Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel USB bez wątpienia ma wpływ na dźwięk, ale taki jak układ połączeń na płycie, rozkład kości USB, samego kabla do śledzia USB, lub samych ścieżek; Taki jak kabel sieciowy, dyski w komputerze czy procesor, który też sieje polem po całym komputerze.

Ma wpływ, ale użycie terminu KOLOSALNY jest dużym nadużyciem, przesadą lub próbą zrobienia wody z mózgu nieświadomym audiofilom, którzy widzą różnicę miedzy IC i są przekonani, że w przypadku kabla USB zachodzą podobne relacje.

Audiofilskie kable USB to jeden wielki przekręt i zwykła ściema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Oczywiście, że włączenie np. lodówki swoim domu słychać :) Sądziłem, że ten fakt nikogo tu dziwić nie powinien, że do wieczornych odsłuchów niektórzy wyłączają lodówkę ze względu na zakłócenia jakie wprowadza do zasilania.

Droga branżo. Wynajmij inną branżę - elektryczną. Niech ci naprawią domową instalację. Bo jak słyszysz w głośnikach włączającą się lodówkę, to masz coś z elektryką w domu nie w porządku.

A ty zamiast naprawić sobie instalację wciskasz ludziom głupoty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop

 

Kolejny raz unikasz odpowiedzi na pytanie: Jakiego analizatora używasz ?

Boisz się tego pytania i odpowiedzi jak diabeł święconej wody.

Czemu ?

Może ten analizator jest tylko wirtualny ?

Kiedyś wrzuciłeś swoje pomiary szyny USB aby przekonać jaki to cudowny wpływ na zakłócenia ma Jplay. Odszukałem te niby Twoje pomiary :)

Były to małe czarno-białe obrazki w formacie png.

Dzisiaj wrzucasz kolejny pomiar w postaci kolorowego obrazka w formacie jpg.

Czy twój analizator potrafi generowac i zapisywać tak rózne grafiki ?

Oba pomiary są wykonane innymi urządzeniami !!! Dla mnie wniosek jest prosty. Karmisz nas przypadkowymi,cudzymi pomiarami z netu, które wklejasz bez ładu i składu aby poprzeć swoje wydumane teorie.

 

Nie byla to pasada iznynierska

Łatwo się domyśleć :)

Następnym razem zaprezentuj swoje umiejętności zbierania zakłóceń całej sieci energetycznej stolicy w gniazdku sciennym w hotelu Sobieski podczas AS 2012. Etat inżyniera gwarantowany a może nawet kierownika zespołu badawczego :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3249-0-50046500-1363793157.png

post-3249-0-73161300-1363793174.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża tak ma,

 

Być wolnym człowiekiem to nie musieć np kłamać, a tym czasem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz unikasz odpowiedzi na pytanie: Jakiego analizatora używasz ?

Juz pisalem ze nie mam zamiaru odpowiadac na to pytanie, a ty powtarzasz to ciagle.

 

Czy twój analizator potrafi generowac i zapisywać tak rózne grafiki ?

Tak potarfi zapisywac w roznych kolorach zakresach itd - to jest jak pewnie wiesz sprzet mocno polaczony z komputerem, mozna robic co sie chce i jaka sie chce to przedstawiac ;)

 

Oba pomiary są wykonane innymi urządzeniami !!! Dla mnie wniosek jest prosty. Karmisz nas przypadkowymi,cudzymi pomiarami z netu, które wklejasz bez ładu i składu aby poprzeć swoje wydumane teorie.

 

Ty tez zazwyczaj mijasz sie z prawda wiec nie dziwi mnie ze i tu sie mijasz ;)

 

Następnym razem zaprezentuj swoje umiejętności zbierania zakłóceń całej sieci energetycznej stolicy w gniazdku sciennym

Wlaczasz tzw szydere ;) A ja odpowiem Ci, na te tematy pisane sa prace naukowe i nikt kto ma dobre podstawy inzynieryjne z tego nie szydzi :)

 

w gniazdku sciennym w hotelu Sobieski podczas AS 2012. Etat inżyniera gwarantowany a może nawet kierownika zespołu badawczego :).

