Skocz do zawartości
IGNORED

DAC na WM8742 by pkrecz


pkrecz

Rekomendowane odpowiedzi

>żółwik

 

Obudowę mam od kolegi z forum maxdila. Co do tantali to masz słuszną rację, przyznam się bez bicia, że w tej dziedzinie jestem żółtodzibem i dopiero po twojej sugestii doczytałem że tantal w torze audio to blee, a że nie miałem nic innego pod ręką gdy DAC składałem to poszedł tantal (zasugerowałem się też opisem kondensatora, jest firmy vishay niby do zastosowań w audio). Ja osobiście z AD797 jestem zadowolony może właśnie dlatego iż ma "bardziej miękki analogowy dźwięk". Po prostu mi ten dźwięk pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając różnych bossów od audio np. Junga to widać ,że tantal w torze wprowadza największe zniekształcenia .... może dlatego jest "dobry" w torze ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Witam wszystkich, to tak na początek.

 

Widzę, że temat umarł, a ja w międzyczasie powalczyłem trochę ze sterowaniem Wolfsonem poprzez I2C, bo potencjalnie marnująca się regulacja głośności w przetworniku nie dawała mi spokoju.

Zainspirowany HiFiduino zaadaptowałem rozwiązanie oparte na Arduion do naszych potrzeb i dostępnych komponentów, no i udało się. Dziś wreszcie wszystko ruszyło.

 

Na razie działa głośność na przyciski zwiększ/zmniejsz.

Działa przełączanie trybów pracy filtra cyfrowego. Dostępne jest oczywiście wszystkie 5 nastaw.

Działa wyciszanie.

 

Do kompletu stosowne informacje wyświetlane są na wyświetlaczu LCD 20x4 znaki, takim typowym na HD44780. Docelowo wszystko będzie sterowane pilotem. Full wypas można powiedzieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Więc tak, od czego by tu zacząć...

 

Jak wiadomo, WM8742 może pracować na dwa sposoby, sterowany sprzętowo, za pomocą zworek, i programowo, za pomocą szyny I2C.

 

Przy tej drugiej opcji zyskujemy na funkcjonalności, więcej nastaw filtra cyfrowego, a przede wszystkim mamy regulację głośności i to całkiem dobrą. Wedle deklaracji Wolfsona, dla sygnałów 16 bitowych przy regulacji o -48dB, praktycznie nie tracimy jeszcze nic na jakości dźwięku. Jako że nie lubię w torze potencjometrów i dodatkowych niepotrzebnych kabli i ścieżek, po których buja się sygnał, to bardzo zależało mi na wykorzystaniu regulacji dostępnej już w dziedzinie cyfrowej, na poziomie przetwornika. Aby móc z tej funkcjonalności skorzystać, potrzebujemy jakiś kontroler, zdolny wysyłać rozkazy po szynie I2C.

 

Zdecydowałem się na Arduino, bo raz jest dość tani, dwa posiada porządną bibliotekę do obsługi I2C, obsługa sprowadza się do wydawania kilku prostych komend i chyba najważniejsze, ktoś już to wcześniej zrobił, a nie ma powodu aby wyważać otwarte drzwi.

 

Kupiłem najbardziej podstawowe Arduino.

http://www.arduino.cc/

 

Do tego wyświetlacz z HD44780, ja użyłem 20x4 znaki, ale może być dowolny inny, na przykład 16x2. Wymaga to tylko drobnych poprawek w programie. Wyświetlacz pracuje ze sterowaniem 4 bitowym.

 

No i kilka mikroswitchy do sterowania.

 

Wolfson może pracować programowa na 2 sposoby. Połączenie 3 kable plus masa i 2 kable plus masa. Ze względów oczywistych wybrałem opcję drugą, prostszą. Kolega Pkrecz niestety nie przewidział na płytce wyprowadzeń do sterowania programowego, ale na szczęście ingerencja w PCB nie jest zbyt skomplikowana. Tryb pracy "2 wire" uzyskujemy poprzez ustawienie 24 nogi układu na "Z" czyli luzem, ani do masy, ani do logicznej jedynki. Czyli wymaga to prostego przecięcia ścieżki, która szła do masy.

