Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w obecności kolegi z forum zrobiłem test podpinając Oppo 105 do Octave kablem RCA, zamiast XLR. Użyłem do tego bardzo drogiego kabla. Wynik mnie zaskoczył, gra wyraźnie lepiej, bardziej dynamicznie z większą ilością szczegółów z kablem XLR budżetowym poniżej 1k niż z RCA powyżej 15k. Wspomniany kabel RCA (Siltech Kompass Lake G6) rozwinął skrzydła gdy użyliśmy go do podłączenia CD Roxana do Octave. Tu było wyraźnie lepiej niż z kabelkiem budżetowym. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że Oppo trzeba łączyć ze wzmacniaczem przy użyciu kabla XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez prosze.... kabel za 15k do oppo gdzie jego przylacze rca to koszt kilku $. Do takich sprzetow wystarzy kabel za gora kilka stow a jak ktos chce lepsze granie to trzeba zmienic sprzet.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez prosze.... kabel za 15k do oppo gdzie jego przylacze rca to koszt kilku $. Do takich sprzetow wystarzy kabel za gora kilka stow a jak ktos chce lepsze granie to trzeba zmienic sprzet.

Zamiarem testu było wyeliminowanie podłączenia Oppo przez RCA, a nie chęć łączenia go kablem za 15k.

 

Budżetowy dla wielu znaczy coś innego, to kwestia zasobności portfela. Aby być konkretnym trzeba podać ten zakres który uważamy za budżetowy. To istotne bo wtedy określimy poziom poniżej którego na pewno nie warto schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdza mnie to w przekonaniu, że Oppo trzeba łączyć ze wzmacniaczem przy użyciu kabla XLR.

 

Ło te fajne...

 

http://mogami.pl/index.php/high-end/neglexiii/81-niii-xlr

 

Niedrogie, czarne, super elastyczne, i co więcej ? : ) aha niedrogie, to już było.

Następnego Oppo już nie kupię, i żadnego wzmacniacza. Zestaw audio / video ( stereo ) Muzyka / filmy.

Pozamykały nam wypożyczalnie, to niech się pier....

 

Nie ja sam jestem w tym temacie.

Filmy Blu - ray, tyż : ) kupuje, ale jednak na dysku filmy to wygoda zajebista.

Wtedy mogę pożyczyć kumplowi film.

No i jeszcze jedna sprawa...

W Polsce nie mogłem dostać niektórych filmów... i tu z pomocą przychodzi wypożyczalnia.

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od pewnego czasu zastanawiam się czy warto dokupić zewnętrzny DAC do mojego 105D w celu poprawienia jakości dźwięku.

Czy próbował ktoś z Was użyć oppo 105/103 jako transportu do zewnętrznego DAC-a ? Z jakim skutkiem ?

Ja już próbowałem kilka sztuk i zawsze było bardzo podobnie.

 

Druga sprawa. Czy ustawienia na wyjściu coax/optic mają duże znaczenie używając zewnętrznego DAC-a wraz z Oppo ?

Do wyboru są:

Bitstream

192k LPCM

96k LPCM

48k LPCM

Niestety teraz nie mam żadnego przetwornika zew. w domu więc nie mam jak sprawdzić.

Te ustawienia zobaczyłem dopiero po testach a było ustawione na Bitstream.

Nie wiem czy to nie było przyczyną niesłyszalnych różnic w odbiorze.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zastanawiam się czy warto dokupić zewnętrzny DAC do mojego 105D w celu poprawienia jakości dźwięku.

Czy próbował ktoś z Was użyć oppo 105/103 jako transportu do zewnętrznego DAC-a ? Z jakim skutkiem ?

Ja już próbowałem kilka sztuk i zawsze było bardzo podobnie.

 

Druga sprawa. Czy ustawienia na wyjściu coax/optic mają duże znaczenie używając zewnętrznego DAC-a wraz z Oppo ?

Do wyboru są:

Bitstream

192k LPCM

96k LPCM

48k LPCM

Niestety teraz nie mam żadnego przetwornika zew. w domu więc nie mam jak sprawdzić.

