Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te Xaviany mają "ciepłe granie" i wzmacniaczem można bardzo fajnie balansować ich charakterem.

 

Dokładnie !!!

 

Zauważyłem to bardzo szybko i wiem, że tkwi w nich wielki potencjał. Już zbieram pieniążki na dobry piec który pokaże ile są naprawdę warte.

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orfeo to przede wszystkim uniwersalność po cieplejszej stronie mocy, ale z pełnią szczegółów, przestrzenią i świetnym basem. Można kreować ich charakter wzmacniaczem. Wszystko zależy jednak od preferencji. Mnie osobiście bardziej podobały się z Heglem H160 niż z H300. Natomiast Perle wg mnie zdecydowanie lepiej wypadły z Cayinem A50 niż z Heglem H80. Perla to taka mała czarodziejka, uwodzi dźwiękiem fortepianu, dokładnością wokali, przestrzenią, umiejscowieniem źródeł pozornych i niesamowitą stereofonią. Orfeo to jednak sporo dostojniejsza kolumna. Świetnie zagrała muzykę symfoniczną z Anną Netrepko w roli głównej by za chwilę zwalić z nóg przy pomocy Led Zeppelin - Whole Lotta Love. Autorskie głośniki w wykonaniu własnym, obudowa z litego orzecha włoskiego - jednym słowem rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to już w innym wątku, ale powtórzę. :)

Xavian Orfeo, to jedne z najbardziej wszechstronnych monitorów w tej cenie. Patrząc przez pryzmat tego, jak są wykonane, to stosunek cena/jakość jest zabójczy dla konkurencji.

I na pewno zasługują na miano referencyjnych. To najbardziej liniowo grające kolumny Xavian. Urocze, wszechstronne i czarujące.

Według nas, najlepiej się zgrają z mocną lampą(Cayin A70), Audia Flight Two, lub Hegel H160.

Do tego dobre kable od Harmonix lub Tellurium i dobrej klasy źródło. Genialnie z Lumin T1.

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to już w innym wątku, ale powtórzę. :)

Xavian Orfeo, to jedne z najbardziej wszechstronnych monitorów w tej cenie. Patrząc przez pryzmat tego, jak są wykonane, to stosunek cena/jakość jest zabójczy dla konkurencji.

I na pewno zasługują na miano referencyjnych. To najbardziej liniowo grające kolumny Xavian. Urocze, wszechstronne i czarujące.

Według nas, najlepiej się zgrają z mocną lampą(Cayin A70), Audia Flight Two, lub Hegel H160.

Do tego dobre kable od Harmonix lub Tellurium i dobrej klasy źródło. Genialnie z Lumin T1.

 

pozdrawiam

PS

 

Czyli racje miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do lektury wywiadu z Roberto Barlettą, jaki miał miejsce podczas naszej premiery nowych Xavian Perla i Orfeo.

Przez te dwa dni Roberto okazał się być niesamowicie kontaktowym i ciekawym gościem.

Dodatkowo sporo zdjęć z premiery: http://premiumsound.pl/aktualnosci/86_Roberto-Barletta-w-ogniu-pyta%C5%84-redakcji-Stere

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumsound - wiem, że posiadacie w swojej ofercie także kolumny marki Diapason. Czy Waszym zdaniem monitory Xavian Orfeo mogą stawać w szranki z Diapason Astera?

 

Według mnie tak, ale takie stawanie w szranki ma sens, tylko gdy założymy dla obu kolumn taki sam budżet na resztę systemu, ale nie taki sam system. Wzmacniacz, nawet drogi, który świetnie zagra z Asterą, nie musi dać tego samego z Orfeo i odwrotnie. To samo się tyczy pomieszczenia i całej reszty. Poziom obie kolumny reprezentują zbliżony i z każdej można bardzo dużo wycisnąć, dużo więcej niż z większości podłogówek, ale taki system trzeba dopieścić. Nie porównywałem obu bezpośrednio. Mam wrażenie, że Orfeo dużo więcej wybacza, jest bardziej uniwersalne i zagra z większą ilości elektroniki. Podaje wszystko bardziej gładko, Astera jest bardziej wymagająca, selektywna. Natomiast obie kolumny to obecnie bardzo wysoki poziom z różnicami na poziomie gustu, preferencji niż jakości. Odjeżdżają masowej konkurencji. Dla wyrobionego słuchacza, który słucha, a nie podnieca się chińską plakietką zachodniej marki. W kwestii wykonania kompletnie miażdżą konkurencję. Cudowna, ręczna robota. Chyba, że ktoś lubi chińskie wtryskarki…:)

