Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze tranzystorowe końcówki mocy w przedziale od około 20 do 50 tys. zł.


globtroter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może takie :) Monobloki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze koniecznie coś o Symphonic Line. Firma praktycznie poza macierzystym rynkiem nieznana, ale bardzo tam ceniona. Sam nigdy nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symphonic Line Kraft 300 Stereo. Cena 16 500 - Euro(!).

 

Niby stereo, choć to w zasadzie dwa monobloki w jednej, sporo szerszej niż standardowa obudowie z oddzielnymi gniazdami zasilającymi. Potrzebujemy zatem dwa kable sieciowe. Rozwiązanie tyleż ciekawe, co nie zawsze praktyczne.

Dostępne są też monobloki. W ogóle istniej kilka wersji wzmacniaczy Kraft 250/300 różniących się w różnym stopniu od siebie- zwłaszcza ceną. Każdy z nich można upgrejdować do wyższej specyfikacji, również w przyszłości, o najnowsze udoskonalenia. Wzmacniacz pracuje w klasie A, oddaje 250W/ 8 Ohm i wydziela sporo ciepła.

 

Z opisem brzmienia tej końcówki, a może bardziej z jego „wartościowaniem”,- tym subiektywnym i tylko na własne potrzeby, mam problem. Nie tylko dlatego, że słuchałem jej krótko.

A jednak muszę też powiedzieć, że zabrzmiała ona u mnie w bardzo zdecydowany i wyrazisty sposób. Paradoks?

 

Przed nią słuchałem już Mc 501 i Sovereign Glory. Patrząc na gabaryty urządzenia spodziewałem się silnych wrażeń. To co jednak usłyszałem przeszło moje oczekiwania.

 

Na rozgrzewkę włączyliśmy (wtedy ze znajomym) fanfary z kotłami z Alia Vox. To, co chwilę potem usłyszeliśmy wgniotło mnie w fotel, a kolega (dobrze wychowany facet) puścił głośno wiązankę słów niecenzuralnych. Takiej skali dźwięku jeszcze u siebie nie słyszałem.

Te kotły dosłownie „rozwaliły” ścianę dzielącą mnie z sąsiadem, usadowiły się zaraz za nią, w jego salonie, w rozmiarach co najmniej rzeczywistych i rąbnęły tak, że z grzecznych facetów niewiele zostało. Kolejny strzał „sprzedały” nam trąby, a ja rzuciłem się ratować kolumny.

 

No dobra… Jeżeli przesadzam, to tylko troszkę, by dać wyraz „wejściu” tej końcówki do systemu i dosłownie… muzyków z instrumentami naturalnej wielkości na scenę, a jej, wraz z nimi do pokoju. To tu jest clou programu . U mnie skala brzmienia była bardzo duża. Zbyt duża. Wszystkiego było za dużo. Mówiąc kolokwialnie; dźwięk się udusił.

 

Trudno mi zatem wartościować jej brzmienie. Jednakowoż tym bardziej zdaję sobie sprawę z kilku warunków, których na „dzień dobry” nie spełniłem w jej przypadku.

Po pierwsze wielkość pomieszczenia. Moje 33m były już za małe przy Mc 501, tu przydałoby się dwu, a może nawet wielokrotnie większe pomieszczenie. Przy poprawnej akustyce problem byłby mniejszy, może zniwelowany. Jednak tu odezwał się też bas i problem z jego kontrolą. To też moje pomieszczenie, jego aktualny stan. Jestem w trakcie nowej adaptacji akustycznej (poprzednią zdemontowałem) i pierwsza jej faza będzie gotowa we wrześniu ( m. in. „precyzyjnie!?” strojone pułapki basowe). Moje kable (Cardas, choć GR) pewnie też w tym przypadku nie pomogły.

