Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy DIY


janiq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

 

 

Nie nazywaj mnie audiofilem- nie interesuje mnie słuchanie DŹWIĘKU, wolę czuć się melomanem i słuchać MUZYKI. Poza tym, do tematu staram się podchodzić racjonalnie i audiofilskie czary są mi obce.

To audiofil który przykłada uwagę do jakości używanego sprzętu nie może być melomanem? Jedno drugie wyklucza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Absolutnie nie. W piątek np. próbowaliśmy takiej siecióweczki Nano Powerflux NCF - Power Cord za niecałe 20kzł i, jak na tę cenę, to naprawdę sporo dawał. Nie było nikogo, co tego nie zdołał doświadczyć.

Tu można sobie zobaczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wierzę w takie rzeczy.

 

RCM'owi też nie wierzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w takie rzeczy.

 

RCM'owi też nie wierzę ;)

To nie jest kwestia wiary, tylko słuchania. Jak doświadczasz, wiara/niewiara przestaje być potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest kwestia wiary, tylko słuchania. Jak doświadczasz, wiara/niewiara przestaje być potrzebna.

 

To nie jest kwestia słuchania, tylko kwestia czystotechniczna. Sieciówki nie wpływają na brzmienie w sposób słyszalny. To co bierzesz za wpływ, to wynik pracy Twojego mózgu. Z realnym wpływem nie ma to nic wspólnego i jako dobry konstruktor, dobrze wiesz, że tak jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mnie tam nie było. W mojej obecności te wszystkie różnice wywołane sieciówkami jakoś dziwnie znikają. Więc nie piszę o swoim słuchu ;)

 

 

Polecam takie urządzonko (od 3min):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę na temat kulturalnie i bez zbędnych prowokacji.

Nie chciałbym kogoś urlopować w tym wątku.

 

Po południu posprzątam wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kabel znam bo mam oba, z oficjalnej dystrybucji i ten z chin. Dla mnie brzmią identycznie!

 

Wtyk jak jest z czystej miedzi to możesz brać. Nic nie ryzykujesz.

Jedynie co gorzej wygląda u takich producentów to warstwa złota jest o wiele cieńsza i nie ma takiej jakości powłoki.

No i ogólnie jakość wykonania obudowy nie będzie taka super. Ale za to masz tanio, a dźwięk ocenisz sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqs:

Bardzo dobre wtyki to były.

Nie wiem jak teraz są "oprawione" bolce; powinny być "wgrzane" w te solidne kawałki ze śrubami.

Bolec uziemniający niestety nitowany...

Zalecam wsadzić przewody, dokręcić i zalać cyną. Dopiero złożyć wtyczki.

 

Sam przewód nie wiem jaki ma przekrój żył. Podają jakieś bzdety o czystości Cu a przekroju nie podają ;-).

No i ekran, gdzie go podłączysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Chcę zwrócić uwagę na część artykułu zatytułowaną PODSUMOWANIE, są tam zupełnie inne wnioski niż w tym wątku, w skrócie wynika, że na kabel sieciowy nadaje się najlepiej zwykły przewód bez żadnych fajerwerków

Edytowane przez piotrektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sąsiednim forum wałkowany był również temat "grania kabli", jeden z kolegów zamieścił ciekawy link, co o tym sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak byś nie kombinował z sieciówkami to pętle mas będą słyszalne.

Inaczej walczy się z tym zjawiskiem.

Odsyłam do mojego wątku o tym traktującego.

 

Chcę zwrócić uwagę na część artykułu zatytułowaną PODSUMOWANIE, są tam zupełnie inne wnioski niż w tym wątku, w skrócie wynika, że na kabel sieciowy nadaje się najlepiej zwykły przewód bez żadnych fajerwerków

A co to są fajerwerki?

Kontakt przewód element stykowy (bolec fazowy, neutralny, zerowy) ma być jak najlepszy. Tu z czasem pojawiają się tlenki, poluzowania... Tu następuje nagrzewanie i w efekcie różne problemy... Widziałem takich przypadków kilka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Pytanie brzmiało co o takim rozwiązaniu sądzicie, a nie jak się walczy z pętlami masy, bardziej konkretnie - generalnie mówi się o tym, że kable powinny być grube, z jak najlepszego przewodnika, ekranowane, super wtyczki, w niektórych przypadkach turmalin, a tu : zwykły przewód, cienki, o odpowiedniej długości i ciekawe uzasadnienie tej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uzasadnienie to właśnie jedna z odpowiedzi jak walczyć z pętlami masy.

Nie manipuluj.