Ja tam sie zadnej pracy nie wstydze jak i uwazam ze zadne zajecie ktore przynosi uczciwe dochody za uczciwa prace jest tylko powodem do dumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Przykład z helikopterem byłby prawdziwy gdyby chodziło o nadprzewodnictwo, ale co to ma wspólnego z transmisją cyfrową w zastosowaniach audio?

kluczowe znaczenie dla odwzorowania dźwięku.

Słychać to dobrze na sprzęcie już klasy średniej, a im lepszy tym wyraźniej.

 

Że co? Przeczytaj może z ostatnie 2 strony dyskusji. To zrozumiesz do czego odnosił się ten przykład z helikopterem.

Chodziło o fakt, że obecna telekomunikacja zamiast walczyć z zakłóceniami, nauczyła się "żyć" obok nich, konstruując odpowiednie interfejsy i protokoły transmisyjne. Zakłócenia te nie mają więc żadnego wpływu na ten rodzaj cyfrowej transmisji.

 

 

....

Prąd jest tym dla dźwięku, czym woda dla smaku herbaty czy kawy.

Może być najwykwintniejsza, ale jak zaparzysz na wodzie ze studni to będzie smakować jak pomyje. Choć na pewno są tacy, którym wszystko jedno.Podobnie w audio. To prąd przechodząc przez wszystkie urządzenia zamieniany jest ostatecznie na drgania membran głośników. Jego czystość ma kluczowe znaczenie dla odwzorowania dźwięku.

Słychać to dobrze na sprzęcie już klasy średniej, a im lepszy tym wyraźniej.

 

Bardzo obrazowy audiofilski populizm. Szkoda tylko że nieprawdziwy, bo wszystko zależy od aplikacji i wykorzystania prądu. W jednym przypadku służy on do "zaparzania herbaty", jako źródło mocy, w drugim jako nieodłączny składnik dźwięku analogowego, w trzecim wyłącznie jako "substancja" pomocnicza, służąca jako nośnik informacji cyfrowej, to coś jak w warzywach w zamrażarce, tam woda nie jest celem samym w sobie, jest tylko substancją pomocniczą, nośnikiem. Ale i tak niektórzy mieszają wszystko ze wszystkim. Domenę analogową z cyfrową. A co by nie. Tak ładniej to wygląda w opisach i można nimi oczarować ludzi nie znających się nic a nic na elektronice. Spotkałem się już z twierdzeniem jak to w cyfrowym kablu USB, wtyki wykonane z drewna, nadają brzmieniu skrzypiec realizmu, wszakże skrzypce też mają pudło z drewna. To jest właśnie audiofilski populizm w czystej postaci, mieszanie wszystkiego ze wszystkim, bez ładu składu i kompletnie w oderwaniu od fizyki, albo wręcz rzeczywistości.

 

Obawiam się więc Grado, że tutaj nie znajdziesz odpowiedniej grupy docelowej, dla szerzenia audiofilskiego populizmu. Ludziska są tu nieco bardziej uświadomieni w kwestii różnorakich zjawisk fizycznych i elektrycznych, aby dali się na taki lep złapać. Ale w pełni rozumiem, że musisz takie teorie rozsiewać, w końcu to jest twój chleb. Bez tych teorii nie będzie biznesu. Akceptuję to, bo wiem, że to w Twoim przypadku konieczność. Byleś tylko nie zaczął przeginać i nie wbijał ich do głowy ludziom, nie tam gdzie trzeba. Bo to będzie tak samo, jak byś wszedł na specjalistyczne forum lekarskie i zaczął głosić tam teorie, że można przeszczepić nerkę zamiast wątroby. Może gdzie indziej by to przeszło, ale na takim forum, obawiam się, że reakcja mogłaby być dość gwałtowna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zlosliwosci - SlawekR pisz duzo zwiezlej, bo sie tego nie chce czytac juz.

