Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze tranzystorowe końcówki mocy w przedziale od około 20 do 50 tys. zł.


globtroter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie (i tu chcialbym zakończyć te kwestie formalne), że jako założyciel i "gospodarz" tego wątku zachowam zdanie odrębne. Wydaje mi się , że bardzo dokładnie (choć etapami) go zdefiniowałem. Oczywiście nikogo nie zmuszam do uczestnictwa, tym bardziej jeżeli pisze nie na temat. Zachowam sobie jednak prawo do decyzji o jego zakresie. W pzeciwnym razie i ten i większość wątków na tym forum nie maiała by większego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz absolutne i niezbywalne prawo.

i też zachęcam do wypowiedzi - szczególnie do krytycznych opinii (np, że amp A nie poradził sobie z czymś w porównaniu z ampem B) - myślę, że to dałoby jakieś uszeregowanie cech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie:W ciągu ostatnich lat,miałem następujące końcówki:McIntosh MC-2102,MC-402,MC-275,Accuphase A45 oraz A-65,Accu z pre 2410 i 2810,natomiast McIntoshe z 2200 i 2300.Kolumny przy Macach to Avanti3,Sonus Faber Guarneri,Lipiński 707 i Avalon Symbol.Przy Accu tylko Avalon Symbol i Thiele 2.4SE.Okablowanie różne.Wszystkie te klocki miałem u siebie w domu długo lub bardzo długo,i oprócz MC275 były moją własnością,piszę to z tego powodu,żeby była jasność,że obcowałem z nimi nie dzień czy dwa,lub słyszałem na przykład u kolegi czy na Audio Show :),tylko zdążyłem się z nimi osłuchać.Przy Accu miałem jeszcze kolumny Von Schweikert Uniefield 3,przez jakieś trzy tygodnie.Za dużo by pisać o wszystkich w jednym wpisie,więc może skrótowo (jeśli ktoś chętny na coś bliżej co do którejś z końcówek to bardzo proszę oczywiście).MC-2102 lampowa końcówka Maca,fajna barwowo,nasycona średnica,niestety bardzo słabo kontrolowany bas,pogrubiony i strasznie misiowaty,góra przyjemna,bez fajerwerków,końcówka dla melomana,nie dla audiofila.MC-275,jak dla mnie najbardziej "przereklamowana" końcówka Maca,miałem długi czas ją u siebie (była to demówka dystrybutora),ponieważ chciałem zamienić 402,i posłuchać czegoś nowego,u mnie grała jakby coś z nią było nie tak,wymieniłem nawet lampy i nic,nie grało to tak jak się spodziewałem z różnych opisów,miało mnie powalić na kolana,i dupa!!!Na kolanach byłem,ale tylko wtedy gry wymieniałem lampy.do tej pory nie wiem dlaczego tak się działo,a miałem pomysł na dwie sztuki tejże!Do 402 nie dorastała w niczym,402 grała właśnie jak niezła lampa,z dobrą przestrzenią,piękną barwą i wreszcie znakomitym basem.Jednak przejście na końcówki Accu pokazało,że to jednak firma z wyższego rozdania,okazało się,że można mieć kapitalną rozdzielczość,detaliczność,gładką średnicę,nie tracąc nic ze szczegółów,których jest mnóstwo,ale nie grają pierwszoplanowej roli,i wszystko brzmi muzykalnie.Na dzień dzisiejszy zostałem z A-65,która ma wszystko co właśnie lubię,w tym zestawie jest przezroczysta,ma gładkie wysokie tony,jest detaliczna i oddaje kapitalnie tzw.akustykę sali.Gra naturalnie i płynnie,jedynie co mogę jej wytknąć to,to że bas mógłby być bardziej zwarty i szybszy.Przepraszam za tak długi wpis,i pewnie trochę chaotyczny.Moje preferencje dźwiękowe to jak najbardziej naturalne oddanie akustyki sali,gładka i płynna średnica,przestrzeń i dużo powietrza wokół instrumentów,najogólniej szeroko pojęta muzykalność,ale bez utraty szczegółów,nagrania jazzowe ECMu to jest to co lubię najbardziej,małe składy akustyczne i Miles Davis lat 50-60tych.Sam uważam się bardziej za melomana niż audiofila,ale lubię (i stać mnie),posłuchać muzyki na jak najlepszym ( w mojej ocenie) sprzęcie,dziękuję i pozdrawiam Stefan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym wpisem udawadniasz, że mam rację. pieniądze nie grają :-)

ale ok - przynajmniej wiemy, na co nie warto ich wydawać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś juz pisał o Sovereign Glory - świetna, tranzystorowa końcówka - z dobrym, lampowym pre daje dźwięk bardzo wysokiej próby (a kosztuje chyba pod 40tys, bo w D niecałe 10 tys EUR).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na WUMLu nie uczyli co to cytata?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K

