Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem PMC twenty 23 do pokoju 18-20m, wzmacniacz Luxman 505u.

Czy dobrze zagraja z tranzystorem?

Jakiego wymagaja odsunięcia od scian bocznych? - nie wiem czy mi sie uda je zmiescic na wezszej scianie (ok. 320cm).

 

Uważam, że PMC Twenty 23 mogą być za małe. Tu trzeba się przymierzyć do Twenty 24 lub monitora Twenty 22.

Tyle o kolumnach w stosunku do powierzchni.

Jak zagrają?

Seria Twenty z Luxem 505 w moim odczuciu gra zbyt jasno. Ja akurat lubię tego typu dźwięk bo mam tu fenomenalną szybkość i kapitalny bas, krótki, szybki i wspaniale pokazany, zero zmulenia w tym zakresie. Natomiast o wiele lepiej te kolumny zagrały z Luxem 550 A II. Było więcej wypełnienia na średnicy i dźwięk gęściejszy.

 

Do Twojego Luxa 505u szczerze rekomenduję natomiast serię PMC FB1i (podłogówki) lub TB2i (podstawkowe). FB1i można ustawić blisko ściany.

Stosując te kolumny uzyskasz lepszy dźwięk jak na warunki domowe (a nie na potrzeby takiego wglądu w nagranie jak w studio).

 

Zasadnicza różnica brzmieniowa między obiema seriami, to przeniesienie ciężaru prezentacji w górę pasma w serii Twenty w odniesieniu do serii "i".

 

Odsunięcie od ściany bocznej to minimum 70 cm. Ale tu też decydują indywidualne warunki akustyczne danego pomieszczenia. U mnie stały w odległości 50 cm i nic złego się nie działo (PMC TB2S+ oraz PMC Twenty 23 - pokój ok 16-18m).

 

Odradzam jednak jakiekolwiek decyzje bez odsłuchu. Mnie może się podobać co innego niż Tobie.

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytałem gdzies opinie ze twenty grają jesniej od poprzednich - i tu faktycznie może byc za jasno.

Umowie sie na odsłuch FB1i oraz twenty 23 i porównam.Choc nie wiem czy FB1i sa jeszcze dostepne.

 

Moge odsunąc na ok 50zm i 2m pomiedzy głosnikami wiec mysle ze dam rade.

 

Wielkie dzieki za opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o PMC twenty 24 - czy tez grają tak jak twenty 23 - czyli "jaśniej"?

Cała seria Twenty w odniesieniu do serii "i" gra nieco jaśniej w moim odczuciu.

A jeśli porównać 23 i 24 to oczywiście 24 zagrają pełniej, bardziej masywnie.

Na przykład, wokal Knopflera na 24 jest jakby "doroślejszy", większy. To samo Tom Waits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw brzmienia PMC TB2i Signature.

Wersja specjalna z okazji jubileuszu firmy. Od "zwykłych" TB2i odróżnia je specjalna palisandrowa okleina, srebrna tabliczka z autografem Petera Thomasa, certyfikat osobiście przezeń podpisany ;), ale przede wszystkim fakt, że P. Thomas osobiście poddał rewizji zwrotnicę jubileuszowego modelu i wprowadził kilka zmian, uzyskując większe wyrafinowanie i transparentność średnicy.

W marcu chcę wyskoczyć do UK poszukać kolumn i ten model jest na mojej liście kandydatów "do przesłuchania".

 

PMC_TB2i_Signature_Front.png

 

TB2i_Signature.png

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do kluby PCM z kolumnami PMC TB2i, świeżo co kupione mają może 10h grania i już jest bosko...super średnica duży bas dobrze kontrolowany, dynamika i super neutralność. Dźwięk bez żadnych wyostrzeń - jestem bardzo zadowolony. Pokój 15m2.

 

Kolumny grają z Musicalem KW 250S i myślę że się dobrze zgrywają, jedyne co bym poprawił to trochę więcej góry i zwiększenie jej

 

rozdzielczości(może jakieś dobre kable, teraz mam jakieś miedziane budżetówki) ...ale zobaczymy po pełnym wygrzaniu które wg. różnych danych

 

powinno trwać kilkadziesiąt godzin.