 

Sygnał SDIN (noga 26), szczęśliwie, ma podwójne zastosowanie, w trybie sprzętowym jest wyprowadzony na środkowym pinie zworki od Demfazy, więc nie wymaga dalszych ingerencji. Wystarczy się tam podlutować.

 

Trochę trudniej jest z zegarem SCLK (noga 27), bo miejsca tam mało, ale da się zrobić. Pierwotnie idzie do masy, poprzez przelotkę, na spodnią stronę PCB. Można ją wydzielić z toru, bypassem. Pokażę co i jak na zdjęciach, ale to dopiero jak wrócę do domu wieczorkiem. Na razie sorry, że tylko opis, w pracy jestem i mam ograniczone możliwości.

 

Reasumując: Arduino + wyświetlacz HD44780 pracujący w trybie 4bit + mikroswitche do sterowania, głośniej, ciszej, mute i wybór trybu pracy filtra. Sterowanie odbywa się poprzez zwieranie odpowiednich linii cyfrowych Arduino do masy. Na obecnym etapie program do kontrolera po skompilowaniu ma 5kB.

 

Z ważnych rzeczy, logika przetwornika pracuje na 3,3V i nie jest "5V tolerant". I2C w Arduino pracuje na 5V, więc trzeba aktywować rezystory "Pull UP" w kontrolerze i dodać 2 rezystory równolegle do linii sygnałowych i zasilania 3,3V w Arduino.

 

Na razie na szybkiego tyle. Przepraszam że tylko tekst i tak ogólnikowo, ale jak wspominałem jestem w pracy, a tu nie mam za dużo możliwości. Wieczorkiem postaram się dodać zdjęcia i szerszy opis.

 

Wczorajszy mój post, wynikał głównie z faktu, że po 2 miesiącach studiowania opisów w necie, zadziałało mi wszystko zgodnie z oczekiwaniami, to i człowiek się cieszył jak dziecko :). Generalnie myślę, że posiadanie, praktycznie bezstratnej jakościowo, regulacji głośności w przetworniku to fajna sprawa, bo daje to możliwość podłączania się zasadniczo praktycznie od razu do wzmacniacza mocy.

 

Obecna funkcjonalność to regulacja głośności od -99dB do 0dB. Na osobnym przycisku szybki "mute" do zadanej wartości ustawionej w programie, obecnie mam -80dB, ale może być dowolna inna wartość. No i wybór trybu pracy filtra, cyklicznie od 1 do 5, poprzez kolejne wciśnięcia przycisku. Wszelkie zmiany są widoczne na wyświetlaczu, głośność w dB i tryb pracy filtra.

 

Docelowo planuję uruchomić sterowanie za pomocą pilota na podczerwień. W Arduino bardzo dobrze rozpracowana i udokumentowana, jest obsługa pilotów od telewizorów Sony, z racji na łatwą detekcję wciśniętych klawiszy. Może uda się zaimplementować obsługę RC5. Planuję też dodać obsługę pozostałych nastaw dostępnych w trybie programowym, wedle potrzeb. W każdym razie najbardziej zależało mi na głośności,a ta działa jak przeciąg :).

 

Myślę, że rozwiązanie to można będzie zastosować również w przetworniku podwójnym Kolegi Waldi_06, z równoległego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Brawo, w jakim języku pisałeś soft ?

 

Programowanie odbywa się w środowisku Arduino IDE, a język przypomina C. Więcej można poczytać na WiKi:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Arduino

 

A żeby być w zgodzie z sumieniem i stanem faktycznym, to muszę napisać że bazowałem na sofcie ze strony HiFiduino.

http://hifiduino.blogspot.com/

 

To znaczy wykorzystałem procedury do obsługi konkretnych funkcji. Pierwotny program był pod wyświetlacz na I2C, trochę inaczej rozwiązane było sterowanie. Przeróbki to w zasadzie dostosowanie do naszych realiów, inny wyświetlacz i jego obsługa, nieco inaczej zrealizowane sterowanie, zoptymalizowałem opóźnienia odczytu klawiszy, takie tam... Ale zasadnicza część, na przykład procedury obliczeniowe dla zapisu rejestrów głośności Wolfsona, są takie jak w oryginale. Tak jak napisałem wcześniej, nie ma co wyważać otwartych drzwi.

