Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro do moich kolumn Syntar 533R dolacza Hegel H80. Mam nadzieje ze polaczenie sie sprawdzi poniewaz kolejny raz zakup w ciemno ze wzgledu na brak mozliwosci odsluchu. Za kilka dni napisze wiecej o brzmieniu Syntarow.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

przymierzam się do kupna swojego pierwszego zestawu i bardzo spodobały mi się kolumny Syntar 523. Jeszcze ich nie odsłuchiwałem, na razie wpadł mi w oko ich wygląd.

Czy mógłbym prosić o pomoc w rozwiązaniu nastepujących zagwostek:

- czy te kolumny pasują do amplitunera Onkyo tx-8270? Chodzi mi o to głównie, czy ten amplituner im podoła.

- czy te kolumny mają mocny bas? Głównie slucham rocka, ale czasem lubię posłuchać elektroniki, więc bas się przyda.

- czy te kolumny starczą na ok 25m pomieszczenie?

 

Jestem dość świeży w temacie sprzętu stereo, więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David ,przywołuję Cię do tablicy.

Jeszcze troche czasu potrzebuje zeby duzo konkretow napisac bo niestety nie mam kabli na ta chwile i czekam na nowe ;) Polaczenie Syntar 533R z Hegel H80 uwazam za bardzo udane, dynamiczne i przyjemne dla ucha. Praktycznie zero ostrosci, ale z dobrymi szczegolami. Jest duzo basu, ktory moze nie jest zbyt szczegolowy ale lekko zmiekczony, ale tym samym nie rozlany. Bardzo fajnie podana srednica, chyba troszke ocieplona ale kolejny raz bez utraty szczegolowosci. Co dla mnie istotne przy niskich poziomach glosnosci caly czas otrzymujemy zrownowazony dzwiek, bez utraty zadnego z pasm. Pewnie gdybysmy podlaczyli Syntary do Hegla H-300 to pokazalyby duzo wiecej, ale wedlug mnie H80 tez sobie daje z nimi rade, do pewnego poziomu. Bede jeszcze przez najblizszy czas kombinowal ze zrodlem i kablami glosnikowymi poniewaz mysle, ze mozna wyciagnac jeszce wiecej z tego zestawienia. Mysle ze w tym systemie bardzo duzy wplyw na dzwiek maja kable glosnikowe, gdyz po zamianie z Chord Odyssey 2 na Haiku Audio wszystko sie pozlewalo, scena zniknela oraz wokale stracily na szczegolowosci, takze wrocilem do Chord Odyssey.

 

Cześć,

przymierzam się do kupna swojego pierwszego zestawu i bardzo spodobały mi się kolumny Syntar 523. Jeszcze ich nie odsłuchiwałem, na razie wpadł mi w oko ich wygląd.

Czy mógłbym prosić o pomoc w rozwiązaniu nastepujących zagwostek:

- czy te kolumny pasują do amplitunera Onkyo tx-8270? Chodzi mi o to głównie, czy ten amplituner im podoła.

- czy te kolumny mają mocny bas? Głównie slucham rocka, ale czasem lubię posłuchać elektroniki, więc bas się przyda.

- czy te kolumny starczą na ok 25m pomieszczenie?

 

Jestem dość świeży w temacie sprzętu stereo, więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Witam kolego. Mialem przez pewien czas Chario Syntar 533R polaczony z TX-8270. Dzwiek byl przyjemny i ocieplony. Czy beda pasowaly do Onkyo to juz jest bardzo indywidualna sprawa bo kazdy slyszy inaczej. Porownywalem Chario z Monitor Audio RX8 w zestawieniu z Onkyo TX-8270. Przy ostrym rocku, metalu oraz elektronice gdzie byly podbbite skraje pasma Monitor Audio wg mnie wypadly lepiej, ale tylko przy tych gatunkach. Przy wszystkim innym Chario wygrywaly z Monitor Audio. Mi dzwiek Syntarow duzo bardziej przypasowal, bo uwazam jest jest to dzwiekowo wyzsza polka niz MA RX lub Silver. Chario nie ma takiej ostrej barwy jak MA i wokale wypadaja duzo lepiej. Uwazam ze te kolumny pasuja do Onkyo ale jeszcze lepiej byloby gdybys przemyslal zakup wzmacniacza stereo bo roznica w dzwieku bedzie ogromna. Sam kupilem Onkyo ze wzgledu na funkcjonalnosc ale po czasie dotarlo do mnie ze wiekszosci funkcji i tak nie uzywam wiec zamienilem na wzmacniacz i byla to bardzo dobra decyzja. Uzywanego Hegla H80 kupisz troche drozej niz Onkyo, Chromecasta Audio za 150 PLN i mozesz byc pewien,ze Chario Syntar pokaza duzo wiecej.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro do moich kolumn Syntar 533R dolacza Hegel H80. Mam nadzieje ze polaczenie sie sprawdzi poniewaz kolejny raz zakup w ciemno ze wzgledu na brak mozliwosci odsluchu. Za kilka dni napisze wiecej o brzmieniu Syntarow.

