Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej " se " dozbieraj sałaty, i kup 205 lub 105D. Do tego jakiś konkretny piec za 15 tys zł - 30 tys zł. + PlayStation 4 Pro.

Kolumny " jakieś tam " nie wiem co Tobie się podoba : ) ... I masz konkretny system stereo do filmów / gier / muzyki. Muzyka wyłącznie z plików.

...dobre...dobre... :) ;)

...ja stereo to tylko troszkę, prawie wcale... ale KD i gry to już bardzo duzo... i jak juz miałbym wydać 30 tysi to na proja... troszke inne zboczenie po prostu mamy. :) ;)

 

..pozatym myslałem ,że jak pojawi się 203 to będzie delikatny wysyp uzywanych w super stanie 103d...a tu lipa Panie Mysza... :)

 

...a jak jest z awaryjnością 103 ....?

Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja stereo to tylko troszkę, prawie wcale... ale KD i gry to już bardzo duzo

 

Kiedyś miałem i kino i stereo. Tak ogólnie to mam dalej kino domowe ... tylko że u mojego brata. Se pożyczył na dłużej : ) Ogólnie " chyba " zawsze byłem za stereo.

Jeżeli chodzi o gry ... Więcej gram niż oglądam filmów : ) ... chyba ? Albo coś pół na pół. Jakoś tak. Tak ogólnie... Dla mnie system stereo czy kino domowe bez konsoli jest gówno wart.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103D jest znakomite do kina, Darbee robi niesamowitą robotę na projektorze. Ostatnio oglądałem pierwszego Blade Runnera, który jakościowo jest tragiczny patrząc na obecne czasy. Wprost niewiarygodna była ilość szczegółów jaką z tej pilselozy wycisnął jeszcze procesor Darbee. Polecam podłączyć sobie oba wyjścia HDMI na projektor i porównać na stop klatce obraz z wyjścia po Darbee i standardowego.

Jako odtwarzacz CD Oppo 103D to jednak dobry średniak nie jest to żaden high-end. Więc w takim przypadku trzeba zasilić sygnałem zewnętrznego DAC-a albo do audio mieć drugie źródło. Wielkim plusem starszych Oppo 103/105 jest obsługa Tidala, z którego Oppo w nowych BR się wycofało.

Póki co contentu UHD jest jak na lekarstwo, wiec nikt pod niego nie będzie nagle pakował się kolejny kilkutysięczny wydatek. Z tego wynikają ciągle wysokie ceny starych Oppo na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj tego samego Blade Runnera w 4K z BD-UHD. Ja zbierałem szczękę z podłogi.

 

Płyt BD-UHD jest już jakoś 200 - 300 i w tym formacie praktycznie wychodza wszystkie nowości.

 

Miałem Darbee i do projektora fullHD był jak znalazł. Do projektora 4K nie ma najmniejszego sensu.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.pozatym myslałem ,że jak pojawi się 203 to będzie delikatny wysyp uzywanych w super stanie 103d...a tu lipa Panie Mysza... :)

 

 

Widać ludziory : ) nie chcą się pozbywać Oppów : ) 103D. Porównywałem sobie Oppo 103D i 203. Dla mnie fajniej wygląda Oppo 103D.

Aha no jeszcze z tym .... To znaczy - troszkę inaczej nabazgrolę : ) System stereo bez konsoli " napisałem wyżej " jest gówno wart. No nie jest gówno wart tak sobie przemyślałem : )

Jednak bez konsoli zestaw audio " dla mnie " jest, jak to nabazgrolić ? ... " niepełny " że tak się wyrażę. Wszystko fajnie ale czegoś brakuje.

 

To samo było na Audio Video Show 2017. Przykład ... Musical Fidelity. Wzmacniacz zintegrowany za chyba niecałe ? 50.000 zł

Wykonanie i wygląd ... wspaniały. Jedynie te dwie gały bym zmienił na jedną, na środku.

