Skocz do zawartości
IGNORED

Czyszczenie płyt winylowych.


fontanero

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie chciałem zakładac nowego tematu, a w tym dotyczącym OkkiNokki nie wypada... W ramach szaleństwa poszukiwania tanich rozwiazań, po myjkach do okien, wpadłem na coś takiego:

 

http://allegro.pl/odkurzacz-samochodowy-wodny-kubelko-12v-150w-2w1-i5919316174.html

 

Biorąc pod uwage cenę i konstrukcię, a ewentualne wykorzystanie (poza wyrzuceniem) także do materaca - koniecznie zakupię i spróbuję.

 

Maciek ale będziesz mył te płyty w samochodzie?

Niw widzę tam możliwości 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek ale będziesz mył te płyty w samochodzie?

Niw widzę tam możliwości 230V

 

:))) W sumie dobry pomysł!:) Cicho, spokojnie, można nad jeziorko podjechać i myć!:) Do tego gramofon samochodowy (w epoce bywały!) i pełnia szczęścia:), ale na poważnie - sa przejsciówki z 230-12 gniazdo. To tylko takie luźne dywagacje na temat mozliwości mycia. Pewno ciąg bedzie słaby, ale czy na tyle aby wyciągnąc wodę z rowka? Kiedyś zobaczy się. Może boom winylowy zmobilizuje konkurencje do produkcji myjek i ceny będą bardziej ludzkie? Oby! Przyznam, że ja myję pędzelkiem - szczoteczką. Szoruje dokładnie, a potem wycieram recznikiem papierowym, na koniec husteczka papierową delikatną. Lubie tak wypieścic każdą stronę dokładnie... Sprawdzałem kilkakrotnie pod mikroskopem usb (niestrety nie mam swojego) i nic tam w tych rowkach nie zauwazyłem, zadnych paprochów z papieru lub tym podobnych, a płyta suchutka absolutnie natychmiast. Powtarzane jak mantra argumenty, że cos tam upycham w rowkach jakoś mnie nie przekonują. Płyty tak umyte NIGDY nie zostawiły najmniejszego paproszka na igle. Mam też sporo płyt umytych w ON i nie widze róznicy żadnej, a tym bardziej nie słyszę i to mnie na razie powstrzymuje przed zakupem ON. Ale pewno kiedyś...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie, ale dlaczego macie dostać tak łatwo to do czego ja dochodziłem doświadczeniem i pracą? :)

 

ja osobiście mam zarówno i Twoje doświadczenie i pracę głęboko w... ale jak zaczynasz temat na ogólnodostępnym forum to nie dziw się, że ludzie pytają. Dziecinada :) - pzdr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam zarówno i Twoje doświadczenie i pracę głęboko w... ale jak zaczynasz temat na ogólnodostępnym forum to nie dziw się, że ludzie pytają. Dziecinada :) - pzdr :)

Także Cię bardzo pozdrawiam! Wzruszyła mnie Twoja historia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszyła mnie Twoja historia :)

A mnie wzrusza i śmieszy zarazem ......twoja.Robić tajemnicę z czegoś takiego i to na publicznym forum,które to właśnie ma być drogowskazem dla początkujących,to trochę więcej niż żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam coś napiszę , jak słyszycie ze swojego systemu trzeszczenie płyt winylowych , to dajcie sobie spokój z tym nośnikioem !

Piszę to z całą odpowiedzialnością , winyla dobrze zestroijonego najpierw trzeba odsłuchać , dopiero pieprzyć farmazony !

Wielu chce się dzisiaj pobawić vinylem , bo to jest cool, trendy ,na topienie i takie tam historie. Nie zdając sobie sprawy jak bardzo wymagający jest to format . Nie wspomnę o kosztach, jakie trzeba ponieść na stworzenie dobrego setu, to kwoty. Może nie będę rozpisywał się na temat kwot , nie warto. Niech każdy spróbuje sam podjeśc rzetelnie do sprawy , powtarzam rzetelnie. Wówczas może zrozumie powagę zagadnienia i trudności z nim związane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę o kosztach, jakie trzeba ponieść na stworzenie dobrego setu, to kwoty. Może nie będę rozpisywał się na temat kwot ,

Racja. Dobre płyty też sporo kosztują, nie mówiąc o pierwszych wydaniach i tytułach rzadkich. Jeśli wchodzimy w temat na poważnie, to z budżetem typu 10 złotych to się na pewno nie uda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 10 złotych, czyli ~2€ można niejednokrotnie trafić znakomity tytuł w stanie 'minus mint'.

