Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na AudioShow


Redaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie wycofuje za dużo tarmoszenia i nie bardzo jest jak to przewieść

 

i i tak mogę dopiero być w sobotę

 

Tak myslałem taka pogoda to wolisz pewnie iść na .....grzyby))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Twonk ...fajnie by było gdybyś jednak przywiózł swoje Scany, czasem mogą wręcz uratować prezentację. Myslę że sporo osób na AS posłucha ich poraz pierwszy. Będą też zmienione kulki a może i inne...poprostu zawsze lepiej miec do wyboru.

Pamiętam kiedy uratowałeś nasze dwie prezentacje swoim preampem....takie chwile się pamięta :) !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jeśli na razie nie ma za wielu zgłoszeń, to ja bym się bardzo chętnie pochwalił swoimi monitorami na ScanSpeakach Illuminator. Spore skrzynki - 18 litrów. Spokojnie nagłośnią 20-metrowe pomieszczenie.

 

No to super, tylko nie rozmyśl się ... Chętnie ich posłucham, bo również mam chęć na podobne, tylko oczywiście w kulce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pochwilibym sie swoim wzmacniaczem co prawda nie ma on pokrywy tylniej i przedniej ale to sprawdzona i wieloletnia konstrukcja. A ze juz sie chwalimy to kilka slow o wzmacniaczu. Pasmo mocy wzmacniacza 1.3MHz, szybkosc narastania 160V/us, moc okolo 90W na 8 ohm, znieksztalcenia na prawie pelnej mocy 0,01% i rozciagaja sie one do prawie 100kHz, konstrukcja symetryczna bipolarna ktora ukladowo dziala jak lampa. Byla juz odsluchiwana u kilku audiofili i zebrala mowiac skromnie dobre noty. Jest to konstrukcja nie oparta na zadnym klasycznym rozwiazaniu ukladowym.

A jesli chodzi o sprawy logistyczne to, gdzie, co i jak, moze ktos mi przyblizy?

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pochwilibym sie swoim wzmacniaczem co prawda nie ma on pokrywy tylniej i przedniej ale to sprawdzona i wieloletnia konstrukcja. A ze juz sie chwalimy to kilka slow o wzmacniaczu. Pasmo mocy wzmacniacza 1.3MHz, szybkosc narastania 160V/us, moc okolo 90W na 8 ohm, znieksztalcenia na prawie pelnej mocy 0,01% i rozciagaja sie one do prawie 100kHz, konstrukcja symetryczna bipolarna ktora ukladowo dziala jak lampa. Byla juz odsluchiwana u kilku audiofili i zebrala mowiac skromnie dobre noty. Jest to konstrukcja nie oparta na zadnym klasycznym rozwiazaniu ukladowym.

A jesli chodzi o sprawy logistyczne to, gdzie, co i jak, moze ktos mi przyblizy?

 

Pozdrawiam StasioP

 

Brzmi fajnie, zapraszamy, piątek, pokój 701, Sobieski. Wczesnym popołudniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Wiemy już kto dostanie bezpłatne wejściówki na Audio Show, oraz USB DAC Hegel HD2:

http://www.klub.audiostereo.pl/konkurs_hegel

 

Gratulujemy szczęśliwcom!

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to i moj wzmacniacz a wlasciwie jego juz czwarty prototyp Dzisiaj ma juz 11 lat, ale jak sie okazuje w dziedzinie polprzewodnikow wlasciwie malo sie zmienilo wiec nadal to nowoczesna konstrukcja patrzac od strony technologii. Jesli chodzi o brzmienie jest megaprzezroczysty i gladki. Konstruowany byl z mysla o sluchaniu jazzu i klasyki ale i na popie pokazuje swoja energie. W takim razie spotkajmy sie na AS. Ciekaw bede Waszych opini.

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak to gra :) Ja mam już 3 końcówy, a czwartą będę kończył w przyszłym tygodniu. O szczegółach technicznych pewnie będziemy rozmawiali na końcu, bo w piątek liczy się tylko granie i efekt końcowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka procedura doboru co ma grać spowoduje, iż posłuchamy głównie sprzętu z Warszawy. Mało komu z innych części Polski będzie się chciało jeździć do Warszawy w piątek, żeby wystawić sprzęt do "konkursu". Mnie na przykład na pewno się nie będzie chciało.

 

sluchawkowca mogl bys postawic ;] nawet z minilamna adaptacja akustyczna heh ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jesteśmy bez transportu i daca.

