Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś na sprzedaż oppo 103 ? potrzebuję podstawową wersję ma to być po prostu transport do Daca + czytanie z dysków

 

 

 

pzdr. Łukasz

Już ci napisałem na PW, co powyżej potwierdził również kolega ps39, że Oppo nie jest najlepszym transportem CD.

Jest słaby pod tym względem.

Rozejrzyj się za dedykowanym transportem/odtwarzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do Klubu. Posiadam Oppo 103D. Wykorzystuję go do filmów, jak i muzyki z plików Flac i DSD. Płyty CD bardzo rzadko.

 

Mam do Was kilka pytań. Może ktoś wie o co chodzi.

 

Czy ktoś z Was podłączał 103D bezpośrednio do końcówki mocy po analogach? Ja tak zrobiłem i w momencie, kiedy puszczam jakiś kawałek, wyraźnie słychać taki analogowy szum/wiaterek? nie wiem jak to dokładnie opisać :)

Jak podłączam analogami, jako zwykły CD do innego przedwzmacniacza, tego szumu nie ma. Jest cisza.

Kable RCA to Fadel Art ProLink. Więc zakłócenia od interkonektów raczej tego nie powodują.

 

Jeszcze jedno! Jak wybieram różne pliki z muzyką, skaczę po katalogach na dysku USB, to w momencie wyłączenia utworu i włączenia innego, jest takie "pyknięcie" w głośnikach. Kiedyś to się określało, chyba jako "twardy start", czy jakoś podobnie. Jak odtwarzam pliki z jednego katalogu, wszystko jest juz normalnie. Używam aplikacji Media Center na telefonie.

 

Znajomy posiada 95EU. To pykanie głośnikach przy zmianach pików jest dokładnie takie samo. Jego Oppo 95EU też jest podpięty bezpośrednio do końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś takiego nie mam. W KD używam tylko końcówek mocy(analog 5.1). W stereo rca podłączone razem z pre out Feliks Audio Espressivo -E. Wszystko po sieci podłączone z Synology.

 

Posiadasz 103 czy 105?

 

 

Mam kolejne pytanie, czy Wasze Oppo odtwarzają pliki DSD128 o rozszerzeniu .dff? Mam już któryś album z kolei w tym formacie i niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz 103 czy 105?

 

 

Mam kolejne pytanie, czy Wasze Oppo odtwarzają pliki DSD128 o rozszerzeniu .dff? Mam już któryś album z kolei w tym formacie i niestety nie działa.

Nie odtwarza. Też to przechodziłem i zachodziłem w głowę aż przez przypadek wykombinowałem. Musisz przekonwertować do DSD64. Ja do tego używam programu AudioGate 3 Korg. Jest to chyba najlepszy konwerter do plików audio jaki używałem. Przy okazji masz odtwarzacz każdych (chyba) formatów.

 

A tak z mojej strony czy ktoś rozgryzł jak eksplorować pliki .iso? Jak słuchać na OPPO płyt w tym formacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie czyta. Konwersja w dół nie bardzo mi odpowiada. Lepiej po prostu ściągać DSD64.

 

Ja z ISO robię tak, kompie wchodzę w strukturę plików: BDMV->STREAM-> i tu wyszukuję plik z filmem/muzyką. Patrzę po rozmiarze pliku m2ts. Kopiuję go na pendrive lub inny dysk. Plik nazywa się np. 00023.m2ts i waży 36 GB. Po skopiowaniu nadaję mu swoją nazwę i to wszytko. Oppo pięknie go czyta w całości wraz z zachowanymi ścieżkami audio DTS MA i napisami. W ten sposób oglądam wszystkie filmy z plików BD ISO. Jeśli nie ma napisów PL, trzeba sciągnąć taką wersję w srt i opisać tą samą nazwą pliku.

 

Edit: To samo tyczy się BD Pure Audio. Jedynie nie ma możliwości przełączania utworów NEXT, odtwarzacz widzi wszystkie jako jedno długie nagranie. Przy pomocy Media Center możesz przesuwać w przód lub tył suwakiem. Nie ma problemu ze słuchaniem. I najważniejsze, że się da :)

Edytowane przez George_Stark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Posiadasz 103 czy 105?

 

 

Mam kolejne pytanie, czy Wasze Oppo odtwarzają pliki DSD128 o rozszerzeniu .dff? Mam już któryś album z kolei w tym formacie i niestety nie działa.

 

Mam 105D.

 

Nie sprawdzałem plików DSD.

 

Ja z ISO robię tak, kompie wchodzę w strukturę plików: BDMV->STREAM-> i tu wyszukuję plik z filmem/muzyką. Patrzę po rozmiarze pliku m2ts. Kopiuję go na pendrive lub inny dysk. Plik nazywa się np. 00023.m2ts i waży 36 GB. Po skopiowaniu nadaję mu swoją nazwę i to wszytko. Oppo pięknie go czyta w całości wraz z zachowanymi ścieżkami audio DTS MA i napisami. W ten sposób oglądam wszystkie filmy z plików BD ISO. Jeśli nie ma napisów PL, trzeba sciągnąć taką wersję w srt i opisać tą samą nazwą pliku

 

Prawie dobrze kombinujesz.