 

 

Pozdrawiam wszystkich właścicieli tej mało popularnej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich właścicieli tej mało popularnej marki.

 

Malo popularnej w polsce :)

 

I gratuluje , sluchalem ich kiedys z jungsonem , bardzo dobre monitory .

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo popularnej w polsce :)

 

I gratuluje , sluchalem ich kiedys z jungsonem , bardzo dobre monitory .

 

 

Napisałem mało popularne ponieważ przed zakupem chciałem coś o nich poczytać a tu ciemno w lesie szczątkowe opinie, recenzje a użytkowników jak na lekarstwo....brałem w ciemno...szczęśliwie trafiły w mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to starsza edycja obecnie produkowanych DB1S+. To mikruski. Do modelu TB2S+ brakuje im rozciągnięcia w dolnym paśmie. Ale jak wszystkie PMC grają żywo i bardzo naturalnie. Maluszki mają nieco mniejszą efektywność od TB. Literka "S" oznacza wersję studyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wyskoczę do Bray ze swoim wzmacniaczem, żeby ich posłuchać. Oferowana cena jest śmieszna, ale nie wiem, czy je kupię. Najpierw muszą wykosić Concertino. Jeśli poradzą sobie z Sonusami, to - czemu nie? Zakup i tak byłby tylko "na przetrwanie" do czasu kupienia TB2. Dawno już nic nie zmieniałem w systemie i mam atak "audiofilia nervosa". :) Ważne, żeby to był krok do przodu a nie w bok.

 

Znalazłem je na jutubie - wydają się grać całkiem dużym dźwiękiem jak na takie maluchy... oczywiście filmik to za mało by oceniać dźwięk ale pobudza apetyt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=te2IaCjGD3o

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i DB1+ dotarły!

Tak się prezentują na moim kuchennym stole:

 

pmcsmall.jpg

 

O dźwięku napiszę jutro w zakładce STEREO, na razie mogę tylko powiedzieć, że to mój pierwszy kontakt z prawdziwymi brytyjskimi monitorami i czuję się po prostu ROZWALONY! :)

Nie do wiary, że coś, co gabarytami przypomina głośniczki komputerowe, lub (w najlepszym razie) tyły do instalacji KD może grać w taki sposób...

To jak grają te większe, skoro najmniejszy wywala szyby z okien napędzany zaledwie 25W?

Gdybym zobaczył coś takiego na półce w sklepie, nawet bym wzroku na tym nie zatrzymał... Błąd! Duży błąd!

Te głośniczki są jak krasnolud Gimli: może i gabaryty nieduże, ale jak przyp***... :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i DB1+ dotarły!

Tak się prezentują na moim kuchennym stole:

 

pmcsmall.jpg

 

O dźwięku napiszę jutro w zakładce STEREO, na razie mogę tylko powiedzieć, że to mój pierwszy kontakt z prawdziwymi brytyjskimi monitorami i czuję się po prostu ROZWALONY! :)

Nie do wiary, że coś, co gabarytami przypomina głośniczki komputerowe, lub (w najlepszym razie) tyły do instalacji KD może grać w taki sposób...

To jak grają te większe, skoro najmniejszy wywala szyby z okien napędzany zaledwie 25W?

Gdybym zobaczył coś takiego na półce w sklepie, nawet bym wzroku na tym nie zatrzymał... Błąd! Duży błąd!

Te głośniczki są jak krasnolud Gimli: może i gabaryty nieduże, ale jak przyp***... :)

 

to kiedy będziesz je sprzedawał ? :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je kiedyś sprzedawał, jeśli je kupię, one nie są jeszcze moje. I aktualnie są na sprzedaż.

Wziąłem od gościa (sympatyczny Duńczyk) na 1 dzień do posłuchania, bo nigdy nie testowałem brytyjskich monitorów z wyższej półki na własnym sprzęcie i we własnej chacie. Słuchanie w sklepie czy u kogoś to jednak nie to samo.

A czy ostatecznie kupię te maluchy - o tym jeszcze dziś w zakładce STEREO... :)

Póki co: testy trwają. PMC atakuje a Sonus się dzielnie broni.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je kiedyś sprzedawał, jeśli je kupię, one nie są jeszcze moje. I aktualnie są na sprzedaż.

