Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki sprawa jest : )

Jako że nie siedzę za bardzo w dyskach zewnętrznych mam pytanie.

 

Poszukuje dwóch dysków zewnętrznych 2 TB, które mają funkcje " samo wyłączania się " gdy nie korzysta się

z takich dysków zewnętrznych.

Czasami korzystam z pędraków zewnętrznych, i poszukuje takich dwóch dysków zewnętrznych.

 

W opcje nie wchodzi... " to odłącz dyski i po sprawie " : )

 

O to chodzi, że dyski chciałbym mieć podpięte na stałe do Oppo BDP - 105D.

Jedynie przy wrzuceniu filmu na dysk muszę odłączyć szczura : ) od Oppo BDP - 105D

Mam teraz dwa szczury " Seagate 1TB " podpięte do Oppo BDP - 105D.

Jednak te cholery nie chcą się wyłączać, jak nie korzystam z dysków.

 

Wiem że Toshiba ma taką funkcję, bo mam podpięte dwa szczury do telewizora, i jak nie korzystam z pędraków to

dyski wyłączają się po paru minutach.

Tylko nie wiem czy wszystkie dyski tej firmy tak mają ?

 

Dzisiaj byłem w sklepie, i chciałem kupić dwa takie dyski z opcją " wyłączania się "

Niestety chłopaki ze sklepu nie wiedzieli na 100 % które dyski tak mają.

Jedynie potwierdzili że Toshiba ma taką funkcję, tylko nie wiadomo które modele tak mają.

Na pudełkach producent nie podaje takich informacji na temat tej opcji " uśpienia " ? : ) dysku zewnętrznego.

 

Pomożecie ?

 

: )

 

Ja mam taki dysk. Zwykły komputerowy w obudowie z zasilaczem. WD Mybook. On zasypia sam. Budzi sie, jak tylko zaczniesz go używać. Właśnie sprawdziłem w Oppo. Jak odtwarzacz jest wyłączony to i dysk śpi. Włączam Oppo i dysk sie budzi. Jeszcze sie upewnię, czy zaśnie z włączonym Oppo i dam znać.

Edytowane przez George_Stark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dysk. Zwykły komputerowy w obudowie z zasilaczem. WD Mybook. On zasypia sam. Budzi sie, jak tylko zaczniesz go używać. Właśnie sprawdziłem w Oppo. Jak odtwarzacz jest wyłączony to i dysk śpi. Włączam Oppo i dysk sie budzi. Jeszcze sie upewnię, czy zaśnie z włączonym Oppo i dam znać.

 

Ja nie interesuję się komputerami, tak więc nic Mi nie mówi twój : ) " zwykły komputerowy w obudowie z zasilaczem "

Chociaż obawiał bym się przechowywać dane na tak zwanym " zwykłym komputerowym dysku "

Oczywiście wiem o Co Tobie chodzi : )

 

Jedziemy dalej...

Potrzebuje dwa porządne !!! dyski, z opcją którą wyżej wymieniłem, bez zasilacza !!!

Mogą i kosztować 500 zł / szt, lub nawet więcej.

 

Mają służyć przez wiele lat.

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie interesuję się komputerami, tak więc nic Mi nie mówi twój : ) " zwykły komputerowy w obudowie z zasilaczem "

Chociaż obawiał bym się przechowywać dane na tak zwanym " zwykłym komputerowym dysku "

Oczywiście wiem o Co Tobie chodzi : )

 

Jedziemy dalej...

Potrzebuje dwa porządne !!! dyski, z opcją którą wyżej wymieniłem, bez zasilacza !!!

Mogą i kosztować 500 zł / szt, lub nawet więcej.

 

Mają służyć przez wiele lat.

 

: )

Jeśli chcesz bez zasilacza to muszą to być dyski 2,5 cala np taki http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-wd-my-passport-ultra-2tb-niebieski-i5846036419.html mam taki, jak włączam oppo dysk załącza się razem z nim, wyłączam oppo dysk się wyłącza Mam też 3,5 cal 5TB ale on ma już własny zasilacz ale działa tak samo włącza sie razem z oppo http://www.komputronik.pl/product/258679/Elektronika/Peryferia_PC/WD_Elements_Desktop_5TB.html?gclid=CJiAzYu3-soCFUh5cgodfqMBGw&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kur.. nędzy nie wytrzymam : )

Zwrotnik / swat co Wy mi tutaj pier...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Napiszę inaczej, bo już mnie kur.... bierze.

