Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem użytkownikiem oppo 105d i mam 2 pytania:

1. Przytrzymując na pilocie przycisk power przez około 10 sekund zaczynaja przyciski migać i nie wiem o co w tym chodzi. Proszę o wyjaśnienie.

2. Słucham głównie muzyki z dysku sieciowego i odkryłem, ze przeciskiem blue można podczas przegladania dysku zaznaczyć plik (po lewej stronie ukazuje się zielony „ptaszek”). Czemu to służy?

 

Z gory dziękuje za wyjaśnienia.

 

Co do punktu 2 chodziło mi o zielony przycisk...

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo :)

 

Pytanie nr 1 załatwione.

Niestety na 2 pytanie nie odnalazłem odpowiedzi, wiec jeśli ktoś coś może podpowiedzieć to będę wdzięczny.

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest odpowiedź na pierwsze pytanie?

 

When shutting off, if the player does not respond to the Power button (on either the front panel or the remote) in about 10 seconds, a special timer will shut it down anyway. This is in the case the player has become unresponsive to normal controls. Po polskiemu - awaryjne wyłączenie po zawieszeniu się sprzętu.

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pytanie mi się nasunęło następujące.

Czy OPPO 105D może robić jako przedwzmacniacz do kina? Chciałbym podłączyć komputer do niego i puścić film z dysku.

Czy stopiątka posiada regulację volume i można ją podłączyć bezpośrednio do końcówek mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pytanie mi się nasunęło następujące.

Czy OPPO 105D może robić jako przedwzmacniacz do kina? Chciałbym podłączyć komputer do niego i puścić film z dysku.

Czy stopiątka posiada regulację volume i można ją podłączyć bezpośrednio do końcówek mocy?

 

Można podpiąć bezpośrednio do końcówek mocy, ja tak używam Oppo 95. Właściwie nie potrzeba ampli/procesora do kina. Wszystko ustawiasz w Oppo-jedynie mikrofonu do kalibracji nie podepniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To wiele wyjaśnia. Dzięki za odpowiedź. Trzeba zacząć rozglądać się za nowym sprzętem. :)

Nie rozglądaj się za innym sprzętem. Dźwięk po podłączeniu bezpośrednio końcówek mocy do Oppo jest gorszy niż poprzez procesor. Wiele wpisów było w tym temacie na forum. Musi być przedwzmacniacz/procesor. Kropka !!!!!!!

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozglądaj się za innym sprzętem. Dźwięk po podłączeniu bezpośrednio końcówek mocy do Oppo jest gorszy niż poprzez procesor. Wiele wpisów było w tym temacie na forum. Musi być przedwzmacniacz/procesor. Kropka !!!!!!!

A wydawałoby się, że przez ominięcie pre, uzyskamy bardziej dynamiczny, przestrzenny, jaśniejszy dźwięk.

Rozumiem, że sprawdzałeś u siebie i czy mógłbyś opisać te różnice?

 

Ja w KD gram z Oppo bez procesora .Przód to wzmak Dubiela 2a3 wejście przez pre in a central i tyły

z końcówki Atoll IN100 ,sub nie potrzebuje wzmaka bo ma swój .Kolumny to Harpia .

 

Próbowałeś kiedykolwiek podłączyć OPPO do procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozglądaj się za innym sprzętem. Dźwięk po podłączeniu bezpośrednio końcówek mocy do Oppo jest gorszy niż poprzez procesor. Wiele wpisów było w tym temacie na forum. Musi być przedwzmacniacz/procesor. Kropka !!!!!!!

 

Jak ma się ekstra 2000 EUR (i to na używany) procesor to na pewno będzie lepiej.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Arcama AVR600 ,grał z tym Oppo ,łatwiej było to zestawienie skalibrować ale ten 2a3 bije brzmieniem

na łeb tego Arcama.