Accu A-30 jest słaby,za tą kasę mozna kupić lepszą końcówke.To myśle nie jest ani czysta,ani brudna Gomółkowszczyzna.Jako,że zgodziłem się z iwanickim co do Accu A-30 konkretnie należy się kilka słów wyjaśnienia.Otóż miałem okazje porównywać A-30 z dwoma wzmacniaczami i kilkoma kolumnami.Jeden to Pass XA-60.5 a drugi to integra Einsteina w każdym przypadku Accu znacznie ustępował konkurencji.

Dopiero podłączenie Accu 7100 zbliżyło jakość brzmienia do wymienionych.Kolumny to Avanti6,SF Elipsa,B&W 803D,802D,KEF ref205/2,Ascendo.Były to kilkudniowe odsłuchy porównawcze w salonie odsłuchowym w Berlinie i u mnie w domu.Wcześniej pisałem,że opisywanie brzmienia mija się z celem

ze względu na różne warunki akustyczne i składowe systemu.Moje wrażenie może być obarczone subiektywizmem i preferencjami jak równiez składowymi systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że arek67 ma rację. Podpinanie takich kolumn pod A-30 nie miało najmniejszego sensu. To musiało zagrać marnie.

A porównanie referencyjnej końcówki 7100 Accu do Passa ze środka półki i jakiejś integry o dziwnej nazwie - to jest poprostu śmiech na sali. Ludzie, nie wypisujcie bredni i nie wypowiadajcie się w kwestiach, o których nie macie bladego pojęcia. Hi end to nie są tylko klocki i nazwy obco brzmiące, ale przede wszystkim wiedza i osłuchanie, których na tym forum wielu Kolegom brakuje. Jak się nie znam na motorach, to nie siedzę w klubie znawców silnika BMW i nie prawię farmazonów o jeździe na jednym kole. Więc pokory życzę i odradzam wchodzenia do salonów i podpinania klocków na chybił trafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie off topic ale może to da coś do myślenia autorowi wątku. Jak wiemy nie ma drogi na skróty do Hi-Endiu. A może jest?:) Moim skromnym zdaniem od lat na AS w Audio Fast-cie w Bristolu jest piękny, potężny, detaliczny, imponujący, ale nie gładki, wysublimowany, płynny, muzykalny dźwięk. Czyli ogólnie jest to plastikowy Hi-End. Sorry ale tam nigdy muza nie gra i nie grała bez względu na to jakie są zainstalowane kolumny. Zawsze myślałem, że to wina wzmacniaczy ("zimne" lampy AR)albo tam takie inne kable czy coś tam. Nawet Kubala Sosna muzy tam nie dodała. Teraz patrzę w "o mnie" autora wątku i widzę podpięty do DCS-a, Cardas Golden Ref. Co robi ten dobry kabel ale jednak z innej bajki przy tym źródle. Cardas jest słodki, mięsisty, muzykalny, ale gubi detal i pogrubia dźwięk. Do klocków ze średniej półki idealny ale przy DCS-sie? Ano próbuje wydobyć z niego muzę. Ale czy ona w ogóle w nim jest? Odpowiedźcie sobie sami.

Sukces to dobre źródło ( musi grać muzykę), przejrzysty pre (jednak nie da się bez niego)i odpowiednia do kolumn ale zgrana z pre końcówka mocy (jakie to banalne:). No i oczywiście jak najlepsze, pełne okablowanie. No i jeszcze jedno, zabezpieczenia antywibracyjne, takie same jak dla gramofonu bo precyzyjne urzadzenia są bardzo czyłe na świat zewnętrzny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K

Widać,że brakuje ci rozeznania...mądrzysz się,wypowiadasz o dziwnych nazwach nie mając bladego pojęcia o tym co piszesz.Accu to siła marketingu przede wszystkim,Einstein to wyrób czysto audiofilski,cenowo i jakościowo przekraczający możliwości Accu.Zeby to ocenić trzeba zobaczyć i posłuchać a fakt,że obłożyłeś się klockami Accu nie znaczy jeszcze iż jest to szczyt światowych osiągnięć,trochę pokory i szacunku dla innych firm i ich dokonań.Pass XA-60.5 to nie środek oferty a końcówka w wersji monobloków,grająca w czystej klasie A i do tego single ended.Co do kolumn to B&W

803D Pass napędzał bez problemów i to nawet XA-30.5 nie wspominając o integrze Einsteina.