 

To nie jest problem zmierzyc wplyw zaswieconej i zgaszonej zarowki na DAC-a z lodowka jest jeszcze prosciej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o merytoryczną dyskusję.

 

Możesz odpowiedzieć na pytanie dlaczego usunąłeś mój post ?

Jedynie ostatni akapit był poza tematem.

Reszta jak najbardziej merytoryczna o zakłóceniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie w audio. To prąd przechodząc przez wszystkie urządzenia zamieniany jest ostatecznie na drgania membran głośników. Jego czystość ma kluczowe znaczenie dla odwzorowania dźwięku.

Słychać to dobrze na sprzęcie już klasy średniej, a im lepszy tym wyraźniej.

No właśnie.

Im komponent bardziej gra tym jest gorszy.

Grać ma muzyka niesiona przez sygnał elektryczny.

 

Droga branżo. Wynajmij inną branżę - elektryczną. Niech ci naprawią domową instalację. Bo jak słyszysz w głośnikach włączającą się lodówkę, to masz coś z elektryką w domu nie w porządku.

A ty zamiast naprawić sobie instalację wciskasz ludziom głupoty. ;)

A widzisz. Ja inaczej zrozumiałem GRADO... Patrz wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem Ci, na te tematy pisane sa prace naukowe i nikt kto ma dobre podstawy inzynieryjne z tego nie szydzi :)

 

W pracach naukowych wyczytałeś że jeżeli obudowa urządzenia kopie czyli jest pod napięciem to jest to spowodowane zakłóceniami sieci ???

Ktoś kto ma odrobinę wiedzy o elektryczności nie popełnia takich knotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga branżo. Wynajmij inną branżę - elektryczną. Niech ci naprawią domową instalację. Bo jak słyszysz w głośnikach włączającą się lodówkę, to masz coś z elektryką w domu nie w porządku.

A ty zamiast naprawić sobie instalację wciskasz ludziom głupoty. ;)

Warto czasem odejść od komputera, wybrać się do jakiegoś lepszego salonu audio i trochę posłuchać. Zweryfikować swoje uproszczenia na temat wpływu kabli wszelkiej maści, prądu, wibracji itd.

Mówią o tym ludzie nie tylko z branży, ale jak to mówią, ignorancja jest błogosławieństwem...

 

Że co? Przeczytaj może z ostatnie 2 strony dyskusji. To zrozumiesz do czego odnosił się ten przykład z helikopterem.

Chodziło o fakt, że obecna telekomunikacja zamiast walczyć z zakłóceniami, nauczyła się "żyć" obok nich, konstruując odpowiednie interfejsy i protokoły transmisyjne. Zakłócenia te nie mają więc żadnego wpływu na ten rodzaj cyfrowej transmisji.

Wiem co napisałem. Helikopter to jakby zupełnie inny nośnik, którego nierówność drogi nie dotyczy. To jest prawdą, ale w nadprzewodnictwie. Metody minimalizacji wpływu zakłóceń, które wykorzystuje się w telekomunikacji to bardziej odpowiadają dorabianiu amortyzacji do koła, które nadal porusza się jednak po drodze.

 

Bardzo obrazowy audiofilski populizm. Szkoda tylko że nieprawdziwy, bo wszystko zależy od aplikacji i wykorzystania prądu. W jednym przypadku służy on do "zaparzania herbaty", jako źródło mocy, w drugim jako nieodłączny składnik dźwięku analogowego, w trzecim wyłącznie jako "substancja" pomocnicza, służąca jako nośnik informacji cyfrowej, to coś jak w warzywach w zamrażarce, tam woda nie jest celem samym w sobie, jest tylko substancją pomocniczą, nośnikiem. Ale i tak niektórzy mieszają wszystko ze wszystkim. Domenę analogową z cyfrową. A co by nie.