Na początku wpisałem się na listę i to jest aktualne. Shigaclon, MSS + Tenor USB + WM8742 dual dac, ewentualnie mogę zabrać jeszcze nos daca premium Petera Daniela. Transport trochę kaprysi na słabych cdr tak że w ostateczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wpisałem się na listę i to jest aktualne. Shigaclon, MSS + Tenor USB + WM8742 dual dac, ewentualnie mogę zabrać jeszcze nos daca premium Petera Daniela. Transport trochę kaprysi na słabych cdr tak że w ostateczności.

 

to na takich pokazach mozna puszczac cdr-y?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na takich pokazach mozna puszczac cdr-y?

Odwiedzający będą pewnie chcieli posłuchać swoich płyt. W zeszłym roku często były to cdr . Przeskakujący cdr w takim momencie to po prostu obciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Odwiedzający będą pewnie chcieli posłuchać swoich płyt. W zeszłym roku często były to cdr . Przeskakujący cdr w takim momencie to po prostu obciach.

 

Większość pre, ma kilka wejść, więc można podłączyć kilka źródeł i problem z głowy. Trzeba mieć min. dwa źródła, jakby któreś padło ... Oczywiście lepiej mieć ich więcej, żeby mieć z czego dobierać do systemu.

 

sluchawkowca mogl bys postawic ;] nawet z minilamna adaptacja akustyczna heh ;p

 

Jestem za, kącik słuchawkowy byłby fajną sprawą. Pokój ma taki kształt, że w drugim jego końcu, jest na to miejsce.

 

to na takich pokazach mozna puszczac cdr-y?

 

A co mamy zrobić, jak ktoś taki Ci poda ? Odpowiedzieć, że tylko gramy z oryginałów ? Słabo by to wyglądało ...

 

Taka procedura doboru co ma grać spowoduje, iż posłuchamy głównie sprzętu z Warszawy. Mało komu z innych części Polski będzie się chciało jeździć do Warszawy w piątek, żeby wystawić sprzęt do "konkursu". Mnie na przykład na pewno się nie będzie chciało.

 

Wcześniej pisząc, miałem na myśli system z głośnikami. Jeśli masz zgrany system słuchawkowy, to nie ma żadnego problemu, żeby go podłączyć w sobotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam CDRów na AS, przynajmniej można przygotować składankę testową i nie trzeba wachlować płytami. I jak sprzęt nie gra, to przynajmniej jest na co zrzucić winę.

Krzych 2, weź tego NOS daca też. Od przybytku głowa nie boli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam CDRów na AS, przynajmniej można przygotować składankę testową i nie trzeba wachlować płytami. I jak sprzęt nie gra, to przynajmniej jest na co zrzucić winę.

Krzych 2, weź tego NOS daca też. Od przybytku głowa nie boli.

OK. NOS dac - będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej o możliwość stworzenia kącika słuchawkowego, ponieważ mam zgrany system (DAC+wzmacniacz+słuchawki) i jeżeli udałoby mi się dotrzeć na AS. mógłbym go zaprezentować. Wzmacniacz to klon SOHA II, który pokazywałem na forum w odpowiednim wątku. DAC zbudowany na CS4397 (CS43122) + w pełni lampowy analog mojego autorstwa. Słuchawki to Sennheiser HD540 Reference II, do których wzmacniacz był strojony. Ewentualnie można by je myślę zastąpić modelem HD580/600 jeżeli ktoś byłby chętny użyczyć.

 

DAC + SOHA II tworzą komplet, bo są w takich samych obudowach. Do tego oczywiście potrzebowałbym jakiegoś transportu. Ostatnio przekonałem się jakie ma to ogromne znaczenie i wiem, że trzeba coś dobrego. Bardzo dobrze zgrywa się z playerami na philipsowskim CDM2, ale np. z CEC TL51XZ też było dobrze.

 

Mój wyjazd jednak stoi pod ogromnym znakiem zapytania, więc nie mogę zagwarantować przybycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgrany system słuchawkowy. Źródło składa się z transportu optycznego i DACa. Transport czyta CD-R bez żadnych ale. Ma wyjście koncentryczne. DAC daje 1,3V rms na wyjściu. Do systemu kolumnowego też się nada niezgorzej. Jeśli taki poziom sygnału jest problemem, to mogę skombinować (czytaj: poskładać) aktywny pre, który go podbije, ale nie gwarantuję, że zdążę. Zresztą od biedy w tej roli można użyć mojego słuchawkowca przez przejściówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak jak napisałem, jest miejsce na kącik słuchawkowy. Zmieszczą się bez problemu dwa takie systemy. Można to zorganizować w każdej chwili, nie trzeba przyjeżdżać wcześniej. Dobrze jednak by było wiedzieć o godzinie przyjazdu.

