Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak pisałem zwykły mdf i dokręcone drewniane boczki.

 

Delphinusy to przecież typowo budżetowe kolumny nie można się więcej spodziewać. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym jakość wykonania to rewelacja.

 

Co powiecie na Chario Millenium Grand?

 

post-24945-0-79598800-1529137708_thumb.jpgpost-24945-0-28644000-1529137789_thumb.jpgpost-24945-0-36771000-1529137875_thumb.jpgpost-24945-0-50114400-1529137881_thumb.jpg

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Napisano dziś, 09:22

Użytkownik Andrzej Ł dnia 15.06.2018 - 12:13 napisał

Czyli jak pisałem zwykły mdf i dokręcone drewniane boczki.

 

Delphinusy to przecież typowo budżetowe kolumny nie można się więcej spodziewać. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym jakość wykonania to rewelacja.

 

To nie był zarzut z mojej strony. Zgadzam się, że za takie pieniądze wykonanie rewelacja, wszak nie tylko dla brzmienia, ale i dla wykonania i wyglądu je kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był zarzut z mojej strony. Zgadzam się, że za takie pieniądze wykonanie rewelacja, wszak nie tylko dla brzmienia, ale i dla wykonania i wyglądu je kupiłem

 

Andrzeju nie odebrałem tego jako zarzut, broń Boże ... bardziej jako stwierdzenie faktu. Taką mają po prostu budowę.

Faktem jest również, że w cenie 5tys za nowe fabryczne kolumny ciężko szukać takiej jakości wykonania, jak i jakości dźwięku.

Jeżeli dobrze je napędzimy potrafią się odwdzięczyć. Sądzę, że większość krytycznych opinii o Delphinusach bierze się z nieodpowiedniego ich zestawienia podczas odsłuchów. Nieodpowiedni lub za kiepski wzmacniacz może nie pokazać ich potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada się. Jak juz się wszystko ładnie dobierze, to głośniki te zawstydzą niejedną podlogówkę, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości.

 

Owszem mają niezłe basisko jak na monitory ale w kategoriach absolutnych niskie to ich najsłabszy zakres.

Nie chodzi mi o samo zejście jak i kontrolę basu ale o zróżnicowanie i rozdzielczość najniższych granych przez nie rejestrów.

Chociaż jeszcze raz zaznaczę, w tej cenie nie ma się do czego przyczepić ... wręcz przeciwnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okiełznałem bas Delphinusów stawiając je na 3cm podstawach granitowych z małymi przyklejanymi gumami Monacor HF-50 od spodu.

Postawione na solidnym parkiecie. Jeszcze lepszą kontrolę niskich można by uzyskać stosując standy metalowe bo te fabryczne mimo że ładne to jednak drewniane i trochę chybotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okiełznałem bas Delphinusów stawiając je na 3cm podstawach granitowych z małymi przyklejanymi gumami Monacor HF-50 od spodu.

Postawione na solidnym parkiecie. Jeszcze lepszą kontrolę niskich można by uzyskać stosując standy metalowe bo te fabryczne mimo że ładne to jednak drewniane i trochę chybotliwe.

 

Pisałem, że nie chodzi o kontrolę basu.

Problematyczna jest jego jakość ale tylko w kategoriach absolutnych. W tym budżecie nie ma się czego czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczna jest jego jakość ale tylko w kategoriach absolutnych. W tym budżecie nie ma się czego czepiać

nic odkrywczego, każda ale to każada kolumna głośnikowa ma wady w każdym paśmie nie tylko niskotonowym no ale jest to tylko... zestaw kompromisów. Proponuję zatkać całkowicie bx i posłuchać bez rezosnansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No tak, bas czasami, na początku zdarzało się, że potrafił zabuczeć. Choć z czasem powiem, że po kilku wymianach kabli głośnikowych udało się osiągnąć cel. Finalnie stanęło na Audiomice Celes Excellence. Kabel kosztuje tyle co głośniki, ale uważam, że się opłacało.

Ponadto u mnie nie stoją na oryginalnych standach tylko na robionych na zamówienie Vapach ER-106, stalowych i ten bas jest naprawdę zadowalający. Myślę, że standy mają tu trochę do rzeczy, choć aż tak bardzo bym przeceniał ich roli. Jak już wspominaliśmy wcześniej cena-jakość, rewelacja. Ja swoje nówki kupiłem za 4000zł i szczerze nie widzę tu konkurencji w tych pieniądzach (mowa o nowych). Jakiś czas u mnie pograją, choć niestety są w systemie, do którego mam je podpięte najsłabszym ogniwem, napewno przyszłościowo do wymiany. Mam wielki apetyt na Academy Sonnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nic odkrywczego, każda ale to każada kolumna głośnikowa ma wady w każdym paśmie nie tylko niskotonowym no ale jest to tylko... zestaw kompromisów. Proponuję zatkać całkowicie bx i posłuchać bez rezosnansów.

 

Proponuję zatkać sobie jeszcze uszy wtedy to już będzie po prostu super ;-)

 

Mam wielki apetyt na Academy Sonnet.

 

Piękne głośniki, dużo lepsze od Delphinusów.

Gdyby był tam inny głośnik wysokotonowy byłyby to pewnie moje docelowe kolumny.

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gdyby był tam inny głośnik wysokotonowy były by to pewnie moje docelowe kolumny.

