Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników (i nie tylko) korektora cyfrowego firmy Behringer DEQ2496


jareks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem - sensowna przeróbka deq2496 to odkręcenie rack-owych "uszu" i wbudowanie obsługi pilotem. Jeśli kto umie.

Wow, a to jest mozliwe? Oczywiscie z tym pilotem. Ktos juz to z forum zrobil? Czym steruje sie z takiego pilota? Glownie poziomem glosnosci na wyjsciu, czy czyms jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, a to jest mozliwe? Oczywiscie z tym pilotem. Ktos juz to z forum zrobil? Czym steruje sie z takiego pilota? Glownie poziomem glosnosci na wyjsciu, czy czyms jeszcze?

 

Zabawa dla rasowego elektronika...Trzeba by pytać w zakładce DIY a jeszcze lepiej - na jakimś forum dla elektroników.

Niektórzy cuda wyczyniają ze swoimi zabawkami :)

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPORT/behringer/Ultracurve/Ultracurve.html

Gdybym umiał takie rzeczy sobie zrobić, to tak jak już ktoś pisał - przydałoby się z pilota mieć "bypass", poza tym zmiana źródła by się przydała.

Teraz mam "bypass" przy pomocy przedwzmacniacza, ale to nie jest do końca rzetelne rozwązanie(pod jedno wejście pre podłączone wyjście analogowe transportu, pod drugie - wyjście analogowe DEQ podłaczonego do cyfrowego wyjścia tegoż transportu). Dalekie od ideału.

 

A pilot...fajnie, gdyby był, ale...to tak naprawdę i tak nie zwalnia od konieczności przejścia się do korektora jak coś chcemy zmienić w dźwięku...

Muszę sobie wykombinować jednak tak, żeby DEQ był w zasięgu ręki w miejscu odsłuchowym. Jak coś jest zaprojektowane tak aby było "pod ręką" - ciężko potem korzystać inaczej.

 

Jancio

Of course, equalizers are an absolute heresy - so go ahead and burn me at the stake(Thorsten Loesch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Cześć, zainteresowaliście mnie Behringerem DEQ2496 na tyle, że zamówiłem i lada dzień powinien się u mnie pojawić. Od paru dni czytam i próbuję znaleźć optymalne włączenie DEQ do mojego toru. Sprawa jest o tyle skomplikowana że Behringer będzie oddalony 5m od wzmacniacza i CD - nie mam innej opcji.

 

Potrzebuję spiąć wzmacniacz (Rokasan Kandy K2) na RCA z Behringerem(XLR) kablem 6 metrowym. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze:

1. Kabel 6m RCA i przejściówki RCA>XLR - czy moglibyście (ewentualnie) polecić kabel i solidne przejściówki w cenie do ok 600 PLN?

2. Kabel 6m XLR i przejściówki XLR>RCA - czy moglibyście (ewentualnie) polecić kabel i solidne przejściówki w cenie do ok 600 PLN?

3. Kabel 6m XLR/RCA - znalazłem na Allegro takie (http://allegro.pl/sheller-kabel-1rca-czincz-xlr-meski-6m-i5074823938.html) raczej mnie nie przekonują, czy możecie polecić coś solidniejszego w cenie ok 600 PLN?

 

Pozostaje połączenie DEQ z CD (Roksan Kandy K2). Zapewne najlepiej przez wyjście optyczne, ale to chciałbym zarezerwować dla PC. Pozostaje AES/EBU. I tu również potrzebuje 6m kabla. Znalazłem taki: http://sklep.rms.pl/luna-7-aes-ebu-digital-xlr-lua-6m - czy będzie ok?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, tematyka cyfrowych korektorów i połączeń jest dla mnie nowością. Wiadomo - chciałbym jak najmniej zdegradować przesyłany pomiędzy urządzeniami sygnał przy obecnym ustawieniu sprzętów (niestety pokój w którym słucham jest jednocześnie pokojem, w którym toczy się codzienne życie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Może jest szansa, że któryś z posiadaczy tego korektora, jest ze Szczecina? ;)

Chętnie bym zaprosił do siebie na dobry trunek w celu przetestowania zmian, jakie ów Behringer mógłby wnieść do mojego systemu ;)

Niestety potrzebne by też były przejściówki na RCA.

Ktoś chętny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś chciał się pobawić to z chęcią sprzedam mojego DEQ2496. Wymieniłem w nim kondensatory na Nichicon KA i Elna Slimic II.

Cena 800zł z wysyłka kurierem.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Najlepszym wyjściem wydaje się stosowanie go przed DAC-ciem (czyli na sygnale cyfrowym i cyfrowy sygnał z korekcją dopiero do naszego DAC-a). Jestem pod sporym wrażeniem możliwości tego urządzenia, zwłaszcza jako korektor akustyki pomieszczenia...

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj eksperymentuję z tym urządzeniem, mam jednak jeden problem:

sygnał wprowadzam do niego cyfrowo (prosto ze streamera) i ten sygnał jest bardzo mocny - na mierniku ciągle przester.

Na wyjściu ze streamera nie mogę nic zrobić więc pozostają ustawienia na wejściu w Behringerze.

 

Czy ktoś wie jak zmniejszyć czułość wejścia cyfrowego w Behringerze?

Da się w ogóle coś takiego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem maksymalnie czyli na -15, poza tym ściągnięte jeszcze na -15 w module DYN i... dalej wchodzę lekko w clipping.

 

Przy ustawieniach "na zero" słychać mocny przester w kolumnach i włącza się chyba jakieś zabezpieczenie, obcinając wtedy sygnał.

