Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Według mnie dadzą radę w tym metrażu.

Ktore?

 

Padlo na Pegasusy. Mam nadzieje ze nie bede musial stawiac na kolach, kolce na marmurach i marmury na kolcach. W najgorszym wypadku zmienie wzmacniacz na Rotela ;))

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David, słuchałes już Pegasusów? A może porównywałeś bezpośrednio z Delphinusami?

Podejrzewam, że Pegasusy to rozwinięcie Delphinusów o moduł basowy. W związku z tym góra i średnica mogą być takie same.

Sluchalem, ale nie u siebie. Kupilem model podlogowy Syntar 533R, kory bardzo mi przypasowal. Podejrzewam, ze jezeli sygnatura brzmienia jest podobna to mysle ze bede bardzo zadowolony. Chcialbym zapomniec na jakis czas o zmianie kolumn...

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Academy Millenium II zostają u mnie. Liczę na długi owocny związek.

Chryste Panie jak to gra! (i wygląda).

 

Krzysztof emocje już pewnie opadły, więc na spokojnie napisz proszę jeszcze parę słów o Millenium 2.

Z czym u Ciebie teraz grają i jak się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już melduję,bez wątpienia Millenium II to bardzo wyjątkowe monitory zarówno jeśli idzie o budowę jak i o dźwięk jaki się z nich wydobywa,dostarczają niesamowicie dużo szczegółów tzw. "planktonu" da się usłyszeć niewiarygodnie wręcz dużo ,w wyjątkowy sposób separują instrumenty teraz już wiem o co chodzi z tym powietrzem wokół muzyków :) Lokalizacja z jaką nie spotkałem się do tej pory,wyśmienita stereofonia.Szeroka scena z planami w jej głąb.Baaardzo mocny twardy bas z chyba już absolutną kontrolą ,coś więcej można mieć już chyba tylko pracując nad akustyką Naprawdę wyjątkowy dźwięk jak sądzę na już dość wysokim jeśli nie bardzo wysokim poziomie.Takie otwarcie drzwi do innego wymiaru:) Nie wszystko jednak brzmi rewelacyjnie ,muzyka akustyczna, wokalna, jazz, szeroko pojęty pop,lżejsze odmiany rocka pięknie choć w moim odczuciu tzn w moim systemie chyba jednak odrobinę za jasno.Ciężki rock ,metal i elektronika już tak pięknie nie wypada ,brakuję dynamiki i tzw drajwu "mięsa" ,masy..Miałem okazję podłączyć w systemie suba Rel który w wypadku elektroniki, syntetycznych niskich dźwięków ,basu z klawisza itp wyśmienicie uzupełniał dół,w każdym innym gatunku był zbędny. Mój obecny tor to Roksan Caspian mk II oraz player Pioneer PD - 50, Zastanawiam się skąd ta jasność o której wspominałem ? Z całą pewnością Pioneer jest najsłabszym ogniwem w systemie i pewnie tam powinienem doszukiwać się jakiś wypaczeń,choć może nie koniecznie? Z całą pewnością będę chciał zbudować system pod Chario, i tutaj prośba do Was bardziej doświadczonych kolegów o ukierunkowanie w poszukiwaniach. Dotychczas gdzie nie pytałem o wzmacniacz słyszałem..- kup Lampę. Poza Panem z Pabianic który proponował posłuchać Atolla in 200 i o dziwo niższego modelu Roksana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością będę chciał zbudować system pod Chario, i tutaj prośba do Was bardziej doświadczonych kolegów o ukierunkowanie w poszukiwaniach.

Ja również przyłączam się do prośby o wytyczne w doborze wzm. do Chario Delphinus.

