Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

kurde fajne te Cygnusy, i cena podobna do pary Delphinusow. Ciekawe czy ktos sie moze wypowiedziec?

 

w sumie z podlogowek Chario to powyzej Cygnusow to juz odrazu skok na 8-10k co nie (Pegasusy i Syntary 533R, ktorych to chyba nikt w Polsce na oczy nie widzial hehe).

 

Nie wiem co to jest, ale cos mnie tak ciagnie do produktow Chario :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem bardzo ciekaw opinii o Cygnusach i ich porównaniu do Delphinusów,te drugie miałem kilka dni u siebie na odsłuchach i pozostawiły baaardzo pozytywne wspomnienia,nie dawały rady tylko przy elektronicznym "syntetycznym" basie i ciężkim metalu reszta miód.Podejrzewam ,że Cygnusy przy dwóch 13 kach nie wiele więcej pokarzą w tym zakresie ale może się mylę?

Mixy Syntary są dostępne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to super ze te Delphinusy Ci sie tak spodobaly

Nie oczekiwalbym ze jakis produkt Chario sprawdzilby sie w ciezkim metalu czy elektronice :) To wloska robota w calosci a Wlosi chyba takich gatunkow muzycznych nie uznaja stad strojenie ich produktow jest pod cos innego? jak dobrze rozumuje...

 

Wiesz co, ja sie kiedys przekonalem ze.......im mniejsze przetworniki tym lepiej - nie wiem dlaczego hehe.

 

Fajna stronka z kolumnami Chario:

http://www.newaudio.it/chario.htm

Do niedawna byly wszyskie poprzednie ale teraz porobili zmiany bo duzo nowosci Chario zaprezentowalo.

 

Moje marzenie?

Miec w domu na testy Delphinusy, Cygnusy, Pegasusy i Syntary 533 i wybranie sobie tego ktory mi sie podoba najbardziej.

 

Syntary w PL?

A kto je ma? Chyba nikt.

Nawet dystrybutor ich nie ma. To chyba przez to ze juz go nie produkuja i weszli z nowosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntar 533r Patron-Katowice, 533 Warszawa, zobacz Ceneo czy Allegro. Delphinus bez problemu wypozyczylem za kaucją w Audiosferze w Poznaniu. Jeśli zaś idzie o wielkość przetworników i reprodukcje dołu uważam, że większość ma znaczenie :)

 

Przepraszam. Oczywiście wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katowice nie maja Syntara 533r

nikt chyba nie ma tego w salonie na sprzedaz w Polsce obecnie (o allegro/ceneo/olx nie wspominajac). Kolumny widmo hehe

 

Ciekaw jestem jak ta nowa seria Aviator sie sprawuje (zwlaszcza modele Nobile i Amelia).

 

Moze bedzie nie na miejscu co tu napisze, ale.....jak ktos jest w dziale Chario bo szuka podstawek to zwroccie tez uwage na Xavian Perla. Koszt w sumie na poziomie Delphinusow. PIekne wykonanie we wloskim stylu (z Czech :) ). Xavian jest drogi wiec w sumie to spoko cena. Ciekawe jakby je porownac w tych samych warunkach z Delphinusami co by wyszlo. Ech, a ten Orfeo to juz masakra....tylko ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzylem troche i chyba.....zblirzaja sie ciezkie czasy dla fanow Chario bo....

 

te Ghibli i Nobile, ktore niby zastepuja Lynxa i Delphinusy, sa........'kapke' drozsze heh

 

Za pare Ghibli to 8k a Nobile to juz 5 cyfr trzeba bedzie sie pozbyc.

A Nobile wymiary prawie ze identyczne jak Sonnet. Ghibli tez maly nie jest wiec wychodzi na to ze nie bedzie juz malego monitora (jak Lynx).

 

Woofery beda duzo lepsze bo na Rohacellu a na dupce zapiety neodym, no ale czasy jak mozna bylo sobie kupic fajne Chario nowe za 4 czy 4.5 patola odejda w niepapmiec niedlugo.

 

Ciekawe kurde jak graja chociaz te nowe.

Ktos slyszal?

 

Sonnet mocno je przewyzsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumiem.

W tej recenzji jest napisane:

-"Ghibli pratkycznie niczego nie podbarwiaja..."

-"Chario Ghibli sa neutralne, ale i naturalne..."

 

czyli rozumiem ze Chario zarzucilo swoja filozofie w tym modelu, skoro kolumny sa neutralne i niczego nie podbarawiaja?

