Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  145 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Co do regulacji głośności w bardziej rozbudowanych DACach to zazwyczaj nastepuje ona w tak nielubianej przez audiofii domenie cyfrowej .

A ma to jakieś praktyczne znaczenie, w sensie czy wpływa na sposób operowania i zgrania z końcówką? Rozumiem, że dla kogoś jedno może brzmieć lepiej od drugiego, ale to jest już kewstia subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Rozważam zakup TEAC CD-1000, cena 2k.

To okazja czy normalna cena ?

Obawiam się analitycznego, suchego dzwięku, słusznie ?

 

Tego modelu nie znam, ale jak się popatrzy na fotki ze środka, to......tam prawie nic nie ma, a to nie wróży dobrze :-(.

Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mam niestety podobne odczucia... A i cena jak za nowy mocno okazyjna ...

Skoro jednak w wątku model 2000 jest chwalony pomyślałem że 1000 trzyma poziom.

 

2000 zł za pusty w środku CD? Z nowej produkcji?? To wywalanie kasy w błoto. Może rozejrzyj się za modelami teac z lat 90 oczywiście z dostępnym laserem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tracę nadzieję...

Szukam nowego... Albo prawie nowego CD... na dodatek wymyśliłem sobie żeby to było dobrze wykonane i nieźle grało...

Szaleństwo ;-)

Szukam... Szukam i znaleźć nie mogę...

Tak pomyślałem o Teac i klops...

W ogłoszeniu stoi CD 3000 ten już wygląda nieźle. Ale kosztuje 4k.

W kwestii starych urządzeń bronie się. Miałem starego Denona z wymienionym torem na lampowy. Grał jak marzenie. Kłopot z laserem. Z serwisem a na koniec kurier dopełnił zniszczenia. Dlatego nie bardzo uśmiecha mi się używana maszyna...

Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kłopot z laserem. Z serwisem a na koniec kurier dopełnił zniszczenia. Dlatego nie bardzo uśmiecha mi się używana maszyna...

 

To sorry ale za 2 tys z nowych? Dołóż i weź Yamahę CD s 1000. To model z nowszych i ciągle laser i części zapewne dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tracę nadzieję...

Szukam nowego... Albo prawie nowego CD... na dodatek wymyśliłem sobie żeby to było dobrze wykonane i nieźle grało...

Szaleństwo ;-)

Szukam... Szukam i znaleźć nie mogę...

Tak pomyślałem o Teac i klops...

W ogłoszeniu stoi CD 3000 ten już wygląda nieźle. Ale kosztuje 4k.

W kwestii starych urządzeń bronie się. Miałem starego Denona z wymienionym torem na lampowy. Grał jak marzenie. Kłopot z laserem. Z serwisem a na koniec kurier dopełnił zniszczenia. Dlatego nie bardzo uśmiecha mi się używana maszyna...

Co to był za model skoro laserów nie było do niego? Bo do Denonów to nie ma tylko KSS 151A które były montowane w DCD-1560, 1520, 2560, 3520, 3560, 1500MKII.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do subiektywnej "pustki" w purystycznym Cd za okazyjne 2000PLN to takie same audiofilskie powietrze bywa w konstrukcjach 3-5 razy droższych

 

Yamaha CD-S 1000 jest starsza od serii TEACa Distiction.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1450AR. Jeden serwisant wpakował chiński zamiennik. Który zaraz padł. Drugi znalazł org. Ale podczas transportu CD musiało upaść. Bo w ładnie zapakowanej paczce dotarł do mnie wrak. A cokolwiek chciałem robic musiałem wysyłać.

Z wymianą lasera poradzil by sobie ktokolwiek. I miał byś sprawne CD. Za dwa tys nie kupisz nic innego z fabrycznych co zagra lepiej. A tym bardziej nowych.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sorry ale za 2 tys z nowych? Dołóż i weź Yamahę CD s 1000. To model z nowszych i ciągle laser i części zapewne dostępne

 

TEAC CD-1000

 

1 x CS4398

 

Sanyo SF-HD850

 

TEAC CD-2000

 

1 x CS4398 + TE7022L USB

 

Sanyo SF-HD850

 

TEAC CD-3000

 

2 x CS4398 + TE7022L USB

 

Sanyo SF-HD850

 

dla zainteresowanych laser Sanyo SF-HD850 i DENON

 

DENON DCD-1650SE

 

AK4399EQ + SHARC ADSP-21367

 

Sanyo SF-HD850

 

DENON DCD-2010AE

 

AK4399EQ + SHARC ADSP-21367

 

Sanyo SF-HD65 / SF-HD850

 

DENON DCD-A100

 

AK4399EQ + SHARC ADSP-21367

 

Sanyo SF-HD850

 

DENON DCD-CX3

 

DSD1796 + LC4032V DSP

 

Sanyo SF-HD850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

No nie wiem, czy subiektywnej. Tak hula wiatr jak rzadko gdzie :-))))

 

No. Cóż gość ma wyjście, kupić tego teaca lub dołożyć i kupić np cec tl 51 xr który jest sporo wyższym modelem o ciekawej konstrukcji i napędzie paskowym.

Ja zaryzykowalem i kupiłem super używkę, wręcz vintage i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Cóż gość ma wyjście, kupić tego teaca lub dołożyć i kupić np cec tl 51 xr który jest sporo wyższym modelem o ciekawej konstrukcji i napędzie paskowym.

Ja zaryzykowalem i kupiłem super używkę, wręcz vintage i jestem zadowolony

 

Jasne, że tak. To nastawienie się niektórych ludzi na "koniecznie nowe ze sklepu" zawsze mnie zaskakuje, a biorąc pod uwagę obecne trendy o których wszyscy wiemy ( było wałkowane już milion razy ), to naprawdę pójście do sklepu i wyłożenie gotówki na taką wykastrowaną budżetówę, to odebranie sobie przynajmniej 50% jakości odbioru muzyki i to na start, ale ...jak to mówią...jego cyrk, jego małpy ;-)

Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEAC CD-2000 idzie na sprzedaż, ostatecznie. Żal, bo gra naprawdę zacnie, wyglada ładnie, pomimo budowy jak czołg, ale OPPO 205 wygrało, głownie wszechstronnością i wejściami cyfrowymi na przetwornik, no i zastąpi konsolę do odtwarzania filmów, w tym UHD.

 

Jeżeli ktokolwiek byłby chętny, zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam CD-2000 od równo 6 lat i nie planuje wymiany co najwyżej uzupełnienie o drugie "pomocnicze" CD . Jakości płyt nie zmienimy szczególnie tych co posiadamy a nowe niekoniecznie będą lepsze .

 

AI-301 to funkcyjne urządzenie ale dobre do zbudowanie zacnego systemu mini i trudno porównywać z pełnowymiarowym wzmacniaczem w klasie AB

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trochę to dziwne ale w oczekiwaniu na dostępne cenowo nowe modele TEAC/Esoteric/Tascam dostajemy nowego dwukasetowego dack`a model W-1200.W japoni dostępny tez jako silver.

post-8854-0-48650300-1518874445_thumb.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.