 

Wzmacniacz nie jest zatem uniwersalny. Przynajmniej tak wypadł u mnie. Mimo tego mogę powiedzieć (przed odsłuchem u siebie słuchałem dodatkowo Krafta w b.dużym, profesjonalnie zaadaptowanym pomieszczeniu), że gra dźwiękiem bezpośrednim, lekko ocieplonym (chyba cieplejszym niż lampowa Kronzilla). Zapewnia bdb dobrą (zwłaszcza jak na tranzystor) namacalność dźwięku, rysuje duże źródła pozorne. Jest bardzo muzykalny i barwowo nasycony. Wprowadza muzykę i wykonawców do pokoju, zresztą w zgodzie z firmową filozofią, czyniąc z tego główne danie. Sovereign w bezpośrednim porównaniu wydał się bardziej przejrzysty, precyzyjny, szybszy, ale jednocześnie mnie porywczy i w krótkim odsłuchu może wydać się mniej angażujący. Symphonic stawia na emocje, jest żywiołowy, Sovereign Glory epatuje płynnością. Ogólnie brzmienie odebrałem jako bardzo bezpośrednie i dynamiczne. Ma duży, nisko schodzący, choć niestety nie wiem do końca, jak kontrolowany bas (u mnie słabiej). W efektach przestrzennych moją uwagę zwrócił niesłychanie sugestywny parametr wysokości i otwarcie sceny w tym właśnie kierunku.

 

Firma robi też i inne wersje, więc pewnie można coś dobrać do pomieszczenia i systemu. Sami polecają do swoich produktów m.in. B&W(seria 800), Wilson Audio, Dynaudio (odkrywcy!). Z tymi ostatnimi, chyba C4, podobno Krafty grały na paru wystawach.

 

Może uda mi się go jeszcze kiedyś posłuchać po skończeniu adaptacji pomieszczenia. Myślę, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, jeżeli nadarzy się okazja. Bo choć obiektywnie nie jest uniwersalny i może różnie zachować się w poszczególnych konfiguracjach i pomieszczeniach, to jednocześnie posiada wiele mocno rozwiniętych cech, które bardzo lubię. Wywołał u mnie skrajne odczucia i wymknął się zaszufladkowaniu, w czym z całkiem innych powodów przypomina raczej „nieodgadnionego” Sovereign, o którym więcej przy następnej okazji.

 

P.S.

Prośba. Namawiam do wymiany wrażeń i dzielenia się własnymi doświadczeniami z obcowania i odsłuchu wymienionych już w wątku i innych, ciekawych końcówek. Prośba dodatkowa: byle kulturalnie, merytorycznie i zgodnie z tematem. Nie wszystkie urządzenia są tak rzadkie jak Symphonic Line. Inaczej wątek jest nieciekawy. Przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam Wszystkich i spadam na parę dni nad wodę. g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu załączam zdjęcia Symphonic Line Kraft300. Przepraszam za jakość, ale lepsze chyba takie, jak żadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23829-100000005 1282245799_thumb.jpg

post-23829-100000006 1282245798_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ostatnich dni wakacji, zgodnie z obietnicą i w nadziei, że Was nie zanudzam załączam moje subiektywne wrażenia z odsłuchu ostatniej końcówki z w/w grupy.

 

Sovereign Glory ~ 50 000 zł.

 

Jeden ze słuchających ze mną przelotnie znajomych powiedział (mając na myśli głównie porównanie do mojego Passa X250):- „Jest bardzo fajnie, ale mam wrażenie, że ten Glory nic nowego do brzmienia twojego systemu nie wnosi.”

 

Może właśnie tu tkwi jedna z „tajemnic” tego i wielu innych urządzeń.

 

Podobne odczucia miałem kiedyś, słuchając dCS Puccini. Ostatnio miałem też okazje posłuchać wyższego modelu moich kolumn. Początkowo moja reakcja była podobna do tej znajomego. W zasadzie nie dodały one do brzmienia tańszych braci nic nowego. Wręcz , podobnie jak Glory nawet coś z niego odjęły. Zniwelowały pewne minimalne odstępstwa, pewien śladowy nadmiar, małe zachwiania równowagi, które w różnym stopniu nie pozwalały na doskonalsze oddanie muzyki.

