Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  134 członków

Oppo Klub
IGNORED

OPPO CLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapisuje się też do klubu jako posiadacz Oppo 103D

I Mam małe pytanko do posiadaczy odtwarzaczy firmy Oppo 103D

Czemu podczas oglądania na Netflixa na Oppo opcja Darbee w ogóle nie działa i nie reaguje ?

Jak odpalam filmy z usb lub z płyty wszystko działa, obraz wyświetlany jest na projektorze w full hd.

 

o ile sie nie myle

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli ja osobiście problem z zakupem mam rozwiązany... miałem na oku 103D, ale w takiej sytuacji zostaje Oppo 203 + Darbee 5000S + Chromecast Ultra....z racji tego ,że filmy u mnie to płyty blu-ray lub pliki FHD ważące minimum 10giga..seriale natomiast to Netflix.... :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Oppo 105.

Czy regulacja głośności działa zarówno na wyjścia analogowe jak i cyfrowe ? Chodzi mi o to, czy możliwa jest do realizacji sytuacja:

- z wyjścia cyfrowego bez regulacji wychodzę na amplitunera

- z wyjścia XLR z regulacją wychodzę bezpośrednio na końcówkę mocy

Poza tym czy regulacja głośności na XLR-ach jest zrealizowana w 105 lepiej niż w 103, czyli czy duża jest strata jakości przy jej używaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja cyfrowa głośności w Oppo 105 jest absolutnie bezstratna i to nie podlega dyskusji. Jeśli ktoś słyszy stratę to ma omamy. Więcej do poczytania pod tym linkiem:

 

http://www.esstech.com/files/3014/4095/4308/digital-vs-analog-volume-control.pdf

 

Regulacja działa tylko na wyjściach analogowych i możesz tak spiąć system jak opisałeś ale niestety jest inny problem. Ja w ten sposób właśnie na stałe podpiąłem Oppo do amplitunera przez HDMI i do końcówki przez XLR i niestety zanika i przerywa co chwilę dźwięk na wyjściach XLR jeśli tylko włączysz amplituner podpięty przez HDMI w trakcie słuchania muzyki przez końcówkę. Przynajmniej tak jest w przypadku mojego amplitunera Marantza. Nie mogłem dojść czy problem wywołują ciagłe próby nawiązania HDMI handshake czy może HDMI CEC. Raczej to pierwsze bo wyłączenie sterowania CEC nic nie zmienia.

 

Dzwoniłem nawet na infolinię Oppo w UK, kazali mi dokładnie opisać sposób podłączenia i odpowiedź była taka, że sami nie próbowali w ten sposób podłączać ale może występować efekt rwania dźwięku na wyjściach analogowych jaki opisałem bo Oppo próbuje wtedy robić kilka rzeczy na raz i nie powinno się powodować aby jednocześnie grało po cyfrze i analogu. Zastanawiali się czy problem nie jest związany właśnie z regulacją głośności w Oppo ale potem sam sprawdziłem że nie - rwanie dźwięku występuje również przy ustawieniu stałego poziomu napięcia na wyjściach analogowych Oppo i podpięciu do wzmacniacza zintegrowanego zamiast końcówki.

 

Rozwiązaniem jest niewłączanie amplitunera w trakcie grania z wyjść analogowych ale ja po prostu odłączyłem HDMI od ampli, podłączyłem do niego Oppo przez optyka a HDMI tylko do TV.

 

Pozbawiłem się w ten sposób Dolby True HD i DTS HD ale wolę używać starych formatów multi-channel po optyku niż to ciagłe rwanie dźwięku nawet przy przypadkowym włączeniu amplitunera. Co ważne, nie wystarczy go po prostu po chwili wyłączyć bo dźwięk rwie wtedy w najlepsze dalej. Trzeba niestety wyłączyć Oppo i dopiero po ponownym włączeniu już jest Ok.