Dlaczego ten piec zintegrowany !!! nie ma wejść optycznych !!! Dla mnie to jest jakieś pojebane ... o_O Dla mnie piec zintegrowany to jest taki który ma podłączenia optyczne i analogowe.

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Możesz dokupić zewnętrzny procesor Darbee i podłączyć do dowolnego BD, pomiędzy BD i TV/proj.

 

EverythingIncluded.jpg

Wiem...ale jeśli 103d wzorowo z twardego dysku będzie śmigać to chcialem mieć dobry odtwarzacz multimedialny. ...Wszystko w jednym... Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ... a zewnętrzne Darbee podłączone na wyjście amplitunera "obsłuży" wszystkie urządzenia podłączone do tegoż amplitunera :).

 

W dobie OPPO 203/205 ze skalowaniem do 4K procesor Darbee to przeżytek.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tia ... a zewnętrzne Darbee podłączone na wyjście amplitunera "obsłuży" wszystkie urządzenia podłączone do tegoż amplitunera :).

 

W dobie OPPO 203/205 ze skalowaniem do 4K procesor Darbee to przeżytek.

Dobrze wiesz że skalowanie to kulawa sprawa... tylko natywne rozdzielczości są OK....

Protezom dziękuję. ... ;)

 

Dlaczego kupujesz płyty 4K a nie FHD i skalujesz do 4K.....? ;)

Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ... a zewnętrzne Darbee podłączone na wyjście amplitunera "obsłuży" wszystkie urządzenia podłączone do tegoż amplitunera :).

 

W dobie OPPO 203/205 ze skalowaniem do 4K procesor Darbee to przeżytek.

Kto just taki "mądry" ,że przez ampli przesyła sygnał video do telewizora/projektora mając Oppo???????? Hmmm....

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was- nie kłóćcie się w nowym roku. Oppo wyjściem HDMI-1 do telewizora/projektora- i to jest najkrótsza droga do wizji, a HDMI-2 do przetwornika audio.

 

Gorzej jak chcę podłączyć OPPO jednocześnie do TV i do projektora. Bez amplitunera albo dodatkowego switcha się nie da.

Apropos najkrótszej drogi dla wizji. Podejmiesz się zobaczyć różnicę pomiędzy kablem HDMI o długości np. 1m i 3m ?

 

bumek sie nie kłóci. bumek tak ma. On mnie tak kocha, że musi pierniczyć głupoty nie na temat na każdy mój wpis. Czysty trolling i hejt. Ale ja to p.....ę. Niech się cieszy.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak chcę podłączyć OPPO jednocześnie do TV i do projektora. Bez amplitunera albo dodatkowego switcha się nie da.

Apropos najkrótszej drogi dla wizji. Podejmiesz się zobaczyć różnicę pomiędzy kablem HDMI o długości np. 1m i 3m ?

 

bumek sie nie kłóci. bumek tak ma. On mnie tak kocha, że musi pierniczyć głupoty nie na temat na każdy mój wpis. Czysty trolling i hejt. Ale ja to p.....ę. Niech się cieszy.

Nie wnikam w miłość między bumkiem a pmcomp- Wasza sprawa. Pomiędzy kablami HDMI 1-3m.b. tej samej firmy/model nie ma żadnej różnicy. Różnicę widzę po przepuszczeniu wideo poprzez ampli/ a bezpośrednio. Pozdro w nawym roku.

Edytowane przez PIGMENT33

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w miłość między bumkiem a pmcomp- Wasza sprawa. Pomiędzy kablami HDMI 1-3m.b. tej samej firmy/model nie ma żadnej różnicy. Różnicę widzę po przepuszczeniu wideo poprzez ampli/ a bezpośrednio. Pozdro w nawym roku.

 

W takim razie amplituner coś robi z sygnałem. Wyłącz ta opcję.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak chcę podłączyć OPPO jednocześnie do TV i do projektora. Bez amplitunera albo dodatkowego switcha się nie da.