Wszystko działo się tylko trochę i minimalnie, prawie na granicy percepcji. Jednak zsumowane, stanowiło o zdecydowanie lepszym odbiorze. We wszystkich wymienionych przypadkach miałem do czynienia z nagłym poczuciem spokoju. Opadamy na fotel, bo podświadomie czekaliśmy na jeszcze więcej (basu, przestrzeni, a może innych rzeczy), a tu urządzenie kasuje nam nasze wstępne oczekiwania i pozwala płynąć swobodnie muzyce, samo pozostając na uboczu. Zaraz potem mówimy: Kurczę! Przecież to chyba właśnie tak powinno być.

 

Brzmienie Glory jest więc niezwykle koherentne. Bardzo dynamiczne, ale niewymuszone.

Wzmacniacz doskonale pokazał wyjątkową zdolność odtwarzacza do jednoczesnego różnicowania barw, a zwłaszcza charakteru brzmienia wielu instrumentów ich dynamiki.

Jednak żaden zakres nie był uprzywilejowany, a całe pasmo doskonale kontrolowane.

Glory początkowo może wydać się nawet trochę „nudny”, bo poza ogólną akceptacją brzmienia nie budzi żadnych konkretnych, a tym bardziej kontrowersyjnych odczuć. Nic w nim nie razi. Niczego też nie brakuje. Wszystko dozowane jest niezwykle realistycznie i pozostaje w równowadze. I chyba tą drogą urządzenie dochodzi do swoistej muzykalności. Do samej muzyki. Daje poczucie komfortu, przy jednoczesnym zachowaniu „maksymalnej” przejrzystości. „Suwerenność” brzmienia!?- Coś jest na rzeczy!

 

Z całego pasma moją uwagę zwrócił bas. Jak wspominałem, to wg. mnie najbardziej subiektywny i zależny od indywidualnych warunków składnik brzmienia. Dlaczego właśnie on? Od razu powiem , że był to najlepszy bas jaki w swoich (!) warunkach do tej pory słyszałem. Być może wyjątkowo dobrze „zgrał” się z moim pomieszczeniem ( to pewnie też). Schodził baaardzo nisko, a przy tym miał świetną kontrolę. I choć nie wykluczam, że można jeszcze lepiej, to póki co u siebie, w tych warunkach nie słyszałem.

 

Porównywany do innych (w tym wyżej wymienionych w wątku)) pozostawia jednak Glory kilka pytań różnej natury. Np.: Czy przy długim obcowaniu nie okaże się zbyt „nudny” właśnie, czy zachowa i potwierdzi swoje zalety i czy w związku z tym wart jest tych pieniędzy, skoro potencjalnie tylko i aż „porządkuje” brzmienie? Czy rzeczywiście jest rodzajem drutu ze wzmocnieniem? Prawie „ideałem”? Tu nie mam nawet dla siebie gotowej odpowiedzi. Dlatego jak wspomniałem, pozostał dla mnie Glory wzmacniaczem „nieodgadnionym”, a mimo tego jednocześnie jednym z najlepszych jakich u siebie słuchałem.

 

Używałem moich moich kabli i dla mnie było bdb, lepiej niż na topowych PC i IC Zu Audio.

Duża wada konstrukcyjna tej końcówki to gniazda i ich umiejscowienie w wyfrezowanej szczelinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23829-100000019 1282681589_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im wzmacniacz bardziej nudny w pierwszej chwili, tym ciekawszy w dłuższej perspektywie. Najgorsze są urządzenia typu 'zabłysł i zgasł'. Po chwili euforii - coś zaczyna uwierać.

 

PS. Symphonic Line z zewnątrz wygląda jak takie lepsze DIY :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcąc zakładać nowego wątku,"podłączę się",mając nadzieję,że autor wątku nie będzie miał nic przeciwko :),no i pod warunkiem,że koledzy nie wynieśli się już na dobre z tego Forum,pełnego ostatnio wielkich "znawców" wpływu kabli,granic hifi i high endu,i wielu innych "ciekawych".Pozostając z tą nadzieją,że Ci "znawcy" nie uczestniczą w takich wątkach (no bo o czym mogliby tu dyskutować ;) ),chciałem podzielić się tym co chodzi mi ostatnio po głowie:

Po zmianie kolumn powoli dojrzewam do zmiany elektroniki,zaczynając od końcówki mocy,i być może preampu.

