Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Teac Klub
IGNORED

Klub TEAC`a


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zapytanie odnosnie seri 500 teca czy byly jeszcze jakies anomalia modelowe jak :

 

A-H 500 / A-H 500i

P-DH 500/ PD-H 500i / PD-H 500c

 

Czy reszta zestawu tez miala inne oznaczenia? Bo konstrukcyjnie te co wymienilem roznia sie napewno. Ale szukam dalej pozostalych elementow dlatego pytam bo moze ktos posiadal.

Korektora ta seria raczej nie miala, czy myle sie ?

Za informacje dziekuje o ile ktos cos wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektora oczywiście nie było . Małe anomalie to VRDS-9 oraz PD-H 570 i PD-H 503

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrds 9 - zgodze sie, pd-h570 rowniez (cd ze znieniarka) pd-h 503 bede nusial sprawdzic , wiem tez ze jest wzmacniacz kina domowego dostosiwany do tej seri z koncowkA 550...

 

Ale chidzi mi o sama derie 500 i tr ciekawe i oraz c ? Czy cala seria miala takie odpowiedniki lub moze inaczej.

 

Tuner T-H 500 czy byla wersja i

Minidisc MD-H 500i czy byla wersja bez i

Magnetofon R-H 500 czy mial wersje i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie modele miały wersję " i " czy improved . Jeżeli istniała wersja z i na końcu to musiała być wcześniej bez . Nigdy nie było końcówki jedno lub wielokanałowej .

Trzeba pamiętać że ta seria była produkowana ponad 10 lat i na wiele rynków lokalnych mogły występować unikalne odmiany czyli w efekcie nazbieralibyśmy kilkadziesiąt modeli .

Sytuacja zaczyna się powtarzać z serią 501/503/505.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zaobserwowalem tak to wlasnie wyglada. PD-H 500 zaskoczyl mnie bardzo. Bowiem nie dosc ze zrobili przeskok na multibit w i oraz c. To jeszcze same I rozni sie od C.

Zas zachwalany tak cd to wersja 1 bitowa.

 

Oczywiscie za informacje dziekuje.

 

No i szukam dalej, czym ze sie roznia te malenstwa, bo grac potrafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić serwis albo osobę dobrze znającego urządzenia Teac, szczególnie wzmacniacze, i to nie vintage ale w miarę współczesne modele? Potrzebuję wymienić trafa w zasilaczu. Najlepiej jakby ktoś taki mógł zrobić/zdobyć transformatory na zamówienie, bo jeden ma aż 3 uzwojenia wtórne. Chociaż do samego zasilacza to pewnie nie trzeba być ekspertem danej marki, ale znajomość tematu zawsze będzie plusem, można by przy okazji jakiegoś moda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić serwis albo osobę dobrze znającego urządzenia Teac, szczególnie wzmacniacze, i to nie vintage ale w miarę współczesne modele? Potrzebuję wymienić trafa w zasilaczu. Najlepiej jakby ktoś taki mógł zrobić/zdobyć transformatory na zamówienie, bo jeden ma aż 3 uzwojenia wtórne. Chociaż do samego zasilacza to pewnie nie trzeba być ekspertem danej marki, ale znajomość tematu zawsze będzie plusem, można by przy okazji jakiegoś moda zrobić.

 

Jezeli jest to nowy model to moze lepiej zobaczyc w serwisie czy maja i ile to kosztuje, bo moze sie okazac ze przewiniecie twojego transformatora lub wykonanie go jest batdziej kosztowne jak on sam ;)

Sprawdz nr tego trafo, lub poszukaj po modelu na alegro,ebay lub nawet wpisz w ptzegladarke i moze tam cos znajdziesz w ofertach sprzedazy.

Warto tez podac model uzadzenia.

Mozna lepiej okreslic co potrzebujesz, ewentualnie wzkazac cos zamiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to nowy model to moze lepiej zobaczyc w serwisie czy maja i ile to kosztuje, bo moze sie okazac ze przewiniecie twojego transformatora lub wykonanie go jest batdziej kosztowne jak on sam ;)

Sprawdz nr tego trafo, lub poszukaj po modelu na alegro,ebay lub nawet wpisz w ptzegladarke i moze tam cos znajdziesz w ofertach sprzedazy.

Warto tez podac model uzadzenia.

Mozna lepiej okreslic co potrzebujesz, ewentualnie wzkazac cos zamiennego.

