Skocz do zawartości
IGNORED

Piłka nożna


Hermes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać wprowadzenie skrzydłowych było dobrym pomysłem i dlatego nie mogę zrozumieć, że po tej bramce drużyna nie poszła za ciosem i ataków skrzydłami było jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramka Błaszczykowskiego ładna, ale komentarze typowe dla TVPiS.

Piłka wyraźnie opuściła linię boczną boiska przed dośrodkowaniem, czego sędzia nie zauważył (powtórka pokazała), a pisowscy komentatorzy

oczywiście twierdzili, że było odwrotnie.

Skąd to zamiłowanie do ciągłego kłamania?

 

No i teraz Kuba ma oczywiście przepustkę do każdego następnego meczu i możliwość śrubowania kolejnych rekordów występów w reprezentacji kopaczy nie do pobicia.

Wujek mu to zapewni bez względu na aktualną formę. Dzisiejsza bramka to żelazne antidotum na wszelkie głosy krytyki.

 

Bramka Kuby nie powinna być uznana. Faktycznie piłka wyszła poza linię, ale bajka, nie takie cuda dzieją się na boiskach.

Gdy już upowszechni się WAR może to się zmieni.

O rekordy "występów" chyba możemy być spokojni - Kuba na liczniku ma 103, a Lewy 100. I ten ostatni niedługo spokojnie wyprzedzi Kubę bo będzie grał więcej.

 

Sam obraz gry był do przewidzenia - Portugalia, jak zresztą prawie każda europejska drużyna wyprzedza nas o lata świetlne w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Klasyczne 20-25 minut dobrej pierwszej połowy to wszystko na co nas stać. Im dłużej grają tym bardziej widać to kalectwo.

Zresztą stwierdzenie, że to dobre 20 minut też jest naciągane, bo to okres w którym nasi rywale dają sobie czas żeby lepiej się nam przyjrzeć i w efekcie wybić z głowy wiarę w sukces.

 

A wynik 2-3 nie oddaje obrazu meczu i stanu formy naszych kopaczy.

 

Jak widać wprowadzenie skrzydłowych było dobrym pomysłem i dlatego nie mogę zrozumieć, że po tej bramce drużyna nie poszła za ciosem i ataków skrzydłami było jak na lekarstwo.

 

Bo trzeba umieć grać skrzydłami. Zamiast tego wieczna, niedokładna kopanina, podania "ja do ciebie ty do mnie", bezmyślne wybijanie do przodu, a walka o piłkę w środku pola... aha, nie ma takiego pojęcia.

Współpraca formacji to mrzonka, a duet Kurzawa-Jedrzejczyk śmiało może występować, ale w kabarecie bo jako obrońcy dawali się robić jak małe dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca formacji to mrzonka, a duet Kurzawa-Jedrzejczyk śmiało może występować, ale w kabarecie bo jako obrońcy dawali się robić jak małe dzieci.

 

To fakt, ta dwójka to kompletna załamka. Wcześniej Kurzawa nawet mi się podobał, ale przy zwrotnych Portugalczykach nie miał nic do powiedzenia. Smutne to było, ta kompletna bezradność. Jędrzejczyk to jakby go w ogóle na boisku nie było.

 

Brzęczek po tym meczu chyba ma myśli typu "K..., w co ja się wpakowałem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek po tym meczu chyba ma myśli typu "K..., w co ja się wpakowałem".

 

Myślę, że podobny dylemat mają kibice, którzy zasiedli na trybunach i obejrzeli to wątłej jakości widowisko.

Wydana kasa na bilet, koszty dojazdu, może urlop w pracy, trzeba coś zjeść...

Szczerze mi by się nie chciało.

 

No chyba, że przyjechali patriotycznie kibicować naszym, ale popatrzeć jak gra Portugalia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale popatrzeć jak gra Portugalia :)

 

No właśnie! Ja po pierwszych 25 minutach tak do tego podszedłem i patrzyłem na mecz a nie na to, jak grają "nasi".

Okazało się, że był to świetny pomysł bo z tego punktu widzenia nawet bramka Glika była bardzo ładna.

Wyszkoleniem technicznym Portugalczycy zdecydowanie odstawali, co żadną nowiną nie jest. Ale podobała mi się ich dojrzałość taktyczna, spokój i umiejętność narzucania tempa gry.

