Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dobre ;) Dzis mam u siebie cd player Marantz.... 5004 tak swiatecznie dla zabawy porownac granie plyt cd. Nie mam jakos wielkiej kolekcji, no... ale czasem cos tam dalej wpadnie.

Testy kilka plyt kilka kabli inne inputy i.... szczena opada ten tandetny Marazunio gra mi lepiej plyty cd jak wielkie oppo 105.

Co wy na to ??

Gora i srednie wlasciwie nie sposob odroznic za to bass bez problemu slychac o wiele lepszy na 5004 gdzie na oppo jest po prostu plasko.

Ktos powie, ze lepszy sprzet wiernie oddaje nagranie i nie podbarwia itd. moze i prawda moze nie ... nie wiem, za to wiem co lepiej mi gralo.

Dodatkowo na szybko diy zrobilem parawanik wprowadzilem kobiety zapodalem kilka plyt i .... tez wybraly dzwiek z Maranza. A mial grac jak cd do 5k....rozpacz.

Coz wczesniej caly sprzet byl inny, ale i tak czuje jakbym troche umoczyl :/ widac trzeba bylo zostawic sobie 103 i kupic juz wtedy odtwarzacz cd. Tak to sie czlowiek uczy na wlasnych bledach ehhh.

Wniosek taki po swietach trzeba kupic cdka.

 

Już pisałem o tym. Oppo 105 to świetny wielofunkcyjny odtwarzacz.

Ten Marantz to niestety tylko player CD (sam piszesz, że płyt masz mało ). Oppo odtwarza wiele formatów i to jest jego wielka zaleta.

Trzeba tylko dobrać do niego odpowiedni DAC i w roli transportu spisuje się znakomicie.

Oczywiście można taniej ale skoro już posiadamy Oppo to jest wg mnie najlepsze rozwiązanie.

 

Szymon myślę, że niedługo się spotkamy. Zabiorę ze sobą Oppo + DAC. Zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem tez cd plyte z Marantza i ten sam kawalek na Oppo z flac zmieniajac sobie input na wzmacniaczu, efekt tak samo tandetny na Oppo. A niby jest tam ESS SABRE32 Reference Audiophile DAC i niestety dopiero teraz slysze jak cianko to gra :( Musze przyznac to moje najwieksze rozczarowanie w calym 2016.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem tez cd plyte z Marantza i ten sam kawalek na Oppo z flac zmieniajac sobie input na wzmacniaczu, efekt tak samo tandetny na Oppo. A niby jest tam ESS SABRE32 Reference Audiophile DAC i niestety dopiero teraz slysze jak cianko to gra :(  Musze przyznac to moje najwieksze rozczarowanie w calym 2016.

 

Z blureyami Denon i Panasonic jest podobna historia. Audio rzeczywistość odbiega od tego, co można o nich w zakresie audio w testach przeczytać i usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon myślę, że niedługo się spotkamy. Zabiorę ze sobą Oppo + DAC. Zmienisz zdanie.

3 Oppo używałem jakieś 5 lat. Szkoda twojego trudu. Czysta kiepścizna. Podmień go na przyzwoity cd palyer to nie będziesz musiał jeździć na próżno. Ten poziom grania mnie nie interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Oppo używałem jakieś 5 lat. Szkoda twojego trudu. Czysta kiepścizna. Podmień go na przyzwoity cd palyer to nie będziesz musiał jeździć na próżno. Ten poziom grania mnie nie interesuje.

 

Mnie sam CD player nie interesuje. Myślałem, że już to zrozumiałeś. A w tej kasie trudno o coś lepszego. Nie przekonasz mnie bo nie mam całej szafy płyt. Gdyby tak było pewnie bym inaczej składał system. Zgadzam się, że Oppo jako CD player jest przeciętny dlatego dobrałem do niego dosyć starannie DACa.

Wskaż mi proszę teraz za 10 tys (NOWY - bo tyle kosztuje mój zestaw jako nowy ) zł coś co przebije mój zestaw (Oppo +DAC ).

Musi to spełniać następujące warunki:

- odtwarzać gęste pliki

- odtwarzać DSD

- odtwarzać CD

- odtwarzać płyty DVD- Audio

- odtwarzać z Tidal-a

I na sam koniec grać wyraźnie lepiej od mojego posiadanego zestawienia.

Wskaż mi proszę inne rozwiązanie.

Myślę, że nawet z używkami będzie problem to przebić ale masz okazję się wykazać :)

 

P.S.