Idąc takim tokiem rozumowania można zastosować w kablu sieciowym linki 0,01mm2... albo trzymać 40m zwiniętego kabla...

I sieciówki rzeczywiście zaczną grać i grzać...

Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Nie manipuluję, widać nie czytałeś artykułu i nadal nie rozumiesz mojego pytania. W artykule napisane jest o przekroju przewodów adekwatnym do poboru prądu przez urządzenie, a nie o 0,0nic i długości ok 2m, a nie nieskończoności, tu raczej Ty manipulujesz. Natomiast moje pytanie dotyczyło powszechnie panującego poglądu o konieczności stosowania dużych przekrojów, z wręcz doskonałych przewodników kontra małe przekroje ze zwykłej miedzi jaka jest w typowym kablu zasilającym. Sam zresztą chyba polecałeś większe przekroje, chociaż mogę się mylić, bo nie wertowałem wpisów wstecz.

Edytowane przez piotrektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polegaj na "powszechnych opiniach" a sam doświadczaj. Będziesz wiedział na 100%.

 

Wielkie przekroje nie są do niczego potrzebne poza szczególnymi przypadkami bardzo dużego obciążenia.

Nie tak się dobiera przewody w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kabel znam bo mam oba, z oficjalnej dystrybucji i ten z chin. Dla mnie brzmią identycznie!

 

Wtyk jak jest z czystej miedzi to możesz brać. Nic nie ryzykujesz.

Jedynie co gorzej wygląda u takich producentów to warstwa złota jest o wiele cieńsza i nie ma takiej jakości powłoki.

No i ogólnie jakość wykonania obudowy nie będzie taka super. Ale za to masz tanio, a dźwięk ocenisz sam.

No i ekran, gdzie go podłączysz?

 

Dzięki

Kupiłem te chińskie wynalazki to moja pierwsza śeciówka

Ekran to ten oplot miedziany? W jakim celu się to stosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany służą wyłapywaniu zakłóceń. W tym wypadku kabel "łapie" mniej zakłóceń z zewnątrz i jednocześnie sam mniej rozsiewa.

 

Efekt zmiany kabla ocenisz sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Nie polegaj na "powszechnych opiniach" a sam doświadczaj. Będziesz wiedział na 100%.

 

Wielkie przekroje nie są do niczego potrzebne poza szczególnymi przypadkami bardzo dużego obciążenia.

Nie tak się dobiera przewody w audio

 

Napisałeś "a" wypadało by napisać "b" , w jaki sposób dobiera się przekroje przewodów w audio. Wpis niczego merytorycznego nie wnosi niestety.

Nie jestem "alfą i omegą", należę do osób korzystających z opinii innych jednak z tym zastrzeżeniem, że w miarę swojej wiedzy i doświadczenia staram się oddzielić "plewy od ziarna", na wyłącznie własne eksperymenty i doświadczenia nie starczyło by życia.

Co do kabli sieciowych zadałem pytanie Forumowiczom co o tym sądzą, zwykła ciekawość i chęć wysłuchania opinii innych. Osobiście mam zupełnie skrajne doświadczenia, nieraz stosowałem małe przekroje i wydawało się ok, aż tu po podpięciu batów jak ręka zestaw zagrał zupełnie inaczej, lepiej, bardziej dynamicznie z większymi szczegółami, w innych przypadkach było na odwrót.

Edytowane przez piotrektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało co o takim rozwiązaniu sądzicie, a nie jak się walczy z pętlami masy, bardziej konkretnie - generalnie mówi się o tym, że kable powinny być grube, z jak najlepszego przewodnika, ekranowane, super wtyczki, w niektórych przypadkach turmalin, a tu : zwykły przewód, cienki, o odpowiedniej długości i ciekawe uzasadnienie tej tezy.

To uzasadnienie to właśnie jedna z odpowiedzi jak walczyć z pętlami masy.

Nie manipuluj.

Idąc takim tokiem rozumowania można zastosować w kablu sieciowym linki 0,01mm2... albo trzymać 40m zwiniętego kabla...

I sieciówki rzeczywiście zaczną grać i grzać...

Nie tędy droga.

Artykuł dotyczy powodów istnienia pętli mas i jakichś ogólnych zaleceń.

A Ty zaczynasz siać mity.

Te mity to określona długość kabla sieciowego i teraz pojawia się określony przekrój.

Nie wiem dlaczego ta długość audiofilska to 1,5m. Tyle spotyka się w dyskusjach.

Akurat Matus rzucił 2m dla jaj zapewne.

Przekroje audiofilskie to i owszem całkiem nieźle. Tu Matus również nieźle wstrząsnął.