 

Podstawowe biblioteki do obsługi wszelkiej maści peryferiów, są już gotowe w środowisku programistycznym. Tak, że tu też odpada połowa roboty. Generalnie nie jest to wszystko zbyt skomplikowane. Trudność zasadnicza, to fakt że potrzebne informacje są rozproszone po necie i żeby to wszystko zebrać do kupy potrzeba sporo czasu i zachodu. No i co chwilę niespodzianka nas spotyka, a to jeszcze to, jeszcze tamto okazuje się nie trybić. Logika na 3,3V na ten przykład. No i znowu trzeba pół netu przestudiować, ot samo życie :).

 

W każdym razie, jeśli ktoś jest zainteresowany, to postaram się pomóc w miarę możliwości i wiedzy jaką udało mi się zgromadzić przez ten czas. Proszę tylko o cierpliwość, zdjęcia choćby muszę porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Nie mam jeszcze chyba możliwości edycji postów z racji na "młody" staż na forum, więc dodaję kolejny post.

 

Trochę więcej szczegółów. Podłączenie wyświetlacza w trybie 4 bitowym do Arduino:

http://www.stefanomanni.it/arduino/wp-content/uploads/2009/12/lcd_schem.png

 

Kilka zdjęć mojego sprzętu:

 

Arduino + wyświetlacz:

 

20323331.jpg

 

Kontroler:

 

50635875.jpg

 

Wolne piny na dole, opisane "digital",te od 6 do 10, służą do podłączenia przycisków sterujących.

 

Na górze kable po lewej, czerwony i niebieski to SCLK i SDIN szyny I2S, do tego dochodzi masa (czarny) i mamy komplet, który potrzebny jest do sterowania Wolfsonem.

Rezystory służą dopasowaniu napięć logiki do wartości 3,3V obsługiwanej przez WM8742.

 

 

Wyświetlacz podczas pracy:

 

26517665.jpg

 

Sample Rate i Source to na razie w celach poglądowych. Filtr i głośność działają normalnie. Zresztą aranżacja wyświetlacza może być w sumie dowolna. Sam wyświetlacz również.

Dodatkowe kabelki na zdjęciu nr 3 przy wyświetlaczu, w stosunku do nr 1, to na szybko podłączyłem podświetlenie samego wyświetlacza.

 

Jak widać od strony elektronicznej nie jest to zbyt skomplikowana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Witam ponownie

 

Śpieszę poinformować, że działa już sterowanie za pomocą pilota na podczerwień.

 

Działa sterowanie głośnością od -99 do 0dB (na przyciskach Volume pilota).

Wybór trybu pracy filtra cyfrowego 1 do 5 pod analogicznym klawiszami numerycznymi.

Działa wybór Oversampling Rate Selection na klawiszach 6 do 8.

 

Pilot może być dowolny, obsługujący typowy kod telewizorów Sony.

 

Wywaliłem przewodowe sterowanie za pomocą przycisków. Dublowało ono funkcjonalność pilota, a że pilot działa lepiej nawet niż się spodziewałem, to stwierdziłem że przyciski można sobie odpuścić. Im mniej przewodów po stronie cyfrowej tym lepiej.