Te ustawienia zobaczyłem dopiero po testach a było ustawione na Bitstream.

Nie wiem czy to nie było przyczyną niesłyszalnych różnic w odbiorze.

Żeby było można odczuć wyraźną różnicę, to DAC musiałby być przynajmniej kilkukrotnie droższy od samego Oppo. Oczywiście, na dobrych DAC-ach (np. Auralic Vega) różnice też są słyszalne, ale tylko jeśli skupimy się na wychwyceniu różnic, a nie na słuchaniu muzyki. Wartość takiego DACa i tak jest dwukrotnie większa, niż odtwarzacza, więc trzeba samemu zdecydować, czy warto inwestować. Ustawienie Bitstream w niczym nie zaszkodziło, bo po prostu przekazywało sygnał z takim taktowaniem, jakie podało źródło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie biorę do testów HD25 które wepnę między Oppo 105 (Co) a wzmacniacz (rca). Teoretycznie różnica powinna być słyszalna gdyż DAC w Oppo mimo że chwalony to jest to jednak dość tanim urządzeniem (porównywalny z DAC za 2-3 tyś). Test niebawem bo za półtora tygodnia. Jak posłucham to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie biorę do testów HD25 które wepnę między Oppo 105 (Co) a wzmacniacz (rca). Teoretycznie różnica powinna być słyszalna gdyż DAC w Oppo mimo że chwalony to jest to jednak dość tanim urządzeniem (porównywalny z DAC za 2-3 tyś). Test niebawem bo za półtora tygodnia. Jak posłucham to podzielę się wrażeniami.

 

Więc trzymam za słowo.

 

 

Ustawienie Bitstream w niczym nie zaszkodziło, bo po prostu przekazywało sygnał z takim taktowaniem, jakie podało źródło.

 

Tyle że teoretycznie LPCM jest lepszym formatem niż np flac. Rozkodowanie flac do LPCM może dać lepszy efekt. Sprawdzę to gdy będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prostego wyjaśnienia: opcja bitstream na wyjściu cyfrowym podaje sygnał w takiej formie,w jakiej został utworzony (np. flac 16/44,1 to LPCM 44,1, flac 24/96 to LPCM 96k- oczywiście flaci zostają rozkompresowane sprzętowo-, może być też wysłany np.sygnał DTS lub AC-3). Gdy wybierzemy jedną z pozostałych opcji: LPCM 192,96,48, to sygnał niezależnie od formy zapisu będzie transkodowany i wysyłany w wybranym przez nas formacie LPCM. Więc akurat w przypadku flaców wybór sygnału na wyjściu miałby sens, jeśli chcielibyśmy go uploadować do np.192k (sens ten pozostaje do rozstrzygnięcia przez użytkownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc akurat w przypadku flaców wybór sygnału na wyjściu miałby sens, jeśli chcielibyśmy go uploadować do np.192k (sens ten pozostaje do rozstrzygnięcia przez użytkownika).

 

Zagłębiając instrukcję zrozumiałem z niej, że przy wyborze np 192k to tak jak piszesz rozkodowuje wszystkie formaty do LPCM i pozwala odtwarzać do max 192k jeśli zew DAC na to pozwoli i jeśli jest takie próbkowanie w źródle.

Nie tak jak napisałeś, że wszystko będzie uploadować do 192k.

To ja to interpretuję chyba, że się mylę.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiając instrukcję zrozumiałem z niej, że przy wyborze np 192k to tak jak piszesz rozkodowuje wszystkie formaty do LPCM i pozwala odtwarzać do max 192k jeśli zew DAC na to pozwoli i jeśli jest takie próbkowanie w źródle.

Nie tak jak napisałeś, że wszystko będzie uploadować do 192k.

To ja to interpretuję chyba, że się mylę.