Dzięki tym rozgrywkom reprezentacja ma okazję pograć z wymagającymi drużynami i czegoś się nauczyć bo poprzednia strategia uników i wygrywania z kelnerami skończyła się mundialową katastrofą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sierściuchy z kadry powoli pikują na dół. w sumie dobrze, bo na lata nie bedziemy miec reprezentacji tylko bande nieudaczników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie ma co narzekać bo patrząc na dokonania naszej ligi na tle europejskich rozgrywek to na poprawę się nie zanosi jeszcze przez długie lata a raczej może być gorzej. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek mecz ligowy - poziom jak na szkolnym boisku. Zasadniczo kibicom to też nie przeszkadza bo zabawa na trybunach oraz przed jak i po mecz trwa bez względu na to co się dzieje na murawie ot spotkaliśmy się z kumplami i jest fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba na liczniku ma 103, a Lewy 100. I ten ostatni niedługo spokojnie wyprzedzi Kubę bo będzie grał więcej.

 

Wierzysz w to? Przecież Kuba musiałby pauzować, a Lewy grać w każdym meczu.

Myślisz, że będą takie mecze, na które wujek nie powoła Kuby? Prędzej Robert zrezygnuje z gry w reprezentacji

i skupi się na klubie...jak Ronaldo.

 

Klasyczne 20-25 minut dobrej pierwszej połowy to wszystko na co nas stać. Im dłużej grają tym bardziej widać to kalectwo.

Zresztą stwierdzenie, że to dobre 20 minut też jest naciągane, bo to okres w którym nasi rywale dają sobie czas żeby lepiej się nam przyjrzeć i w efekcie wybić z głowy wiarę w sukces.

 

Dokładnie. Obraz gry po golu dla nas na 1:0 zmienił się diametralnie, bo po prostu podrażnieni Portugalczycy zaczęli grać swoją normalną piłkę.

 

Brzęczek po tym meczu chyba ma myśli typu "K..., w co ja się wpakowałem"

 

Myślisz, że tak się przejmuje? Kasa wpływa na konto i to się najbardziej liczy. ;-)

 

bramka Glika była bardzo ładna.

 

Bramka Piątka.

 

Hehe...Lewandowski powiedział, że po 20 minutach straciliśmy pewność siebie.

Zdobyliśmy bramkę i straciliśmy pewność siebie.

 

Kuriozalne...ale typowe dla naszych kopaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...Lewandowski powiedział, że po 20 minutach straciliśmy pewność siebie.

Zdobyliśmy bramkę i straciliśmy pewność siebie.

 

Kuriozalne...ale typowe dla naszych kopaczy.

 

Hihihi... tego nie słyszałem.

Tak, wystarczyło że Portugalczycy zaczęli grać szybciej a w obronie podeszli wyżej i nasza drużyna nie była w stanie im zagrozić. Dla mnie ciekawe jest to, że np. taki Zieliński w lidze jest w stanie podać celnie na kilkadziesiąt metrów a tu nic. Lewandowski i Piątek byli kompletnie odcięci od reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to? Przecież Kuba musiałby pauzować, a Lewy grać w każdym meczu.

Myślisz, że będą takie mecze, na które wujek nie powoła Kuby? Prędzej Robert zrezygnuje z gry w reprezentacji

i skupi się na klubie...jak Ronaldo.

 

Umówmy się - z Brzęczka jest taki trener jak z mojego dziadka tancerz teatru Bolszoj.

 

Wsadzono go na stołek bo jak się to wszystko całkiem rozsypie, a rozsypie się niebawem, to nikt nie będzie miał do niego większych pretensji. A nawet jak będzie miał to szybko się o tym zapomni podobnie jak wcześniej było z np. Fornalikiem albo innym, pożal się Boże "selekcjonerem".

I nikt nie będzie za nim płakał i wspominał czy wypominał. Przyjdzie ktoś inny.

 

Wg mnie Lewy będzie grał więcej od Kuby. Jest kapitanem, najlepszym piłkarzem i najważniejszą osobą w "drużynie" a Kuba pomimo strzelonego wczoraj gola będzie coraz mniej eksploatowany.

 

Oczywiście mogę się mylić, czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię,że szanowni dyskutanci dziwią się,że znowu zagraliśmy beznadziejny mecz.A czemu to miałoby by być inaczej?

Było dokładnie to samo co w poprzednich beznadziejnych meczach.Te same błędy.Bramka Błaszczykowskiego nie powinna być uznana ze względu na wcześniejszy aut.A Portugalczycy nie wykorzystali kilku setek.Tak więc wynik 2 :3 nie oddaje tego co było na boisku.Wynik powinien brzmieć 1: 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie dziwię, dokładnie takiego "występu" się spodziewałem i nie liczyłem na ani gram więcej ze strony naszych kopaczy. O Portugalię byłem i jestem spokojny.