Jest to moje zdanie ale koledzy ,którzy czasem wpadną też to potwierdzają ,jeszcze jedna uwaga:

filmy to u mnie może z 10% reszta to koncerty ,opera i inne wydarzenia muzyczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawałoby się, że przez ominięcie pre, uzyskamy bardziej dynamiczny, przestrzenny, jaśniejszy dźwięk.

Rozumiem, że sprawdzałeś u siebie i czy mógłbyś opisać te różnice?

Przedwzmacniacz daje odpowiedni prąd dla wysterowania końcówek mocy. Bezpośrednie podłączenie Oppo do końcówek daje dźwięk płaski, suchy, mało przestrzenny, taki słabo barwny. To moje prywatne odczucie po eksperymentach. Pozdrawiam.

 

Miałem Arcama AVR600 ,grał z tym Oppo ,łatwiej było to zestawienie skalibrować ale ten 2a3 bije brzmieniem

na łeb tego Arcama.

Jest to moje zdanie ale koledzy ,którzy czasem wpadną też to potwierdzają ,jeszcze jedna uwaga:

filmy to u mnie może z 10% reszta to koncerty ,opera i inne wydarzenia muzyczne .

Miałem Arcama ale serii 400 - przepraszam ale dla mnie to złe zestawienie z Oppo.

 

Pan "gimza"

Ten procesor pracuje w klasie A. Mocno się grzeje , waży prawie 28 kilo i zadowala mnie w mojej wielkiej kolekcji filmów oraz w muzyce. Przetestowałem różne procesory-ten jest dla mnie wyśmienity. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się porównać UDP dwieściepiątkę podpiętą do Rotela rsp 1570, a bezpośrednio do końcówek. Pytanie tylko czy ten Rotel, to dobry procesor do kina, biorąc pod uwagę np Proceeda AVP2, którego chciałbym wziąć pod uwagę w testach? Tak czy inaczej, od czegoś trzeba zacząć...

 

Przedwzmacniacz daje odpowiedni prąd dla wysterowania końcówek mocy.

Troszkę się pogubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się porównać UDP dwieściepiątkę podpiętą do Rotela rsp 1570, a bezpośrednio do końcówek. Pytanie tylko czy ten Rotel, to dobry procesor do kina, biorąc pod uwagę np Proceeda AVP2, którego chciałbym wziąć pod uwagę w testach? Tak czy inaczej, od czegoś trzeba zacząć...

Witam. Podłącz do procesora Rotel i słuchaj muzyki ( nie kina domowego). Później podłącz bezpośrednio do końcówek mocy i też słuchaj tylko muzyki ( ten sam utwór ). Musi być różnica. Jeżeli nie ma to ..... problem jest w systemie albo akustyce pokoju. Pozdro.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się porównać UDP dwieściepiątkę podpiętą do Rotela rsp 1570, a bezpośrednio do końcówek. Pytanie tylko czy ten Rotel, to dobry procesor do kina, biorąc pod uwagę np Proceeda AVP2, którego chciałbym wziąć pod uwagę w testach? Tak czy inaczej, od czegoś trzeba zacząć...

 

 

Troszkę się pogubiłem...

 

Kolega pirat trochę namieszał. Procesor/przedwzmacniacz daje regulowane w zależności od głośności napięcie(prąd jakiś oczywiście też), które wysterowuje końcówke mocy, która to daje dopiero wzmocnienie prądowe. Jak coś namieszałem proszę poprawić...

Ja porównywałem przedwzmacniacz amplitunera SONY STR-5200ES (nowy jakieś 6-7 tys., nawet jakąś nagrode EISA dostał) podłączony do końcówek mocy kontra OPPO z pominięciem tegoż to amplitunera- skończyło się tym, że Sony poszło na handel.

Stąd śmiem twierdzić, że naprawde trzeba mieć już zacny procesor, żeby pobić OPPO. Druga sprawa sprzedać taki procesor potem jest bardzo ciężko.