Moje typy to Roksan Caspian II, Electrocompaniet ECI-1 (choć obawiam się starzenia się elementów z racji wieku) oraz ostatnio końcówka mocy Creek Destiny (wysterowałbym z pre Audiolab 8000S). Lampy - choć lubię to brzmienie - to obawiam się, że po kilku latach musiałbym kombinować z ich wymianą. Szukam wzmacniacza docelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już melduję,bez wątpienia Millenium II to bardzo wyjątkowe monitory zarówno jeśli idzie o budowę jak i o dźwięk jaki się z nich wydobywa,dostarczają niesamowicie dużo szczegółów tzw. "planktonu" da się usłyszeć niewiarygodnie wręcz dużo ,w wyjątkowy sposób separują instrumenty teraz już wiem o co chodzi z tym powietrzem wokół muzyków :) Lokalizacja z jaką nie spotkałem się do tej pory,wyśmienita stereofonia.Szeroka scena z planami w jej głąb.Baaardzo mocny twardy bas z chyba już absolutną kontrolą ,coś więcej można mieć już chyba tylko pracując nad akustyką Naprawdę wyjątkowy dźwięk jak sądzę na już dość wysokim jeśli nie bardzo wysokim poziomie.Takie otwarcie drzwi do innego wymiaru:) Nie wszystko jednak brzmi rewelacyjnie ,muzyka akustyczna, wokalna, jazz, szeroko pojęty pop,lżejsze odmiany rocka pięknie choć w moim odczuciu tzn w moim systemie chyba jednak odrobinę za jasno.Ciężki rock ,metal i elektronika już tak pięknie nie wypada ,brakuję dynamiki i tzw drajwu "mięsa" ,masy..Miałem okazję podłączyć w systemie suba Rel który w wypadku elektroniki, syntetycznych niskich dźwięków ,basu z klawisza itp wyśmienicie uzupełniał dół,w każdym innym gatunku był zbędny. Mój obecny tor to Roksan Caspian mk II oraz player Pioneer PD - 50, Zastanawiam się skąd ta jasność o której wspominałem ? Z całą pewnością Pioneer jest najsłabszym ogniwem w systemie i pewnie tam powinienem doszukiwać się jakiś wypaczeń,choć może nie koniecznie? Z całą pewnością będę chciał zbudować system pod Chario, i tutaj prośba do Was bardziej doświadczonych kolegów o ukierunkowanie w poszukiwaniach. Dotychczas gdzie nie pytałem o wzmacniacz słyszałem..- kup Lampę. Poza Panem z Pabianic który proponował posłuchać Atolla in 200 i o dziwo niższego modelu Roksana.

 

No to do znudzenia

Kup mocna lampę

Ona doda tej masy i wypełnienia ( punchy - jak piszą Amerykanie) którego brak Ci w niektórych rodzajach muzyki

 

A głośniki masz znakomite

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do prośby o wytyczne w doborze wzm. do Chario Delphinus.

Moje typy to Roksan Caspian II, Electrocompaniet ECI-1 (choć obawiam się starzenia się elementów z racji wieku) oraz ostatnio końcówka mocy Creek Destiny (wysterowałbym z pre Audiolab 8000S). Lampy - choć lubię to brzmienie - to obawiam się, że po kilku latach musiałbym kombinować z ich wymianą. Szukam wzmacniacza docelowego.

Miałem wypożyczone Delphinusy przez tydzień ,grały z Caspianem i bardzo dobrze moim zdaniem to się zgrywało ,chyba ,że do rocka ,wówczas trzeba szukać gdzie indziej

 

...kup lampe :)) najlepiej coś na kt120/150/88

Jestem kompletnym laikiem w temacie lampowców,może mógłbyś przedstawić jakieś konkretniejsze propozycje?

Na jednej z grup kilka osób pisało też coś o tym,żeby wzmacniacz był Push-Pull??? Jeśli to nie kłopot mogę prosić o wyjaśnienie?

 

No to do znudzenia

Kup mocna lampę

Ona doda tej masy i wypełnienia ( punchy - jak piszą Amerykanie) którego brak Ci w niektórych rodzajach muzyki

 

A głośniki masz znakomite������

 

Jaka to mocna lampa, ile realnie powinna oferować mocy? Z tego co się orientuję to wygląda to zupełnie inaczej niż w przypadku tranzystorów.

Edytowane przez Krzysztof_58370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zwolennikiem Single Ended, które oferują lepsza barwę i więcej " lampowe magii"( 2A3, 300B)

Ale one lubią raczej łatwiejsze kolumny, a te mocne ( 845, GM70 )i dobre kosztują majątek

 

Push-Pulle natomiast choć nie maja tak pięknej średnicy i nasycenia, za mniejsze pieniądze oferują świetna dynamikę w skali mikro i makro

 

Do Chario potrzebny jest energetycznie , porządnie wykonany PP , myśle ze 30 wat powinno wystarczyć a 50 to już w zupełności

Tylko nie żaden Chińczyk po " modyfikacjach" forumowych magików ( może z wyjątkiem wysokich modelu Cayin/Spark i Mingda ) bo one maja słabe trafa

Z włoskim Unison Research może być z dużo miodu w miodzie

Szukałbym jakiegoś amerykańca :

McIntosh, Audio Research, VTL, BAT, Conrad Johnson

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli jednak coś z chińczyków to od lat polecam do posłuchania yaqina mc100B (pp właśnie - i da radę zaaplikować kt120). Można trafić na takiego obdarzonego całkiem przyzwoitymi trafami - i jeśli tak się zdarzy to do pełni szczęścia wystarczy wymienić kilka elementów. Tylko faktycznie może nie jakiegoś przypadkowego grzebanego przez samozwańczych diyhiendowcow bo to późnej różnie bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byłbyś skłonny wydać na nowy wzmacniacz?