W każdym przypadku czystość prądu/wody ma znaczenie. Pozornie niby nie ma związku. To uważasz, że woda w warzywach to skąd się wzięła? :) Wciągały wodę z ziemi w trakcie wzrostu. Jak rosły na skażonej wodzie to albo nie urosną wcale albo będą niedobre. Próbowałeś pomidorów/truskawek z marketu w zimie? A przecież wyglądają tak samo, a nawet lepiej :)

 

Mieszanie domeny cyfrowej z analogową? Bit to tylko jednostka logiczna - prawda - fałsz.

Jak niby koncepcję logiczną zmaterializować? Musi być fizyczny (czytaj ANALOGOWY) nośnik tej informacji. Nie ważne czy to fotony czy elektrony. To nie są zjawiska cyfrowe tylko analogowe. Spójrz szerzej. Straszne klapki masz na oczach.

 

 

Tak ładniej to wygląda w opisach i można nimi oczarować ludzi nie znających się nic a nic na elektronice. Spotkałem się już z twierdzeniem jak to w cyfrowym kablu USB, wtyki wykonane z drewna, nadają brzmieniu skrzypiec realizmu, wszakże skrzypce też mają pudło z drewna.

A kto tak uważa?? Czy innym tworzenie muzyki, a czym innym odtwarzanie.

Inna jest sprawa, że rodzaj izolatora potrafi mieć większy wpływ niż rodzaj przewodnika.

 

Obawiam się więc Grado, że tutaj nie znajdziesz odpowiedniej grupy docelowej, dla szerzenia audiofilskiego populizmu. Ludziska są tu nieco bardziej uświadomieni w kwestii różnorakich zjawisk fizycznych i elektrycznych, aby dali się na taki lep złapać. Ale w pełni rozumiem, że musisz takie teorie rozsiewać, w końcu to jest twój chleb. Bez tych teorii nie będzie biznesu. Akceptuję to, bo wiem, że to w Twoim przypadku konieczność. Byleś tylko nie zaczął przeginać i nie wbijał ich do głowy ludziom, nie tam gdzie trzeba.

 

Na szczęście są ludzie, którzy nie tylko siedzą i piszą na forum, ale też słuchają i Ci mają okazję sprawdzania tych teorii w praktyce. Ja nikomu niczego nie wciskam.

 

Bo to będzie tak samo, jak byś wszedł na specjalistyczne forum lekarskie i zaczął głosić tam teorie, że można przeszczepić nerkę zamiast wątroby. Może gdzie indziej by to przeszło, ale na takim forum, obawiam się, że reakcja mogłaby być dość gwałtowna :).

 

No tak. Tu to jakby wejść na specjalistyczne forum lekarskie gdzie ludzie się śmieją z tego, że trzeba myć ręce i sterylizować narzędzia przed operacją...

Że niby tam mają być jakieś małe ludziki, które przenoszą choroby?? hahaha.. ubaw po pachy...

W końcu bakterii i wirusów też nie widać :) Spisek sprzedawców mydła :)

 

 

 

No właśnie.

Im komponent bardziej gra tym jest gorszy.

Grać ma muzyka niesiona przez sygnał elektryczny.

Zgadzam się. Dokładnie taka jest moja definicja hi-endu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, sam mam MDac'a i on ma możliwość wykonania testu na bitperfect.

Sprawdzałem kable od drukarki, za 10 zł, 40zł, przez aktywny Hub i bezpośrednio. Jeśli mam odpowiednio skonfigurowany PC ( w moim przypadku FooBar i exclusive WASAPI ), test zawsze przechodzi pozytywnie.