Chyba trzeba poczekac na recenzje w Audio i zobaczyc jak wyglada wykres charakterystyki czestotliwosciowej zeby sie przekonac jak to jest naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/414-chario-syntar-533

cytuje:

"Kolumny Chario Syntar 533 grają zresztą tak, jak tego się po nich spodziewałem - firma wypracowała charakterystyczny styl, więc to, co słyszymy, nie jest dziełem przypadku, jest dokładnie zaplanowane i wykonane. Tak dokładnie, że nawet przy poważnym, widocznym przecież w pomiarach, odejściu od liniowości, brzmienie jest harmonijne, ogólnie dobrze zrównoważone, fizjologiczne, dla ucha niekłopotliwe. Mało powiedziane - jest bardzo efektowne, wręcz spektakularne. Ma przecież zachęcać, a nie zniechęcać, i robi to pewnie bardzo skutecznie, jeśli tylko zdefiniować potencjalnego odbiorcę nie jako ortodoksyjnego, purystycznego audiofila, lecz "Kowalskiego", który wreszcie uwierzył, że nie musi mieć "złotego ucha", aby "usłyszeć różnicę" i czerpać codzienną przyjemność z posiadania sprzętu lepszego niż miniwieża czy kino domowe "z jednego pudełka". Dopóki nie nabierze doświadczenia (zbytniego czy zbędnego?...) i nie zacznie szukać "prawdy", zamiast prostej przyjemności, właśnie takie brzmienie jak z Chario da mu więcej frajdy niż przetwarzanie dokładne, wyrównane, kontrolowane - takie jak choćby z Jamo C809.

 

Przepis na taki efekt jest znany od dawna - charakterystyka Syntara jest wyprofilowana tak, aby eksponować skraje pasma, i w konsekwencji cofnąć środek. Przepis prosty, ale w realizacji wcale nie taki łatwy, nie można przekroczyć pewnej granicy, za którą brzmienie będzie wydawać się dziwne nawet Kowalskiemu - jeżeli nie dzisiaj, to jutro. I tę właśnie sztukę Chario opanowało nadzwyczajnie. Brzmienie jest żywe, soczyste, nie ma w nim ani twardości, ani zimna - jest dość jasne i lekkie dzięki podkreśleniu wysokich tonów, zarazem gęste i dobrze "posadowione" na mocnym, nasyconym zakresie niskotonowym."

 

moze dlatego Sovrany takie sa bo sa ugrzecznione przez konstruktorow specjalnie jako przeznaczone dla audiofili? ktorzy akceptuje wylacznie neutralna charakterystyke czestotliwosciowa + z reguly szukaja zespolow glosnikowych na bardzo wysokiej polce cenowej?

A moze jestem glupi i nic nie rozumiem :)

 

48166-chario_quadro_audiocompl_lab1.jpg

 

zobacz pasmo przenoszenia Chario Quadro np.

Przeciez audiofil i akustyk/elektronik jak na to patrzy to sie pewnie za glowe chwyta.

A meloman? Dosc prawdopodobne ze nigdy nie zobaczy tego wykresu i poslucha sprzetu. Jak mu sprawi przyjemnosc (dosc prawdopodobne sadzac po recenzji) to kupi.

 

Przez chwile myslalem ze moze jest tak (co mialoby sens) ze Chario sobie zalozylo ze wraz ze wrostem polki cenowej swojego produktu maja odchodzic coraz bardziej od profilowania pasma (V) w strone audiofilskiej neutralnosci czestotliwosciowej.

Jednak, nawet Sonnet, najwyzszy podstawkowiec, jest wyraznie profilowany a nie plaski jak stol wiec juz nic nie wiem. Choc z drugiej strony Chario mocno wykorzystuje psychoakustyke stad pomiar Sonneta podobno nie ma 100% przelozenia i ludzkie ucho postrzega te monitory inaczej niz sugerowalby to pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chario potrzebują dobrego wzmacniacza, nie musi być mocny, moje 6W robi z nimi co chce. To, że Sphinx Myth 3 nad nimi nie panuje nie świadczy dobrze o tej konstrukcji. Wcześniej miałem Lebena 300xs i on również miał problemy. To w sumie łatwe do wysterowanie kolumny jednak najtrudniej zapanować jest nad ich basem a bas mają specyficzny.