Podobnie było z Kef ref 203,205 i Avanti,co do A-30 to brzmienie jakościowo było gorsze i tyle.

Smiech to robisz z siebie tylko uznając się za auorytet i znawce światowego,nie znając nawet tak zacnej i cenionej firmy jak Einstein.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67

B&W 803D to kolumbryna?Kef ref 203,205/2 to kolumbryny?Avanti 6 to kolumbryna?Chyba żartujesz?

Średniej wielkości wolnostojące kolumny i tyle.Kolumbryny mogę wymienić a co do B&W802D zgadzam się trudne w wysterowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obłożyłem się klockami Accu tylko wybrałem je w wyniku kilkuletnich poszukiwań i porównań. Moją wiedzę opieram na ciągłych odsłuchach klocków z najwyższej półki, których w Polsce jest zalewie kilkanaście (w rękach prywatnych). Tak się składa, że większość poważnych Panów z naszej działki znam i mogę z nimi powymieniać doświadczenia i poglądy. I w przeciwieństwie do ciebie nie jestem arogancki i chamski. A w kwestii firmy, o której tak piejesz, to jestem pewien, że większość bywalców tego forum jej nie słyszała. Hi end to: Wavac, Accu, Audio Research, Mac i jeszcze ze trzy lampowe manufaktury, reszta to pic na wodę. Idź chłopie posłuchaj muzyczki z tego, co masz i nie proś panów, żeby ci podłączali klocki, na które cię nigdy nie będzie stać. Berlińscy sprzedawcy bardzo tego nie lubią i jak ich zdenerwujesz, to zrobią ci takie drang nach Osten, że długo będziesz pamiętał.

To już ostatni mój wpis w tej kwestii, dlatego nie sil się na ripostę.

Pozdrawiam cię berlińczyku staropolskim: Sieg heil!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marcin K., 6 Kwi 2010, 10:40

>

>Hi end to: Wavac, Accu, Audio Research, Mac i jeszcze ze trzy lampowe

 

Oto przyklad, jak ciagle powtarzana bajka w magazynach audio potrafi przerodzic sie w uznana, audiofilska prawde ;-)

 

Nie mowie, ze powyzsze firmy nie naleza do tzn Hi-Endu. Ale twierdzenie, ze tylko one naleza do elity, a reszta to pic na wode, raczej swiadczy o rozdmuchanym audiofilskim ego niz rzeczywistym osluchaniu.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W zw. z powyższym usunąłem parę osobiście napastliwych wpisów. Osoby, które w w.wym. wpisach OPRÓCZ osobistych wycieczek, zawarły również jakieś wartościowe treści, są niestety same sobie winne. Dyskusja jest interesująca i szkoda ją psuć niegrzecznymi wypadami. Czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym "zdefiniowaniu" wątku,- tym razem jego ram obyczajowych (za co dziękuję Moderacji), chciałbym tylko jeszcze raz dodać, że sam temat mówi o najciekawszych, a nie o najlepszych końcówkach mocy, celem nie jest stworzenie kolejnego rankingu, czy też "budowa" systemu "gospodarza", choć oczywiście chętnie odpowiem na rodzące się watpliwości( m.in. arek67) w jego doborze i przyczyny tego , a nie innego jego zestawienia w wolnej chwili i w nawiązaniu do konkretnych wchodzących w zakres tematu końcówek mocy.

A tych różnych i ciekawych końcówek i marek do "poznania" wbrew pozorom jest sporo. W polskiej dystrybucji mamy kontak tylko z nielicznymi produktami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu rzecz, której będzie trudno posłuchać u nas.

"Piękny" MSB Technology M 200 Amplifiers. Cena to około 17 tys. USD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23829-100007895 1270556514_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - znowu nie w temacie wątku

 

areczek - my już kiedyś dyskutowaliśmy - bez konsensusu

załóż własny watek na interesujący Cię temat

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie - poprzednie wpisy dokładnie wskazują skąd bierze się segment wzmacniaczy z mocami 200-500 wat i cen 20 - 50 tyś

 

najpierw buduje się wspaniały, trudny zestaw (od czapy ale B&W !) a później trzeba go ruszyć wiec 10 par tranów - i maszynka się kręci :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 6 Kwi 2010, 21:23

 

Stwierdzeniem iż miałeś okazję widzieć i trzymać cewki od 801-ki starej oraz od 12''Tannoy,czy Alteca 15-sto calowego nie oznacza iż podałeś tutaj zaobserwowane różnice.

 

Żaden konsensus nie ma tutaj niczego do''roboty'',mnie się podobają głośniki nisko-efektywne,Tobie zaś wysoko-efektywne.Jednak nie zmienia to faktu że różnice występują i to wielkie.Zaprzeczysz?

