Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim.

Czy napęd w teac pd h 300 musi tak hałasować czy to juz firmowy jego urok? Ktoś spotkał się z tym czy mam walnięty cdek? Odtwarza wszystko ok tylko ten głośny napęd przy cichym odsłuchu. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pd 501 też jest głośny a do tego był już raz w serwisie i dalej coś nie bardzo działa.

 

Czyli taki już ich markowy "urok". Wstyd, tym bardziej, ze teac słynął ( chyba czas juz przeszły) z nienagannych napędów.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wpisuję się do klubu z T-1.

Bardzo pożądny transport. Współpracuje z dac dual mono sabre ESS9018. Dzwięk precyzyjny bez podbarwień. Taki jaki powinien wychodzić ze źródła :)

 

Antonio. To normalne. Prawda jest taka, że tranzystory zdecydowanie dłużej się nagrzewają niż lampy. Są takie modele, których wogóle nie powinno się wyłączać np grundig serii Finearts. Moje wzmacniacze dochodzą do optimum od 0.5 do około 3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Czy ktoś z Szanownych Klubowiczów nie ma do sprzedania magnetofonu TEAC z serii 500 (R-H500)?

 

Przy okazji dwa pytania:

 

1. Czy był też magnetofon z końcówką 550 i/lub z literką "i"?

2. Czy seria 500 była też dostępna w kolorze czarnym?

3. Czy są jeszcze inne segmenty (m.in. magnetofon) w takim kompaktowym rozmiarze (szerokość do 30 cm).

 

A tak w ogóle, to kłaniam się w klubie TEAC ze wzmacniaczem TEAC NP-H750 i odtwarzaczem CD TEAC CD-H750. Gra to u mnie z kolumnami podstawkowymi B&W 685 S2 - i jestem absolutnie zachwycony! :-)

ad 1. nie było decka 550

ad 2. wszystkie modele serii były tylko złote

ad 3 niestety też nie wystepował taki model

 

2 poważne nowości Esoterica : klasyczne integry w czystej klasie A model F-03A oraz identycznie wyglądająca w klasie AB model F-05. Zadnych gadżetów cyfrowych tylko klasyka analogowa w postaci dzieła inżynierii made in Japan . Niestety drogie , jeżeli pojawią się w ojczyźnie to ponad 40 tyś PLN F-05 oraz ponad 50 tyś . PLN za F-03a

sam sobie odpowiadam

F-05 cena w Japoni ok 22 tyś .pln , cena u dystrybutora w Polsce 43,5 tyś ( nie pomyliłem się niestety...)

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zauważyłem, że włączenie wzmacniacza ai-1000 przed odsłuchem - np. na pół godziny powoduje iz gra on lepiej, pełniejszym dźwiękiem niż od razu po włączeniu

a przecież to nie lampa

czy też tak macie?

 

Mam AI-3000 i z nim jest podobnie, musi pograć 20-30 minut żeby osiągnąć docelowe brzmienie. Zaraz po włączeniu gra "sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Rozwoju serii "500" ciąg dalszy ( tej 21 wiecznej oczywiście ...) Tym razem lifting podstawowej integry . Zmiany w dekodowanych formatach i nowszy moduł wzmaciający . AI-503

post-8854-0-60780200-1482832983_thumb.jpg

post-8854-0-47142800-1482833023_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Koledzy, czy ktoś z Was miał możliwość odsłuchu lub posiada odtwarzacz CD-P650 Teac.

Nie mogę nigdzie znaleźć wiarygodnej recenzji, opinii na jego temat.

Że tani to wiem, ale coś więcej na jego temat chciałbym usłyszeć - szczególnie o jego dźwięku (jak gra). To jest dla mnie najważniejsze.

Wygląd nie ma znaczenia bo estetą nie jestem.

Urządzenie ma służyć do słuchania muzyki.

Podrzuci ktoś jakieś informacje???

 

głuchy jak pień

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

zapytaj miłosników plików DSD bo to bardzo nieliczny napęd czytający pliki z płyt

 

ps . są jakieś urządzenia nowej serii 505 . Na pewno końcówka ( stereo czy mono ? )

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj miłosników plików DSD bo to bardzo nieliczny napęd czytający pliki z płyt

 

ps . są jakieś urządzenia nowej serii 505 . Na pewno końcówka ( stereo czy mono ? )

Obecnie nowa seria to 503.

O serii 505 nic nie ma.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 505 to nowy UD , NT oraz końcówka mocy.

post-8854-0-61419800-1504463421_thumb.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 505 to nowy UD , NT oraz końcówka mocy.

Szkoda że moce małe przynajmniej serii 503

Jak tak samo mocowo jest w serii 505 to jedynie dwie takie końcówki w mono zastosować. Jeśli jest możliwość przełączenie stereo/mono.

I cedek/transport z tej serii by też mogli wypuścić.

Dzięki za info Marek

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac CG-10 M to generator zegara 10MHz bo ma wejście jedno i sześć wyjść, a te UD/NT 505 mają wejścia na 10MHz więc to nie końcówka mocy

 

http://www.phileweb.com/news/audio/image.php?id=19015&row=5

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie Philweb jest niezatąpiony . A tak swoją drogą generatory zegarów są rzadkością a w sprzęcie mini to ewenement na skalę światową i co więcej będzie kosztował pewnie paręset euro.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a liczyłem na serię 303 a szczególnie streamer do niej

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A nie chcesz sprzedać? :)

Wymianę planuję dopiero na przyszły rok. Jak poczekasz, może się dogadamy

a mógłbyś napisać ile i jakie są w nim opampy, czy są na podstawkach?

Nie mam pojęcia. Mnie interesuje jak gra. Na stronie technicznej po prostu się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.