 

Twój wzmacniacz to jaki model? Pytam, bo będę testował delfiny z labenem i chętnie sprawdzę coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/414-chario-syntar-533

cytuje:

"Kolumny Chario Syntar 533 grają zresztą tak, jak tego się po nich spodziewałem - firma wypracowała charakterystyczny styl, więc to, co słyszymy, nie jest dziełem przypadku, jest dokładnie zaplanowane i wykonane. Tak dokładnie, że nawet przy poważnym, widocznym przecież w pomiarach, odejściu od liniowości, brzmienie jest harmonijne, ogólnie dobrze zrównoważone, fizjologiczne, dla ucha niekłopotliwe. Mało powiedziane - jest bardzo efektowne, wręcz spektakularne. Ma przecież zachęcać, a nie zniechęcać, i robi to pewnie bardzo skutecznie, jeśli tylko zdefiniować potencjalnego odbiorcę nie jako ortodoksyjnego, purystycznego audiofila, lecz "Kowalskiego", który wreszcie uwierzył, że nie musi mieć "złotego ucha", aby "usłyszeć różnicę" i czerpać codzienną przyjemność z posiadania sprzętu lepszego niż miniwieża czy kino domowe "z jednego pudełka". Dopóki nie nabierze doświadczenia (zbytniego czy zbędnego?...) i nie zacznie szukać "prawdy", zamiast prostej przyjemności, właśnie takie brzmienie jak z Chario da mu więcej frajdy niż przetwarzanie dokładne, wyrównane, kontrolowane - takie jak choćby z Jamo C809.

 

Przepis na taki efekt jest znany od dawna - charakterystyka Syntara jest wyprofilowana tak, aby eksponować skraje pasma, i w konsekwencji cofnąć środek. Przepis prosty, ale w realizacji wcale nie taki łatwy, nie można przekroczyć pewnej granicy, za którą brzmienie będzie wydawać się dziwne nawet Kowalskiemu - jeżeli nie dzisiaj, to jutro. I tę właśnie sztukę Chario opanowało nadzwyczajnie. Brzmienie jest żywe, soczyste, nie ma w nim ani twardości, ani zimna - jest dość jasne i lekkie dzięki podkreśleniu wysokich tonów, zarazem gęste i dobrze "posadowione" na mocnym, nasyconym zakresie niskotonowym."

 

moze dlatego Sovrany takie sa bo sa ugrzecznione przez konstruktorow specjalnie jako przeznaczone dla audiofili? ktorzy akceptuje wylacznie neutralna charakterystyke czestotliwosciowa + z reguly szukaja zespolow glosnikowych na bardzo wysokiej polce cenowej?

A moze jestem glupi i nic nie rozumiem :)

 

48166-chario_quadro_audiocompl_lab1.jpg

 

zobacz pasmo przenoszenia Chario Quadro np.

Przeciez audiofil i akustyk/elektronik jak na to patrzy to sie pewnie za glowe chwyta.

A meloman? Dosc prawdopodobne ze nigdy nie zobaczy tego wykresu i poslucha sprzetu. Jak mu sprawi przyjemnosc (dosc prawdopodobne sadzac po recenzji) to kupi.

 

Przez chwile myslalem ze moze jest tak (co mialoby sens) ze Chario sobie zalozylo ze wraz ze wrostem polki cenowej swojego produktu maja odchodzic coraz bardziej od profilowania pasma (V) w strone audiofilskiej neutralnosci czestotliwosciowej.

Jednak, nawet Sonnet, najwyzszy podstawkowiec, jest wyraznie profilowany a nie plaski jak stol wiec juz nic nie wiem. Choc z drugiej strony Chario mocno wykorzystuje psychoakustyke stad pomiar Sonneta podobno nie ma 100% przelozenia i ludzkie ucho postrzega te monitory inaczej niz sugerowalby to pomiar.

 

Trzeba by ich posluchac, zeby sprawdzić, czy sie moga podobac. Jestem jednak przekonany, ze wielu bladzacych wedrowcow bardziej uwierzy wykresom niz wlasnym uszom i odczuciom.

 

Z tego, co mi wiadomo , kolumny marki diapason tez nie maja liniowej charakterystyki ale przy odtwarzaniu muzyki ida w kierunku sprawiajacym, ze mamy wrazenie obecnosci prawdziwych instrumentow w pomieszczeniu.

 

Trzeba miec na uwadze, ze wykres to jedno, odsluch to drugie. Przy strojeniu instrumentow muzycznych nie robi sie pomiarow, a uzywa sluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sprzedam kolumny Chario Hiper 200 T. Kolumny podłogowe w kolorze czarnym.Kupione w Salonie Nautilus w Warszawie.

Ostatni wypust tych kolumn.Stan idealny,perfekcyjny. Kolor czarny .Posiadam pudła oraz dokumentację.Cena 2050 zł.

 

Pozdrawiam

 

Czym sie roznia od syntarow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insaimz - tak, wiadomo ze tylko odsluch i ufanie swojemu uchu, zgadzam sie.

 

Dalem ten wykres tak tylko zeby zobrazowac ze faktycznie chyba cos w tym jest, co recenzent pisze odnosnie 'charakterystyki produktow Chario' ktore wkleilem powyzej wykresu.