 

U mnie ciężko było uniknąć tego włączania amplitunera bo mam włączone sterowanie CEC w TV, dekoderze i właśnie ampli więc przy włączeniu któregokolwiek z tych urządzeń włącza się również ampli. Mógłbym wyłączyć CEC ale tak jest z kolei dużo wygodniej przy oglądaniu TV. Jeden system, wiele funkcji ale poza tą jedną rzeczą to Oppo bardzo dobrze się sprawdza jako serce takiego systemu.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy regulacja głośności na XLR-ach jest zrealizowana w 105 lepiej niż w 103, czyli czy duża jest strata jakości przy jej używaniu ?

Jeśli Oppo jest najmocniejszym elementem Twego toru to korzystanie z regulacji można rekomendować z racji wygody. Jeśli natomiast jest to najsłabsze ogniwo (tak jest u mnie) to omijaj tą regulację i korzystaj z tej we wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Oppo jest najmocniejszym elementem Twego toru to korzystanie z regulacji można rekomendować z racji wygody. Jeśli natomiast jest to najsłabsze ogniwo (tak jest u mnie) to omijaj tą regulację i korzystaj z tej we wzmacniaczu.

 

To tylko opinia a nie fakt, w tym wypadku równie przydatna jak tłumaczenie, że po dokonaniu u siebie wielu prób ciągle wychodzi 2+2=5 i nie chce być inaczej. Proponuję przeczytać (ze zrozumieniem) artykuł z linku, który podałem zamiast zajmować się swoimi omamami. Bez urazy.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Oppo 105.

Czy regulacja głośności działa zarówno na wyjścia analogowe jak i cyfrowe ? Chodzi mi o to, czy możliwa jest do realizacji sytuacja:

- z wyjścia cyfrowego bez regulacji wychodzę na amplitunera

- z wyjścia XLR z regulacją wychodzę bezpośrednio na końcówkę mocy

Poza tym czy regulacja głośności na XLR-ach jest zrealizowana w 105 lepiej niż w 103, czyli czy duża jest strata jakości przy jej używaniu ?

 

A dlaczego tak chcesz podłączać jednocześnie na „dwie nogi”?

 

 

 

To tylko opinia a nie fakt, w tym wypadku równie przydatna jak tłumaczenie, że po dokonaniu u siebie wielu prób ciągle wychodzi 2+2=5 i nie chce być inaczej. Proponuję przeczytać (ze zrozumieniem) artykuł z linku, który podałem zamiast zajmować się swoimi omamami. Bez urazy.

 

Producent DAC zawsze będzie utrzymywał, że właściwie nie ma różnicy, a arktykuł traktuje o parametrach sygnału do szumu. Same wyczynowe parametry układu nie grają-wystarczy popatrzeć na urządzenia lampowe. Warto spróbować dobrego preampa, chociażby na próbe.

Pozdrawiam

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Same wyczynowe parametry układu nie grają-wystarczy popatrzeć na urządzenia lampowe.”

 

No właśnie grają.. proponuję odpowiedzieć sobie na pytanie do czego służy i co jeszcze może w dźwięku zmienić / poprawić / zepsuć regulacja głośności, która jest bezstratna... czyli innymi słowy transparentna dla sygnału. Nieważne czy analogowa czy cyfrowa. Akurat realizacja Sabre z DAC-iem 32-bit jest bezstratna i na tym należałoby zakończyć poważną dyskusję na temat jej wpływu na dźwięk. Reszta to jak mówię opinie a nie fakty. No ale audiofil zawsze będzie szukał dziury w całym zamiast myśleć logicznie i cieszyć się muzyką, taka to już wredna choroba jest..

 

„A dlaczego tak chcesz podłączać jednocześnie na „dwie nogi”?”

 

Jak się domyślam, Oppo ma obsłużyć zarówno system stereo do słuchania muzyki z porządną końcówką mocy i kolumnami, jak i kino domowe z ampli i zestawem głośników 5.1. Przynajmniej tak jest u mnie, wcześniej miałem oddzielny odtwarzacz CD i BD ale Oppo jest dużo wygodniejsze.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale audiofil zawsze będzie szukał dziury w całym zamiast myśleć logicznie i cieszyć się muzyką, taka to już wredna choroba jest..