Być może kiedyś wpadnie mi w ręce jakaś dobra używka CD playera to rozważę zakup tylko do słuchania płyt. Jednak tylko w formie uzupełnienia systemu.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sam CD player nie interesuje. Myślałem, że już to zrozumiałeś. A w tej kasie trudno o coś lepszego. Nie przekonasz mnie bo nie mam całej szafy płyt. Gdyby tak było pewnie bym inaczej składał system. Zgadzam się, że Oppo jako CD player jest przeciętny dlatego dobrałem do niego dosyć starannie DACa.

Wskaż mi proszę teraz za 10 tys (NOWY - bo tyle kosztuje mój zestaw jako nowy ) zł coś co przebije mój zestaw (Oppo +DAC ).

Musi to spełniać następujące warunki:

- odtwarzać gęste pliki

- odtwarzać DSD

- odtwarzać CD

- odtwarzać płyty DVD- Audio

- odtwarzać z Tidal-a

I na sam koniec grać wyraźnie lepiej od mojego posiadanego zestawienia.

Wskaż mi proszę inne rozwiązanie.

Myślę, że nawet z używkami będzie problem to przebić ale masz okazję się wykazać :)

 

P.S.

Być może kiedyś wpadnie mi w ręce jakaś dobra używka CD playera to rozważę zakup tylko do słuchania płyt. Jednak tylko w formie uzupełnienia systemu.

Proszę bardzo SB za 300zł (niestety używka bo nie produkują) + blu ray Philips 9700 za 1599zł. Jak chcesz coś z lepszym obrazem to Sony BDP S1E (używka 300zł) ma ostrzejszy obraz i lepszy dźwięk. Możesz dokupić zasilacz Tomanka do SB, to już jest poziom top dla Oppo. Jak chcesz to podepniesz swojego daczka i będzie prawdziwy hi-end. Wszak lampeczka na pokładzie to musi grać :) Mam nadzieję, że przynajmniej nie szumi za bardzo.

W sumie to do filmów możesz kupić dowolny blu ray za kilka stówek.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo SB za 300zł (niestety używka bo nie produkują) + blu ray Philips 9700 za 1599zł. Jak chcesz coś z lepszym obrazem to Sony BDP S1E (używka 300zł) ma ostrzejszy obraz i lepszy dźwięk. Możesz dokupić zasilacz Tomanka do SB, to już jest poziom top dla Oppo. Jak chcesz to podepniesz swojego daczka i będzie prawdziwy hi-end. Wszak lampeczka na pokładzie to musi grać :) Mam nadzieję, że przynajmniej nie szumi za bardzo.

W sumie to do filmów możesz kupić dowolny blu ray za kilka stówek.

 

Skoro Ty porównujesz SB do Oppo to ja już nie mam pytań. Jeszcze taniej wyjdzie terminal PC z Daphile i będzie grało podobnie. Druga sprawa, że nie będzie wcale lepiej. Taniej napewno. Ale ja już Oppo posiadam i sprzedaż jest nieopłacalna (kupiłem nowy). Rozważył bym może sprzedaż nawet ze stratą gdyby była szansa na lepsze granie. Ale jak pisałem wyżej a Ty chcąc nie chcąc to potwierdzasz nie będzie lepiej w tej kasie.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym lepiej...to, że jest więcej dołu...? podbitego żeby się wydawało lepiej...

 

Nie, poprostu oppo wogole nie ma dolu ewentualnie mozna jeden wykopac i go tam zasypac. Chyba, ze chcesz ? to Ci go chetnie sprzedam.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, poprostu oppo wogole nie ma dolu ewentualnie mozna jeden wykopac i go tam zasypac. Chyba, ze chcesz ? to Ci go chetnie sprzedam.

 

I tak powstają legendy. Czasem to się nie chce czytać tego forum. Graj sobie dalej na tym marnym Marantzie ale nie pisz głupot bo ludzie też czytają to forum.

 

Poza tym to jest klub Oppo więc idź się chwal do klubu Marantza jaki to masz super dźwięk z wypasionego klocka za parę stówek.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powstają legendy. Czasem to się nie chce czytać tego forum. Graj sobie dalej na tym marnym Marantzie ale nie pisz głupot bo ludzie też czytają to forum.

 

Poza tym to jest klub Oppo więc idź się chwal do klubu Marantza jaki to masz super dźwięk z wypasionego klocka za parę stówek.

Piotr. Najważniejsze , że Tobie ta prezentacja odpowiada , a my wszyscy ,no cóż, możemy mieć co najwyżej inne zdanie. Ja proponuję wszystkim , aby to uszanowali. Choć trochę sam jesteś niedowiarkiem ,jak sam powiedziałeś; trudno uwierzyć aby, duże głośniki znikły w 18 metrach tworząc scenę 3d , z w pełni kontrolowanym basem , i graniem pełnymi planami w głąb. Tak więc , słuchajmy u siebie , kolegów , znajomych i odkrywajmy nam dotąd nieznane.