Są filmy które składają się z kilku plików w katalogu stream.

Ja robię tak, Deamon Tools-odczyt programem BDInfo-TSMuxwerGui(tutaj robię m2ts i dodaje sobie napisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ISO robię tak, kompie wchodzę w strukturę plików: BDMV->STREAM-> i tu wyszukuję plik z filmem/muzyką. Patrzę po rozmiarze pliku m2ts. Kopiuję go na pendrive lub inny dysk. Plik nazywa się np. 00023.m2ts i waży 36 GB. Po skopiowaniu nadaję mu swoją nazwę i to wszytko. Oppo pięknie go czyta w całości wraz z zachowanymi ścieżkami audio DTS MA i napisami. W ten sposób oglądam wszystkie filmy z plików BD ISO.

Też tak robię ale chodziło mi o sytuację kiedy mamy obraz płyty (iso) i nie można go "wypakować". Część takich plików udawało mi się wypakować rar-em ale część nie idzie, tzn idzie do kosza;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robię ale chodziło mi o sytuację kiedy mamy obraz płyty (iso) i nie można go "wypakować". Część takich plików udawało mi się wypakować rar-em ale część nie idzie, tzn idzie do kosza;-)

Też tak robię ale chodziło mi o sytuację kiedy mamy obraz płyty (iso) i nie można go "wypakować". Część takich plików udawało mi się wypakować rar-em ale część nie idzie, tzn idzie do kosza;-)

Zrobisz to Daemon toolsem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie: mówi się, że Oppo gra lepiej z plików niż z płyt CD. Jeśli tak jest, to w sytuacji gdy swoje albumy na CD przerobiłbym na pliki FLAC, następnie skoipiował na pendrive, to w efekcie te same utwory będą brzmiały lepiej niż z krążka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie do końca :-)

Trzeba w to włożyć trochę więcej wysiłku ,ja "ripowałem" płyty do pliku (wav) programem EAC .

Potem przerzucam to do dysku twardego podzielonego na mniejsze partycje ,żeby Oppo nie miało

problemów z "łykaniem zawartości" i obsługą .

Zasilacz do dysku to Tomanek a kabel USB to WireWorld Starlight.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie do końca :-)

Trzeba w to włożyć trochę więcej wysiłku ,ja "ripowałem" płyty do pliku (wav) programem EAC .

Potem przerzucam to do dysku twardego podzielonego na mniejsze partycje ,żeby Oppo nie miało

problemów z "łykaniem zawartości" i obsługą .

Zasilacz do dysku to Tomanek a kabel USB to WireWorld Starlight.

Jest znacząca różnica między zwykłym kablem USB a tym WireWorld ?

Edytowane przez swat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie jest .Dzwięk "utwardzony" i "odmulony" z tego zmiękczenia jakie dają pliki .

Oppo jest połączony coaxilaem takim samym jak ten USB z M-DAC-kiem ,dalej wzmacniacz 2A3 Balanced

Pana Bogusława Dubiela i kolumny Harpia Marcus New .

Tak,że zestaw ten dobrze różnicuje wszelkie zmiany w okablowaniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki sprawa jest : )

Jako że nie siedzę za bardzo w dyskach zewnętrznych mam pytanie.

 

Poszukuje dwóch dysków zewnętrznych 2 TB, które mają funkcje " samo wyłączania się " gdy nie korzysta się

z takich dysków zewnętrznych.

Czasami korzystam z pędraków zewnętrznych, i poszukuje takich dwóch dysków zewnętrznych.

 

W opcje nie wchodzi... " to odłącz dyski i po sprawie " : )

 

O to chodzi, że dyski chciałbym mieć podpięte na stałe do Oppo BDP - 105D.

Jedynie przy wrzuceniu filmu na dysk muszę odłączyć szczura : ) od Oppo BDP - 105D

Mam teraz dwa szczury " Seagate 1TB " podpięte do Oppo BDP - 105D.

Jednak te cholery nie chcą się wyłączać, jak nie korzystam z dysków.

 

Wiem że Toshiba ma taką funkcję, bo mam podpięte dwa szczury do telewizora, i jak nie korzystam z pędraków to

dyski wyłączają się po paru minutach.

Tylko nie wiem czy wszystkie dyski tej firmy tak mają ?

 

Dzisiaj byłem w sklepie, i chciałem kupić dwa takie dyski z opcją " wyłączania się "

Niestety chłopaki ze sklepu nie wiedzieli na 100 % które dyski tak mają.

Jedynie potwierdzili że Toshiba ma taką funkcję, tylko nie wiadomo które modele tak mają.

Na pudełkach producent nie podaje takich informacji na temat tej opcji " uśpienia " ? : ) dysku zewnętrznego.

 

Pomożecie ?

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno.

Podpinałem dwa dyski Toshiba do Oppo BDP - 105D.

Jeden pracował gdy korzystałem z multimediów, a drugi wyłączył się po paru minutach ?

Dokładnie nie sprawdzałem. Na pewno bardzo szybko się wyłączył.

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.