 

A z moimi Delphinusami Hegel H90 nie wytworzył synergii :( i słyszałem już kilka opinii, że Hegle nie kochają sie z Chario. Coś w tym chyba jest - Hegel jakoś szczególnie "pubudził" wysokie tony w Chario (choć sam w sobie nie gra jakoś szczególnie górą) i brzmienie było nieco nazbyt szczegółowe kosztem muzykalności. Za to o wiele lepiej, i już bardzo muzykalnie zagrały z Naimem (UnitiQute 2, czyli wzmacniaczem b. podobnym do "piątek" tej firmy). Zdecydowałem więc na razie zostawić Hegla z Harpiami Amstaff, a Delphinusy czekają na nowego właściciela, choć to obiektywnie świetne głośniczki (jakby ktoś, coś...). Ciekaw jestem doświadczeń z Syntarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Kolezanki, koledzy. Bardzo prawdopodobne, ze bede sie przeprowadzal w mniejszy metraz ok 20mkw wiec przymierzam sie do zamiany Chario Synthar 533R na Chario Delphinus. Jezeli ktos w Was bedzie mial za sprzedaz Delphinusy z oryginalnymi standami lub ktos z Was szuka podlogowych Syntarow prosze o kontakt na priv. Zamiana wchodzi w gre. Jesli ktos chce sie pozbyc Peagsusow i potrzebuje gotowki to zamiana z doplata do Pegasusow tez wchodzi w gre. Jestem otwarty na propozycje.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się używane Pegasusy za dyche!! Czy to aby nie za wygórowana cena? Waszym zdaniem jaka była by w tej chwili realna? Dwa miesiące temu można było nowe kupić za 9900. Chciałbym Was jeszcze zapytać czy spotkaliscie się ze zbliżoną do Chario charakterystyka brzmienia u innych producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się używane Pegasusy za dyche!!

 

Ktoś przesadził, kolega parę lat temu miał problem sprzedać je za 6tys.

To sporo za dużo biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno były w sklepach za 12tys bez żadnych rabatów. Realna cena używanych to 6-7tys.

Owszem można dać nawet 8 ale za kolumny w idealnym stanie na gwarancji, oczywiście moim zdaniem.

Na tym samym portalu wystawiane są Chario Ursa Major za 16 a ich cena wyjściowa była 3x wyższa ...

 

Jeżeli myślisz o Pegasusach w tej cenie to wolałbym już dołożyć te 6tys i kupić Chario Ursa Major oczywiście jeżeli pomieszczenie pozwoli ...

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się używane Pegasusy za dyche!! Czy to aby nie za wygórowana cena? Waszym zdaniem jaka była by w tej chwili realna? Dwa miesiące temu można było nowe kupić za 9900. Chciałbym Was jeszcze zapytać czy spotkaliscie się ze zbliżoną do Chario charakterystyka brzmienia u innych producentów?

 

Znajomy, kupił 2 lata temu Pegasusy za 900 ojro na Ebaju Klajancajgen, tylko musiał po nie pojechać do Niemcowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew. Pisałem do Pana od Pegasusów mówi ,że mu się nie spieszy i może max zejść do 9 tysięcy...czas pokaże co się będzie działo,w berlinie znalazłem za 1700 euro i zaczynam mocno myśleć pewnie coś do zbicia....Przyznam jednak ,że zainteresowaliście mnie koledzy bardzo ofertą Millenium od D4ncer ,dzoniłem pisałem póki co cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w plenerze majówkę spędza, trzeba próbować :)

Słuchałem co prawda tylko mniejszych Millenium 1 i miały trochę za mało basu.

Millenium 2 to sporo większe kolumny z dodatkowym głośnikiem więc powinno być już wystarczająco basu. Poza tym kolumny rewelacja a jakość wykonania to mistrzostwo są o niebo lepsze i lepiej wykonane niż seria Constelation.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dopiero co wszedlem do domu i odpalilem komputer. Z racji sporego zainteresowania zapraszam do napisania ponownie wiadomosci na PW, pogubilem sie juz informacjach/osobach, na chwile obecna jestem prawie przekonany ze wszystkim conajmniej odpisalem.

 

Pozdrawiam!

Przypominam,że byłem pierwszy :)

 

Krzysztof - jak kupisz i za jakiś czas zmienisz zdanie - to ja gwarantuje wykup ;) Decydowałbym się od razu... z tym, ze na razie brak środków na piąta pare Chario ;)

Wszystko mam nadzieję będzie jasne już za kilka dni, póki co zauważam ,że jakaś aura się unosi nad tymi głośnikami i nie ukrywam,że jestem wielce podekscytowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.