 

Jak pozdejmuję wszędzie gdzie się da to na ucho jest OK, ale wg wskaźników dalej wchodzę lekko w clip (migają czerwone diody).

 

Tak samo mam przez wejście optyczne i AES/EBU.

Zastanawiam się czy zastosowanie tłumika XLR na wejściu AES/EBU rozwiązałoby problem?

Cyfrę da się w ogóle w ten sposób stłumić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnału cyfrowego nie da się "ściszyć" żadnym tłumikiem.

Wyłącz wszystko, nie ruszaj żadnych nastawów w DYN ani gdziekolwiek indziej. Nie może się świecić żadna dioda na przyciskach funkcyjnych, sygnał ustaw na 0db powinno grać poprawnie i czasem diody clip mogą mignąć (to w końcu 0db więc sygnał z poprawnie nagranych płyt tam od czasu do czasu dociera). Jeżeli będzie inaczej to masz problem w źródle...

Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze łatwiej, przytrzymaj przez około 2s bypass i zobacz jaki jest poziom wejściowy (RTA ustaw na stronę 1 oraz DigIn) jeżeli tutaj nonstop będziesz miał dobijanie do 0db to podłącz inny transport na próbę.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

zagląda tu ktoś jeszcze ?

 

od dziś w "klubie" i wreszcie płyty przy których mixowaniu realizatorzy schlali się na umór , można wysłuchać z przyjemnością , a nie odkładać po 4 utworach z bólem głowy

 

 

negatywnego wpływu na szczegółowość i przestrzeń jak na razie nie stwierdzono - choć na razie jadne na tanich sygnałówkach - po 20 zł sztuka

 

w najbliższych planach - wiadomo - lepsze sygnałówka , ale też

 

jakiś dobry DAC - żeby "wyskoczyć" z korektora sygnałem cyfrowym , i dopiero "obróbka" na analoga ;)

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, czasem korzystam, świetne lekarstwo np. na niedostatki akustyki pomieszczenia, zwłaszcza jeśli adaptacja z jakichś względów odpada.

Świetny do zabawy, poznawania akustyki pomieszczenia czy zmiany równowagi tonalnej jak ktoś lubi.

U mnie też wpięty w tor cyfrowy, nie zauważyłem żadnej degradacji brzmienia, potrafi za to wnieść sporo dobrego.

Cena śmieszna, możliwości ogromne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanie, jak wykonaliście przejściówkę XLR - RCA, chodzi mi czy zwieraliście pin 1 i 3 razem, czy pin 3 zostawialiście w powietrzu ? Z tego co wyczytałem w internecie, to opinie są bardzo podzielone, instrukcja Behringera niby coś mówi żeby zewrzeć te piny. Znowu zdrowy rozsądek mówi, że na wyjściu zbalansowanym nie powinno się zwierać pinu 3 do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie powyższego, należy zewrzeć pin 1 i 3 w interkonekcie. Sprzęt sam rozpoznaje wtedy podłączenie niezbalansowane.

 

Teraz słowo o samych wrażeniach z tego sprzętu po tygodniowym obcowaniu... REWELACJA! Nareszcie zestaw brzmi tak jak chciałem, zniwelowałem wszelkie niedostatki i naleciałości brzmieniowe, których w życiu nie dało by się skompensować kablami czy nawet wymianą źródła. Zrobiłem to na ucho, nie próbowałem jeszcze automatycznej korekcji mikrofonem, ale jestem na tyle zadowolony ze nie będę go dokupować. Ponad to DEQ2496 robi u mnie za dac (wchodzę optycznym, wychodzę XLR). Po odkręceniu bocznych mocowań ma standardową szerokość hifi, a analizatory VU prezentują się bardzo ładnie dodając klimatu zestawowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniwelowałem wszelkie niedostatki i naleciałości brzmieniowe, których w życiu nie dało by się skompensować kablami czy nawet wymianą źródła.

 

Matko, nie pisz takich rzeczy. Normalnie będziesz znienawidzony przez handlarzy kabelków i już nikt poza mną (i jeszcze dwoma co się boją ujawnić) nie będzie Ciebie traktował poważnie.

 

Ja mam DCX2496 i wygładziłem sobie słuchawki Philipsa HD1000 co znalazłem na strychu. Grają rewelacyjnie jak moje kolumny teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

a czy Wasz DEQ 2496 powoduje delikatne szumy w głośnikach? Posiadam korektor graficzny Behringer FBQ3102HD Ultragraph Pro, jest wpięty miedzy ampli (Pre Out) a końcówkę mocy. Zastanawiam sie czy nie wymienić go na bohatera niniejszego wątku- w końcu cyfrowy... Interesuje mnie tylko podbicie częstotliwości 40 i 50 Hz, kalibrację robię  z oprogramowania amplitunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Mam zamiar kupić DEQ2496 z którego będę korzystał po analogu (WE/WY) i gdzieś znalazłem info, że przy przejściówkach XLR->RCA należy obniżyć czułość - prawda li to?

Pytanie 2 po jakim czasie pojawiają się problemy z sekcją zasilacza tego procesora?

Dzięki z góry.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.04.2019 o 19:26, countryfan napisał:

Pytanie 2 po jakim czasie pojawiają się problemy z sekcją zasilacza tego procesora?

Jak nie będziesz miał pecha to po bardzo długim czasie. Na pewno kilka/kilkanaście lat. Na szczęście naprawa takiego zasilacza przeważnie jest bardzo prosta więc spokojnie. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.