Źle zinterpretowałeś ;-). Wartość samplingu będzie taka, jaką wybrałeś w Oppo. DAC nie ma tu nic do rzeczy (jeśli nie potrafi odbierać jakiegoś sygnału, to po prostu da komunikat, albo będzie milczał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie biorę do testów HD25 które wepnę między Oppo 105 (Co) a wzmacniacz (rca). Teoretycznie różnica powinna być słyszalna gdyż DAC w Oppo mimo że chwalony to jest to jednak dość tanim urządzeniem (porównywalny z DAC za 2-3 tyś). Test niebawem bo za półtora tygodnia. Jak posłucham to podzielę się wrażeniami.

 

Więc po lekturze HD25 polecam przetestować Black Dragona Audiobyte o ile jeszcze tego nie zrobiłeś :)

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/01/audiobyte-black-dragon-dsd-dac.html

Z Oppo 105 rewelacyjne zestawienie. Black Dragon odtwarza już DSD po coaxie, ale tu musisz już podłączyć np. Auralica Aries Femto, żeby to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 103D gra naprawdę równym dźwiękiem, ciezko wylapac jakas ewidentne nieprawidlowosci oprocz uspokojenia dźwięku. Tu akurat moze pomoc jakis kabel grajacy nieco mocniej skrajami pasma, np Tara RSC Ref Gen. 2. Zastanawiam sie jednak, czy ograniczeniem w podpieciu DAC-a nie bedzie transport, ludzie na forach pisali, ze w tej roli Oppo srednio daje sobie rade. To swietny wieloformatowy odtwarzacz video ale ponoc dedykowane transporty CD graja sporo lepiej. Porownujac Oppo do posiadanego T+A CD3000R slychac, ze praktycznie w kazdym aspekcie T+A gra lepiej, inna jest skala dzwieku, szerokosc, glebokosc i przede wszystkim wysokosc sceny. Lepsza jest definicja i kontrola basu, czy generalnie jakosc wysokich tonow. T+A gra spektakularnie, odwaznie i z rozmachem, a tego wlasnie Oppo nieco brakuje. Niemniej tak jak pisalem, Oppo gra bardzo liniowym i latwo akceptowalnym dzwiekiem, co jest jego ogramna zaleta. Philips 9700 bedacy jego konkurencja gra sporo gorzej i w jego dzwieku byla wyraznie odczuwalna "budzetowosc" i ograniczenia w niektorych aspektach brzmienia. Ja poszukalbym dac-a T+A DAC8, mozna go wyrwac w dobrej cenie w pierwszej wersji, ktora nie obslugiwala DSD.

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Oppo 105 rewelacyjne zestawienie. Black Dragon odtwarza już DSD po coaxie, ale tu musisz już podłączyć np. Auralica Aries Femto, żeby to osiągnąć.

 

A dlaczego oppo 105 nie zagra po coaxie DSD z Black Dragonem ?

 

Żeby było można odczuć wyraźną różnicę, to DAC musiałby być przynajmniej kilkukrotnie droższy od samego Oppo. Oczywiście, na dobrych DAC-ach (np. Auralic Vega) różnice też są słyszalne, ale tylko jeśli skupimy się na wychwyceniu różnic, a nie na słuchaniu muzyki. Wartość takiego DACa i tak jest dwukrotnie większa, niż odtwarzacza, więc trzeba samemu zdecydować

 

Jesteś w dużym błędzie. Miałem u siebie DAC-a połowę tańszego od OPPO 105 D, który od pierwszych sekund grał o wiele lepiej niż wspomniany OPPO.

W jednym jest masz rację. Wiele DAC-ów w danym przedziale cenowym (czyli tych, które testowałem do 8 tyś PLN) gra bardzo podobnie i trzeba się wsłuchiwać aby wychwycić różnice. Trzeba mieć dużo cierpliwości aby znaleźć ten odbiegający od reszty a ja takiego DAC-a szukam.

 

Zastanawiam sie jednak, czy ograniczeniem w podpieciu DAC-a nie bedzie transport, ludzie na forach pisali, ze w tej roli Oppo srednio daje sobie rade

 

Nie czytaj tylko słuchaj. Nauczyłem się takiego podejścia jakiś czas temu. Ja w tej kwestii mam inne doświadczenia. Oczywiście zawsze może być lepiej ale nie snuj herezji bez podparcia własnymi doświadczeniami.

