Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektronika była wcześniej poza tym z dużym prawdopodobieństwem będę testował kolejne stad decyzja padła na pasywne. Jak dla mnie poza walorami muzycznymi również sama Firma ATC i realia w jakich buduje swoje produkty wplywa na wybór. 

Służę pomocą gdyby ktoś znalazł ciekawy sprzęt w Niemczech. Częściej spotyka się używane w dobrych cenach.

Sam mam do sprzedania Elac FS407 gdyby ktoś coś ?

ATC SCM11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie należy aż tak faworyzować tych aktywnych ATC. Znajomy, który w zasadzie słuchał wszystkich produktów ATC, porównując ATC40 aktywne z ATC40 pasywne, napędzane końcowką mocy; ATC P1 oraz preampem ATC SCA2, raczej Preferował brzmienie pasywnych.

Aktywne grały szybciej, miały trochę lepiej zdefiniowaną górę, ale bas miały krótszy, szybszy, też lepiej zdefiniowany, ale było go trochę mniej względem pasywnych.

Tak że, wszystko zależy na czym komu bardziej zależy, ale nie jest to jednoznacznie lepsze brzmienie względem pasywek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mariush74 napisał:

Chyba nie należy aż tak faworyzować tych aktywnych ATC. Znajomy, który w zasadzie słuchał wszystkich produktów ATC, porównując ATC40 aktywne z ATC40 pasywne, napędzane końcowką mocy; ATC P1 oraz preampem ATC SCA2, raczej Preferował brzmienie pasywnych.

Masz racje czesciowo....(a moze calkowita)

Wogole zacznijmy temat normalnie, czyli odsluchowo, poniewaz sa takie mozliwosci i takie byly mi proponowane. Kupilem nowe Atc scm11  od STUDIO EL-MUZYKI . Zadzwonilem do Jaceka Leskiego i co bylo potem to wlasciwie pieśń dla kupujacego...Swietny czlowiek i zagorzaly fan atc.  Jak wiecie ATC posiadam od wielu lat, a to pierwszy raz kiedy mowie o tym gdzie i z kim o nich rozprawialem. Przyjechaly nowe z UK do Polski z faktura do zapaty w ciagu 2 tyg od dostarczenia i bez wkladu wstepnego (oczekiwanie z tego co pamietam trwalo okolo 2 miesiace) . Poprostu miodzio. O tym mozna jeszcze wielej.

Co do elektroniki nie wiem nie sluchalem ale mam anegdote z mojego zycia bo pzypadkiem kupilem swego czasu Creek Destiny2. Ów wlasciciel zastapil go ATC P1. Opisal mi roznice in plus ale tak znikoma, ze mial wahania, czy dobrze robi sprzedajac ow Destiny. Ceny rozne niebotcznie bez przelozenia na jakosc/dzwiek w jego rzecz jasna odczuciu (nie mial kolumn atc-odniesienie tylko do faktury dzwieku wzmacniaczy).

A wg siebie to powiem, ze najpewniej nie ma sie czym jarac aktywnymi ATC, pod warunkiem, ze mamy mocodajny piec. Inaczej sie ma sprawa, jesli mamy ulubiony piec, ale niemocodajny. Wowczas bowiem, kupujac aktywne atc mozemy zachowac bez zmian (slaby mocowo)  wymarzony piec i model atc  jaki chcemy. Taki uklon w strone klienta i zapewne obarczony swietnym wynikiem.

Jak widzicie tez nie mam pelnego rozeznania, ztem dziele sie wszelka wiedza i doswiadczeniem jakie posiadam na ta chwile. 

Dodam ze terminale glosnikowe sa do bani i je wymienilem a co i jak to jest fotorelacja i pelny opis na innym forum, ale to najmniej istotne akutat teraz.

 

Coż, to moje spostrzezenie IMHO koledzy..

 

pozdrawiam

Łukasz

 

 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melond jestem w podobnej sytuacji. Zamówiłem w ciemno SCM40 oraz mam FS407 na sprzedaż ;)

Elac-i uważam za bardzo dobre, ale nie mogę opanować basu. Zbytnie odsunięcie od ścian odpada.

Czekam na relacje z odsłuchów, sam się dużo po nich spodziewam i mam nadzieję że Bryston 3b3 uciągnie je.

Jeżeli nie to zostaje kupno P2.

Przy okazji zamówiłem zworki do zastąpienia blaszek, doradzono mi Tellurium Q Black. Cenowo przystępne, a poprawa ponoć duża. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:

Ano wlasnie, po co te zworki? Jesli koniecznie chcesz zastapic blaszki to najlepsze i najtansze zworki to ten sam kabel glosnikowy podpiety do obydwu terminali ?

 

609D03A9-083A-4593-9B91-1E81864DE0E1.png

Sa tez duzo milsze sposoby ujete od wewnetrznej strony kolumn i bez ingerencji finansowej dodatkowej. Cena spora jedna, ale przeklada sie na jakosc. Odnajde watek z Audiomaniacy to podesle ocb

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

To dla strachliwych, obawiajacych sie otwierac terminale ?

to nie krytyka, ja to rozumiem

Skoro tak... I masz chec zrobic podobnie, to  zapraszam do moda mojego.....

Jutro najdalej podesle.