Oppo nie jest dla poszukiwaczy super dźwięku (definiowany tu audiofil), nie ta półka. Ja używam tego urządzenia bo to jakiś kompromis cenowy. Jednak układ regulacji w moim wzmacniaczu jest lepszy i dlatego pomijam regulację w Oppo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Same wyczynowe parametry układu nie grają-wystarczy popatrzeć na urządzenia lampowe.”

 

No właśnie grają.. proponuję odpowiedzieć sobie na pytanie do czego służy i co jeszcze może w dźwięku zmienić / poprawić / zepsuć regulacja głośności, która jest bezstratna... czyli innymi słowy transparentna dla sygnału. Nieważne czy analogowa czy cyfrowa. Akurat realizacja Sabre z DAC-iem 32-bit jest bezstratna i na tym należałoby zakończyć poważną dyskusję na temat jej wpływu na dźwięk. Reszta to jak mówię opinie a nie fakty. No ale audiofil zawsze będzie szukał dziury w całym zamiast myśleć logicznie i cieszyć się muzyką, taka to już wredna choroba jest

 

Nie do końca precyzyjnie się wyraziłem-nie neguje, że Sabre gorzej tłumi sygnał od układów analogowych. Mając na myśli DAC i jego parametry miałem na myśli kość DAC PLUS cała otoczka analogowa-zasilanie, wzmacniacze,zegar, bufory, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Nie do końca precyzyjnie się wyraziłem-nie neguje, że Sabre gorzej tłumi sygnał od układów analogowych.”

 

W tej prezentacji przecież Sabre przyznaje, że najlepsze analogowe układy regulacji głośności mogą mieć jeszcze większy odstęp sygnału od szumu niż ten DAC ale to już jest poziom, który zdecydowanie nie ma wpływu na słyszalną jakość dźwięku. Sabre jest wystarczająco dobre i dalsza poprawa tego parametru nic by nie dała.

 

„Mając na myśli DAC i jego parametry miałem na myśli kość DAC PLUS cała otoczka analogowa-zasilanie, wzmacniacze,zegar, bufory, etc.”

 

Przypomnę tylko, że mowa jest o regulacji głośności. Tych elementów DAC-a przecież nie ominiesz nawet jeśli ustawisz w Oppo opcję „fixed” i głośność będziesz regulował we wzmacniaczu..

 

Te elementy mają oczywiście wpływ na parametr odstępu sygnału od szumu całego DAC-a ale nie na to czy sama regulacja głośności jest stratna czy bezstratna. W 32-bitowym Sabre jakość dźwięku (czyli odstęp sygnału od szumu) nie pogarsza się wraz z tłumieniem poziomu sygnału, tak jak to się dzieje w 16-bitowych kościach. Odstęp sygnału od szumu w Sabre jest zachowany nawet przy -35dB tłumieniu. Czyli jest to regulacja bezstratna. Niczego lepszego od regulacji głośności nie można oczekiwać, ponieważ jej zadaniem nie jest poprawa dźwięku (cokolwiek by to nie znaczyło) tylko brak wpływu na dźwięk, czyli psucia tłumionego sygnału. Regulacja bezstratna jest więc regulacją idealną. End of story..

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie napisane, ale jak wiemy w rzeczywistości teoria nie opisuje tak dobrze pewnych zjawisk, które odczuwamy (zmysły).

Wiem, wiem na tym forum są pogromcy audiovoodoo. Odsyłam do zakładki audio mity. Pozostałym życzę aby dalej słyszeli na co dzień tego z czym inni zażarcie walczą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie napisane, ale jak wiemy w rzeczywistości teoria nie opisuje tak dobrze pewnych zjawisk, które odczuwamy (zmysły).

