Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda zwrotnica za 20zł w Charo Delphinus.

 

Dzień dobry .

 

Chciałbym się włączyć do dyskusji.

Chario używa tanich elementów w zwrotnicach.

Warto wymienić podzespoły. Można tez rozbudować też zwrotnice oraz wymienić okablowanie.Najlepiej na srebro. O ile przetworniki są bardzo fajne to oryginalne zwrotnice marne.

Zrobiłem tak ze swoimi Chario Hiper 200 T.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich zwrotnicach wymieniłem na początku Mundorf Mcap SUPREME 6,80 uF 600 V oraz rezystor 3,3ohm na SUPERES 10W 3,30 Ohm.

Okablowanie z fabrycznego na Van den Hull Clearwater.

Na początku zagrały bardzo przejrzyście, z dość dużą ilością sybilantów. Po ok. 2 tyg. była duża poprawa, sybilanty zniknęły. Bas pozostał bardzo szybki, punktowy.

Bardzo dobra lokalizacja instrumentów. Dodam, że kolumny stoją na fabrycznych podstawkach i te na 3cm granitowych podstawach co potęguje uporządkowanie dźwięku.

I na tym etapie powinienem zakończyć modyfikacje.

Chciałem jeszcze lepiej i wymieniłem okablowanie na 2 przewody Kimber 4TC.

I tutaj niestety się zawiodłem, bo zagrało przesadnie przejrzyście, pojawiły się sybilanty (a tu w kablach dł. 0,50cm raczej nie ma się co "wygrzać").

Myślę, że wypróbuję jeszcze Chord Clearway. Ma 2,1mm2 więc tyle co fabryczny. Ewentualnie jedna żyła Kimber 4PR, 4VS lub 4TC.

Zamówiłem też rezystory PathAudio 3,3ohm. Mają pozytywne opinie i nie powinny zdegradować dźwięku. Cewek nie ruszam. Zastanawiam się o wpływie na całość rezystora 18ohm i kondensatora bipolarnego 33uF/100V. Jeśli ktoś mógłby na szybko przeanalizować schemat (po rozrysowaniu) byłbym wdzięczny za sugestie.

Tak więc jeśli chodzi o okablowanie wewnętrzne (srebro) byłbym ostrożny. Potwierdzam też, że same głośniki są bardzo dobre co w połączeniu ze zwrotnicą 2 rzędu sprawia, że kolumny grają bardzo dobrze.

Okablowanie wewnętrzne może zmienić ich charakter brzmienia. Chyba, że przewody głośnikowe (kolumna-wzmacniacz) również mają wpływ na ogólne brzmienie. Ja używam 20-letnich Van den Hull Magnum

(wtedy jeszcze ich nie podrabiali) i chyba za dużo tego srebra w całości połączenia.

post-3402-0-98908000-1526321928_thumb.jpg

post-3402-0-68654900-1526321942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcia zwrotnic do Chario Hiper 2000T. Dla głośników wysoko i średnio tonowych. Do tego wszystkiego zostało zastosowane srebrne okablowanie.

 

Nawiązując do wypowiedzi kolegi chciałbym powiedzieć,ze zupełnie się nie znam.Wszystkie zmiany w moich kolumnach wprowadził pan Andrzej Witek z Sonus Oliwa. To on zaproponował srebrne okablowanie. Srebrne przewody kierunkowe wprowadził również do połączenia odbiornika z preampem oraz z monoblokami. Całość robi wrażenie.Chce się tego słuchać.

post-47695-0-22738500-1526328148_thumb.jpg

post-47695-0-62445200-1526328159_thumb.jpg

post-47695-0-27643900-1526328170_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to napisz jaki był koszt tej modyfikacji bo elementy w zwrotnicy robią wrażenie. Czy dodatkowo obudowa została wytłumiona matą?

Ja poruszyłem temat zwrotnic i ich modyfikacji (w granicach rozsądku i mojej wiedzy) bo czuję pewien niedosyt. Wydając niemałe przecież pieniądze za nowe Chario Delphinusy oczekiwałbym bardziej wyrafinowanych podzespołów w zwrotnicy. Mając odrobinę wiedzy no i pieniędzy w portfelu można z tych kolumn "wycisnąć" naprawdę wiele bo jak napisałem głośniki w nich zastosowane są bardzo dobre. Zwłaszcza wysokotonowy. Myślę, że drugi raz nie kupiłbym ich przynajmniej za tę cenę (4,5 tys. wraz z podstawkami za 1,2 tys.zł).

Absolutnie nie chcę zniechęcać potencjalnych nabywców ale daje to do myślenia, że czasami produkt wizualnie piękny nie jest adekwatny do ceny jaką przychodzi nam zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszesz .Moim zdaniem Chario Delphinus są za drogie. Ja swoje trójdrożne Chario Hiper kupiłem kiedyś za 2 tyś.Nowe w sklepie,jako końcówkę serii.