Po wstępnej selekcji,niestety jeszcze nie odsłuchowej,raczej czytanych opinii różnych użytkowników,i pamiętając dźwięk tych klocków z różnych miejsc,ale dawno i w nie swoich warunkach lokalowych,myślę o następujących możliwościach:

Audio Research Ref 110 plus jeśli to konieczne w tym przypadku Ref 3.

Pass X-250.5 lub X-350.5,ale wtedy wolałbym zostać z pre Accu.

Lub zaszaleć raz a dobrze i kupić komplet Dartzeela... ;).

Pokój 20m,więc bardziej mi zależy na znakomitej mikro niż makrodynamice,słucham przede wszystkim jazzu.

Jeśli chodzi o obecny zestaw to jestem bardzo zadowolony,uważam,że gra to znakomicie,i być może szukam dziury w całym,ale dlaczego nie spróbować jeszcze czegoś innego?Dziękuję z góry za jakieś opinie,propozycje,możliwości osiągnięcia wyższego poziomu,ewentualne słowa krytyki.Z przyczyn braku miejsca na stoliku,odrzucam narazie,na czas nieokreślony bliżej możliwość zakupu jakichś monobloków.Pozdrawiam Stefan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem słuchałem u Stefka lecz nie z tymi kolumnami co nabył ostatnio-grało już wtedy pierwszorzędnie.

Jak jest teraz po zmianie kolumn-lepiej czy inaczej?.....Czy szuka dziury w całym?...-tego nie wiadomo.

Może jeszcze nie trafił takiego brzmienia idealnego,tzn.-które odpowiada mu do końca?-także wielka niewiadoma.

Ważne jest że poszukiwania dają mu dużo radości-i jak sam stwierdził nie cierpi na tym rodzina-czyli jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek - posiadałem wszystkie 3 wzmacniacze o których piszesz: Dartzeela, Ref 110 i X350.5.

 

Z tego co piszesz to zdecydowanie szukałbym Dartzeela. Może używanego, będzie taniej. Ja swojego w idealnym stanie sprzedałem koledze za 45kzł. Do tego zostałbym przy pre które posiadasz - pre Dartzeela to dla mnie przerost formy nad treścią. 110kzł ! Moim zdaniem nie jest wart tych pieniędzy, chyba że masz gramofon, wtedy OSTATECZNIE można się zastanawiać, bo wbudowane pre gramofonowe w Dartzeelu jest faktycznie znakomite i w innym przypadku pewnie musiałbyś wydać te 50kzł na porównywalne phono + kable.

 

X350.5 to świetny wzmacniacz w kategoriach audiofilskich - świetna rozdzielczość, stereofonia bas, delikatna góra, naturalna średnica. Naprawdę jest się czym zachwycać. Brakuje mu tylko jednego - mikrodynamiki. To był główny powód dla którego go sprzedałem.

 

Ref110 jest pod tym względem dużo lepszy + ma lepsze oddanie rytmu, choć trochę ustępuje pola X350.5 jeżeli chodzi o wyrafinowanie góry i absolutną kontrolę basu.

 

Dartzeel rozkłada jednak oba wzmacniacze na łopatki jeżeli chodzi o mikrodynamikę, rozdzielczość, precyzję, stereofonię i szeroko pojętą transparentność. Daje wręcz niesłychaną możliwość analizy nagrań. Naprawdę wyjątkowe urządzenie. Jak masz możliwość to koniecznie posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elb,o takie wpisy mi chodzi!Dartzeela namierzam od jakiegoś czasu,jest komplet z drugiej ręki za niezłą cenę,ale faktycznie lepiej byłoby samą końcówkę (w swoim Accu mam wystarczające pre phono).Spóbuję wypożyczyć z Audiofastu Dartzeela,pewnie po Audio Show będzie łatwiej.Nie ma żadnych obaw o kompatybilność połączenia Accu C-2810 z końcówką Darta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elb,o takie wpisy mi chodzi!Dartzeela namierzam od jakiegoś czasu,jest komplet z drugiej ręki za niezłą cenę,ale faktycznie lepiej byłoby samą końcówkę (w swoim Accu mam wystarczające pre phono).Spóbuję wypożyczyć z Audiofastu Dartzeela,pewnie po Audio Show będzie łatwiej.Nie ma żadnych obaw o kompatybilność połączenia Accu C-2810 z końcówką Darta?