Co do wysterowania- głośność w okolicach 70 kilku na OPPO u mnie pokoju 25 m2 urywa już głowe.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pirat trochę namieszał. Procesor/przedwzmacniacz daje regulowane w zależności od głośności napięcie(prąd jakiś oczywiście też), które wysterowuje końcówke mocy, która to daje dopiero wzmocnienie prądowe. Jak coś namieszałem proszę poprawić...

Ja porównywałem przedwzmacniacz amplitunera SONY STR-5200ES (nowy jakieś 6-7 tys., nawet jakąś nagrode EISA dostał) podłączony do końcówek mocy kontra OPPO z pominięciem tegoż to amplitunera- skończyło się tym, że Sony poszło na handel.

Stąd śmiem twierdzić, że naprawde trzeba mieć już zacny procesor, żeby pobić OPPO. Druga sprawa sprzedać taki procesor potem jest bardzo ciężko.

Co do wysterowania- głośność w okolicach 70 kilku na OPPO u mnie pokoju 25 m2 urywa już głowe.

Pan gimza :

Praktycznie wszystkie amplitunery mają bardzo słabe wyjście pre-out do końcówek mocy- przetestowałem na około 7 amplitunerach z bardzo wysokiej półki i jest to kicha. Tylko przedwzmacniacz/procesor prawidłowo wysteruje końcówki i nie musi to być sprzęt z górnej półki. Podłączyłem kiedyś przedwzmacniacz (za 1000 zł użwka) od kolegi- dla ciekawości. No i dźwięk był barwniejszy.Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Trzeba będzie przetestować.

Na tę chwilę wiem tyle: Oppo Sonica podłączona przez XLR, bezpośrednio do końcówki, lepszy dźwięk, aniżeli przez Rotel Rsp 1570. Chodzi o stereo.

Idąc tym tropem, w kinie, chciałbym uzyskać lepszy dźwięk, podłączając 205tkę bezpośrednio do końcówek.

 

@Pigment33, dał do zrozumienia, że procesor w kinie musi być podpięty do OPPO (lepszy dźwięk). Tylko który? Krell HTS, Proceed AVP2, Mark Levinson....?

Pożyjemy, zobaczymy...

Dam znać, jak przetesuję.

Pozdrawiam.

 

.

Edytowane przez trebore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Trzeba będzie przetestować.

Na tę chwilę wiem tyle: Oppo Sonica podłączona przez XLR, bezpośrednio do końcówki, lepszy dźwięk, aniżeli przez Rotel Rsp 1570. Chodzi o stereo.

Idąc tym tropem, w kinie, chciałbym uzyskać lepszy dźwięk, podłączając 205tkę bezpośrednio do końcówek.

 

@Pigment33, dał do zrozumienia, że procesor w kinie musi być podpięty do OPPO (lepszy dźwięk). Tylko który? Krell HTS, Proceed AVP2, Mark Levinson....?

Pożyjemy, zobaczymy...

Dam znać, jak przetesuję.

Pozdrawiam.

 

.

W kinie domowym uzyskałem lepszy dźwięk podłączając Oppo do Denona po hdmi. I tak już zostało. Podłączyłem również Oppo po rca do Denona, ale dźwięk po hdmi jest dla mnie fajniejszy - dotyczy tylko kina domowego. Do słuchania muzyki Oppo jest podłączone do Denona poprzez rca Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chłopaki jest sprawa taka mała.

 

Ostatnio wyłączyłem Oppo BDP - 105D ... i miga " se " po paru sekundach dioda obok guziora gdzie włączam odtwarzacz.

Oppo wyłączyłem za pośrednictwem kondycjonera. Ma w sobie dwie strefy. Na duże zasilanie i małe. Nie wyjmuję kabelka zasilającego.

Ogólnie nie wyłączam całego systemu z zasilania. Jedynie tylko w przypadku burzy lub innych czynników.