 

Gdzie tu jest miejsce na zmiany brzmienia związane z wymianą na lepszy (audiofilski) kabel USB?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie zadnej pracy nie wstydze jak i uwazam ze zadne zajecie ktore przynosi uczciwe dochody za uczciwa prace jest tylko powodem do dumy.

 

a mnie zastanawia skladnia tego zdania:)

 

zastanawia mnie tez ignorowanie wplywu pradu(jego jakosci) na dzwiek urzadzen audio, nie widze tez nic niestosownego w tym co kolega branzowy napisal, oczywiscie jedna lodowka, czy zarowka moga byc pomijalne, ale odpowiednio duza grupa urzadzen juz na pewno nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne tez o co sie spieramy : Tymi drganiami zajmuje sie juz wspoleczesna technika w szybkiej telekomunikacji i technologiach militarnych

Ta cała technika, jak mówisz, zajmowała się tym od zawsze. Bynajmniej jak ja w niej zaczynałem 30 lat temu to badałem, publikowałem, czytałem, jeździłem na konferencje…

Stasio. Nie odkrywaj Ameryki, w sposób budujący tu aurę niesamowitości…wokół zjawisk powszechnie znanych! ;)

 

Tak co do danych sa spojne ale co do czasu juz nie. Zrozumcie ten sygnal pozniej przechodzi w swiat analogowy a tam jest istotne czy ta ramka sygnalu drga malo czy tez duzo!!!

Każdy sygnał elektryczny jest analogowy!!!

Prowadzicie wielkie dyskusje a podstaw nie znacie?

 

Jeszcze chwile a będziecie przedstawiać skany dyplomów...

No bo ocena tez jest ważna, a i uczelnia też.

A może i trzeba by ;D

Taki fetysz na wzór tych cen sprzętów…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

A widzisz. Ja inaczej zrozumiałem GRADO... Patrz wyżej.

A moim zdaniem ma kiepską lodówkę, ja swoją ledwo słyszę jak się włącza, gdy jestem w kuchni. Albo ma kiepską instalację. A może faktycznie ma kiepski sprzęt, który wyłapuje jakies zakłócenia elektromagnetyczne.

 

 

Warto czasem odejść od komputera, wybrać się do jakiegoś lepszego salonu audio i trochę posłuchać. Zweryfikować swoje uproszczenia na temat wpływu kabli wszelkiej maści, prądu, wibracji itd.

Mówią o tym ludzie nie tylko z branży, ale jak to mówią, ignorancja jest błogosławieństwem..

Co ty wiesz o mnie? Co wiesz o tym, czego słuchałem, a czego nie? Stosujesz argumenty ad personam, aby swojego dyskutanta pokazać jako ignoranta w stosunku do profesjonalizmu, jaki reprezentujesz. Ciekawe co na to palton? Wywali mój wpis broniąc nieczystych zagrywek pana z branży, czy twój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest święta prawda:

Podobnie w audio. To prąd przechodząc przez wszystkie urządzenia zamieniany jest ostatecznie na drgania membran głośników. Jego czystość ma kluczowe znaczenie dla odwzorowania dźwięku.

Słychać to dobrze na sprzęcie już klasy średniej, a im lepszy tym wyraźniej.

 

Co do lodówki.

Jak ja słychać, poprzez instalację, to rzeczywiście nie jest dobrze.

Zalecam filtry w lodowce.

 

Takie filtry stosuje się właśnie w urządzeniach komutujących prąd a nie jak niedouczeni ałdiofile sądzą w urządzeniach audio (z jednym wyjątkiem)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest święta prawda:

 

 

Co do lodówki.

Jak ja słychać, poprzez instalację, to rzeczywiście nie jest dobrze.

Zalecam filtry w lodowce.

 

Takie filtry stosuje się właśnie w urządzeniach komutujących prąd a nie jak niedouczeni ałdiofile sądzą w urządzeniach audio (z jednym wyjątkiem)...