Chociaż to nieco niższa półka cenowa,może ktoś pokusi się o porównanie końcówki Pass x150:http://allegro.pl/pass-labs-x150-i1256126949.html z Krell KSA80s lub100s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

triode - nie wiem czy jest sens ładować się w takie stare Krelle. Najpewniej mają wszystkie kondensatory do wymiany. KSA-80 to są lata 87-92 a KSA-100s 93-97. Jak na końcówkę która wydziela tyle ciepła co Krell (szczególnie KSA 80, który nie ma Sustained Plateua Biasing) to bardzo dużo.

 

stefek - nie sprawdzałem z pre Accu, ale nie sądzę. Znajomemu fajnie to grało z DP-800/801 direct.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

globtroter1

 

słuchałeś może asr emitter II exclusive? W cenie poniżej 50k zł być może jest czarnym koniem tej stawki?

 

Czy ktoś na forum miał okazję tego posłuchać?

 

Jak tach słucham tych zabawek i czytam o poszukiwaniach innych to okazuje się, że im wżej tym trudniej jest znaleźć zabawki których dźwięk motywuje do zmiany urządzenia.

Jeśli szukamy wzmocnienia w cenie powyżej 20k zł za które warto dopłacić drugie tyle okazuje się, że nie za bardzo jest co.Owszem jest trochę lepiej, najczęściej jednak raczej inaczej, ale żeby tak całościowo otrzymać zasadniczy przeskok, niestety trzeba chyba szukać nie w 2x droższym przedziale ale tak min. ze 3x?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR nie słuchałem u siebie, choć przyznam, że chętnie bym i tego wzmacniacza posłuchał. Oczywiście jest jeszcze kilka (a pewnie i sporo więcej) innych końcówek na mojej short liście do odsłuchu. Np. takie Soulution, które właśnie wchodzi do Polski i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł go u siebie też posłuchać.

 

Masz rację, że na tych poziomach cenowych trudniej o jednoznaczne wartościowanie. To jak "inaczej", a równie dobrze grają te wzmacniacze jest czasami wręcz szokujące. Problem polega też na tym, że i nasze oczekiwania są chyba trochę wygórowane, a na tych poziomach przyrost ceny nie idzie juz tak w parze z pzryrostem jakości. Czasami unikiem jest właśnie całkiem odmienny rodzaj prezentacji i chęć trafienia w indywidualne gusta i tak relatywnie niewielkiej liczby nabywców. Stąd też tak trudno zmienić dobrą, uniwersalną końcówkę za 20-30 tyś. na coś jednoznacznie lepszego i równie uniwersalnego, a potencjalne koszty rosną znacznie i jak pokazały ostanio opisywane w tym wątku wzmaki ten ogranicznik 50 tyś. jest razcej umowny, bo być może istnieje rzeczywista potrzeba "sięgniecia " jeszcze wyżej w tych poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego będę się musiał wybrać do Katowic rzucić uchem czy to mój dźwięk (ASR), na razie jeśli miałbym coś zmieniać to przeszedłbym na Mc501 - patząc na cenę używanych, ale gdybym miał za nie zapłacić cenę sklepową to szukałbym dalej i chyba byłbym skłonny dopłacić jeszcze te 10kzł do czegoś co mnie kompletnie zadowoli :) (o ile jest to możliwie by coś było kompletne :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos sie dzieje z tym wątkiem ? ? , czy to takie jest juz forum merytorycznie poprawiane ??

 

wyczyszczenie mojego posta wyzej powie mi duzo o wychowaniu w spoleczności.