 

Porownujac Oppo do posiadanego T+A CD3000R slychac, ze praktycznie w kazdym aspekcie T+A gra lepie

 

Nie porównywałem ale dzięki za info. Jak będzie okazja to sprawdzę to.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam przetestować Black Dragona Audiobyte o ile jeszcze tego nie zrobiłeś

 

Przeczytałem recenzję i brzmi zachęcająco. Z opisu wynika, że to jest to czego szukam. Dzięki za Twoją propozycję.

 

Dac w oppo 105 jest cieniutki mam audiolab m dac plus i kolega ma 105 jak podlonczylismy oppo to jakby z 2 klasy nizej a ten sam sabre siedzi moim zdaniem

 

Nie żartuj :) Dobrze, że napisałeś "moim zdaniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Oppo po extrmalnych modach

 

Oppo 93 ? Dlaczego go porównujesz do 105D ? To jest zupełnie inny model i inne granie. Przyjedz do mnie z tym oppo po modach - porównamy ze 105-ątka i też odpadniesz w przedbiegach :)

 

M-DAC-a z zasilaczem Tomanka

 

I pewnie wystawiłeś ten zestaw na sprzedaż bo są 2 takie komplety wystawione na aukcjach :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w dużym błędzie. Miałem u siebie DAC-a połowę tańszego od OPPO 105 D, który od pierwszych sekund grał o wiele lepiej niż wspomniany OPPO.

Trochę mnie źle zrozumiałeś, ja też gram przez DAC tańszy od Oppo 105D (biorę pod uwagę polskie ceny); chodziło mi o to, że niektórzy myślą, jaka to kolosalna będzie przepaść stosując droższy DAC, ale wg mnie poprawa dźwięku nie jest proporcjonalna do wydanych środków. Ale może rzeczywiście jestem w głębokim błędzie, skoro innym np.M-DAC bije na łeb i szyję Oppo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie źle zrozumiałeś, ja też gram przez DAC tańszy od Oppo 105D (biorę pod uwagę polskie ceny); chodziło mi o to, że niektórzy myślą, jaka to kolosalna będzie przepaść stosując droższy DAC, ale wg mnie poprawa dźwięku nie jest proporcjonalna do wydanych środków. Ale może rzeczywiście jestem w głębokim błędzie, skoro innym np.M-DAC bije na łeb i szyję Oppo?

.Zdjecie z testu ten M Dac plus gra sporo lepiej od zwyklego ktorego tez mialem 2 tygodnie pozdrawiam.

post-57104-0-20259800-1473708805_thumb.jpeg

Edytowane przez Sprezyn1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro innym np.M-DAC bije na łeb i szyję Oppo

 

Ja tego nawet już nie chcę komentować.

 

ja też gram przez DAC tańszy od Oppo 105D

 

Jaki to DAC i jaka różnica ? Czy Oppo w roli transportu ? Napisz coś więcej.

 

.zdjecie z testu

 

Gdzie tam trzeba myszką nacisnąć aby zagrało ? Klikam wszędzie i nic :)

 

A tak poważnie Sprezyn1982.

Ja szukam czegoś gdzie będą poważne różnice dźwięku a nie o niuansach dźwiękowych. Więc zrób ten test jeszcze raz i zastanów się następnym razem zanim napiszesz o dwukrotnej różnicy w klasie dźwięku. Ja te DAC-i już przerabiałem. Kupując M-DAC-a do OPPO w roli transportu to strzał w kolano.

Napisz jaki jak robiłeś test. Czy wykonywałeś szybkie przełączanie samo oppo vs oppo w roli transportu + M-DAC i co wg Ciebie było na lepsze.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po lekturze HD25 polecam przetestować Black Dragona Audiobyte o ile jeszcze tego nie zrobiłeś :)

Czytałem ten test i dlatego nie wziąłem go pod uwagę, szukam DAC-a raczej przeźroczystego takiego który od siebie nie dodaje. W mój system przynajmniej teoretycznie Dragon się nie wpisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.