 

Jako że zwolniło mi się dzięki temu kilka linii sterujących cyfrowych to planuję dodać przełączanie z pilota wejść optyczne/koaksjalne. Ewentualnie chciałbym dodać jeszcze odbiornik na WM8805, bo wydaje się być wprost wymarzony do pracy w tandemie z WM8742. Szczególnie że też może być w pełni sterowany za pomocą tego samego kontrolera po I2c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam takich sukcesów, jak kolega wyżej, ale już niewiele mi brakuje do uruchomienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie mam takich sukcesów, jak kolega wyżej, ale już niewiele mi brakuje do uruchomienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolego jeśli te pomarańczowe kondy to silver mica to byłbym ostrożny ze stosowaniem ich w tym miejscu. Mam bardzo złe doświadczenia z tymi kondami. Lepiej dać porządne foliowce. Najlepiej porównaj sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

;)

 

> Na początku kwietnia (przed Świętami) mam zamiar złożyć zamówienie na wykonanie paru sztuk płytek pod tego DAC'a. Jeżeli ktoś się

> chce przyłączyć do zamówienia to proszę zrobić listę. Cena za sztukę to "na oko" coś koło 40 zł.

 

tak więc przed świętami tymi w kwietniu będzie rocznica. czy z tej okazji dałoby sie powtórzyć zapisy na płytkę drukowaną?

pozdrawiam

mim4 (na grupie od niedawna, w elektronice ciut dłużej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam odpaliłem właśnie mojego daca i pojawia się problem, podczas testowego odpalania wydawało mi się że wszystko było ok postanowiłem jeszcze pomierzyć wszystkie napięcia itd (na trafie jakimś testowym) i na tym trafie miałem za duże napięcie przed stabilizacją w stosunku do użytych kondów i chwile później zanim odłączyłem zasilanie, kondek padł - zrobił zwarcie wewnątrz siebie i nie działało przez to zasilanie całej części cyfrowej (złącze do trafa nazwane na schemacie ACD) dużo czasu zeszło mi się z dojściem który element robi zwarcie ale udało się wymieniłem go i ruszyło zasilanie więc podłączyłem DAC i mam problem... w lewym kanale dosyć głośny pisk towarzyszy dźwiękowi, w prawym leciutki brum, sprawdziłem że nie jest to wina części analogowej gdyż po zamianie wyjść z WM zamieniły się rolami kanały, więc problem leży na pewno, lecąc wstecz, od WM do selektora wejścia opty/coaxial gdyż nie ma znaczenia którego wejścia używam jest to samo... więc po drodze z układów pozostaje nam tylko WM i DIR - o ile WM w miarę dostępny o tyle DIR ciężej... mimo wszystko piszę gdy nie chcę na darmo wymieniać ich gdyż nie będzie to nawet proste... a może problem jest gdzieś indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się wyjaśniła problemem był WM, podczas lutowania (ja lutowałem każdą nóżkę po kolei) zlutowały mi się 2 nóżki i nie miałem pomysłu jak ten nadmiar cyny zabrać wiec po rozgrzaniu jej zabierałem ją igłą z pomiędzy tych malutkich nóg :P i musiałem naderwać nóżkę która podczas czyszczenia później oderwała się całkiem... po odlutowaniu układu widać to było od razu. więc zamówiłem nowy i gra gitara... jestem bardzo zadowolony z tego projektu mimo mojej wpadki :) powiem tak, co do zworek - nie myślałem że ich ustawienia wprowadzają aż tak duże zmiany... myślałem że zmiany będą bardziej subiektywne... a co do fotek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dsc04887v.th.jpg

 

 

