Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i tak juz zostanie...

 

 

skoro tak już zostanie - to pewnie mamy zbieżne odczucia (z takim torem... chętnie bym posłuchał - szczególnie w biampingu, fajnie u Ciebie musi targać dołem ;p). Stąd ciekawi mnie, jaka była droga - tzn co było wcześniej (kolumny) u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario bardzo lubi pokazywać wnętrza kolumn (no bo jest się czym chwalić - np. Millenium Grand - te kilka linii transmisyjnych upchanych w module) - ale nigdzie nie mogę znaleźć przekroju, bądź choćby rysunku Academy 3. Czy ktoś, gdzieś, kiedyś się natknął, posiada? Ewentualnie wie jak są zmontowane? Też mają TL?

I jeszcze - czy ktoś miał przyjemność ich słuchać? Academy 3 lub Millenium Grand?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już szukam :-)

Będzie co rozkładać na części pierwsze... I Love IT :-)

 

to jeszcze The O-zone Percussion Group: Confict of Interest, Jazz Variants, Suite for drummer and percussion ensemble... w zasadzie cała płyta (La Bamba, KLAVIER 2007). Akurat wylądowało w odtwarzaczu - też można pobawić się linijką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki wzmak byscie polecili do delphinus tak do 3tys, moze buc z drogiej reki. Mialem przez pewien czas yamahe as1000 ale niedalo sie dlugo sluchac bo uszy bolaly. Atol in100, arcam moze accuphase e206? sam juz niewiem co by dobrze zagralo, niemeczaco. Obecnie kable monster xp i jako zrodlo dzwieku yamaha wxda10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się do Delphinus Chario nad Atol in100 ale z uwagi na cenę odpuściłem.

Wbrew opiniom, Delphinusy pokazują swoją wspaniałość przy mocnych prądowo wzmacniaczach (a tę moc Atol posiada - Moc: 2 x 100 W/8 Ω, 2 x 140 W/ 4 Ω)

Accuphase e206 też pewnie były idealny ale - jak dla mnie - brzydki wygląd, za dużo przycisków (zaznaczam, że to moje zdanie).

Ostatni egzemplarz był wyprodukowany chyba w 1994 roku więc trzeba wziąść pod uwagę zestarzenie się elementów np. kondensatorów w sekcji zasilania.

Bylbym za Atolem.

Ja ostatecznie kupiłem Audiolaba 8000s, jako preamp korzystam z Densen Beat100.

Densen jako całość brzmiał gorzej niż Audiolab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ również coś od Hegla: H80 lub H90. Ja mam H80 i gra mi razem z Chario Pegasus z tej samej serii Constelation. Obecnie H80 jest w niższych cenach, bo został zastąpiony przez H90. Wcześniej miałem Atoll IN50, który mi został po poprzednich kolumnach i nie do końca mi pasował do Chario - brakowało mu trochę dynamiki i czystości brzmienia. Oczywiście IN100 jest mocniejszy i na pewno lepszy niż IN50. Też się nad nim zastanawiałem, ale z uwagi na ograniczony budżet musiałem wybierać w ciemno z używek i kupiłem Hegla i od ich wpięcia w system nie żałowałem ani chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chario bardzo lubi pokazywać wnętrza kolumn (no bo jest się czym chwalić - np. Millenium Grand - te kilka linii transmisyjnych upchanych w module) - ale nigdzie nie mogę znaleźć przekroju, bądź choćby rysunku Academy 3. Czy ktoś, gdzieś, kiedyś się natknął, posiada? Ewentualnie wie jak są zmontowane? Też mają TL?

I jeszcze - czy ktoś miał przyjemność ich słuchać? Academy 3 lub Millenium Grand?

 

Ponawiam - może jednak ktoś, coś, gdzieś? Bardzo mnie interesują te dwa modele, również to jak są zbudowane.

 

Przy okazji - nie wiecie może gdzie można dostać (prócz Ebaya - z wysyłką ze stanów) poniższą płytę?

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam do testów wzmacniacz Sphinx Myth 3.

Z Chario Constellation Delphinus w ogóle się nie zgrywają. Owszem jest szczegółowość, nie ma natarczywości, ostrości brzmienia, bas nisko schodzi ale bez kontroli. Dźwięk jest

"suchy" a Chario - mam takie wrażenie - nudzą się, żeby nie powiedzieć "śpią".

Potwierdza się to, co wcześniej pisałem że Chario potrzebują mocnego wzmacniacza.

Porównuję z Audiolab 8000S jako końcówka i Densen Beat100 jako preamp. Tutaj dźwięk jest otwarty, przejrzysty, instrumenty są namacalne.

Jako interkonekt używam Siltech SQ 28 G3, głośnikowe to VdHul Magnum, które wbrew opiniom wcale nie zamulają tylko potrzebują odpowiednio dobrych pozostałych komponentów.

Czytając recenzję w HiFi i Muzyka

http://www.hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/2956-sphinx-myth-3

można mieć wątpliwość co do zdania, że Sphinx zagra z wszystkim.

Aha, doczytałem, że Sphinx nie lubi cichego słuchania (ja słuchałem na "dziewiątej") więc może coś ulegnie poprawie jak dłużej posłucham.

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to, co wcześniej pisałem że Chario potrzebują mocnego wzmacniacza.

 

Chario potrzebują dobrego wzmacniacza, nie musi być mocny, moje 6W robi z nimi co chce. To, że Sphinx Myth 3 nad nimi nie panuje nie świadczy dobrze o tej konstrukcji. Wcześniej miałem Lebena 300xs i on również miał problemy. To w sumie łatwe do wysterowanie kolumny jednak najtrudniej zapanować jest nad ich basem a bas mają specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To w sumie łatwe do wysterowanie kolumny jednak najtrudniej zapanować jest nad ich basem a bas mają specyficzny...

