Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lipa. Gdybym wiedział, raczej nie kupiłbym parę tygodni temu UDP-205, tym bardziej, że po ostatniej aktualizacji softu mam z nim problemy, przy połączeniu z Bluesound Node 2, kiedy to po jakimś czasie od rozpoczęcia odtwarzania muzyki z Tidala, zaczynam słyszeć delikatne pęknięcia w głośnikach. Wcześniej tego nie było. Szczególnie wyraźnie słychać to z plików MQA.

 

No nic, może to się uda poprawić, a może to leży po stronie BN2, w którym tez ostatnio zaktualizował mi się soft.

WuMike, nowego Saaba też kupiłeś jak padał?:D

Trochę widzę tu analogii-świetne auta, ale nie dali rady.

A tak na poważnie, to jakaś masakra... podobno Trumpowe cła mają z tym coś wspólnego...

Może ktoś ich kupi.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje szczęście :)

 

Zawsze lubiłem marki, które coś wnosiły dobrego i nowoczesnego, wraz ze swoimi produktami.

 

Szkoda Saaba, podobnie Oppo, chociaż już nie ta skala. Wierzę, że marka nie umrze całkiem, ale co mi po ich telefonach...? Najważniejsze, aby wciąż dbali o wsparcie i serwis oraz aktualizowali firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomyśleć że czekałem na srebrne Oppo Sonica

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że urządzenia firmy OPPO są dobrym sprzętem więc nie rozumiem tej paniki. Ja swego BD nie zamierzam się pozbywać, bo mimo pierwszego rozczarowania związanego z brakiem możliwości odczytu ISO i SCAD-R, w tej chwili trudno by mi się było bez niego obejść. A może za parę lat to będą białe kruki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to najsłabsze ogniwo w moim systemie, to daje radę i jest w tym systemie najdłużej i będzie dalej, póki grać będzie.

 

W Stanach to dopiero płacz - Oppo jest tam kultowe-z Mcintoshem je zestawiają.

Ja swojego Oppo oddaje na serwis, bo laser lekko zaczyna nie domagać-będzie przynajmniej kilka lat spokoju.

Najgorsze jest to, że nie ma co kupić w zamian-BD Sony czy LG to pod względem audio nieporozumienie. Dobrze, że jest jeszcze Cambridge Audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

W Stanach to dopiero płacz - Oppo jest tam kultowe-z Mcintoshem je zestawiają.

Ja swojego Oppo oddaje na serwis, bo laser lekko zaczyna nie domagać-będzie przynajmniej kilka lat spokoju.

Najgorsze jest to, że nie ma co kupić w zamian-BD Sony czy LG to pod względem audio nieporozumienie. Dobrze, że jest jeszcze Cambridge Audio...

 

Ha ha ha...jakoś w moim tanim LG laser nie pada...a gra 8 lat...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie ma co kupić w zamian-BD Sony czy LG to pod względem audio nieporozumienie. Dobrze, że jest jeszcze Cambridge Audio...

Oppo pod względem audio to też nie porozumienie. Przykładowo takie 103... dźwięk tragiczny. Jak go kupowałem to BD Cambridge Audio z tą samą funkcjonalnością był w tej samej cenie.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Spadła im sprzedaż po tym jak zablokowali możliwość czytania ISO i płyt SACD-R...

 

Taka blokadę powinien mieć każdy odtwarzacz, łącznie z tanimi dvd i nagrywarkami komputerowymi . Ukrocilo by to piractwo i złodziejstwo. Oppo akurat dobrze zrobiło

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że Cambridge to klon Oppo . Zniknie Oppo zniknie Cambridge . Co do dostępności playerów UHD zostanie nam Samsung , LG oraz Panasonic . Osobiście czekałem do ostatnich dni na model od Pioneera ( następca BDP-180 i BDP-58 ) ale od czasu awantury ze Spotify to nieaktualne .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taka blokadę powinien mieć każdy odtwarzacz, łącznie z tanimi dvd i nagrywarkami komputerowymi . Ukrocilo by to piractwo i złodziejstwo. Oppo akurat dobrze zrobiło

 

JEST!!!