Chodzilo mi o to zeby zapytac uzytkownikow Chario czy faktycznie tak jest z kolumnami/dzwiekiem Chario jak ten Pan w tej recenzji, dosc obszernie opisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nieoficjalnie dolaczam do klubu Chario z kolumnami Syntar 533R. Beda u mnie za kilka dni. (wtedy juz bedzie oficjalnie). Elektronika do wymiany napewno, wiec mam pytanie do wszystkich klubowiczow. Chodzi mi o wzmacniacz do moich nowych paczek. Pod uwage biore Haiku Audio Bright 4 i Roksan K3, ale oczywiscie ta kwestia jest otwarta. Kiepsko u mnie z odsluchami przez to gdzie mieszkam, wiec musze po czesci polegac na zdaniu bardziej doswiadczonych uzytkownikow kolumn tej marki. Z tego co piszecie wynika, ze Chario potrzebuja / lubia duzo pradu wiec tu Roksan wygrywa mocowo. Z kolei w Haiku, mozna sobie "podregulowac" brzmienie wymiana lamp na przedwzmacniaczu, ale czy 90w / 4Ohm bedzie wystarczajace. Generalnie lubie cieply, 'czarujacy' dzwiek. Prosze o pomoc i opinie. Pomieszczenie 25mkw, zrodlo Bluesound Node, kable Haiku Audio Glosnikowy / RCA

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś posłuchałem Delphinusów i rzeczywiście, jak na podstawki grają świetnie, nawet z Labenem, ale jednak w moim przypadku co podłogówki, to podłogówki. Większa przestrzeń, separacja itp. Wolę jednak dźwięk podłogowy. I mają dość sporo jak dla mnie góry, tego się nie spodziewałem. W każdym razie porównywałem z Dynkami x18, które były dla mnie zbyt inwazyjne. Chario rzeczywiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David przede wszystkim gratuluję zakupu,będę bardzo wdzięczny za kilka słów o dźwięku Syntarów jak będziesz już je miał.Co do wzmacniacza nie wiele pomogę ,miałem u siebie Delphinusy podpięte do Caspiana i grało to naprawdę bardzo zacnie. Syntary kupiłeś w kraju? Nowe? Gdzie można ich posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David przede wszystkim gratuluję zakupu,będę bardzo wdzięczny za kilka słów o dźwięku Syntarów jak będziesz już je miał.Co do wzmacniacza nie wiele pomogę ,miałem u siebie Delphinusy podpięte do Caspiana i grało to naprawdę bardzo zacnie. Syntary kupiłeś w kraju? Nowe? Gdzie można ich posłuchać?

Dziekuje bardzo :) Udalo mi sie znalesc pare nowych Syntar 533R z ekspozycji w sklepie na Litwie, a dokladnie w Klajpedzie. Sklep ten jest oficjalnym dystrybutorem Chario. Niestety zakup w ciemno jesli chodzi o ten model ale cena byla okazyjna wiec sie skusilem. Mialem okazje posluchac kolumn Chario wczesniej i jezeli sygnatura brzmienia bedzie podobna to raczej bede bardzo zadowolony. Teraz kwestia wzmocnienia i mysle ze moze byc ciekawie.

Co do brzmienia to poczekam z opinia do momentu gdy podlacze sensowny wzmacniacz bo podejrzewam ze amplituner stereo nie wyciagnie za wiele z tych kolumn.

Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo :) Udalo mi sie znalesc pare nowych Syntar 533R z ekspozycji w sklepie na Litwie, a dokladnie w Klajpedzie. Sklep ten jest oficjalnym dystrybutorem Chario. Niestety zakup w ciemno jesli chodzi o ten model ale cena byla okazyjna wiec sie skusilem. Mialem okazje posluchac kolumn Chario wczesniej i jezeli sygnatura brzmienia bedzie podobna to raczej bede bardzo zadowolony. Teraz kwestia wzmocnienia i mysle ze moze byc ciekawie.

Co do brzmienia to poczekam z opinia do momentu gdy podlacze sensowny wzmacniacz bo podejrzewam ze amplituner stereo nie wyciagnie za wiele z tych kolumn.

takie buty...w sumie sam rozglądam się za Pegasusami na zagranicznych rynkach, ale wschodniej ściany nie brałem pod uwagę:) Napisz koniecznie kilka słów jak już Tobie wszystko zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

takie buty...w sumie sam rozglądam się za Pegasusami na zagranicznych rynkach, ale wschodniej ściany nie brałem pod uwagę:) Napisz koniecznie kilka słów jak już Tobie wszystko zagra.

 

Kilka lat temu kolega z trudem sprzedał chyba dwuletnie Pegasusy za 6tys ...

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.