Ja lubię podstawki, taki styl i te dwie chciałbym mieć w domu. Niby podobne, ale kompletnie różne. Zarówno w wykonaniu jak i brzmieniu.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba że obie kolumny są z litego drewna :). Natomiast Astera ma topowe głośniki ( jedwabny tweeter i celulozowa 18tka) SEASa. Xavian - tu jest dużo bardziej tajemniczy - głośniki AudioBarlletta ????? :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zainteresowanie odsłuchem Orfeo powinni się spieszyć, bo kolumny stacjonują u nas tylko do końca tygodnia.

Później wyruszają na testy i przez dłuższy czas pewnie nie będą dostępne.

 

Ukazała się już relacja z premiery u nas. Zachęcam do lektury. http://www.premiumsound.pl/aktualnosci/88_Relacja-z-premiery-Xavian-Orfeo-i-Xavian-Perl

 

XavianPremiumSound-09.jpg

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zainteresowanie odsłuchem Orfeo powinni się spieszyć, bo kolumny stacjonują u nas tylko do końca tygodnia.

Później wyruszają na testy i przez dłuższy czas pewnie nie będą dostępne.

 

 

Fajny artykuł ze spotkania z Robertem Barlettą. Jednak cena Orefeo ( 24 kzł ) mocno przecholowana i odstrasza.

Sonus Faber swoje konstukcje podobnej wielkości wycenił o połowę taniej i były również z litego drewna orzechowego

- Minima Vintage, Cremona Auditor. Jak by na to nie patrzeć z pełnym szacunkiem dla Xaviana firma SF ma zdecydowanie większe doświadczenie i reputację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł ze spotkania z Robertem Barlettą. Jednak cena Orefeo ( 24 kzł ) mocno przecholowana i odstrasza.

Sonus Faber swoje konstukcje podobnej wielkości wycenił o połowę taniej i były również z litego drewna orzechowego

- Minima Vintage, Cremona Auditor. Jak by na to nie patrzeć z pełnym szacunkiem dla Xaviana firma SF ma zdecydowanie większe doświadczenie i reputację .

Ja bym Xaviana nie lekceważył na tle SF. Dziś SF to juz nie to samo co 10 lat wstecz. Faktem jest , że firma ma zaplecze i doswiadczenie ale nie oznacza to , że ktos taki jak Berletta , nie potrafi zrobic kolumn na podobnym poziomie. Czy cena tych kolumn ma uzasadnienie , nie wiem , bo ich nie słuchałem , a sprowadzanie tego aspektu tylko do jakosci wykonania i materiału na obudowę jest troche ryzykowne. A co jesli grają nawet lepiej niz wskazuje na to ich cena?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które kolumny Sonus Faber robi dzisiaj z litego drewna ? (oprócz Minimy Vintage - w której tylna i przednia scianka i tak są z MDFu ). Zresztą żadna kolumna Sonus nigdy w całości nie była wykonana z litego drewna o ile mnie pamięc starcza nie myli.

 

Z kolumn z litego drewna w całości na myśl przychodzą mi tylko wspomniane Xaviany i Diapasony.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli XN360 to już nie jest flagowiec? Czy cos w jego miejsce też wymyslą?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XN 360 to nadal flagowiec - zapewniam Cię.

co więcej - będzie super jak Orfeo wytrzymają porównanie z XN 250 i 270 :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tęsknię za stolarką XN360 bo pięknie wyglądały, ale obecne kolumny graja zdecydowanie lepiej.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XN 360 nie słuchałem, ale to spora podłogówka, sporo droższa. I pewnie basu ma więcej niż Orfeo, ale jak porównamy budowanie sceny i jakość tego basu, to może być różnie.