Za modyfikację zwrotnic w SO dałem 1300 zł. Samodzielnie wytłumiłem kolumny wełną owczą. Zamierzam jeszcze odseparować głośnik wysokotonowy drewnianą puszką. Mankamentem tych kolumn jak i pewnie Delphinusów,,był dudniący bas. Przez wszystkie te operacje udało się zapanować nad nim. Poza tym znaczna poprawa w górnych i średnich rejestrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniący bas w Delphinusach???

Pierwsze słyszę!

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszesz .Moim zdaniem Chario Delphinus są za drogie. Ja swoje trójdrożne Chario Hiper kupiłem kiedyś za 2 tyś.Nowe w sklepie,jako końcówkę serii.

Za modyfikację zwrotnic w SO dałem 1300 zł. Samodzielnie wytłumiłem kolumny wełną owczą. Zamierzam jeszcze odseparować głośnik wysokotonowy drewnianą puszką. Mankamentem tych kolumn jak i pewnie Delphinusów,,był dudniący bas. Przez wszystkie te operacje udało się zapanować nad nim. Poza tym znaczna poprawa w górnych i średnich rejestrach

Co do dudnienia to podobnie jak traumeel twierdzę, że niskie tony prawidłowo są odtwarzane przez kolumny - nie ma "dudnienia".

Jeśli "dudni" to winą obarczałbym brak kontroli niskich tonów przez wzmacniacz (słabo wydajny) albo - i to chyba na pierwszym miejscu - kiepską akustykę pokoju.

U mnie doskonale sprawdziły się solidne, granitowe podstawy na parkiecie. Na dzisiejszych podłogach wykonanych z paneli (tzw. podłoga pływająca) bas jest słabo kontrolowany.

Zawsze proponuję takie podstawy zarówno pod podstawkowe jak i podłogówki. Koszt niewielki (ok. 250 zł) a wiele wnosi. Potem można zacząć zabawę z okablowaniem.

Nie do końca jestem przekonany do stosowania tutaj w roli wytłumienia wełny owczej. Może lepiej sprawdziłby się filc Poroso.

Jest wiele możliwości, drobnych zabiegów, które wprowadzając jednocześnie mogą nie przynosić zamierzonych efektów. W konsekwencji w którymś momencie możemy się po prostu pogubić. Piszę opierając się na swoich doświadczeniach i błędach. Choć z drugiej strony istnieją jakieś pewniki, od których można zacząć.

I na koniec: chyba najważniejsza jest akustyka pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiem sie kiedy warto isc w modyfikacje zwrotnic ? bo moze nie potrzebnie kupuje kolejne kolumny, tylko grzebnac zwrotnice ?

Pewnie że można "grzebnąć". Zwłaszcza kiedy zwrotnica nie jest rozbudowana. Mam na myśli 2-go rzędu.

Zastąpienie chociażby jednego kondensatora w sekcji wysokotonowej na pewno nie pogorszy dźwięku. Po to chyba takie firmy jak Mundorf, Jantzen czy PathAudio produkują podzespoły i na nich się skupiają żeby zastosować ich w DIY.

Inną sprawą jest koszt jaki trzeba ponieść wydając na taki kondensator.

Dlatego warto się dzielić wiedzą z tymi, którzy wypróbowali już określony rodzaj podzespołu.

Czasami jest tak, że trudno się przyznać, że wydało się majątek na kolumny, w których jest zwrotnica za kilkadziesiąt złotych.

Ja w zwrotnicy Chario Delphinus wymieniłem kondens. na Mundorfa i jeden rezystor. Początkowo nie dało się tego słuchać ale po 3 tygodniach jest na pewno lepiej niż z fabrycznymi. A nie robiłem tego ot tak sobie bo za dużo kasy w portfelu miałem.

Wcześniej "bawiłem" się z kondensatorem sprzęgającym we wzm. SOHA III i za każdą wymianą była wielka różnica.

Trzeba było tylko znaleźć ten właściwy. Tam pojemności nie były wielkie bo w granicach 0,22-0,68uF więc koszty też nieduże.

W zwrotnicach już niestety są setki złotych ale warto.

Kolejna sprawa: okablowanie. Jak pisali: daj jedną żyłę Kimbera to ja musiałem dać dwie co przyniosło niekorzystny efekt.

Tak więc trzeba z głową.

Do poczytania:

http://www.highfidelity.pl/@main-360&lang=

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaka lampa dobrze zgrywa sie z Chario Pegasus? Czytajac watek napewno wiem ze Leben... Myslalem nad zmiana Hegla H80 na lampe Fezz Silver Luna lub Haiku Audio Willimason. Obie te lampy sa na EL34 lub KT77. Zastanawia mnie czy 35 watt na kanal napedzi Pegasusy. Jesli macie jakies pozytywne lub nie doswiadczenia z lampa i Pegasusami prosilbym bym o komentarz. Pozdrawiam

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy, jaka lampa dobrze zgrywa sie z Chario Pegasus? Czytajac watek napewno wiem ze Leben... Myslalem nad zmiana Hegla H80 na lampe Fezz Silver Luna lub Haiku Audio Willimason. Obie te lampy sa na EL34 lub KT77. Zastanawia mnie czy 35 watt na kanal napedzi Pegasusy. Jesli macie jakies pozytywne lub nie doswiadczenia z lampa i Pegasusami prosilbym bym o komentarz. Pozdrawiam

 

 

Audio Research

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam okiem na konstrukcję, głośniki, zwrotnicę.