Myślę raczej o używanym wzmacniaczu i o kwocie do ok. 5k

 

Ogólnie jestem zwolennikiem Single Ended, które oferują lepsza barwę i więcej " lampowe magii"( 2A3, 300B)

Ale one lubią raczej łatwiejsze kolumny, a te mocne ( 845, GM70 )i dobre kosztują majątek

 

Push-Pulle natomiast choć nie maja tak pięknej średnicy i nasycenia, za mniejsze pieniądze oferują świetna dynamikę w skali mikro i makro

 

Do Chario potrzebny jest energetycznie , porządnie wykonany PP , myśle ze 30 wat powinno wystarczyć a 50 to już w zupełności

Tylko nie żaden Chińczyk po " modyfikacjach" forumowych magików ( może z wyjątkiem wysokich modelu Cayin/Spark i Mingda ) bo one maja słabe trafa

Z włoskim Unison Research może być z dużo miodu w miodzie

Szukałbym jakiegoś amerykańca :

McIntosh, Audio Research, VTL, BAT, Conrad Johnson

Już rozumiem i dziękuję,zacznę się zatem rozglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej o używanym wzmacniaczu i o kwocie do ok. 5k

 

Już rozumiem i dziękuję,zacznę się zatem rozglądać.

porozglądałem się chwilę i jak dla mnie wszystkie Twoje propozycję kosztują majątek :) Ale jeśli pojawi się coś w moim zasięgu to jeśli pozwolisz skonsultuję się z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za 5k faktycznie będzie ciężko

Ale jak wykażesz trochę cierpliwości to za 6-7k coś się trafi

Czasem warte uwagi ( a tańsze od Amerykańców ) są Ukraince: PhaSt, Abraxas( ale nie wszystkie )

Jak coś to pisz, no problema

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na 16 m kw. grają Delphinusy podpięte do cd i integry Abrahamsena.

Jak gra taki zestaw? Wg mnie bardzo dobrze. Ale wiecie - każda pliszka…

Nie wszystko jest idealnie (są takie systemy?), ale wiem, że poprawy wymaga akustyka pomieszczenia.

 

Jakiś czas temu gościł u mnie Andrzej Ł, - właściciel pieczołowicie zbudowanego, wielokrotnie droższego systemu i był pod wrażeniem mojego brzmienia (mam nadzieję, że nie kurtuazyjnie). ;)

 

Andrzeju, jeśli to czytasz, to bądź uprzejmy podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 

Mam pytanko czy Chario robione są z drewna i czy to jest ta sama/podobna jakość co jest w SF czy FS?

 

Tak, z orzecha.

https://www.youtube.com/watch?v=KPdZy08xffY

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanko czy Chario robione są z drewna i czy to jest ta sama/podobna jakość co jest w SF czy FS?

 

Nigdy się w to nie zagłębiałem, ale wg mnie główna konstrukcja skrzynki jest raczej z mdf-u, a jedynie (albo aż), dodatkowo boki są z dość grubych klejonych deseczek, pięknie frezowanych i polakierowanych w satynę. Tak czy owak konstrukcja bardzo solidna i bardzo ciężka. (filmu powyżej nie oglądałem)

 

Jakiś czas temu gościł u mnie Andrzej Ł, - właściciel pieczołowicie zbudowanego, wielokrotnie droższego systemu i był pod wrażeniem mojego brzmienia (mam nadzieję, że nie kurtuazyjnie). ;)

 

Tak to prawda byłem u kolegi na odsłuchu i żadnej kurtuazji w moich słowach nie było.

Abrahamsen brzmi naprawdę świetnie, i to właśnie z Chario. Z innymi głośnikami nie słuchałem, ale "słuch mi mówi", że ten wzmacniacz zagra z wieloma głośnikami.

W tym połączeniu (abrah. + chario) dźwięk wg mojej oceny, wyjątkowo przyjemny, nie męczący, przy tym detaliczny, rozdzielczy, to było po prostu moje granie, co powiedziałem Krzyśkowi po pierwszych 5 minutach słuchania - myślę, że to potwierdzi.

Naprawdę ta elektronika wyskakuje daleko poza swój budżet. Byłem tak zauroczony tym wzmacniaczem, że nawet chciałem swojego ASR'a zamienić na dzielonego Abrahamsena (pre+2xkońc.). Finalnie, na chłodno, jednak wycofałem się z pomysłu, chociaż kto wie, kto wie. Jak sprzedam ASR'a, to może. Na pewno zamieniłbym posiadanego przez mnie nowego dzielnego Rotela serii 15 - bez chwili zawahania. Szkoda, że nie zwróciłem podczas zakupu Rotela głębszej uwagi na tego Abrahamsena, bo jestem pewien, że stałby u mnie. Z Krzyśkiem złapałem kontakt później, po fakcie, jak Rotela już miałem, a ciężko było gdzieś w okolicy posłuchać Abrahamsena. Jedyne co mi się w systemie nie podobało to szuflada w CD, trochę chodzi jak sieczkarnia, ale w ROTELU RCD-1572 nie jest wcale lepsza - ten sam poziom nędzy.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.