 

Załóżmy że odpiąłem dwa dyski Toshiba od telewizorka : ) 1 TB, i podłączyłem do Oppo - BDP 105D, i teraz...

Włączam Oppo BDP - 105D razem z dyskami zewnętrznymi.

Dyski zewnętrzne włączają się do życia : )

Jednak nie zamierzam korzystać z dysków, bo chce sobie obejrzeć film na Blu - ray

Ogólnie bardzo rzadko korzystam z dysków. Wyłącznie wybrane filmy mam na dyskach. Na pierdoły nie mam czasu.

I teraz najważniejsze...

Przy włączonym Oppo BDP - 105D dyski zewnętrzne nie używane!!! same się wyłączają po chwili.

Czaita kur.. temat ?

 

A jeżeli chce przy włączonym Oppo BDP - 105D, przejść na któryś z dysków, po prostu wchodzę w menu...

Movies !!!!!!!!!!!!!!!!

A jak wyłączam Oppo BDP - 105D, to dyski też się wyłączają !!!!!!!!!!!

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seagate pipeline tak mają. Ja mam pod streamer podpięty 500 GB bo mi na muzę nie potrzeba więcej. Chyba, ze obudowa ma coś do tego. Mam taką

http://www.amazon.com/Macally-G-S350SUA-Hi-Speed-FireWire-Enclosure/dp/B000P1NAMO

Wciskam on dysk działa, jeżeli nie słucham muzyki, nie żądam dostępu do plików to,dysk przechodzi w stan uśpienia, bankowo, bo przy pracy go słychać jak każde talerzowe hdd, w uspieniu cisza absolutna.

Te Seagate to dysk przemysłowy, do monitoringu itp, woły do ciężkiej roboty.

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie co wy tu wypisujecie to aż głowa boli. Samo usypiające dyski ,dobre sobie. Ktoś tu pisał o jakiś nie zwykłych dyskach takich nie od komputera, mam pytanie .Co to za dyski?

Taka rzecz jak usypianie dysków przez Oppo to musi być załatwiona programowo, jakoś nie widzę by w Oppo była funkcja usypiania dysku po określonym czasie bezczynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Myszator trochę przesadził z tym ciśnieniem, ale widzę, że poziom wiedzy jednak nie bangla. Rozumiem, że w XXIw wszystko jest plug and play, ale jakąś minimalna wiedzę wypadałoby posiadać. Dyski przemysłowe nie są "niezwykłymi" dyskami, to hdd przystosowane do takiej, pracy, trwalsze, z oszczędzaniem energii itp. Seagate pipeline to z wyglądu:) zwykłe hdd 3.5.

Hdd uśpi się nie ważne czy podepnę tam Oppo, sreamer czy wibrator, taka jego rola, nie korzystam to pobieram mniej prądu, nie kręcę talerzami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolego nie ważne jaki to dysk, operacja wpięcia i wypięcia go do oppo czy jakiegokolwiek urządzenia zabija mu elektronikę.

Długo tak nie pojedziecie,kolega tadeo bardzo dobrze mówi.

Ja doświadczyłem to na własnej skórze, mam synology model 1512+ i stację dx513, ustawiłem sobie że stacja ma się wyłączać codziennie o 23.00

a włączać 0 9.00 rano, przez rok takich operacji poleciały w kosmos dwa dyski 3TB WD RED. Jak tą opcję wyłączyłem to od 2 lat jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Myszator trochę przesadził z tym ciśnieniem, ale widzę, że poziom wiedzy jednak nie bangla. Rozumiem, że w XXIw wszystko jest plug and play, ale jakąś minimalna wiedzę wypadałoby posiadać. Dyski przemysłowe nie są "niezwykłymi" dyskami, to hdd przystosowane do takiej, pracy, trwalsze, z oszczędzaniem energii itp. Seagate pipeline to z wyglądu:) zwykłe hdd 3.5.

Hdd uśpi się nie ważne czy podepnę tam Oppo, sreamer czy wibrator, taka jego rola, nie korzystam to pobieram mniej prądu, nie kręcę talerzami itp.

 

Tak na szybko bo w pracy Jestem.

Nie bardzo rozumiem o co Tobie : ) chodzi w pierwszym zdaniu. Ze co, że Ja mam małą wiedzę na temat w dysków zewnętrznych.