 

Sytuacja jest dość zawiła :) W prawie nowym wzmaku padło jedno trafo (konstrukcja dual mono), co dziwne nie przy żadnym głośnym słuchaniu tylko zaraz po włączeniu. Wzmacniacz poszedł do serwisu, gdzie spędził 3 miesiące, podobno odwiedził w tym czasie Niemcy. Po powrocie do mnie przeżyłem lekki szok gdy stwierdziłem że: nowe trafo buczy tak, że w nocy słysze go z odległości 3 metrów, obudowa wewnątrz jest porysowana, płyta czołowa też jest porysowana od strony tylnej jak i z boku (ktoś nie umiał poprawnie ściągnąć pokrywy), w środku znajdują się pozostałości po naprawie jak kawałki izolacji kabla, kawałek gumy itp. Co do trafo to poza tym, że brumi to ma jeszcze wyraźnie cieńsze kabelki niż oryginalne. Dodam, że drugi transformator, który pozostał jest całkowicie bezłgłośny. Z powyższych względów nie chcę odsyłaś znów wzmaka do serwisu, chyba że coś innego się stanie. Poczekam pewnie do końca gwarancji na wypadek jakby coś jeszcze wybuchło a potem będę wymieniał. Chcę zmienić od razu oba transformatory na trochę mocniejsze coby zapasu mocy było więcej, obecne są "na styk".

Zrobiłem już rekonesans i wiem jakiej mocy trafa są zakładane w oryginale i jakie prądy na uzwojeniach. Ograniczeniem są oczywiście wymiary (szczególnie średnica) i na allegro czy transformatory.pl nie mają takich jak potrzebuję. Póki co znalazłem, że mogę sobie zamówić trafka z Audiophonics z Francji bo mają tam 3 różne profile do wyboru albo gdzieś zrobić w PL. Skontaktowałem się z Poltrafo ale kontakt się urwał, pewnie 2 trafka to dla nich żaden biznes. Mam jeszcze jeden kontakt w Krakowie, ale jeszcze u nich nie pytałem. Suma sumarum, trafa da się zorganizować. W ostateczności sam sobie je wymienię, ale chciałbym kogoś obeznanego z Teac'em co mógłby od razu zaproponować jakieś modyfikacje (na pewno przydał by się soft start dla transformatorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To ja też się tu zapisuję :)

Póki co mam Teac h300 + cd + tuner ale już za kilka dni będę miał h500i + cd + tuner.

Wiem, że twardziele nie czytają instrukcji obsługi i po wybuchu sami naprawiają sprzęt ;) ale ja lubię czytać.

Gdzie znajdę instrukcję do tego sprzętu, szczególnie chodzi mi o nagrywarkę.

Gdyby jeszcze była po polsku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac nie miał chyba szczęścia do polskich dystrybutorów więc jest problem z instrukcjami . 300 nigdy nie były w oficjalnej ofercie , dopiero seria 380 a tam nie było nagrywarki . natomiast co do 500 to z lat 98-99 pewnie każdy już wyrzucił albo nawet nie wie że ma w piwnicy ....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

jak ze wyrównaniem wzmocnienia pomiędzy kanałami ? szczególnie na początku skali .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się śmiać, ale ja chyba nigdy (mimo czterdziestki na karku) nie zrozumiem, po co właściwie jest DAC... :-) To znaczy, znam definicję (zamiana sygnału cyfrowego na analogowy), ale co to wnosi w praktyce do systemu, składającego się np. z wzmacniacza, odtwarzacza CD, magnetofonu i gramofonu? Przy założeniu, że słucham muzyki wyłącznie z nośników fizycznych (LP, CD, MC). Nie interesują mnie w ogóle pliki, nie uznaję takiej filozofii obcowania z muzyką. Co w takim wypadku da mi taki DAC, jak ten TEAC? Czy ktoś mógłby mi to tak po humanistycznemu wyłożyć?

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że słucham muzyki wyłącznie z nośników fizycznych (LP, CD, MC). Nie interesują mnie w ogóle pliki, nie uznaję takiej filozofii obcowania z muzyką. Co w takim wypadku da mi taki DAC, jak ten TEAC?

W dużym uproszczeniu przetwornik za 5 tys + transport CD za 5 tys gra lepiej od odtwarzacza CD za 10 tys. Nie zawsze to się sprawdza ale często tak właśnie jest.