 

Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr. Najważniejsze , że Tobie ta prezentacja odpowiada , a my wszyscy ,no cóż, możemy mieć co najwyżej inne zdanie. Ja proponuję wszystkim , aby to uszanowali. Choć trochę sam jesteś niedowiarkiem ,jak sam powiedziałeś; trudno uwierzyć aby, duże głośniki znikły w 18 metrach tworząc scenę 3d , z w pełni kontrolowanym basem , i graniem pełnymi planami w głąb. Tak więc , słuchajmy u siebie , kolegów , znajomych i odkrywajmy nam dotąd nieznane.

 

Pozdrawiam gorąco.

 

W cale nie powiedziałem, że nie wierzę jeśli chodzi o te 18 m. Wręcz przeciwnie napisałem, że "jestem w stanie w to uwierzyć gdyż akustyka lubi płatać figle" (czy coś w tym stylu). Ja nigdy też nie pisałem, że nie może być lepiej.

 

Co do powyższego wątku nie chodzi o to czy mi pasuje ten sposób prezentacji. Czytaj ze zrozumieniem proszę.

 

Co do CD.

CD Krell 250 też miał brzmieć o wiele lepiej od Oppo a nie brzmiał. Zresztą wiele CD playerów u siebie testowałem i progresu nie doświadczyłem.

Wiem. Pewnie jeszcze nie trafiłem na ten właściwy. Może kiedyś....

Zresztą jak pisałem wyżej mnie sam CD player nie urządza.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Tylko czy to wina playerów ?. Pamiętajmy że gra cały system. A jeżeli on nie różnicuje źródeł ?.

 

Może i tak być. Jednak są tu tacy, którzy na o wiele bardziej budżetowych systemach te różnice wychwytują. Jak wiesz jeżdżę dosyć często na odsłuchy. Słuchałem już przeróżnych zestawień.

Bywało, że to co ludziom się podoba to mnie już niekoniecznie. Nierzadko Ci właśnie ludzie opisywali te swoje klocki na forum w samych superlatywach.

Bywały też systemy, które grały tak jak bym chciał żeby zagrało u mnie. Często Ci ludzie w ogóle nie chwalili się tym brzmieniem na forum.

Byłbym więc wielce ostrożnym w wyrażaniu swojej opinii publicznie o brzmieniu mojego systemu. Każdy z nas inaczej odbiera brzmienie i każdy ma swoje preferencje. Nie każdego też stać na wszystko więc często trzeba iść na kompromisy.

Jest jeszcze grupa osób, którzy nie mają zielonego pojęcia jakie są podstawy dobrego brzmienia i wypisują tu brednie. Ta grupa osób najbardzej mnie drażni i czasem już mi nerwy puszczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być. Jednak są tu tacy, którzy na o wiele bardziej budżetowych systemach te różnice wychwytują. Jak wiesz jeżdżę dosyć często na odsłuchy. Słuchałem już przeróżnych zestawień.

Bywało, że to co ludziom się podoba to mnie już niekoniecznie. Nierzadko Ci właśnie ludzie opisywali te swoje klocki na forum w samych superlatywach.

Bywały też systemy, które grały tak jak bym chciał żeby zagrało u mnie. Często Ci ludzie w ogóle nie chwalili się tym brzmieniem na forum.

Byłbym więc wielce ostrożnym w wyrażaniu swojej opinii publicznie o brzmieniu mojego systemu. Każdy z nas inaczej odbiera brzmienie i każdy ma swoje preferencje. Nie każdego też stać na wszystko więc często trzeba iść na kompromisy.

Jest jeszcze grupa osób, którzy nie mają zielonego pojęcia jakie są podstawy dobrego brzmienia i wypisują tu brednie. Ta grupa osób najbardzej mnie drażni i czasem już mi nerwy puszczają :)

 

Tu też się z Tobą zgodzę. Bo nasze upodobania są różne , i też jestem daleki od wypowiadania się publicznie na temat swojego systemu. Jest natomiast budujące to , kiedy zaproszony przez nas gość ,czy to z forum ,czy też znajomy zwróci uwagę na prezentację muzyczną naszego systemu . Zwłaszcza jeżeli jest to spontaniczne i bezpośrednie. A nie jest to tak zwane ,, klepanie po pleckach ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu też się z Tobą zgodzę. Bo nasze upodobania są różne , i też jestem daleki od wypowiadania się publicznie na temat swojego systemu. Jest natomiast budujące to , kiedy zaproszony przez nas gość ,czy to z forum ,czy też znajomy zwróci uwagę na prezentację muzyczną naszego systemu . Zwłaszcza jeżeli jest to spontaniczne i bezpośrednie. A nie jest to tak zwane ,, klepanie po pleckach ".