Na pewno nie interesuję się takimi tematami jak maniaki komputerowe : )

Gdzie nie wejdę do sklepu, to nie wiedzą czy dyski mają taką opcję " uśpienia "

Czyli co, trzeba kupować na " ryzyk fizyk " ?

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy tu wypisujecie to aż głowa boli. Samo usypiające dyski ,dobre sobie. Ktoś tu pisał o jakiś nie zwykłych dyskach takich nie od komputera, mam pytanie .Co to za dyski?

Taka rzecz jak usypianie dysków przez Oppo to musi być załatwiona programowo, jakoś nie widzę by w Oppo była funkcja usypiania dysku po określonym czasie bezczynności.

 

Też mi mówili w sklepie że takie " usypianie ", to musi być zaprogramowane przez zewnętrzne urządzenie.

Jednak mam dwa dyski, które same się wyłączają/usypiają : ) po chwili gdy są nie używane.

A przecież Oppo BDP 105D nie ma funkcji dyskowych : )

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie zmień dietę na taką, która trochę obniży Twoje ciśnienie...

 

Ale Ja nie mam nic do Ciebie : )

Po prostu napisałeś tak do Mnie jakbym był jakimś kur... debilem.

Przecież wiem że w momencie uruchomienia Oppo BDP 105D, dysk się włącza. A jak wyłączasz Oppo BDP 105D dysk się wyłącza.

 

Spoko luzik : )

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób dysk padnie ci bardzo szybko, kolega Piopio podał przykład jak to ma być zrobione, dysk ma mieć cały czas podłączone napięcie z sieci.

 

Obczaiłem sobie tak na szybko ten dysk który posiada Piopio : )

Fajnie że ma włącznik " włącz / wyłącz " : ) i przypomniałem sobie że...

Mój kumpel miał kiedyś taki podobny dysk 2TB ? i chyba nie miał pstryczka : ) włącz / wyłącz.

 

Miałem napisać jakie to dyski... Toshiba STOR.E BASICS

 

Zapytam chłopaków w sklepie, czy mają takie szczury : ) na sprzedaż.

No i podpytam jak się mają takie dyski, do takich zwykłych bez zasilania.

Może to i lepsze rozwiązanie tak jak piszesz Paul : )

Na pewno taki dysk nie musi się uruchamiać za każdym razem po włączeniu Oppo BDP 105D.

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest normalny dysk plug and play, nie ma on żadnej funkcji usypiania.

Ja bym go podłączył do routera na stałe i udostępnił wszystko po sieci.

 

A niech i sobie będzie bez funkcji usypiania.

Jednak jakimś cudem : ) dyski mają funkcję wyłączania.

Co do routera, i innych takich pierdół internetowych, nie interesuje się takimi bzdetami... w domu.

Internet to Ja używam do pracy, jak Jestem w pracy.

W domu nie muszę mieć internetu.

A że mam i w domu, to czasami korzystam do przeglądania forum, oraz czasami korzystam z wypożyczalni. : )

Aha i czasami podpinam konsolę do neta, bo trza pobrać jakąś łatkę do gry. ( Tera takie czasy )

Nie gram przez internet. Nie interesują mnie takie pierdoły.

Wolę rowerem poganiać, pograć w gałę z kumplami, na siłowni popakować. : )

 

Niektórzy mówią, że Jestem " inny " czyli normalny ? : )

Ale nie martw się. Mam więcej takich przyjaciół, którzy wolą tak jak Ja : ) spędzać wolny czas z dala od tego internetu.

A że teraz zima to troszku mam więcej czasu na takie tematy jak " forum "

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chłopaki : ) wiadomo coś o następcy Oppo BDP - 105 D

Nie nie...nie spieszy Mi się z wymianą : )

Po prostu tak zapytuję : )

 

Chciałem pożyczyć tego referencyjnego Pioneera BDP LX - 88, bo podobno to konkurent Oppo : ) A świstak zawija... : )

 

Wcześniej założyłem temat czy taki Pioneer jest wstanie konkurować z Oppo : )

Kilka osób napisało Mi, że to nie żadna konkurencja, i pewnie mają rację, ponieważ nawet branża "salony audio" nie

posiliły się nabazgrolić coś od siebie na ten właśnie temat : )

 

: )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiEnd- owe mogą być też apartamenty, auta, jachty itp ..

A kolega nie zaznaczył że przerzuca sie wyłącznie na tryb audio dlatego pytałem jaki lepszy blurey znalazł

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.