Głośniki te same co w Chario Delphinus. Zwrotnica jak zwykle zaniedbana. Znowu "kasa" poszła w wygląd i obudowę.

Jeśli Delphinusy dobrze wysterowywał Leben CS 300 to wzmacniacz 35W powinien dać radę. Zawsze można lepiej (drożej)

Swoją drogą te głośniki to świetne konstrukcje, zwłaszcza wysokotonowy.

Warto wymienić ten biały kondensator na coś lepszego (4,7uF + 2,2uF) Mundorf, Jantzen, rezystory (w zależności od zasobności portfela) na PathAudio ale niekonicznie

https://loudspeakershop.eu/pathaudio-m-55.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o czymś ze wschodniej granicy. Osobiście napędzam swoje trój drożne Chario Hiper 2000T monoblokami Phase .Coś około 30 W. To ukraińskie monobloki. Myslę,że Hiper mają te same przetworniki co Pegasus i Delphinus. Pewny jednak nie jestem.

Tak czy inaczej jestem fanem firmy Phast,dawne Phase. Można dostać na różnych lampach w ukladzie SE oraz PP.

 

Pozdr.P.

Edytowane przez Przemo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem monobloki Phase 2709 na el34, monobloki SE na 6c4g

PhaSt Retro ( zasilacz + końcówka na diabelkach+ pre) i monobloki na diabłach

To świetne wzmaki ale raczej do szybkich przejrzystych kolumn np.focali

Do Chario które maja ocieplone , masywne brzmienie polecam jeszcze raz Audio Research, miałem takie połączenie i grało to naprawdę świetnie

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić ten biały kondensator na coś lepszego

Na razie czekam az do mnie dotra. Porownam ze swoimi Chario Syntar ale sadze, ze bedzie to krok w przod. Z czasem mysle ze jakas modyfikacje moze zrobie (czyt. zlece komus, niestety jestem nie elektryczny) bo mysle ze Pagasusy zostana na dluzej.

Może pomyśl o czymś ze wschodniej granicy

Mialem na oku Phasta integre uzywana, ale poszla. Troche sie boje,ze 25 wpc na EL34 moze nie dac rady Pegasusom. Wiadomo ze to tylko teoria ale u mnie jest zawsze problem z odsluchem wiec wiekszosc zakupow w ciemno. Wlasnie z tego powodu dla spokojnej glowy wolalbym miec wieksza moc.

 

Laczyl ktos moze Primalune Prologue Premium lub Synthesis Roma 510AC z Peagsusami?

Roma ma 80wpc, wiec mysle ze z napedzeniem nie bedzie problemu, a z kolei Primaluna ma opcje wymiany EL34 na KT88.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka mocy VS 55

Albo integra VSI 55

Można poeksperymentowac z lampami 6550/kt 120

Jak dobrze poszukasz końcówkę kupisz za 5-6 tys pln a integre 6-7 tys

Trochę drożej , ale tez trochę lepiej

Końcówka VS 60

Integra VSI 60

Te już fabrycznie na kt 120

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam przybitego gwozdzia. Pegasusy nie dotarly z jakiegos blizej mi nie znanego powodu ale to nie jest istota sprawy. Od poczatku mojej przygody z audio, zawsze mialem podlogowki. Jestem w trakcie przeprowadzki i moj nowy salon bedzie mial ok 20mkw. Moge w dobrej cenie kupic Pegasusy, ale biore tez pod uwage Delphinusy. Hegel na razie zostaje. Czy Pegasusy nie zabija basem pokoju? Sklaniam sie ku podlogowkom? Czy moze lepiej monitory na 20mkw? A jezeli juz zdecydowalbym sie na monitory, to czy ktos z Was bedzie sie pozbywal oryginalnych standow w kolorze Walnut?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David, ja bym się bał czy Delphinusy nie zabiją basem pokoju. Wszystko zależy oczywiście od pokoju i wzmacniacza.

Na moich 16 metrach Delphinusy napędzane Abrahamsenem brzmią bardzo dobrze, bez nadmiernego basu.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich 16 metrach Delphinusy napędzane Abrahamsenem brzmią bardzo dobrze, bez nadmiernego basu.

 

Może ten Abrahamsen chudziutko na basie gra? ;-)

Słuchałem ostatnio Krella Vanguard, kurde wzmacniacz za 27tys a zupełnie nie ma basu. Wtf ???

 

Delphinusy mają dużo basu i trzeba niezłego wzmaka żeby nad nim zapanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Abrahamsen chudziutko na basie gra?

Nie sądzę.

Być może to dzięki trzem ścianom wypełnionym od góry od dołu książkami robiącymi za ustroje akustyczne?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.