W kategorii podstawek Orfeo nie pozostawia złudzeń. Ma większą obudowę i większy i lżejszy głośnik nisko-średniotonowy.

To przekłada się na łatwość wysterowania, zróżnicowanie i dokładność na basie. Górę ma zdecydowanie lepszą. Więc nie może być gorszą kolumną od podstawek XN.

 

Niestety, to takie forumowe fantazjowanie... Debata na temat czegoś, czego się nawet nie widziało na żywo, a należy posłuchać, aby móc ocenić.

 

XN-y są genialne, tak uważam i kropka. Ale nie bez powodu XN250 jest ponad dwa razy tańszy od Orfeo, nie tylko przez obudowę. Nowe Xaviany to coś zupełnie innego.

Brzmienie ma dużo więcej finezji. Barletta idzie w stronę większej neutralności swoich produktów.

Chętnych na odsłuch zapraszam, do poniedziałku mamy większość Xavianów włącznie z Orfeo. Zrobimy porównanie. :)

20150527-IMG_6030%2B%25281%2529.jpg20150601-IMG_6115.jpg

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XN 360 nie słuchałem, ale to spora podłogówka, sporo droższa. I pewnie basu ma więcej niż Orfeo, ale jak porównamy budowanie sceny i jakość tego basu, to może być różnie.

W kategorii podstawek Orfeo nie pozostawia złudzeń. Ma większą obudowę i większy i lżejszy głośnik nisko-średniotonowy.

To przekłada się na łatwość wysterowania, zróżnicowanie i dokładność na basie. Górę ma zdecydowanie lepszą. Więc nie może być gorszą kolumną od podstawek XN.

 

Niestety, to takie forumowe fantazjowanie... Debata na temat czegoś, czego się nawet nie widziało na żywo, a należy posłuchać, aby móc ocenić.

 

XN-y są genialne, tak uważam i kropka. Ale nie bez powodu XN250 jest ponad dwa razy tańszy od Orfeo, nie tylko przez obudowę. Nowe Xaviany to coś zupełnie innego.

Brzmienie ma dużo więcej finezji. Barletta idzie w stronę większej neutralności swoich produktów.

 

Premiumsound, dzisiejsza wypowiedż na temat Orfeo wzbudziła moją ciekawość w celu posłuchania tych monitorów.

Z uwagi na odległość nie będę w stanie odwiedzić salonu i uczestniczyć w odsłuchach i porównaniach z innymi modelami

ale chętnie poczytam o wrażeniach z odsłuchów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORFEO na pewno będą dobrze grały - Barletta to zdolny gość, ale XN-ki to naprawdę wyrafinowane kolumny i jak znam zycie to te kolumny będą grały inaczej - ale czy lepiej tu juz nie jestem taki pewny - za duże mam doświadczenie by w to uwierzyć.

W technice głośnikowej nie ma w zasadzie żadnego postępu - tweetery diamentowe czy berylowe wcale ni graja lepiej od tweetreów jedwabnych, a żaden rodzaj membrany hi-tech nie daje takiej jakości i naturalności brzmienia jak stary dobry papier.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny na SS na linii transmisyjnej.

Co do XN to grało świetnie tylko coś z tym basem było nie tak. Był jakiś taki płytki - nie schodził tak jak obecne kolumny.

Jakie dokładnie przetworniki siędza w tych ORFEO?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny na SS na linii transmisyjnej.

Co do XN to grało świetnie tylko coś z tym basem było nie tak. Był jakiś taki płytki - nie schodził tak jak obecne kolumny.

Jakie dokładnie przetworniki siędza w tych ORFEO?

głośniki AudioBartletta :):):)

czyli Scan Speak w najlepszym wypadku :):):)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Scan Speak w najlepszym wypadku :):):)

 

Tutaj możesz się tylko domyślać. Firmy kupujące sporo głośników mogą zamówić sobie w SS praktycznie dowolny głośnik zrobiony wg pożądanej specyfikacji i tak coś czuję, że tak to właśnie wygląda w przypadku Xaviana

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Scan Speak.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.