 

No i tu dochodzimy do sedna sprawy. Nikt nie słyszał mojego systemu (szczególnie Oppo + DAC) a brzmienie takiego zestawienia z góry jest przez "niektórych" skazane na porażkę.

Nie rozumiem takiego podejścia.

A już porównywanie CD playerów za kilka stówek czy też SB Classic do mojego obecnego źródła wraz z transportem jest naprawdę komiczne. Nie wspomnę już o zabytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i uczestniczę w rożnych forach w tym zagranicznych. Jednakże nigdzie nie udało mi sie przeczytać takiej ilości negatywnych opinii o Oppo jak na tym Forum...tak bezpośrednich stwierdzeń, nie uznających czyiś wyborów....mysle zreszta ze nie tylko o Oppo chodzi.....

 

 

Oppo oferuje dobry średni poziom, ktory w zależności od systemu 'sprzedaje' sie leiej lub gorzej. Jednak na pewno nie jest to beznadzieja jak niektórzy próbują przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i uczestniczę w rożnych forach w tym zagranicznych. Jednakże nigdzie nie udało mi sie przeczytać takiej ilości negatywnych opinii o Oppo jak na tym Forum...tak bezpośrednich stwierdzeń, nie uznających czyiś wyborów....mysle zreszta ze nie tylko o Oppo chodzi.....

 

Weź poprawkę bo ilość osób nie przychylnych Oppo na tym forum policzysz na palcach jednej ręki. Mam swoje zdanie dlaczego tak się dzieje ale nie będę go publicznie wygłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę inny temat - moje Oppo 93 eu ostatnio nie "zauważa" plików mkv ! Poprzez komputer wszystko jest na dysku Nas a Oppo widzi po restarcie przez jakis czas poczuć włączam i nie ma ? Moze mieliście takie cuda ? Znacie rozwiazanie ? Firmware inny ?

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka rozwiązań w swoim systemie, które miały przynieść duży progres. Był progres z lepszym dac i lepszym CD player lecz nie był to kosmos. Biorąc pod uwagę funkcjonalność Oppo 105 trudno go zastąpić w cenie do 10k (dac, transport, streamer). W Święta przetestowałem uzupełnienie, gramofon i Oppo zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak powstają legendy. Czasem to się nie chce czytać tego forum. Graj sobie dalej na tym marnym Marantzie ale nie pisz głupot bo ludzie też czytają to forum.

 

Poza tym to jest klub Oppo więc idź się chwal do klubu Marantza jaki to masz super dźwięk z wypasionego klocka za parę stówek.

 

Coz... przykro mi kolego, ze nie podoba ci sie moja opinia. Ja w przeciwienstwie do innych na tym forum potrafie cos skrytykowac co mam yhmm...i nie wazne ile to kosztuje. Jezeli komus podoba sie plaskie jalowe granie to oppo napewno sie spodoba. Tak sie sklada, ze przez ostatnie kilka dni zrobilem testa siedmiu sluchaczom i kazdy o dziwo wow wybral tego marnego marantzunia za pare stowek.

Jak juz cie to tak bardzo irytuje to dodam, ze oppo jako urzadzenie wielofunkcyjne spelnia swoja role i tego nie neguje.

 

W nadchodzacym nowym roku zycze spokojnosci i wiecej opanowania wszak kazdy slyszy inaczej....

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coz... przykro mi kolego, ze nie podoba ci sie moja opinia. Ja w przeciwienstwie do innych na tym forum potrafie cos skrytykowac co mam yhmm...i nie wazne ile to kosztuje. Jezeli komus podoba sie plaskie jalowe granie to oppo napewno sie spodoba. Tak sie sklada, ze przez ostatnie kilka dni zrobilem testa siedmiu sluchaczom i kazdy o dziwo wow wybral tego marnego marantzunia za pare stowek.

Jak juz cie to tak bardzo irytuje to dodam, ze oppo jako urzadzenie wielofunkcyjne spelnia swoja role i tego nie neguje.

 

W nadchodzacym nowym roku zycze spokojnosci i wiecej opanowania wszak kazdy slyszy inaczej....

 

Jestem tylko ciekawy czy test wykonałeś prawidłowo poprzez wyrównanie poziomów głośności oraz użyciu tych samych kabli sygnałowych oraz zasilających. Istnieje rownież wątpliwość czy Oppo zostało poprawnie skonfigurowane w ustawieniach audio.

Pragnę też zauważyć, że ilość basu nie zawsze idzie w parze z jakością. Stąd też (jak sam pisałeś ) mógł się pojawić zachwyt u osób mniej osłuchanych.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.