Zaczynając od zasilania op-ampów - black gate 2200uf std przed stabilizatorami, za natomiast black gate N 33uf, bezpośrednio na nogach op-ampów (dip8 mają od spodu pcb) dolutowane black gate NX 0.1uf i nie plus i minus łączoną z masą a ze sobą... kond wpięty jest między nóżkę plusową a minusową zasilania op-ampa i polecam stosowanie takich kondów bo op-amp i tak widzi tylko plus i minus :) od jakiegoś czasu stosuję w wielu miejscach takie kondy i spisują się doskonale w poprawie zasilania... pozostałe kondy jak widać WIMA. Co do pozostałości główne kondy to BC za nimi już w zależności czy cyfra czy analog to albo SANYO OS-CON lub black gate ( C, std, N). CO do op-ampów to za WM wedle schematu AD8021 a za nimi uznane za najlepsze pojedyncze LT1028 Rezystory w cyfrze standard w analogu MMELF. Kompromisów chyba brak... Co do dźwięku to dac wygrzewa się dopiero, część elementów była już wygrzana - pochodzi z innych projektów - jak część kondów. Ale puki co ja nic więcej nie potrzebuję... najlepszy dac jaki miałem wpięty w mój system. Problemem w nim jedynym jest to że zbiera śmieci z powietrza. zobaczymy jak będzie po zamontowaniu w obudowie. Chodzi o to że każdy wie jak takie śmieci wyglądają, lekkie piski czasem trzask lekki, brum ale to nie jest problem żaden mojego daca - to na prawdę same śmieci z powietrza gdyż po przyłożeniu rąk blisko niego lub zakryciu go metalową folią aluminiową następuje cisza, pewnie to wina tego że w pobliżu jest modem od internetu bezprzewodowego... Ja mam taką manie że walczę że sprzętem do takiego poziomu z szumami, brumami i tym podobnymi rzeczami że pewnie jeszcze i tak i tak dac ulepszę :) każdy jakość postrzega inaczej, dla mnie dużym jej wyznacznikiem są właśnie, nie tylko samo brzmienie, a efekty niepożądane, jeśli są brumy czy szumy nawet lekkie to choćby brzmienie było cudne to dla mnie to śmietnik. Cały system aktualnie mam wykonany własnoręcznie nie licząc CD i nie posiada żadnych wad z zakresu szumów czy brumów... a jest nie mało rozbudowany...

 

docelowego trafa puki co brak - na razie odpalane na wspomnianym w poprzednim poście testowy trafie stąd łączone przewodem wejścia od zasilania sekcji cyfrowej i analogowe WM... jak to miało zresztą miejsce w projekcie poprzedniego daca pkrecza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka mała rada nie stosujcie połączeń na listwach ze śrubami przy zasilaniu czy gdziekolwiek ,takie połączenia naprawdę psują dżwięk ,taki mały kocyk ,tylko lutowanie ,jak najmniej połączeń przez mosiądz,przerabiałem to kilka razy a najbardziej było to słyszalne przy moim dacu na AD1865 ale oczywiście zrobicie jak chcecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na mierniku jest przejście miedzy zlączem kablem 0-0,1 Ohm. A takie najczęściej jest. To nic to nie daje, bo nie może ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i oczywiście ,że upraszcza w fazie budowy,ale potem... wypada tylko sprawdzić ,posłuchać z parę tygodni,a potem wlutować,nic to nie kosztuje ,też tak kiedyś uważałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem, ci że ja słuchałem obecnie zaprojektowanego DACa u kumpli na wypasionym systemie Accuphase i Mcintosh.

I prototyp miałem z wlutowanymi kablami w płytkę, a płytkę z zakładu na złączach. Żadnej różnicy jeśli oto chodzi.

Nie może być, choćby dlatego że to już cyna i szystkie luty mają gorszą przewodność noż taki lity materiał we złączu w którym jest mocno skręocny kabel.

No chyba, że maiałeś same takie złącza do kitu, co były tak zaśniedziałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam! U mnie DAC złożony od dawna, ale uruchomienie było dopiero dziś w nocy. Mam tylko szum na wyjściu analogowym, ustawienia zwor nic nie zmieniają. Proszę o radę. Dariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie DAC złożony od dawna, ale uruchomienie było dopiero dziś w nocy. Mam tylko szum na wyjściu analogowym, ustawienia zwor nic nie zmieniają. Proszę o radę. Dariusz

Wydaje mi się, że nie masz zwory wybierającej źródło sygnału cyfrowego (to te piny przy torxie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Dzięki za pomoc, ale sprawdzałem w praktycznie każdym położeniu i nic... Zworki nie ma, bo wyjąłem na koniec do sprawdzenia. Czy mogę wypuścić sam sygnał po dac-u z jakich punktów (rezystorów?)? Jeśli tak, to czy wówczas mogę podłączyć taki sygnał do wejścia na wzmacniacz? Wklejam lepsze zdjęcie, może coś "zrobione nie tak" będzie widać... Po za tym przy wymianie na n5532 bodajże, strasznie się grzały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.