Podesle dla wszystkich dla zgody fanow ATC. 

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Redorb81 napisał:

U mnie tak to wygląda. 

15536277936555542553352322087757.jpg

Ale co wyglada? Bo ja widzw ze cos wyglada.. ale nie widze w srodku jaki ma to sens, bo tylko w srodku sensowne to jest o czym my tu rozmawiamy..

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bana dostalem na forum Audiomaniacy dzisiejszego wieczoru, poniewaz jestem pod wplywem alkocholu, taki zarzut dostalem. 

Nie wiem go kiedy w kazdym razie jak juz dojde do siebie wg nich to dam wam znac ...  ?

Poprostu Audiomaniacy ..

 

Mysle , ze juto podesle link, a jesli nie, to opublikuje tutaj swoje dokonania wzgledem terminali. Zawsze mam wlasne archiwa zdjeciowe we wlasnej bibliotece domowej.

 

pozdrawiam

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jafi napisał:

Sprawdź kierunek tych zworek, resztę na PW.

Robiłem sobie ślepy test na kierunkowość kabli które posiadam i narazie tego nie słyszę. Teraz mam ochotę eksperymentować na kablach zasilających lecz też na zasadzie testu nie sugestii droższy to lepszy. Dużo ludzi piszę o ogromnych zmianach więc chcę przekonać się sam. Oczywiście nie mówię o kablu za 5zł i 1000zł tylko podobnej klasy 

Sprawa ingerencji w terminale,nie wiem jak to jest jak ma się kolumny na gwarancji ale mógłby być problem z reklamacją w razie czego. 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, igor-69 napisał:

image.png.0429f32462646bebfc6118170abf5225.pngTak najlepiej rozwiązać problem tandetnych terminali atc

Dokladnie o to chodzi! 

Wpiecie wszystkiego pod jednen terminal i niezaleznie od tego czy sa dwu, czy trzy drozne.

30 minut temu, Redorb81 napisał:

Robiłem sobie ślepy test na kierunkowość kabli które posiadam i narazie tego nie słyszę. Teraz mam ochotę eksperymentować na kablach zasilających lecz też na zasadzie testu nie sugestii droższy to lepszy. Dużo ludzi piszę o ogromnych zmianach więc chcę przekonać się sam. Oczywiście nie mówię o kablu za 5zł i 1000zł tylko podobnej klasy 

Sprawa ingerencji w terminale,nie wiem jak to jest jak ma się kolumny na gwarancji ale mógłby być problem z reklamacją w razie czego. 

Wszystko nie tak.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jimmi napisał:

 

 

10 godzin temu, jimmi napisał:

 

Wszystko nie tak.

Co jest nie tak? W tym że nie jestem w stanie rozróżnić kierunowoscii kabli, nie twierdzę że tak nie jest tylko ja porostu tego nie słyszę, wiedomo kwestia wygrzewania kabli jest wszystkim znana ja odbieram to zjawisko bardziej jak przyzwyczajenie do danego dźwięku. Prawdopodobnie nie jestem jeszcze na tyle  osłuchany by to usłyszeć i jeśli zamiana kierunku kabla przynosi rezultaty po jakimś czasie czyli że kabel musi się poukładać to trzeba mieć wprawne ucho. 

Edytowane przez Redorb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Redorb81 napisał:

Co jest nie tak? W tym że nie jestem w stanie rozróżnić kierunowoscii kabli, nie twierdzę że tak nie jest tylko ja porostu tego nie słyszę, wiedomo kwestia wygrzewania kabli jest wszystkim znana ja odbieram to zjawisko bardziej jak przyzwyczajenie do danego dźwięku.

Brawo! Trafiles sedno sprawy!

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Redorb81 napisał:

daje ponoć znaczną poprawę

Użyłeś bardzo dobrego słowa: "ponoć" ?

3 minuty temu, marek s napisał:

Czyli zostaję przy zworkach, ewentualnie VDH Revelation.

Jeśli koniecznie chcesz zastąpić firmowe zwory, lepsze i tańsze rozwiązanie

http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-sgw110w-przewod-zloto-srebro-w-izolacji-1-00mm-1-metr-p-347.html

Po 10 cm na każdą parę terminali. Bez jakichkolwiek wtyków i bawienia się w konfekcjonowanie. Odizolowana końcówka drutu owinięta wokół terminala głośnikowego i dokręcona aby dobrze się trzymała

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutuj po wewnetrznej stronie terminali kabelki z gornych terminali na dolne, to wtedy mozesz sobie wszystkie zworki zaoszczedzic :-)

To kilka minut roboty, "niedestruktywne" I zero kosztow. Jakosciowo lepszego rozwiazania nie oferuja nawet najdrozsze zworki

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna zawsze gra jako całość i w takiej postaci jest tez mierzona przez producenta. Wymieniając elementy mozesz zmienić jej brzmienie pod swoje ucho i zestaw. Z tym, ze traci wtedy swoją uniwersalność, czyli jak zmienisz wzmacniacz moze okazać sie, ze bedzie grała z nowym gorzej niz wersja bez przeróbki. To jest zawsze problem z tuningiem, robisz go pod siebie i nie ma żadnej gwarancji, ze bedzie odpowiadał innej osobie, sprawdzi sie na innej muzyce czy w innym zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.