Obrońca moralności zawsze w gotowości.

 

Polaczki, cwaniaczki, złodzieje,oszuści, Janusze i inne ciule baniate coście uczynili to przez Was opPadło Oppo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka blokadę powinien mieć każdy odtwarzacz, łącznie z tanimi dvd i nagrywarkami komputerowymi . Ukrocilo by to piractwo i złodziejstwo. Oppo akurat dobrze zrobiło

Przecież tu nie o cwaniactwo i złodziejstwo chodzi, a o wygodę, funkcjonalność i oszczędność lasera.

Ograniczenie funkcjonalności = spadek sprzedaży

 

Focha masz? Oooj ;-)))

Raczej Oppo ma, bo biznes im nie wyszedł :)

Edytowane przez sybic

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ograniczenie funkcjonalności = spadek sprzedaży

 

Oczywiście. Nie można grać ukradzionych sacd od ruskich czy filmów iso z torrentow i taki pierwszy lepszy nie kupi oppo. To mi przypomina jak jakiś Janusz na jakimś forum lamentował i się dziwił że tak drogi sprzęt jak accuphase nie czyta cdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Nie można grać ukradzionych sacd od ruskich czy filmów iso z torrentow

ale ja nie chcę grać ukradzione, ale swoje, bo jest mi tak wygodniej (nie muszę przekładać płyt), funkcjonalniej (wszystko mam w jednym miejscu)

a i oszczędniej (oszczędność lasera).

Wydaje mi się, że ktoś ma jakiś problem i potem dziwi się, że sprzedaż mu spada :)

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Oppo, ale cóż. Kolej rzeczy jest taka w branży, że najlepsi albo padaja, czasem rzucają produkcję i zmieniają profil, skupiając się na bardziej dochodowym produkcie, ewentualnie łączą siły, lub są połykani przez większe ryby.

 

Ja ze swojego UDP-205 jestem coraz bardziej zadowolony i niech go tylko wspierają, dając Dolby Vision, HDR+ oraz HFR, jak dadzą radę hardware’owo go obsłużyć, chociaż pewnie tutaj problemem będzie HDMI.

 

W kwestii jakości dźwięku, nie mam uwag. Sprzęt się wygrzewa, muzyka coraz piękniejsza. Nie ma co narzekać. ES9038Pro to naprawdę dobra kość, a Oppo całkiem nieźle ją zaaplikowali.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne urządzenia grały u mnie jako źródło, ale Oppo 105 nadal odpiera ataki. Bardzo uniwersalny kombajn. W mój system się wpisał bez kompleksów. Mam go dzięki inspiracji mojego klienta, u którego się "zaraziłem" Oppo i w tym miejscu mu bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak offtopic... czytając fora Oppo za oceanem trafiłem na ciekawą informacje:4k w Netflixie to strumień oszamiałające 15 Mbit/s!!! Do tego dźwięk w porywach DD+. Dla porównania bitrate zwykłego Blueray zaczyna się od 15 Mbit/s.

Robił ktoś może jakieś porównania filmu takiego streamingu versus płyta UHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak już masz poważniejsze kino domowe a nie plastikowe głośniki to warto kupować płyty. Obejrzałem na oppo z netfixa ten sam film co mam na płycie blu ray i nie ma nawet startu. Obraz na 130" ekranie pokazuje każda niedoskonałość a o dźwięku nie wspomnę. Tak jak kolega powyżej napisał. Z netfix góra dd a z płyty masz dts hd ma więc co tu porównywać.

Co innego jak pan kowalski ma TV 40" i głośniki z TV. W takim przypadku bez różnicy czy ogląda film z netu czy z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

O dźwięku to niema co pisać ale obraz, który na tv, (nawet na dużym tv) wygląda dobrze, to na 130" i projektorze, już widać braki jakości obrazu.

 

Powiem tak.

Dekodera tv , to nawet nie podłączam do projektora.

Odtwarzacz do streamingu mam podłączony ale bardzo rzadko używam na projektorze.

Najczęściej do projekcji, płyty i pliki.

Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.