 

Zgadza się. W momencie włączania się generuje duży pik na zasilaniu. Wstawienie 4 ferrytów na kabel nie pomogło i tak było słychać. Dopiero zaekranowanie wtyku zasilającego i wpięcie przez przemysłową listwę z filtrem załatwiło problem całkowicie.

 

Wspomniał ktoś o cudach z prądem na AudioShow. Krążą opowieści o dymie ze wzmacniaczy, iskrach na obudowach itp.

U nas pierwszego dnia spalił się nowy zasilacz do podświetlania ekspozycji i zdechł przedłużacz !! Wszystko to szło z niefiltrowanych przedłużaczy.

Cały sprzęt audio i komputer był natomiast podłączony do kondycjonera Powerus tej "szarlatańskiej" firmy ze Szwecji i grało to wszystko po 12h jednego i drugiego dnia i nic się nie działo, nic się nie spaliło, poza tym, że z godziny na godzinę brzmiało co raz lepiej.

 

Tak z ciekawości, sam mam MDac'a i on ma możliwość wykonania testu na bitperfect.

Sprawdzałem kable od drukarki, za 10 zł, 40zł, przez aktywny Hub i bezpośrednio. Jeśli mam odpowiednio skonfigurowany PC ( w moim przypadku FooBar i exclusive WASAPI ), test zawsze przechodzi pozytywnie.

 

Gdzie tu jest miejsce na zmiany brzmienia związane z wymianą na lepszy (audiofilski) kabel USB?

W Xonarze podobno też jest taka diodka, która jak się okazało pali się cały czas nawet jak włączono upsampling...

Z resztą o tym już było. Bit-perfect to nie jest problem osiągnąć. Trudnością jest time-perfect.

 

Co ty wiesz o mnie? Co wiesz o tym, czego słuchałem, a czego nie? Stosujesz argumenty ad personam, aby swojego dyskutanta pokazać jako ignoranta w stosunku do profesjonalizmu, jaki reprezentujesz. Ciekawe co na to palton? Wywali mój wpis broniąc nieczystych zagrywek pana z branży, czy twój?

 

Gdzie te nieczyste zagrywki? Polecam tylko więcej słuchać na dobrze skonfigurowanym sprzęcie (nie koniecznie musi być drogi). Wtedy to wszystko będzie słychać. Nieczystymi zagrywkami jest zarzucanie kłamstwa na prawo i lewo...

Podobnie jak trudno jest wyczuć i rozróżnić smak whisky kiedy zaleje się ją Colą... albo posłodzi herbatę 5 łyżkami cukru (niektóry sprzęt też tak mocno podbarwia, że dźwięk się ciągnie jak syrop).

 

Tyle ode mnie. Już nie zakłócam dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega analogowość fotonu i elektronu ?

Obydwa przejawiają w określonych warunkach właściwości falowe, tzn. zachowują się jak fala i podlegają zjawiskom z nią związanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehmm...znacie się na kablach USB?

 

Jaka jest maksymalna prędkość transmisji na najlepszym kablu po USB2, bo na dołączonym kablu z takimi niebieskimi wtyczkami nie mogę wyciągnąć z hdd więcej niż ok. 27 megabajtów/s? Urządzenie jest również kompatybilne z USB3, a dysk spokojnie przekracza drugie tyle. Liczę, że zmieniając kabel zwiększę transfer o kilkanaście MB/s, mam rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ehmm...znacie się na kablach USB?

 

Jaka jest maksymalna prędkość transmisji na najlepszym kablu po USB2, bo na dołączonym kablu z takimi niebieskimi wtyczkami nie mogę wyciągnąć z hdd więcej niż ok. 27 megabajtów/s? Urządzenie jest również kompatybilne z USB3, a dysk spokojnie przekracza drugie tyle. Liczę, że zmieniając kabel zwiększę transfer o kilkanaście MB/s, mam rację?

Według teorii grających kabli to na sto procent tak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki właśnie kabelek to jest to kabel USB 3.0 używany do dysków zewn.