 

kto wywalil wczesniejsze wpisy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dartzeela,to niestety Audiofast nie ma w tej chwili na stanie.Można zamówić,cena całkiem "sensowna",ale oczekiwanie do 3 miesięcy,i przede wszystkim brak możliwości odsłuchu.Tak więc na chwilę obecną muszę odsunąć w czasie zainteresowanie tą końcówką.Za namową kolegi Marcina K.,spróbuję posłuchać innej firmowej końcówki Accu,tzn.7100,tu żadnego problemu z wypożyczeniem,stoi i czeka na mnie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio miałem okazję posłuchać w miłym towarzystwie stereofonicznej końcówki mocy Soulution 710 (około 110 tys. zł). Mieliśmy do dyspozycji 3 zacne źródła, w tym bdb gramofon i mojego dCS z okablowaniem. Jako punkt odniesienia posłużył opisywany już wyżej Sovereign Glory wraz z dedykowanym pre.Słuchaliśmy głównie bezpośrednio z dCS'a.

 

Oczywiście trudno silić sie po takim odsłuchu, zwłaszcza, że nie odbywał się on u mnie i nie na moich kolumnach(!), na jakiś szerszy opis brzmienia. Celem było tylko wstępne określenie możliwości współpracy końcowki z dCS'em, bez pre. I trzeba powiedzieć, że taka możliwość jak najbardziej istnieje.

 

Wszystkie źródła miały oczywiście jakiś wpływ na brzmienie, moim zdaniem jednak niewielki w porównaniu z możliwościami i zmianami jakie wnosiło podpięcie samej koncówki.

 

Charakter brzmienia pozostał podobny (ten generowały przede wszystkim kolumny), natomiast drastycznej poprawie uległo w zasadzie wszystko. Przejrzystość(!), szybkość(!), mikro i makrodynamika , kontrola i barwa basu. Nawet świetny, jeden z lepszych jakie u siebie słyszałem bas Glory wydał się otłuszczony, wolny i słabo zróżnicowany barwowo. Nie było już powrotu. Nie dało się. A przecież Glory w swym przedziale to świetna końcówka.

 

Rodzi się oczywiście pytanie o wartość i cenę tych zmian, zwłaszcza w odniesieniu do ostatnich o tym rozważań. Nie wiem czy warto tyle wydać. To kwestia indywidualna. Mogę za to powiedzieć, że subiektywne zmiany i przyrost jakości odebrałem jako bardzo duży, sporo większy niż przy przejściu między końcówkami w przedziale do 50-60 tys.

 

Mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się posłuchać Soulution dłużej u siebie. Wtedy podzielę się bardziej szczegółowymi wrażeniami.

 

 

 

Stefek,

Jak wrażenia po odsłuchu Accu 7100?

 

Soulution 710

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie intrygowały produkty Solution. Wiadomo, jak coś jest drogie (a więc i niedostępne) to ciekawość większa ...

 

Niby to tylko 20k więcej niż Dartzeel ... ale ta jedynka z przodu w cenie robi jednak różnicę :-)

 

Gdybyś miał okazję posłuchać u siebie to koniecznie opisz wrażenia. Myślę, że wiele osób przeczyta z wypiekami na twarzy. Solution ma także w ofercie świetne CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globtroter1>

Zanim o 7100,to najpierw,jeszcze raz dziękuję za zaproszenie na odsłuch w Sound Clubie.Chociaż nie wiem czy to był dobry pomysł ;).Powrót do możliwości słuchania własnego systemu trwał parę dni niestety.Ta większa sala odsłuchowa zrobiła na mnie kolosalne wrażenie,coś niesamowitego jak tam grała muzyka.Co do elektroniki to trudno mi się konkretnie wypowiadać,ponieważ większość słyszałem po raz pierwszy.Jednym zdaniem grało po prostu WYBORNIE!Pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie sposób w jaki zagrał DCS Puccini w tym zestawieniu.Po wypięciu dzielonego CD Accustic Arts,który teoretycznie powinien grać przyjemniejszym dźwiękiem od Pucciniego,okazało się,że to właśnie DCS jest bardziej muzykalnym playerem (!?!).Grał po prostu we wszystkich aspektach lepiej.Rozdzielczość,wiadomo nie ma o czym mówić,ale to że będzie grał lepszą przestrzenią,piękną barwą,tego się nie spodziewałem!Podsumowując:sala odsłuchowa Sound Club,to jest miejsce,w którym każdy powinien chociaż raz posłuchać kilku swoich ulubionych płyt,ja tę przyjemność miałem :).