 

Proszę Ciebie,nie mydl znów oczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 6 Kwi 2010, 21:29

 

>najpierw buduje się wspaniały, trudny zestaw (od czapy ale B&W !) a później trzeba go ruszyć wiec 10

>par tranów - i maszynka się kręci :(

 

 

 

Buduje się głośniczki z''papieru i blachy'',a chce się jak za pozłacane ornamenty....

 

Co jest od czapy w przykładowym B&W serii 800?

Może bardziej od czapy budujĄ MBL 101,aby się maszynka kręciła bardziej?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>najpierw buduje się wspaniały, trudny zestaw (od czapy ale B&W !) a później trzeba go ruszyć wiec 10

>par tranów - i maszynka się kręci :(

 

 

To ci Zukzukzuk napisze że hej.....

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 6 Kwi 2010, 18:33

 

 

>Moim zdaniem owe B&W 801D bardzo dobrze wysterowała integra Classe.Jedynie mogłem narzekać na

>bas,był rzeczywiście poluzowany w najniższych rejestrach.Ale średnica zagrała zdecydowanie mocniej i

>zwiększą kontrolą niż przy zestawieniu z Antileon Gryphon.

 

A moim zdaniem - nie! Nic dziwnego, że średnica zagrała mocniej i z większa kontrolą jak bas kulał...

 

 

Gryphon''rzuca''na siłę i nie kontroluje

>tego zakresu,bynajmniej z B&W 801.Przychilił bym się do stwierdzenia że wywołuje efekt większego

>hałasu niż jak na odwrót czyni to Classe integra.

>

 

Zdaje się, że coś chciałbyś przekazać, ale nie wiesz jak to ująć? (bez urazy).

Gryphon nie kontroluje średnicy (łatwej) 801 Nautilus, a nie ma ŻADNYCH problemów z basem???

Hm...

Gdzieś Ty słyszał "hałas"? Gra to głośno i mocno, ale hałas???

Nie słyszałem (póki co) NIGDZIE lepszego beatu czy bluesa. A to dla Ciebie hałas...

 

Pamiętam, że na wystawie AS właśnie Classe występowały z B&W 800D i była to d... Zwłaszcza w basie (zresztą wszystkie wielki skrzynie pierdziały). Było wyraźnie słychać, że głośniki cienko przędą. Grały wolno z basem jak z kartonu (porównując).

Integra Classe nie na takie gary. Już lepiej zagrał MARANTZ z 801D.

Skądinąd słyszałem od posiadacza B&W 800D, że z Krellem FPB 200 grały jak przysłowiowe radyjko. Dopiero przy FPB 600 zaczęły GRAĆ! Więc???

 

Ale może mamy inne pojęcie o wysterowaniu???

Dla mnie jest to sytuacja - kiedy wzmacniacz CAŁKOWICIE panuje nad WSZYSTKIMI napędzanymi głośnikami

Czyli m.in. nie ma ani odrobiny rozmycia, spowolnienia, wydłużania wybrzmień niskich tonów, czy nawet ich "obcinania".

 

>Zawsze należy sobie zadawać pytania,czy to wysterowanie to ma być silne dudnienie,czy może wiele

>nieułożonego hałasu.

 

??? Znowu jakiś "kiks", lapsus... Co to za teza?

 

Sorry - ostatni raz zjechałem na boczny tor:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku wklejam kolejną Amerykańską marke,końcówki mocy Joule Electra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do tego kolumny Merlin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaróno te wyżej jaki te to wzmacniacze OTL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Modrzew mam wrażenie,ze uczestnicy tego forum posiadaja internet, inaczej by ich tu nie było jak mniemam,więc wyszukac w sieci proponowane przez Ciebie precjoza pewnie dadza radę.Jak opiszesz swoje wrażenia z obcowania z propozycjami,którymi dekorujesz ten watek to szacun,na razie jednak "robisz za internetowego gawędziarza a chyba nie o to chodziło gospodarzowi.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski.

Zanim popełniłeś ten wielce inteligentny wpis,powinienes zapytać gospodarza czy ma coś przeciwko a tak wysforowałeś się jak tylko możliwe,przed całą orkiestrę.Lubisz być dyrygentem jak widać,nie wiem tylko czy wiesz jak obcować z batutą.

A tak na marginesie to z ostatnimi dwoma nie obcowałem fakt z pozostałymi jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew 47 to forumowy samiec alfa, albo innymi słowy: audiofilski erotoman - gawędziarz. Musi wklejać, co mu się nawinie, bo w ten sposób dowartościowuje swoje liche ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.