Może się to wielu nie podobać ale muzyka (a także film) i techniki ich utrwalania odchodzą od fizycznych nośników. Tym samym bez dostępu do internetu i różnych serwisów wiele się traci. Także w zakresie dostępu do wielu udostępnianych za darmo materiałów - choćby serwis Ninateka (jeśli ktoś nie zna, polecam). Ostatnia sprawa, przetwornik coraz częściej przejmuje rolę przedwzmacniacza w systemach dzielonych. Wreszcie pojawiają się przetworniki typu Myteka, Coplanda, ADL czy Audio Alchemy, które mają także wejścia analogowe a nie tylko cyfrowe. Tym samym stają się nowym typem sprzętu audio - nowoczesnym centrum zarządzania i dystrybucji sygnału audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się śmiać, ale ja chyba nigdy (mimo czterdziestki na karku) nie zrozumiem, po co właściwie jest DAC... :-) To znaczy, znam definicję (zamiana sygnału cyfrowego na analogowy), ale co to wnosi w praktyce do systemu, składającego się np. z wzmacniacza, odtwarzacza CD, magnetofonu i gramofonu? Przy założeniu, że słucham muzyki wyłącznie z nośników fizycznych (LP, CD, MC). Nie interesują mnie w ogóle pliki, nie uznaję takiej filozofii obcowania z muzyką. Co w takim wypadku da mi taki DAC, jak ten TEAC? Czy ktoś mógłby mi to tak po humanistycznemu wyłożyć?

Ale nie wszyscy słuchają tylko CD, Vinyli i Tasm. U mnie DAC zawsze spinał wszystkie urządzenia w całość. Odtwarzacz plików, CD, Blu-Ray, zwykły dekoder TV czy komputer. W zasadzie wszystko z czego wydobywa się jakis dzwięk.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale chyba w dalszym ciągu nie rozumiem. Co do czego podpinam w takim układzie, jak opisałem wyżej: wzmacniacz, odtwarzacz CD, magnetofon, gramofon (uwzględniając w nim jeszcze DAC)?

 

70% mojego odsłuchu to są winyle, 25% płyty CD, a 5% Spotify/Tidal (tylko po to, żeby ocenić, czy daną płytę warto kupić). Wyparcia starego przez nowe się nie obawiam. Mam jeszcze tyle tysięcy płyt do skompletowania, że spokojnie starczy mi do końca życia:

 

* 500 najlepszych album wszech czasów wg. magazynu "Rolling Stone" - LP

* 1001 albumów - historia muzyki rozrywkowej (książka) - LP

* 1 x album z muzyką etniczną z każdego kraju na świecie (łącznie z wyspiarskimi, terytoriami zamorskimi, itp.) - LP

* seria Polish Jazz - LP

* seria na 75-lecie wytwórni Blue Note - LP

* 100 najlepszych polskich płyt według Empiku - LP/CD

* pełna dyskografia wytwórni Duck Down Records (rap) - LP/CD/MC/test-pressy/itd.

 

Nie miałbym w tym wszystkim nawet czasu, żeby posłuchać jakiegoś pliku. Zresztą obcowanie z muzyką bez okładki (która sama w sobie jest często dziełem sztuki), wkładki z tekstami, użytymi samplami, wypisanymi artystami (kto na czym zagrał, kto wyprodukował, etc.) - oraz pokalem dobrego kraftowego piwa - jest i będzie dla mnie zawsze jakimś marnym substytutem, seksem z gumową lalką. Nie jestem w stanie się na to przestawić. Ale temat DAC-ów mnie frapuje, bo wciąż nie potrafię dojść do sedna sprawy - co mi to da (poza np. poprawą jakości odsłuchu z płyty CD)? I gdzie się taki DAC wpina w układzie (albo jakie "klocki" się wpina w niego?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy duet DAC za 5 tysi plus CD za 5 tysi zagra lepiej niż cd za 10 tysi zależy od narzutów pośredników/dystrybutorów/sprzedawców tych 3 hipotetycznych urządzeń. Co do regulacji głośności w bardziej rozbudowanych DACach to zazwyczaj nastepuje ona w tak nielubianej przez audiofii domenie cyfrowej .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy duet DAC za 5 tysi plus CD za 5 tysi zagra lepiej niż cd za 10 tysi zależy od narzutów pośredników/dystrybutorów/sprzedawców tych 3 hipotetycznych urządzeń.

Dla ułatwienia przyjmijmy, że cena uzależniona jest tylko i wyłącznie od jakości tych 3 hipotetycznych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby hipotetyczny producent miał w ofercie osobno DAC , klasyczny CD ( nie napęd ) oraz CD z sekcją identyczną jak w DAC`u to ten ostatni kosztowałby ok 20-25 % mniej niż 2 pierwsze urządzenia w sumie . Dublowanie się sekcji oraz obudowa !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale chyba w dalszym ciągu nie rozumiem. Co do czego podpinam w takim układzie, jak opisałem wyżej: wzmacniacz, odtwarzacz CD, magnetofon, gramofon (uwzględniając w nim jeszcze DAC)?