Mam podłączony dysk twardy szczurowy 4TB bez zasilania zewnętrznego ... zasilanie tylko z USB. Oraz z przodu mały dysk myszowy 64GB

 

Nie odsyłajcie mnie na jakieś linki zagraniczne. Co to może być ... to znaczy ta migająca dioda ...

 

Zapomniałem dopisać ... Duży dysk szczurowy 4TB jest zasilany tylko z jednego wejścia USB z tyłu. Drugie wejście mam zaślepione zaślepką.

 

Także jak wyłączę odtwarzacz z zasilania mam podpięte dwa dyski zewnętrzne do Oppo BDP - 105D ( Szczurowy 4TB i myszowy 64GB )

Raczej ( na pewno ) nie jest to przyczyna tego migania diody, że są podpięte dwa dyski po odłączeniu zasilania ...

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy oppo 103d bez problemu czyta z zewnetrznych dysków filmy zassane z neta i w dodatku z dociagnietymi napisami z serwisów typu napiprojekt... pomijam ISO bo wiadomo że blokada...

Pytam bo zamierzam zakupić 103d...

...i pytanie następne aktualizacje są co jakiś czas czy starsze modele już nie są aktualizowane ... przy 203 i 205 , 103 to starszy model dlatego pytam...czy dbają o te dłużej na rynku...

Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacić te 5 stów za Region Free? Oprócz możliwości odtwarzania filmu wypuszczonego na obcy region, to jakie dodatkowe korzyści płyną z tego cuda? Chodzi mi o udp-205...

 

Nie warto chyba, że płyty masz ze Stanów albo z jakiejś Australii.

A i tak z tego co przeglądam u siebie to jest tendencja region free. Trzeba zawsze sprawdzać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy oppo 103d bez problemu czyta z zewnetrznych dysków filmy zassane z neta i w dodatku z dociagnietymi napisami z serwisów typu napiprojekt

 

Oczywiście że Oppo czyta napisiory : ) do filmów ze szczura zewnętrznego. Tylko jak będziesz brał napisiory musisz sobie ustawić w opcji " NapiProjekt " jaki format potrzebujesz ... że tak się wyrażę.

Chodzi o to żeby Oppo czytało ... ó , ł , ę , ż , ź ... i takie tam : ) Czaisz temat ? : )

 

Do tego masz lepsze tłumaczenie ...

Możesz sobie także ustawić rozmiar czcionki i kolor, Także wysokość napisiorów ... to znaczy czy chcesz żeby napisiory były na samym dole ekranu lub wyżej.

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Oppo czyta napisiory : ) do filmów ze szczura zewnętrznego. Tylko jak będziesz brał napisiory musisz sobie ustawić w opcji " NapiProjekt " jaki format potrzebujesz ... że tak się wyrażę.

Chodzi o to żeby Oppo czytało ... ó , ł , ę , ż , ź ... i takie tam : ) Czaisz temat ? : )

 

Do tego masz lepsze tłumaczenie ...

Możesz sobie także ustawić rozmiar czcionki i kolor, Także wysokość napisiorów ... to znaczy czy chcesz żeby napisiory były na samym dole ekranu lub wyżej.

...czaje temat.... napisiory czyta i kolorami i wielkoscia mogę sie bawić... super... tylko wolałbym 103 wypozyczyć na testy domowe a teraz z tym cięzko bo same nowe modele... :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo zamierzam zakupić 103d...

 

Lepiej " se " dozbieraj sałaty, i kup 205 lub 105D. Do tego jakiś konkretny piec za 15 tys zł - 30 tys zł. + PlayStation 4 Pro.

Kolumny " jakieś tam " nie wiem co Tobie się podoba : ) ... I masz konkretny system stereo do filmów / gier / muzyki. Muzyka wyłącznie z plików.

post-51219-0-14352200-1514722302_thumb.jpg

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.