Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  118 członków

Ayon Klub
IGNORED

Ayon Klub


marslo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam prośbę do osób które mają odtwarzacz Ayon, co zrobić, aby słuchać muzyki przez dac w odtwarzaczu - źródło laptop. Chciałbym usłyszeć jak grają pliki Flac na moim sprzęcie. Byłbym wdzięczny za poradę , taką jak dla małego dziecka. Prosto i zrozumiale, zwroty typu : ripuje dbowerampem),..... to dla mnie język niezrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które mają odtwarzacz Ayon, co zrobić, aby słuchać muzyki przez dac w odtwarzaczu - źródło laptop. Chciałbym usłyszeć jak grają pliki Flac na moim sprzęcie. Byłbym wdzięczny za poradę , taką jak dla małego dziecka. Prosto i zrozumiale, zwroty typu : ripuje dbowerampem),..... to dla mnie język niezrozumiały.

Andy ,

A jakie wejscia cyfrowe na DAC ma Twoj Ayon ?

Prawdopodobnie nie ma usb, to potrzebny Ci bedzie konwerter usb/spdif, bez tego ni chuchu:)

Pozycz sobie jakis , to potem damy Ci instrukcje z kolegami:)

Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma USB LN, takie bardziej kwadratowe, na przełączniku INPUT można ustawić trzy źródła w tym również usb.

No to bardzo dobrze, nie potrzeba konwertera.

Wystarczy kabel usb, na poczatek od drukarki, potem sobie kupisz lepszy.

Masz dwie drogi :

a/ kupic pliki na stronach typu hdtracks lub przegrac na lapka od kolegi jesli taki jest blisko , kupujesz od razu Flac

b/ zainstalowac na lapku program do ripowania plyt, oczywiscie pod warunkiem , ze lapek ma naped dvd/cd, jest wiele do wyboru, mozesz zaczac od itunes ( ale wtedy tylko pliki aiaff) albo foobar dla flac

 

Instalujesz program , wkladasz plyte do napedu i ripujesz ( znaczy zgrywasz muze na komputer).

Podlaczasz kompa za pomoca kabla usb do Ayona, wybierasz na Ayonie wlasciwe wejscie , naciskasz na kompie play i juz :)

Jak Ci sie spodoba, polecam Jplay do odtwarzania muzy ( program do instalacji na kompie ) oraz dobry kabel usb, jest ich wiele, od 100 pln poczynajac.

Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Coś jest nie tak, tylko nie wiem co ....

 

musisz wybrać w output foobara Ayona jako odbiornik

 

sterowniki też by się przydały - sprawdz na stronie - być może nie są wymagane

 

aby było dość bezkompromisowo względem CD to musisz niestety zainwestować bo to input USB w ayonie jest zapewne niewiele warte

 

a więc:

konwerter usb/spdif - minimum poziom m2tech (3kzl z kawałkiem za zestaw z clockiem), który łączysz kompa kablem USB - na początek wystarczy kabel Wireworld usb - ok. 200zł

 

Jplay - 100 E (by w pełni wykorzystać Jplaya wypadałoby mieć w miarę szybki komp z Win 7/8 i min. 8 GB ram)

 

 

następnie kabel COAX - kilka stówek za np. stereovoxa (łączysz konwerter z wejsciem coax w odtwarzaczu)

 

program do zgrywania cd do wav (easy cd da extrctor , dbpoweramp itp)

 

 

trochę wiedzy na tematy około konfiguracyjne w kompie nie zaszkodzi

 

jeśli nie spełnisz powyższych jako minimum nie masz co marzyć o graniu z plików na poziomie odtwarzania CD w tym samym urządzeniu

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB nie wymaga

instalowania dowolnego sterownika; należy zainstalować jego własny sterownik.

Korzystając z USB należy upewnić się, czy komputer oraz odtwarzacz CD-07s są

podłączone i zasilane. Komputer powinien rozpoznać sprzęt i zainstalować

wymagane sterowniki.

 

To skopiowałem z instrukcji Ayona 07s. Jest mowa o sterownikach. Nie kumam skąd mam wytrzasnąć takie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w ustawienia dziweku w laptoku i sprawdz czy sa widoczne inne urzadzenia do odtwarzania.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W mojej starej 7-ce w roli kontrolera USB siedziała kość Tenor TE7022L Tenora, która najlepiej współpracowała po ASIO ze sterami TeraDak TeraLink-X2 USB Audio Software Package V0.7.3.2a - powinny gdzieś leżeć na sieci. Poza tym, jesli foobar grymasi spróbuj testową wersję JRivera

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Proszę o poradę. Zakupiłem IC Fadel Art Aerolitz do Ayona 07s. Gdzie powinna znajdować się puszka ? Czy bliżej źródła , czy też wzmacniacza?

z tego co pamiętam to puszka powinna znajdować się bliżej zródła a poza tym wszystkie kable Fadela mają kierunkowość niektóre mają ją zaznaczoną strzałką a jak jej nie ma to podpinasz zgodnie z kierunkiem nadruku nazwy producenta i modelu który znajduje się na przewodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Może ktoś dobrze zapoznamy z budową Ayonów odpowie mi czy siedzące w CD-2 4szt 6N30 po dwie na kanał odpowiadają za całość wychodzącego sygnału czy odpowiednio jedna w kanale odpowiada za wyście XLR a druga za wyjście RCA?

Pozdrawiam,

Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów z pośbą o dopisanie mnie do klubu , jestem szczęśliwym posiadaczem Ayon CD 07 s ;)

I mam pytanie czy ktoś próbował podłączenia na XLR z przełacznikiem Low - High jak najlepiej słuchać i czy ma to wpływ bezpośrednio na jakość dźwięku ?

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Robo8080.

 

Odnośnie przełącznika Low-Higj, pozycja nie ma wpływu na jakość dźwięku. On zmienia poziom napięcia wyjściowego.

Z 3V na 6 V i tym samym można sterować bez pre końcówką mocy. Poziom jest regulowany z pilota Ayona.

Przy połączeniu ze zintegrowanym wzmacniaczem lepiej przestawić na low.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.