowania od nowa ! Scena jest bogata i własciwie poukładana . Żadne instrumenty nie są nienaturalnie wyostrzone , wokal jest tam gdzie nagrywający materiał go umieścił . Fundament basowy pod kontrolą i nie stara się dominować . Góra dobrze zaznaczona ale nie męcząca na dłuższym odsłuch . Cały materiał doskonale podany jedynie z małym rozjaśnieniem .

Myśle że w tym przedziale cenowym niema wyraźnie lepszego nowego odtwarzacza i barierą jest głownie jakość nagranych płyt.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam z racji ograniczeń stawianych przez szafkę RTV 680mm - tyle mam miejsca na tuner i cd na max 110mm wysokości. Mam pytanie odnośnie sprzętu teac mianowicie tuner t-h300 http://allegro.pl/teac-t-h300-tuner-rds-kurier-free-i2119732454.html praktycznie jestem zdecydowany tylko pozostaje dylemat czy do tego cd również z tej serii

http://allegro.pl/teac-pd-h300c-i2148972189.html czy jednak szukać cd "pełnowymiarowego" tzn szer. ok 435mm??? pd-h300 bardzo odbiega jakością dźwięku od pełnowymiarowych klocków teac???niestety nie mam absolutnie żadnej wiedzy w tym temacie.

Analogiczne rozwiązanie może być również onkyo z tym, że w tym przypadku na pewno cd będzie "pełnowymiarowe" wąski tuner + np. cd dx-7355

reszta zabawek to luxman l-400 i dali 505.

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie

Pozdro. zibi079

Ps. Firmę teac znam tylko z napędów cd-rom początek XXI w wtedy byli poza konkurencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac nadal produkuje napędy ...cd-audio ( inne też ) montowane w wielu doskonałych manufakturach audio.

Seria VRDS i jego klony to zupełnie inna bajka i praktycznie od strony mechanicznej niema lepszych na świecie.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

po 1,5 misiący przetestowałem roboczo CD-2000 jak karte dzwiekową . W związku z tym że w instrukcji praktycznie nic pisze nt temat było to działanie w ciemno .

Nie będe pisał o dzwieku by nie miałem próbek porównawczych w formacie CD a jednoczesnie pliku.

Komp po podłaczeniu błyskawicznie rzopoznał urządzenie ( Win7 ) oraz automatycznie zainstalował oprogramowanie.

Odtwrazanie tesowe oparło się o Winampa , WMP oraz Foobara2000.

Wszystko przebiegało sprawnie a podstawowoe funkcje można sterować z pilota CD. Foramt plików to mp3,wma,wave oraz flac. I co najciekawsze player sprawnie przyjmował pliki do rozdzielczości 24/192 co jak wiadomo wiele droższych zew. DACów nie zawsze potrafi.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam miłośników Teac'a :)

Po paru ładnych latach ery radia internetowego (laptop - zewnętrzny dac itd.) i prawie zakończonym przejściu całkowicie na źródła "plikowe" naszło mnie na małe retro.. zamontowałem antenę dookólną (cokolwiek to jest, polecili w dipolu :), przygotowałem kabel, odkurzyłem cieszącego oko na półce Kenwood'a KT-1100 i cieszę się radiem z powietrza.. i znowu słucham z cd ...nie ma to jak wrzucić płytkę , obejrzeć książeczkę itd. ... taka higiena słuchania;) a nie tysiąc plików na playliście..

Zawsze byłem ciekawy Teac'a i chętnie zakupię jakiś cyfrowy tunerek radiowy ( często zmieniam stacje rozstrzelone po skali - 94, 98.8, 106.8...) .. gałka jest fajna ale męcząca i zastanawiam się kiedy urwę coś w środku od kręcenia;)

http://allegro.pl/listing.php/search?category=14317&change_view=1&order=p&string=teac

 

Co byście polecili ? .. jestem raczej za dokładnym choć nasyconym brzmieniem, z naciskiem na średnicę, bez wyostrzeń ale z przyjemnym konturowym basem... ;)

TX-120 mnie kusi kolorem...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanko do posiadaczy Teacow czy ktoś miał do czynienia z tym sprzętem TEAC A-R610

AR600, AR630 i AR 630 to identyczne modele

 

Oficjalnie 2 nowości Teaca

Amplituner AV 5.1 AG-D200 ( klon Onkyo "313" )

amlituner AV-Net 7.2 AG-D500 ( klon Onkyo 515")

podobno sugerowana detaliczna 400 oraz 600 Euro

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ŚP. integra Teac C-1D odżyła w nowym opakowaniu jako Indiana Line Puro 500 ......

Pewnie reszta produkcji tej lansowanej na siłe w Polsce firmy to takie same zoombi .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość Prog70

(Konto usunięte)

Witam

A ja od niedawna słucham sobie takiego maleństwa jak TEAC CR-H100. To zdaje się taki protoplasta Pianocraftów. Mały amplituner CD ale z nawet niezłym dźwiękiem. Mam chwilowo podpięte kolumienki Kenwood LS-HD7 za pomocą kabli Klotz Twinax LY225T. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się jakichś fajerwerków a jednak trochę takie miłe zaskoczenie. W porównaniu do dzisiejszych mini, których słuchałem to według mnie TEAC ma trochę naturalniejsze brzmienie - takie "gładkie". Zdaje się, że wieżyczka na razie sobie u mnie zagrzeje miejsce. Oczywiście tym samym proszę o przyjęcie do klubu Teac ;-)

 

post-25332-0-50892600-1379431231_thumb.jpgpost-25332-0-32044700-1379431253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Od paru dni jestem szczęśliwym użytkownikiem miniwieży Teac H300, wieża wspaniale wygląda (kolor "szampański") i jeszcze lepiej gra. Składa się czterech elementów, wzmacniacza, tunera, odtwarzacza cd i odtwarzacza magnetofonowego, podpięte to mam pod B&W DM302. Przed zakupem odwiedziłem wiele sklepów i marketów, między innymi Saturn i Media Markt, ojjjjjjjj co tam sprzedają, głowa boli od słuchania. Słuchałem "maluchów" w cenach od 1000 do 3000 zł, takich firm jak Denon, Onkyo, Sony, LG, Teac, Marantz, najlepiej w tej stawce wypadł Marantz, ale nie dam 3000 zł za malucha. Największym rozczarowaniem były dla mnie wieżyczki Denona i te nowinki Teac! Co oni wszyscy teraz produkują, ojjj, te "starocie" wymiotą to wszystko po paru taktach odsłuchu. Moją wieżyczkę kupiłem w ciemno na aukcjach Allegro i się nie przeliczyłem, ta moja kładzie na łopatki te wszystkie nowinki tych wszystkich "renomowanych" firm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xniwax Nie, zebym się czepial, ale Reference Series Teac'a to była nowość na przełomie 2012/2013, a nie w pazdzieniku 2013. To ze w naszej barbarii, jest to nadal nie dostępne to zupełnie inna sprawa. Natomiast jest jedna realna nowość w Reference Series i jest to AX-501 http://teac.jp/product/ax-501/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Maxaudio musi się wycofać z dystrybucji Teac`a więc po nowości to na zachód....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

seria 500 była w produkcji ponad dekadę i miała niezliczoną ilość recenzji

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.