Wiem, wiem na tym forum są pogromcy audiovoodoo. Odsyłam do zakładki audio mity. Pozostałym życzę aby dalej słyszeli na co dzień tego z czym inni zażarcie walczą,

 

Opisuje, tylko jest to już teoria innej nauki, gałęzie techniczne są faktycznie bezradne ponieważ czynnik ludzki jest irracjonalny i nikt go nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Czy z matematyką też kolega zażarcie walczy tak jak z fizyką i życzy innym aby nadal trwali w przekonaniu, że 2+2=5? Proszę mnie nie odsyłać do innej zakładki, mało to grzeczne ani mądre, lepiej byłoby napisać coś z sensem, zamiast dzielić się wrażeniami z omamów.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest dyskusja w zakładce audio mity. Jestem użytkownikiem Oppo 105 od trzech lat i cieszę się że słyszę to co słyszę a nie to co ktoś każe mi usłyszeć. Myślę, że to walka z wiatrakami, nie przekona kolega wszystkich na tym forum że jest tak jak kolega pisze. Ja pewnie też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem wróćmy do korzeni. Przypomnę pytanie: czy regulacja głośności w Oppo 105 jest bezstratna?

 

Udzieliłem na nie odpowiedzi, przytoczyłem dokument ze szczegółowymi informacjami i obliczeniami. Jaka jest natomiast odpowiedź wyznawców współczesnego szamanizmu? Otóż jest to brak odpowiedzi na zadane pytanie, brak odniesienia się do tekstu informacyjnego, brak polemiki z obliczeniami, a w zamian kanoniczne oświadczenie : ja słyszę różnicę, bez nawet śladowego pochylenia się nad przyczynami. Kto by miał to potraktować poważnie w realnym świecie, opartym na żelaznych prawach nauki, z których być może jeszcze nie wszystkie odkryto i zbadano ale z całą pewnością już dawno ustalono, że wróżki i jednorożce nie istnieją, a to właśnie jest kwestionowane..

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo mam osobny zestaw w innum pokoju, jednak czasami chcialbym posluchac coś w podobnej jakosci na zestawie kinowym w salonie. Niestety preamp w av Yamaha ogranicza mocno nawet Oppo 103, stad pomysl aby zapiac 105 po XLR do koncowki ( pod stereo) a po wyjsciu cyfrowym do av Yamaha i z niego na te same koncowki ale juz po cinch ( koncowki maja dwa rodzaje wejsc ) . Zastanawiam sie jednak czy to ma sens, czy tez ew. kase przeznaczona na Oppo nie przeznaczyc na zewn DACA z regulacja glosnosci. Tyle ze za 2k nie kupi sie nix sensownego z fobra regulacja glosnosci, XLRami i wejsciem USB jakie ma Opoo 105. Z kolei nowe Oppo odpadaja, bo nie maja Tidala, ktorego czesto uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Tyle ze za 2k nie kupi sie nix sensownego z fobra regulacja glosnosci, XLRami i wejsciem USB”

 

http://www.teac-audio.eu/en/products/ud-301-117104.html

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie po przeczytaniu instrukcji 105D ( czyli tzw RTFM)

 

"On the BDP-105, the volume control only affects the analog audio and the headphone outputs. It does not affect digital audio outputs (HDMI, Coaxial and Optical) either in bitstream format or in LPCM format."

 

Czyli pomysł wydaje się do zrealizowania.

Dzięki za podrzucenie tego Teac-a, wyposażenie w tej cenie naprawdę niezłe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UD-501 w innym systemie i jest to bardzo dobry DAC, ale nie ma regulacji głośności w przeciwieństwie do tańszego UD-301.

 

Co do (braku) wpływu regulacji głośności na wyjścia cyfrowe w Oppo to przecież odpowiedziałem Ci na to pytanie w moim pierwszym poście w tym wątku cyt. „Regulacja działa tylko na wyjściach analogowych i możesz tak spiąć system jak opisałeś ale niestety jest inny problem..”

 

Proponuję najpierw sprawdzić czy ten inny problem ujawni się też z Twoim ampli Yamahy (ja mam Marantza). O ile chcesz podłączyć Yamahę do Oppo po HDMI, bo jeśli po optyku lub coaksjalu to możesz zapomnieć o tym problemie i spokojnie spiąć system w taki sposób jak opisałeś. Rwanie dźwięku na wyjściach analogowych Oppo jest ściśle związane z jednoczesnym połączeniem przez HDMI.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest natomiast odpowiedź wyznawców współczesnego szamanizmu? Otóż jest to brak odpowiedzi na zadane pytanie, brak odniesienia się do tekstu informacyjnego, brak polemiki z obliczeniami, a w zamian kanoniczne oświadczenie : ja słyszę różnicę, bez nawet śladowego pochylenia się nad przyczynami. Kto by miał to potraktować poważnie w realnym świecie, opartym na żelaznych prawach nauki, z których być może jeszcze nie wszystkie odkryto i zbadano ale z całą pewnością już dawno ustalono, że wróżki i jednorożce nie istnieją, a to właśnie jest kwestionowane..