Apropos najkrótszej drogi dla wizji. Podejmiesz się zobaczyć różnicę pomiędzy kablem HDMI o długości np. 1m i 3m ?

 

bumek sie nie kłóci. bumek tak ma. On mnie tak kocha, że musi pierniczyć głupoty nie na temat na każdy mój wpis. Czysty trolling i hejt. Ale ja to p.....ę. Niech się cieszy.

 

Po prostu nie lubię osobników udających kogoś, czym nie są. A zwłaszcza takich, którzy wierzą w zbawienny wpływ zegara atomowego na dźwięk, nie mają pojęcia o akustyce (kanapa między kolumnami w pokoju odsłuchowym), uważają, że pieniądze grają, przywiązują wagę do znaczka firmowego i na jego podstawie oceniają jakość produktu i to w czasach, w których znaczek może kupić każdy a zwłaszcza taki, który o produkcie nie ma zielonego pojęcia.

 

Jednym słowem osobników, których wiedza jest pozorna. Ich wpisy są zamieszaniem, a przede wszystkim wprowadzają innych w błąd. Jeśli do tego dodamy kompletny brak wychowania i skłonność do używania wulgaryzmów, mających podkreślić "dojrzałość", to mamy prawie kompletny obraz tego konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki zanfco, zbaw nasz i napisz coś o OPPO. Do rzeczy.

Bo na razie przekazujesz opinie czyli śmiecie, a nie wiedzę czyli informacje. Ja cię znam i sie z tym pogodzilem ale nie wprowadzaj w błąd innych.

Najlepszego w Nowym Roku, morze wreszcie choć trochę zmądrzejesz.

 

Oppo 205 dobre jest do audio???

 

A co dla Ciebie znaczy dobre? Bo jeśli chodzi o odtwarzanie CD to za 1/3 ceny kupisz dużo lepsze playery.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 205 dobre jest do audio???

 

Mam 95 od dwóch lat i powiem szczerze byłem dość sceptyczny co do jego możliwości audio, ale od miesiąca testuje w połączeniu ze wzmacniaczem zbalansowanym po XLR-okazało się, że miał jeszcze niewykorzystany potencjał. Ta opinia dotyczy też 105 pewnie, bo tor audio jest taki sam. Oppo 205 powinno być chyba jeszcze "lepszejsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki zanfco, zbaw nasz i napisz coś o OPPO. Do rzeczy.

Bo na razie przekazujesz opinie czyli śmiecie, a nie wiedzę czyli informacje. Ja cię znam i sie z tym pogodzilem ale nie wprowadzaj w błąd innych.

Najlepszego w Nowym Roku, morze wreszcie choć trochę zmądrzejesz.

 

Może pisze się przez rz.

 

Może w końcu zrozumiesz, że chwalenie się trunkami uchodzącymi za wykwintne, głosowanie kasą, wulgaryzmy i miłość do znaczków nie uczynią z ciebie człowieka światowego i światłego, bo jest to jedynie fasada, za którą skrywają się pokłady ....

Może domyślisz się czego. Pracuj nad sobą, może nie jest za późno. Choć, jak widać postępów nie ma żadnych, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za bumka. Musimy go znosić. Bumek ... dorośnij.

 

 

 

Mam 95 od dwóch lat i powiem szczerze byłem dość sceptyczny co do jego możliwości audio, ale od miesiąca testuje w połączeniu ze wzmacniaczem zbalansowanym po XLR-okazało się, że miał jeszcze niewykorzystany potencjał. Ta opinia dotyczy też 105 pewnie, bo tor audio jest taki sam. Oppo 205 powinno być chyba jeszcze "lepszejsze".

 

OPPO 95 z odpowiednim FW potrafi czytać SACD wypalone na DVD-R. Plyta analogowa jest inna w porównaniu do 105-ki, widać gołym okiem.

Moim ostatnim odkryciem jest Studer/ReVoX C221 z lat 90-ych.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.