 

Na zachodzie tak bo niejednokrotnie kupowałem, ale nie w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w pewnym ,,sklepie'' gdzie winyle są po 1zł, a jego ,,repertuar'' to generalnie germański folk. muzyka klasyczna. Trafiłem na Pink Floyd - A Nice Pair wydanie germańskie. Pierwsza płyta (NM) bo koperta wewnętrzna z rozciętą banderolą, druga (M) bo banderola nienaruszona. Cena 2zł, bo dwa winyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłem na myśli zbudowanie dobrze brzmiącego setu gramofonowego ,który by był w stanie, odtworzyć w najwyższym stopniu materał zawarty na vinylach, o różnch charakterystyką (RIAA) . Jak również nagranych w formacie mono. Płyty , ich kupno , mycie, to w pewnym sensie pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś, pikusiem; choć ja strrrrasznie lubię tę celebrę!:-)

 

System typu (trawestując dawną audycję w Trójce): co innego słuchasz, co innego myjesz:)

 

 

 

Na zachodzie tak bo niejednokrotnie kupowałem, ale nie w Polsce.

Ano, fakt niezaprzeczalny...

Niedawno na jarmarku była baba z, bo ja wiem? - kilkoma metrami bieżącymi klasyki. Wszystkie w foliach fabrycznych (D.G., Erato, Mundi, Philips i inne równie zacne firmy).

Płyt - ze czterysta(?), każda po dwa euro.

 

Za wszystko - stówka.

 

Nie wziąłem...

Raz - brak miejsca; dwa - i tak mi życia nie starczy na przesłuchanie tego, czegom jeszcze nie słuchał:)

 

Pozdrawiam pokręconych.

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyt - ze czterysta(?), każda po dwa euro.

 

Za wszystko - stówka.

 

Nie wziąłem...

Raz - brak miejsca; dwa - i tak mi życia nie starczy na przesłuchanie tego, czegom jeszcze nie słuchał:)

eh szkoda, ze mi sie takie okazje nie zdarzaja. pelna analogia do papierowej ksiazki, tez ciezka, tez zycia nie starczy na przeczytanie wszystkiego, ale ile ksiazek przeczytalem, choc poczatkowo nie bylem nimi zupelnie zainteresowany, to tylko ja wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Mało wiem o winylach ,ale dziś miałem okazje się przekonać ,że czyszczarka ultradźwiękowa faktycznie działa.

 

Więcej o okolicznościach tutaj:

http://www.audiostereo.pl/guilford-audio-mini-show-2k16_126768.html?do=findComment&comment=3808292

 

I załączam jeszcze klaudio na które się kiedyś natknąłem, jako ciekawostkę. Cena o_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiem o winylach ,ale dziś miałem okazje się przekonać ze czyszczarka ultradźwiękowa faktycznie działa.

 

Więcej o okolicznościach tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I załączam jeszcze klaudio na które się kiedyś natknąłem jako ciekawostkę. Cena o_0

 

Tak moim zdaniem jest to jedyne sensowne rozwiązanie do vinyli, jeszcze jak by dodali filtr osmozowy to by był full wypas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Do czyszczenia polecam Discofilm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia polecam Discofilm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można to kupić w Polsce, ewentualnie w anglojęzycznym sklepie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to kupić w Polsce, ewentualnie w anglojęzycznym sklepie?

To się samemu da zrobić.

Jest przepis na forum.

Sprawdziłem Działa.

tylko że jest to strasznie upierdliwe w użyciu bo potrzeba około 10-20 minut na jedną stronę płyty

Uratowałem jednak w ten sposób ze 2 krążki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy któryś z forumowiczów brał pod uwagę zakup (ew. zakupił) myjkę Pro-Ject VC-S ? Jak ona wypada w porównaniu z Okki-Nokki? Którą z nich wybrać? Project jest chyba bardziej pragmatyczny, zlanie zużytego płynu jest łatwiejsze, lepiej zabezpiecza label.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej, Do mycia polecam Tergitol, do tej pory nic lepszego nie znalazłem. Gdyby ktos chciał mam prawie cała butelkę i chętnie troche odstąpię. Używa sie tego tak mało, ze nie ma szans ze cały zużyje. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie bede zakladal nowego tematu wiec zapytam tu. Jaką szczoteczke do przetarcia plyt przed odsluchem polecacie? W miarę dobra i w przystępnej cenie.

 

aksamit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

matwiejm: ten ProJect jest bardzo dobrym wyborem.Jest doskonale wykonany,wszystkie części są pięknie wytoczone,zero plastiku.Pojemnik na brudy ma chyba z litr pojemności,więc jego zapełnianie potrwa pewnie z rok,jak nie lepiej.W zapasie ma dodatkową okleinę na ssawę,duża siła ssąca dokładnie zbiera płyn,kręcie się w obie strony w procesie mycia i odsysania.Jest przede wszystkim bardzo starannie wykonany i takie Okki,czy Nittyy wyglądają przy nim jak zrobione młotkiem.Dobry zakup w akceptowalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego tematu wiec zapytam tu. Jaką szczoteczke do przetarcia plyt przed odsluchem polecacie? W miarę dobra i w przystępnej cenie.

Nie mogę znaleźć tej szczoteczki do lcd pokrytej aksamitnym materiałem którą kupiłem za 12 pln (widziałęm takie audiofilskie za ponad 100 pln ;-) ) ale znalazłem coś takiego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdyby był na tym znaczek Thorens czy inny Pro-Ject to pewnie cena x5 jak nic ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.