Kolega bardzo poważnie, odnoszę wrażenie że może jest wykładowcą na jakiejś uczelni, a tu trzeba usiąść i posłuchać. Dla mnie najważniejsze, ma lepiej grać, a jak tak jest to się cieszę. No i mam nadzieję, że mnie nie spalą na stosie za te wywody:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie, proszę pamiętać że na stosach paliła strona irracjonalna ówczesnej polemiki, a palono nie tylko czarownice ale i naukowców, z powodu trudności z odróżnieniem :) i nie za same czary a za herezję..

 

Proszę nie zakładać, że ja nie słucham. Tyle że Muzyki a nie imaginacji.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Tyle ze za 2k nie kupi sie nix sensownego z fobra regulacja glosnosci, XLRami i wejsciem USB”

 

http://www.teac-audio.eu/en/products/ud-301-117104.html

 

Miałem 95, mam 203.

I stwierdzam, że to multifunkcjonalny player umiejący "wszystko". A 95 z odpowiednio starym firmware może czytać SACD wypalone na DVD-R.

I co z tego?

 

Jak to słabo gra i jako transport i jako źródło muzy przez DAC po analogach, obojetnbie czy po RCA czy XLR, obojetnie czy gęstej (DVD-A czy SACD) czy z CD.

 

Do CD za 2000-3000 zł można kupić player CD, który OPPO zje na miętko. A że nie ma USB, wejścia na DAC czy nie czyta pocztówek? Who cares. Gra muzykę. Ale OPPO umi wszystko ale nie umi dobrze grać muzy ... ot taka różnica.

 

PS. lepszego playera do filmów niż OPPO nie znam, do tego nadaje się więcej niż znakomicie.

 

 

 

Wsadziłem drąga w mrowisko? Super, taka była moja intencja :)

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Słuchałeś może 205’tki? Tor analogowy jest mocno zmieniony, w stosunku do 203. Ciekawy jestem, czy na tyle, aby było warto inwestować w 205 i używać wbudowanego w niego DAC’a, na ESS9038.

 

Nie. Zbyt duzo kosztuje w stosunku do 203-ki.

 

Powtórzę: moim zdaniem OPPO do filmów, a do muzy dedykowany CD player. Jeśli ktoś musi mieć DACa to jest mnóstwo innych propozycji z Chin (dla lubiących Sabre i inne nowe wynalazki) albo starych DACów na kultowych kościach typu TDA 1541, PCM63 czy PCM 1704. Super DACa za PCM63 można wyrwać za 1000-1500 zł. Kogo obchodzi, że to tylko max. 16/48? Słucha sie muzyki. Bity i herze nie grają. Zegarki i owszem.

 

PS. słuchałem dzisiaj w swoim systemie stareńkiego Studera A730 z CDM-3 i TDA1541 i wypadł tylko nieznacznie gorzej od mojego Jay's CDT-3 i dCS Debussy. Tylko dalej trzeba za niego zapłacić ale to i tak 25% ceny mojego tandemu (porównuję ceny używek). BTW dzisiaj na eBayu poszedł ReVoX C221 w super stanie za ok. 2500 zł. I trzeba było brać.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale gorąco zachęcam do odwiedzenia zakładki audio mity, bo myślę, że ten wątek w tej zakładce mało kogo interesuje.

 

Kolego, nie popełniłeś nawet jednego sensownego postu zawierającego jakąkolwiek pomocną i logicznie uzasadnioną informację i odsyłasz mnie do innego wątku? Litości.. należałoby raczej spytać kogo interesują czyjeś omamy? Przecież i tak każdy ma swoje, inne.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.