 

W piątek, muszą się stawić koledzy ze sprzętem do systemu opartego na głośnikach. Później nie ma zmiłuj, nic nie będziemy już zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba będzie trzy grube kołderki wziąć i nakładać na głowę, bo lubimy słuchać średnio głośno lub głośno :) Chyba, że trzeba rozmawiać, lub wieczorem, to wtedy się ścisza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. DACe zabiorę, transport mogę oczywiście zabrać ,ale z racji że kaprysi, potrzebny inny. Po za tym mój jest taki brzydki ( patrz mój avatar) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego natężenia dźwięku można się spodziewać w kąciku słuchawkowym? Czy to będzie tak zorganizowane jak kiedyś u Grobla, że słuchawki stały w osobnym pomieszczeniu? W takiej sytuacji nawet kawałek ściany odgradzającej coś daje. Nie wszystkie słuchawki mają konstrukcję zamkniętą, a z tych lepszych to przewagę mają otwarte, i izolacja w nich jest praktycznie żadna. Ja wiem, że niektórzy prezentowali słuchawki także na korytarzu, ale sens tego jest ograniczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jakiego natężenia dźwięku można się spodziewać w kąciku słuchawkowym? Czy to będzie tak zorganizowane jak kiedyś u Grobla, że słuchawki stały w osobnym pomieszczeniu? W takiej sytuacji nawet kawałek ściany odgradzającej coś daje. Nie wszystkie słuchawki mają konstrukcję zamkniętą, a z tych lepszych to przewagę mają otwarte, i izolacja w nich jest praktycznie żadna. Ja wiem, że niektórzy prezentowali słuchawki także na korytarzu, ale sens tego jest ograniczony.

 

Panowie, mamy do dyspozycji apartament, czyli dwa pokoje z przedpokojem i łazienką. Mniejszy pokój (sypialnia) był w tamtym roku zagracony kartonami od sprzętu i naszymi bagażami. W tym roku, proponuję go dostosować specjalnie pod systemy słuchawkowe, a kartony upchnąć do szaf których jest sporo. Jak się dobrze pomyśli, to nie powinno być problemu.

Wcześniej myślałem, że wystarczy kącik (dosłownie) w drugim końcu pokoju. Ale skoro jest taka potrzeba, a mamy drugi pokój, to czemu go nie wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba będzie trzy grube kołderki wziąć i nakładać na głowę, bo lubimy słuchać średnio głośno lub głośno :) Chyba, że trzeba rozmawiać, lub wieczorem, to wtedy się ścisza :)

 

Możesz zrobic diy kabinę z kartonów z ładnym okienkiem i wygłuszyć kołderkami od srodka........i po problemie))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem słuchawek otwartych, ale nawet w domu najlepiej mi się słucha tak po 24, kiedy nikną odgłosy zza okna, sąsiedzi się wyciszają. Wtedy można dopiero totalnie odpłynąć przy muzyce na czas trwania płyty. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem słuchawek otwartych, ale nawet w domu najlepiej mi się słucha tak po 24, kiedy nikną odgłosy zza okna, sąsiedzi się wyciszają. Wtedy można dopiero totalnie odpłynąć przy muzyce na czas trwania płyty. :)

 

A co wspólnego ma ta wypowiedż z tematem watku Panie Rozumie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj palton masz dwa pokoje a tu wszyscy od paru dni kombinuja jak sie pomiescic ze sprzetem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie! Mam wejściówkę na AUDIO SHOW 2011 wygraną w konkursie Hegel. Ja niestety nie mogę tam być ale może komuś się przyda. Proszę o maila na adres: [email protected]. Wysyłam tylko taką drogą. Proszę nie pisać przez komunikator forumowy. Wejściówkę wraz z całym mailem od organizatora konkursu wyślę również drogą elektroniczną pierwszej osobie, która się zgłosi.

 

Panowie, nie sądziłem, że tak szybko to pójdzie. Wejściówka oddana.

 

P.S.

Chciałem obalić mit, że za darmo to nawet w zęby się nie dostanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.