 

Tylko sobie tak opowiadamy po meczu :)

 

PS. Dzisiaj w spożywczaku przypadkowo usłyszałem krótką rozmowę dwóch naprawdę starszych panów, zapewne wieloletnich kumpli. Stałem pomiędzy nimi w kolejce. Nie zwracając specjalnie uwagi, że w kolejce stoją np. kobiety czy dzieci jeden do drugiego wypalił:

 

- Ale k**wa szmaciarze!

- Dziadostwo Bronek, dziadostwo...

 

Machnęli do siebie dłonią, wzięli po kartonie mleka i wyszli.

Ciekawe kogo mieli na myśli..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Kuba pomimo strzelonego wczoraj gola będzie coraz mniej eksploatowany.

 

Nawet jak go wujek wstawi w doliczonym czasie gry by załapał się na listę płac, to będzie miał zaliczone kolejne spotkanie.

Nie pomyślałeś o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale myślę, że nie będzie robił z siebie pośmiewiska.

Chociaż...

Biorąc pod uwagę ostatnie wtopy i brak jakichkolwiek sukcesów, śrubowanie jakiś tam statystyk może być elementem do kolejnego lania wody o polskiej piłce już na wiosnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdziwienia to ja się dziwię,że ludziom jeszcze się chce chodzić na stadiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale myślę, że nie będzie robił z siebie pośmiewiska.

Chociaż...

 

No właśnie...chociaż.

Przecież ta ładna bramka zamknęła usta krytykantom, więc Kuba zdobył limit zaufania na kolejne spotkania.

Poza tym "znafcy" wypowiadają się, że ten zawodnik jest bardzo potrzebny naszej reprezentacji. ;-)

 

Jeśli chodzi o zdziwienia to ja się dziwię,że ludziom jeszcze się chce chodzić na stadiony.

 

Są różne tego powody, tak samo jak nasze oglądanie meczy w telewizorni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójście na mecz wymaga jednak pewnego wysiłku i jest kosztowne.A występy Zenka niektórym się podobają w przeciwieństwie do reprezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale na tańsze mecze II czy III ligi też ktoś chodzi.

Oczywiście nie zobaczymy tam Portugalii, a jedynie kopaninę buraczano-kartoflanych udawaczy.

 

O ile tatuś zabierze synalków na mecz naszych reprezentantów bo akurat grają z dobrym zespołem i można zobaczyć gwiazdy na żywo, to obcowanie z tą beznadziejną, polską karykaturą piłki nożnej nie ma nic wspólnego ze sportem i kibicowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie z Włochami jest jeszcze gorzej niż z Portugalią ( jeśli chodzi o grę).To niemałe osiągnięcie naszych orłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po meczu. 0:1.

Bramka w doliczonym czasie gry. Wynik sprawiedliwy...remis byłby krzywdzący dla Włochów.

Mieliśmy swoją szansę w kontrze na kilkanaście minut przed końcem meczu,

ale jakiś jakiś nasz kopacz w stuprocentówce strzelił prosto w bramkarza, a dobitka Milika - też 100% - grubo nad poprzeczką.

Takich mamy zdolnych piłkarzy.

Oglądałem mecz bez dźwięku, bez emocji i sporo fragmentów mi umknęło, bo nie dałem rady koncentrować się cały czas na tej żenadzie.

 

Nasi spadają...i dobrze, bo po co im First division? A Portugalia już na 99% wygrała grupę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, bo co ma innego sprawdzać jak nic innego nie ma?

 

Za duzo eksperymentow czy kazdy selekcjoner musi sprawdzac to samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...Pan trener przecież musi poukładać drużynę...tak jak to zrobił Vital Heynen z siatkarzami.

Teraz jest czas na eksperymenty, a za kilka lat Polska będzie mistrzem świata. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem mecz bez dźwięku, bez emocji i sporo fragmentów mi umknęło, bo nie dałem rady koncentrować się cały czas na tej żenadzie.

 

 

Niewiele straciłeś.

Podejdźmy do tego meczu na wesoło:

Po pierwsze to bardzo dobrze, że wyłączyłeś dźwięk. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie Jacek Laskowski w roli komentatora doprowadza do szału.

Po drugie mogłeś też wyłączyć obraz, bo faktycznie nie było czego oglądać :)

Po trzecie: od dzisiaj w dniu każdego kolejnego meczu idę do kina choćby nawet na naciągane brazylijskie romansidło i wracam na ostatnie 15 minut meczu. To najlepsze rozwiązanie.

Żałuje, że już dzisiaj tego nie zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.