Wziąłem od gościa (sympatyczny Duńczyk) na 1 dzień do posłuchania, bo nigdy nie testowałem brytyjskich monitorów z wyższej półki na własnym sprzęcie i we własnej chacie. Słuchanie w sklepie czy u kogoś to jednak nie to samo.

A czy ostatecznie kupię te maluchy - o tym jeszcze dziś w zakładce STEREO... :)

Póki co: testy trwają. PMC atakuje a Sonus się dzielnie broni.

czym zasilasz?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki! :)

Kolumienki w sumie zaskakujące. Na pierwszy rzut oka wzbudzają pusty śmiech - po odpaleniu przestaje być do śmiechu nawet największym sceptykom.

Tylko mam wątpliwości czy cena 1000 funtów za nowe jest mimo wszystko uzasadniona...

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore - wielkie dzięki za recenzję!

 

Byłbyś w stanie je porównać dokładnie z ATC SCM 11? Które dynamiczniejsze, grające ciemniej, lepiej kontrolujące bas, schodzące niżej, bardziej tolerancyjne dla złej jakości nagrań, transparentniejsze?

 

Zastanawiam się czy ATC nie są idealnym wyborem do metalu i klasyki. Do metalu ze względu na obudowę zamkniętą i podobno świetne średnie tony, do klasyki ze względu na transparentność. No ale to tylko moje gdybanie, dlatego zależy mi na ocenie osoby, która w krótkim odcinku czasu odsłuchiwała ATC i PMC (nawet w innych warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

"Pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da. Skala dźwięku z tych kolumn PMC nie jest specjalnie duża – żeby to osiągnąć musimy mieć duże ciśnienie dźwięku, najlepiej z dużej membrany i tego na razie zmienić się nie da. Dlatego też obrazy pozorne przed nami są mniejsze niż z dużych kolumn. Choć słyszymy nieco mocniejszy, bardziej mięsisty bas niż z porównywalnych gabarytami monitorów, to jednak nie przekłada się to na budowanie dużego obrazu."

 

....czyli zbyt duży kompromis....malutkie ...taniutkie NHT Super Zero..są bardziej konkurencyją alternatywą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore - wielkie dzięki za recenzję!

Byłbyś w stanie je porównać dokładnie z ATC SCM 11? Które dynamiczniejsze, grające ciemniej, lepiej kontrolujące bas, schodzące niżej, bardziej tolerancyjne dla złej jakości nagrań, transparentniejsze?

Zastanawiam się czy ATC nie są idealnym wyborem do metalu i klasyki. Do metalu ze względu na obudowę zamkniętą i podobno świetne średnie tony, do klasyki ze względu na transparentność. No ale to tylko moje gdybanie, dlatego zależy mi na ocenie osoby, która w krótkim odcinku czasu odsłuchiwała ATC i PMC (nawet w innych warunkach).

 

Obe kolumny są z bardzo wysokiej półki. Które wybrać?

To zależy jakim wzmacniaczem dysponujesz.

Jeśli mocnym i wydajnym to ATC SCM 11, jeśli słabszym (prądowo i mocowo) to PMC. Wielkośc pomieszczenia - w obu przypadkach do ok. 20 m.kw.

Z PMC dźwięk wydaje mi się precyzyjniejszy na wysokich niż z ATC. Średnica z ATC jest za to genialna i nie do pobicia przez swoje ciepło i zaangażowanie. Bas? Chyba jednak ATC... może troszkę oszczędniejszy ale fajnie się skleja z resztą przekazu i jest bardzo precyzyjny. Ciekawe, że małe PMC mają większy rozmach i dynamikę. Genialne do rocka!

Cena ATC SCM 11 jest lepsza ale trzeba pamiętać, że więcej musisz wydać na wzmacniacz do nich.

ATC są neutralne, choć dźwięk (jak z Concertino) jest nieco ciemniejszy i poważniejszy niż z maleńkich PMC, zdają się przy tym kochać muzykę. PMC są po prostu diablo precyzyjne, pozbawione własnego charakteru.