 

Cześć,specyficzny to znaczy jaki? Mocno zastanawiam się nad Delphinusami chyba w najbliższych tygodniu będę mógł ich posłuchać,Czy taki Caspian mkII sobie poradzi z tym "specyficznym" basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,specyficzny to znaczy jaki?

 

Delphinusy mają bardzo obfity bas jak na tego typu kolumny. Mają go więcej niż niejedne kolumny podłogowe.

Z takich gabarytów i głośników trudno jest uzyskać takie zejście, podejrzewam, że bas został w tych kolumnach jakoś wzmocniony.

Daje to niestety efekt taki, że najniższy zakres basu z tych kolumn traci na kontroli, barwie a przede wszystkim rozdzielczości.

Nie zmienia to jednak faktu, że w swojej kategorii cenowej są to świetne kolumny.

 

Czy taki Caspian mkII sobie poradzi z tym "specyficznym" basem?

 

Nie wiem, trzeba sprawdzić najlepiej u siebie w domu. Wszystko zależy od wzmacniacza, akustyki i Twoich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do testów wzmacniacz Sphinx Myth 3.

Z Chario Constellation Delphinus w ogóle się nie zgrywają. Owszem jest szczegółowość, nie ma natarczywości, ostrości brzmienia, bas nisko schodzi ale bez kontroli. Dźwięk jest

"suchy" a Chario - mam takie wrażenie - nudzą się, żeby nie powiedzieć "śpią".

Potwierdza się to, co wcześniej pisałem że Chario potrzebują mocnego wzmacniacza.

Porównuję z Audiolab 8000S jako końcówka i Densen Beat100 jako preamp. Tutaj dźwięk jest otwarty, przejrzysty, instrumenty są namacalne.

Jako interkonekt używam Siltech SQ 28 G3, głośnikowe to VdHul Magnum, które wbrew opiniom wcale nie zamulają tylko potrzebują odpowiednio dobrych pozostałych komponentów.

Czytając recenzję w HiFi i Muzyka

http://www.hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/2956-sphinx-myth-3

można mieć wątpliwość co do zdania, że Sphinx zagra z wszystkim.

Aha, doczytałem, że Sphinx nie lubi cichego słuchania (ja słuchałem na "dziewiątej") więc może coś ulegnie poprawie jak dłużej posłucham.

Niestety u mnie za kolumnami jak na obrazku. Odsunąłem je ok. 80cm od ściany i trochę niskie bardziej kontrolowane.

Myślę też, żeby zmniejszyć średnicę podkładek pod kolcami z 30mm do 15mm, pod podkładkami podklejony filc 3mm.

Kupiłem podkładki silikonowe firmy Tesa, wypróbuję, może się sprawdzą. Myślałem też o umieszczeniu za każdą kolumną takiego panelu:

http://allegro.pl/panel-akustyczny-124-cm-x-64cm-isover-pt80-i7080566064.html

Chario potrzebują dobrego wzmacniacza, nie musi być mocny, moje 6W robi z nimi co chce. To, że Sphinx Myth 3 nad nimi nie panuje nie świadczy dobrze o tej konstrukcji. Wcześniej miałem Lebena 300xs i on również miał problemy. To w sumie łatwe do wysterowanie kolumny jednak najtrudniej zapanować jest nad ich basem a bas mają specyficzny.

Trochę jestem zdziwiony, że Leben miał u Ciebie problemy bo podobno bardzo dobrze się zgrywa z Chario.

Reasumując: ważną rzeczą (o ile nie najważniejszą) jest akustyka pomieszczenia. Potem można "bawić" się np. w wymianę kabli zasilających.

Czekam na uwagi, spostrzeżenia, propozycje.post-3402-0-23536600-1516540261_thumb.jpgpost-3402-0-58183700-1516540270_thumb.jpg

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: ważną rzeczą (o ile nie najważniejszą) jest akustyka pomieszczenia. Potem można "bawić" się

 

Słuszna uwaga :)

 

A panele, które wskazałeś, lepiej się chyba sprawdzą w narożnikach pomieszczenia. W miejscach pierwszych odbić (za i z boku) sensowniej umieścić jakieś rozpraszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zdziwiony, że Leben miał u Ciebie problemy bo podobno bardzo dobrze się zgrywa z Chario.

 

Leben dobrze zgrywa się z Chario ale ewidentnie nie kontroluje ich basu. Po zmianie wzmacniacza jest znacznie lepiej, bas jest świetnie kontrolowany, kolumny dopiero pokazały na co je stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto całego pomieszczenia , nie podkładek / kolcy etc .

post-3402-0-31911800-1516542655_thumb.jpgpost-3402-0-98728400-1516542689_thumb.jpg

Na ścianie za kanapą raczej nic się nie da (żona nie pozwoli). No chyba że coś przenośnego na czas odsłuchu albo coś takiego z gipsu:

http://allegro.pl/dunes-3d-ozdobny-panel-na-sciane-wzor-curled-i6893355882.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nieszczęsne drzwi :) i już problem nr 1 , poza tym za goło , dywan za mały , brak zasłon .

Kolumny powinny być rozstawione szerzej / dalej od ściany znajdującej się za nimi .

Jak długie i szerokie jest pomieszczenie ?

Zgadzam się w pełni :)

Na pierwszy ogień pójdzie dywan.

szer. 3,80 m

dł. 4,80 m

wys. 2,70 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.