 

Ten artykuł czytałem wieki temu, sam pisałem podobne...

To tak abyś nie podejmował polemiki jak z jakimś gamoniem ;-)

 

Ale mamy oto następny mit:

Ekran wyłapuje zakłócenia.

Ekran musi mieć odpowiedni potencjał i możliwość "spływania" ładunków do czegoś co nazwijmy teraz roboczo "masą".

Niepodłączony do niczego ekran szkodzi!

 

I przyjrzyjmy się kablowi z poprzednich postów. Ekran tam zastosowany jest zwyczajnie nieszczelny! Na pewno widzieliście ekrany złożone z plecionki nałożonej na szczelnie owijającą przewody folię. Jedynie taki ekrany bywają szczelne, jak są właściwie połączone z "masą", "ziemią" czy jak tam zwał...

 

A jak ma być?

Przedstawione wtyki są rzekłbym co najmniej dobre.

Należy w nie wkręcać linkę odpowiednich przewodów w sposób pewny. Tu już wynika konieczność aby linka miała adekwatny przekrój a nie za przeproszeniem 0,75mm2. Niech ktoś spróbuje i pogadamy.

Owszem stosuje się specjalne zaciski na linkę i tak zarobioną dopiero skręca. Stosował to ktoś?

2,5mm2 linki są adekwatne do prawidłowego montażu.

Ja dodatkowo zalewa lutem takie śrubowe zaciski. Nie każdy rodzaj wtyczek pozwala na wyjęcie "metalowego elementu".

 

Przekroje stosuje się takie aby na przewodach zasilających nie było istotnych spadków napięcia. Stąd w ścianach mamy takie np. po 4mm2...

Dlaczego sieciówka ma mieć 0,75, bo co bo zasila CD albo jakiś DAC...? A jak zasila Krell`a pobierającego 3kW...?!

Będziesz robił różne sieciówki?

Zresztą sam Krell długi czas stosował kable jak do lampki nocne o właściwym rzecz jasna przekroju...

 

Ekran?

Tak ale jak ma się przystosowane urządzenia. Ale takich urządzeń raczej nie ma.

A przynajmniej ka się ma instalację 3 przewodową i ekran od strony wtyczki do gniazdka w ścianie (listwie) będzie połączony z bolcem (linia PE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób od jednej strony kabla do drugiej strony.

To czy będzie on wykorzystany to sprawa drugorzędna.

Przewód musi być kompletny i prawidłowy od strony elektrycznej.

Teraz zapewne stosujesz kable, które są 3 żyłowe.

Tylko ten ekran...

Zostawiłbym go niepodłączonym (aby nie zwarł się przypadkowo do któregoś kabla) albo podłączył do bolca zerowego (czy jak to tam się teraz nazywa w 2 przewodowych) od strony sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że ma instalację dwu przewodową L i N.

Sądzę, że połączenie ekrany do bolca niezależnie od instalacji będzie OK.

Czy do obu? Raczej tylko z jednego końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy oto następny mit:

Ekran wyłapuje zakłócenia.

Ekran musi mieć odpowiedni potencjał i możliwość "spływania" ładunków do czegoś co nazwijmy teraz roboczo "masą".

Niepodłączony do niczego ekran szkodzi!

Nikt nigdy nie napisał o NIE podłączonym. Nie wymyślaj czegoś co nie zostało napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Grzegorz7 nie traktuję Ciebie jak gamonia, za to mam nieodparte wrażenie, że Ty traktujesz forumowiczów co najmniej jak gamoni, to tak bardzo delikatnie ujmując. Pisanie o stosowaniu niepodłączonego ekranu, kpiące pytania o stosowanie tulejek zaciskowych na linki (co jest po prostu oczywiste, wystarczy, że ktoś raz próbował dokręcić śrubką linkę w złączu i ją zmasakrował), stosowanie przekrojów 2,5mm... bo wtyczka ma takie złącza... widać, że się na tym forum realizujesz pouczając wszystkich.

Nie chce mi się dalej brać udziału w tym arbitralnym wykładzie, odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.

Poczytajcie cały wątek i zobaczycie jak ludzie podchodzą do zagadnienia.

Stąd może taki sposób konwersacji, niezamierzony...

 

Na pewno wiele mógłbym się od Was również nauczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tych wtykach

https://pl.aliexpres...b8-fb7b57d4db63

 

 

Wtyki Furutecha te tańsze jak fi11 są gównianej jakości a kosztują wiele razy drozej i to kiepski mosiądz.

Dopiero te najdroższe są z miedzi, a Oyaide tak samo i dopiero wtyki 004 są z miedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.