 

70% mojego odsłuchu to są winyle, 25% płyty CD, a 5% Spotify/Tidal (tylko po to, żeby ocenić, czy daną płytę warto kupić). Wyparcia starego przez nowe się nie obawiam. Mam jeszcze tyle tysięcy płyt do skompletowania, że spokojnie starczy mi do końca życia:

 

* 500 najlepszych album wszech czasów wg. magazynu "Rolling Stone" - LP

* 1001 albumów - historia muzyki rozrywkowej (książka) - LP

* 1 x album z muzyką etniczną z każdego kraju na świecie (łącznie z wyspiarskimi, terytoriami zamorskimi, itp.) - LP

* seria Polish Jazz - LP

* seria na 75-lecie wytwórni Blue Note - LP

* 100 najlepszych polskich płyt według Empiku - LP/CD

* pełna dyskografia wytwórni Duck Down Records (rap) - LP/CD/MC/test-pressy/itd.

 

Nie miałbym w tym wszystkim nawet czasu, żeby posłuchać jakiegoś pliku. Zresztą obcowanie z muzyką bez okładki (która sama w sobie jest często dziełem sztuki), wkładki z tekstami, użytymi samplami, wypisanymi artystami (kto na czym zagrał, kto wyprodukował, etc.) - oraz pokalem dobrego kraftowego piwa - jest i będzie dla mnie zawsze jakimś marnym substytutem, seksem z gumową lalką. Nie jestem w stanie się na to przestawić. Ale temat DAC-ów mnie frapuje, bo wciąż nie potrafię dojść do sedna sprawy - co mi to da (poza np. poprawą jakości odsłuchu z płyty CD)? I gdzie się taki DAC wpina w układzie (albo jakie "klocki" się wpina w niego?)?

Pliki vs CD może odpuscmy. Jest już kilka wojen na forum w tym temacie.

Spinasz wszystko co ma wyjścia cyfrowe ze wzmacniaczem. Przecież napisałeś że wiesz do czego to służy?

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że rozumiem zasadę działania. Ale podłączenia nie kumam w ząb. Spinam wszystko, co ma wyjścia cyfrowe ze wzmacniaczem. Wzmacniacz = DAC? A jak się ma połączenie wzmacniacza z DAC-em (czy odwrotnie)? Wszystko do DAC-a, a DAC do wzmacniacza (jakie wejście?)? Czy wzmacniacz jest już wtedy niepotrzebny i DAC pełni rolę wzmacniacza (wtedy do niego podpina się kolumny?)? No i wreszcie - dlaczego miałbym zamieniać sygnał analogowy na cyfrowy w przypadku sprzętu analogowego (gramofon, magnetofon)? Po to je mam przecież, żeby od cyfry uciec.

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie miałbym w tym wszystkim nawet czasu, żeby posłuchać jakiegoś pliku. Zresztą obcowanie z muzyką bez okładki (która sama w sobie jest często dziełem sztuki), wkładki z tekstami, użytymi samplami, wypisanymi artystami (kto na czym zagrał, kto wyprodukował, etc.) - oraz pokalem dobrego kraftowego piwa - jest i będzie dla mnie zawsze jakimś marnym substytutem

 

Wielbiciele fast foodów niech słuchają plików i pojedynczych utworów lub playlist. Ja słucham całych płyt, tak jak się powinno słuchać. Pc do muzyki? Nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że rozumiem zasadę działania. Ale podłączenia nie kumam w ząb. Spinam wszystko, co ma wyjścia cyfrowe ze wzmacniaczem. Wzmacniacz = DAC? A jak się ma połączenie wzmacniacza z DAC-em (czy odwrotnie)? Wszystko do DAC-a, a DAC do wzmacniacza (jakie wejście?)? Czy wzmacniacz jest już wtedy niepotrzebny i DAC pełni rolę wzmacniacza (wtedy do niego podpina się kolumny?)? No i wreszcie - dlaczego miałbym zamieniać sygnał analogowy na cyfrowy w przypadku sprzętu analogowego (gramofon, magnetofon)? Po to je mam przecież, żeby od cyfry uciec.

Znasz zasadę działania (teoretycznie) chyba? Podobnie wzmacniacz.

Magnetofonu czy patefonu nie podlaczysz jak sam zauważyłeś.

 

A teraz skup się :)

 

DACa podlaczasz ANALOGOWO do wzmacniacza (w myśl samej nazwy). Do DACa podlaczysz wszystko co ma wyjścia cyfrowe. Coax lub optyk. Coraz więcej DAC ów ma też wejścia USB.

Jak to w wygląda w praktyce? Powtórzę. Słucham muzyki z CD, plików. Nawet z YouTube i dekodera TV. Jakiej jakości wyjścia analogowe posiada dekoder TV? Raczej najgorsze jakie jest, większość odtwarzaczy Blu Ray nawet nie ma wyjścia analogowego. Koncertu już sobie na kolumnach nie posluchasz. No i najważniejsze. Pliki. Po to głównie używa się DACow.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.