Co do porównania końcówek Accuphase A-65 i P-7100:

To wiem,że w tym kierunku trzeba podążać ;).jakbym nie wiedział,która aktualnie gra,to na 7100 wskazałbym jako grającą w klasie A,świetna barwa,nasycenie średnicy,gładkość,delikatne wysokie tony,ogólnie pojęta muzykalność,była po stronie 7100.O basie nie chcę nawet wspominać,był spoooro lepszy niż z A-65.

Ale żeby nie było aż tak różowo,to moim zdaniem lepszą rozdzielczość,głębokość sceny,lepiej różnicowanie plany,oraz szeroko pojętą neutralność miała "niestety" A-65.

Tylko,że gotów byłbym poświęcić walory A-65,w zamian za to co oferuje P-7100.

Tak jak mówię,to jest ten kierunek,i jeśli nic innego nie znajdę w najbliższym czasie,to kupię P-7100,i będę zbierał kasę na...

salę odsłuchową taką jak w Sound Clubie ;).

Pozdrawiam Stefan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
globtroter1

Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.

 

Po Waszych rekacjach widzę, że chyba dobrze sie stało, że nie miałem czasu tym razem. :)

Taka gablota, w takim pomieszczeniu (!) - to mogłoby mnie zabić. Dla świetego spokoju, wolę się trzymać tytułowego zakresu cenowego.

 

Jestem ciekaw Twoich wrażeń z odsłuchu u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whitesnake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest dystrybutorem Soulution?

SOUND CLUB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma to grać na Audio Show. Wie już ktoś czy będzie do tego pre i CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowke mocy Solution 710 kupil sobie redaktor Wojciech Pacula i bedzie jej uzywal jako wzmacniacza odniesienia. Zastapila ona u niego w systemie - wybitnego podobno - Luxmana M-800A. Ma byc oczywiscie test tej koncowki w Jego internetowym czasopismie, beda zapewne porownania do innych topowych klockow. Warto bedzie przeczytac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bliskim zakresie dolnych widełek cenowych:Crimson 701

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tamto to pre do kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując trochę temat Soulution.

 

Przy okazji odsłuchu dowiedziałem się, że na A.S. zagra właśnie końcówka 710 i być może dedykowany pre 720 (o ile Szwajcarzy zdążą go poskładać). Cd nie jest przewidziane. Głównie ze względu na cenę, najtańsze CD 740 to około 45 tys.- Euro(!). Kolejny wzmacniacz (monobloki 700) też kosztują około 110 tys. - tylko, że też już Euro.

Jest też inna "dobra" wiadomość. Soulution pracuje nad "tańszym" CD serii 500, co być może jest początkiem całej nowej, bardziej przystępnej gamy produktów.

 

 

Koncowke mocy Solution 710 kupil sobie redaktor Wojciech Pacula i bedzie jej uzywal jako wzmacniacza odniesienia. Zastapila ona u niego w systemie - wybitnego podobno - Luxmana M-800A. Ma byc oczywiscie test tej koncowki w Jego internetowym czasopismie, beda zapewne porownania do innych topowych klockow. Warto bedzie przeczytac.

 

Po moim odsłuchu mogę wstępnie tylko potwierdzić, że zwłaszcza jako recenzent, dokonał dobrego wyboru i dzięki temu może więcej na tej końcowce w przyszłości "usłyszy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze - to tylko pozazdrościć !

 

Mam nadzieję że sprowadzą jeszcze jedną, to i ja u siebie chętnie posłucham :-)

 

W Monachium był system CD 745 (najwyższy model) + pre 720 + monobloki 700 + Wilsony Maxx 3 i grało to nie powiem ... całkiem przyzwoicie ;-)

 

Na zachętę jeszcze zdjęcie:

 

09.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że red. Pacuła nabył kanadyjską stereofoniczną końcówkę Tenor Audio 175S:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale mogę być w błędzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.