Różni się od USB 2.0 trzema liniami z sygnałem, zamiast jednego w USB 2.0 w tym jeden z nich to sygnał zwrotny.

Oba są też dodatkowo ekranowane

Haj End w standardzie a branża i ich paplanina to ciągle dalej USB 2.0 ;)

 

USB3SAUB1_USB3SAUBX.Main-500x500.jpg

 

 

Ale by osiągnąć te 100MB/s to trzeba mieć do tego w PC port USB 3.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie zadnej pracy nie wstydze jak i uwazam ze zadne zajecie ktore przynosi uczciwe dochody za uczciwa prace jest tylko powodem do dumy.

 

a mnie zastanawia skladnia tego zdania:)

 

No troche to glupio wyszlo :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki właśnie kabelek to jest to kabel USB 3.0 używany do dysków zewn.

Różni się od USB 2.0 trzema liniami z sygnałem, zamiast jednego w USB 2.0 w tym jeden z nich to sygnał zwrotny.

 

Mój ma takie dwie jak ta z prawej strony...wygląda to jak zwykły kabel USB 1 lub 2...z przodu są 4 styki jak w starym kablu, ale w głębi wtyku widać jeszcze 5 blaszek (sprytne) no i na kablu jest napis USB 3.0...Dzięki.

 

Skoro już mniej więcej wiadomo jaki mam kabel i wersję USB, czyli 2, to ponawiam pytanie: jaki kabel USB poprawi mi transmisję o kolejne kilka, kilkanaście MB/s?

Pytanie oczywiście nie jest kierowane do kablosceptyków w kategorii USB.

 

Ale by osiągnąć te 100MB/s to trzeba mieć do tego w PC port USB 3.0

 

No i proszę - typowa odp. kablosceptyka...gdzie tu jest model kabla? Na razie chyba postawię obok otwarty ayran - podobno dobrze działa w takich wypadkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie domeny cyfrowej z analogową? Bit to tylko jednostka logiczna - prawda - fałsz.

Jak niby koncepcję logiczną zmaterializować? Musi być fizyczny (czytaj ANALOGOWY) nośnik tej informacji. Nie ważne czy to fotony czy elektrony. To nie są zjawiska cyfrowe tylko analogowe. Spójrz szerzej. Straszne klapki masz na oczach.

 

znaczy ze co? ze sygnal cyfrowy, to jest tak naprawde sygnal analogowy?

 

*EDIT*

 

ahahah czytal to ktos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nieno po prostu nie wierze :D

to jakies zarty chyba? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę - typowa odp. kablosceptyka...gdzie tu jest model kabla?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na tym kablu np.

Służę skanem z HD Tune.

Nie jestem kablosceptykiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehmm...znacie się na kablach USB?

 

Jaka jest maksymalna prędkość transmisji na najlepszym kablu po USB2, bo na dołączonym kablu z takimi niebieskimi wtyczkami nie mogę wyciągnąć z hdd więcej niż ok. 27 megabajtów/s? Urządzenie jest również kompatybilne z USB3, a dysk spokojnie przekracza drugie tyle. Liczę, że zmieniając kabel zwiększę transfer o kilkanaście MB/s, mam rację?

Mało prawdopodobne by po zmianie kabla zmienił się transfer.

 

Skoro już mniej więcej wiadomo jaki mam kabel i wersję USB, czyli 2, to ponawiam pytanie: jaki kabel USB poprawi mi transmisję o kolejne kilka, kilkanaście MB/s?

Pytanie oczywiście nie jest kierowane do kablosceptyków w kategorii USB.

Nie ma takiego kabla - czy jest ktoś kablo sceptykiem czy nie... można zmierzyć transfery dla różnych kabli i samemu się przekonać (zakładając że są poprawnie zrobione/trzymają normy). Wysokie transfery to po USB3 są dopiero możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.