"Docelowe" w naszej chorobie to śliski temat. Już kilka razy sądziłem, że mam coś docelowego, jak pokazało życie byłem w błędzie. No cóż zawsze "domowej księgowej" tłumaczę, że lepsza taka choroba niż codzienne narady pod monopolowym.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Docelowe" w naszej chorobie to śliski temat. Już kilka razy sądziłem, że mam coś docelowego, jak pokazało życie byłem w błędzie. No cóż zawsze "domowej księgowej" tłumaczę, że lepsza taka choroba niż codzienne narady pod monopolowym.

 

Jednak szkoda, że zrezygnowali ze Scana ... ten ich wynalazek jest wyraźnie gorszy.

 

 

Mieliśmy się spotkać ... wtedy można by pogadać o "docelowości" :-)

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pegasusy dotalry dzisiaj. Krok do przodu w porownianiu z seria Synar. Duzo lepszy wokal, detal i generalnie granie wyzszej proby. Z Heglem H80 super synergia wg mnie. Smialo takie zestawienie moge polecic. Pozdraiwam Chariowcow.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Hegel H80 nie jest "za słaby" do Pegasusów? Ja myślę o H200 do Delphinusów. A może wybieram na wyrost?

Sam wiesz jak jest. Jeden napisze,ze napewno za slaby,a z kolei ktos inny ze wytsarczy. Slucham od wczoraj i uwazam ze niczego nie brakuje. Bas troszke sie leje ale mi to pasuje. Ja po prostu mam zamiar teraz wiecej sluchac muzyki a nie zonglowac sprzetem. Pyznajmniej do konca roku. W planach jest Hegel 360, ale dopiero w przyszlym roku.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pod linkiem są Klipsche.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Stałem się posiadaczem Chario Delphinus Constellation więc melduję się w klubie.. Na razie grają z Onkyo ONKYO TX-RZ810 na Van den Hul CS-122 Hybrid ale porównująć do Paradigm Titan Monitor to inna planeta. Te Delphinusy pozostawiły w tyle wiele podłogówek które miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem poczatkujacym w swiecie audio. Otrzymalem w "spadku" dosc stare kolumny Chario Academy 2 i chcialbym dobrac do nich wzmacniacz. Moim glownym zrodlem dzwieku jest gramofon, w przyszlosci takze komputer przez DAC (byc moze wbudowany juz we wzmacniacz?). Wiem bardzo malo o tych kolumnach, moze ktos moglby je krotko scharakteryzowac. Jakigo wzmacniacza szukac by to sie zgralo. W muzyce lubie naturalna barwe, przestrzen, mozliwosc sledzenia poszczegolnych instrumentow. Ciezko dla laika okreslic to doklanie. W poprzedniej konfiguracji (Creek 4330, stare kolumny castle podstawkowe dedykowane ponoc do kina domowego) mialem wrazenie dobrej sceny i przestrzennosci, jednak przy bardziej dynamicznych utworach i wiekszej ilosci instumentow wszysko sie troche zlewalo. Druga sprawa to mala iloc basu, nie szukam specjalnie dociazonego brzmiania ale mam wrazenie ze poprzednie kolumny i wzmacniacz mialy go za malo. Kolejny problem to sluchanie noca na malej glosnosci w poprzedniej konfiguracji dzwiek byl wtedy znacznie oddalony, jakby za lekka mglam niepelny. Mam na oku kilka propozycji, najchetniej kupilbym uzywany wzmacniacz w cenie okolo 4 000.

 

Naim Nait 5SI

Hegel H80

CA CXA80

Primare I22

Roksan K3

Rega Elex-R

 

Czy to sensowne propozycje, bede wdzieczny za komentarz czy inne pomysly.

 

Z gory dzieki i jeszcze raz witam fanow Chario.

U mnie Chario Pegasus gra z Heglem H80 i jest naprawde elegancko

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem poczatkujacym w swiecie audio. Otrzymalem w "spadku" dosc stare kolumny Chario Academy 2 i chcialbym dobrac do nich wzmacniacz. Moim glownym zrodlem dzwieku jest gramofon, w przyszlosci takze komputer przez DAC (byc moze wbudowany juz we wzmacniacz?). Wiem bardzo malo o tych kolumnach, moze ktos moglby je krotko scharakteryzowac. Jakigo wzmacniacza szukac by to sie zgralo. W muzyce lubie naturalna barwe, przestrzen, mozliwosc sledzenia poszczegolnych instrumentow. Ciezko dla laika okreslic to doklanie. W poprzedniej konfiguracji (Creek 4330, stare kolumny castle podstawkowe dedykowane ponoc do kina domowego) mialem wrazenie dobrej sceny i przestrzennosci, jednak przy bardziej dynamicznych utworach i wiekszej ilosci instumentow wszysko sie troche zlewalo. Druga sprawa to mala iloc basu, nie szukam specjalnie dociazonego brzmiania ale mam wrazenie ze poprzednie kolumny i wzmacniacz mialy go za malo. Kolejny problem to sluchanie noca na malej glosnosci w poprzedniej konfiguracji dzwiek byl wtedy znacznie oddalony, jakby za lekka mglam niepelny. Mam na oku kilka propozycji, najchetniej kupilbym uzywany wzmacniacz w cenie okolo 4 000.

 

Naim Nait 5SI

Hegel H80

CA CXA80

Primare I22

Roksan K3

Rega Elex-R

 

Czy to sensowne propozycje, bede wdzieczny za komentarz czy inne pomysly.

 

Z gory dzieki i jeszcze raz witam fanow Chario.

Mam Chario Academy i po drodze do mocnej lampy :),wszedłem w posiadanie Vincenta 227 (hybryda), gra bardzo fajnie i może się podobać nie wiem skąd jesteś ale zapraszam gdyby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.