I jeszcze jedna rzecz: ATC u anxiona słuchało mi się znacznie bardziej KOMFORTOWO.

W PMC (co jest zapewne spowodowane miniaturowym rozmiarem kolumienki i membranki midwoofera) w dźwięku słyszy się jakieś oszustwo... czuje się, że ten głośniczek robi coś, czego robić nie powinien. A on i tak to robi! :)

Ale wydaje mi się, że ta iluzja małych PMC grania dźwiękiem dużo większej kolumny nie jest chyba pełna... może i w ślepym teście bym się dał nabrać, ale pod skóra wciąż czai się niepokój, że coś tu jest nie tak...

ATC niczego nie udawały. Po prostu grały sobie... i słuchacz miał bardzo duży komfort.

Jednak do słabych mocowo wzmacholi i do lampki - TYLKO PMC!

Wszystkie powyższe zastrzeżenia oczywiście tracą ważność w przypadku wyższych modeli PMC - pamiętajmy, że Dinky Box to tylko pierwszy krok w świat tych niesamowitych monitorów i zaledwie sygnalizacja ich możliwości. Jestem pewnien, że już jednem model wyżej o żadnym dyskomforcie słuchania mowy być nie może.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore - wielkie dzięki za recenzję!

 

Byłbyś w stanie je porównać dokładnie z ATC SCM 11? Które dynamiczniejsze, grające ciemniej, lepiej kontrolujące bas, schodzące niżej, bardziej tolerancyjne dla złej jakości nagrań, transparentniejsze?

 

Zastanawiam się czy ATC nie są idealnym wyborem do metalu i klasyki. Do metalu ze względu na obudowę zamkniętą i podobno świetne średnie tony, do klasyki ze względu na transparentność. No ale to tylko moje gdybanie, dlatego zależy mi na ocenie osoby, która w krótkim odcinku czasu odsłuchiwała ATC i PMC (nawet w innych warunkach).

 

 

Szwagier ma pmc ob1 , ostatnio sluchalem z kandy 2, jak dla mnie atc srednica i jakoscia bassem pokonuja te olbrzymy ale Iloscia to atc 11 moga pomarzyc. PMC sa bardziej jasniejsze od ATC, ale pewnie z inna elektornika moga zagrac inaczej . Gora jest perfekcyjna w Ob1 ale jak dla mnie slabo nagrane plyty za bardzo pokazuja swoje niedokladnosci i mecza na dluzsza mete, ale to pewnie zlaezy tez od wzmacniacza ja sluchalem z Roksanem i NAdem.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore i anxion - wielkie dzięki za opinie. Czy to nie ob1 grały na tegorocznym Audioshow? Muszę przyznać, że jeśli one, to strasznie rozczarowałem się basem, zdawał się spóźniać z pół sekundy w stosunku do reszty. Na tyle mnie zirytował, że wyszedłem po 20 sekundach... no ale tu jest klub miłośników PMC, może mi nie wypada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół sekundy to może nie, ale im dłuższa linia transmisyjna, tym problem może być bardziej widoczny.

Jaki problem?

Koherencja czasowa. Ucho ludzkie jest bardzo wrażliwe na dystorsje czasowe i "zgraną" parę głośników natychmiast docenimy.

Już 2 głośniki skleić razem to jest sztuka wcale niełatwa. Producenci stosują rożne sztuczki, pochylają przednią ściankę, cofają tweeter, kombinują przy zwrotnicach...

A tu mamy 2 głośniki + linia transmisyjna... Bas z DB1+ oceniam jako wielce akuratny ale tutaj linia transmisyjna jest b. w sumie krótka.i "oszustwo" mogło sie udać. Podobnie kłopotów z basem nie przewiduję na żadnym podstawkowym modelu PMC.

Ale OB1? Nie wiem, nie słuchałem. Jednak zaprojektowanie idealnej linii transmisyjnej to jest trudna zabawa...

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

chris_irl, czy znajdziesz czas aby odnieść się do poniższych spostrzeżeń i podzielić swoimi wrażeniami jako posiadacz PMC OB1?

Wielokrotnie słuchałem tych kolumn i nie wychwyciłem zaobserwowanych przez kolegę muria "objawów".

 

il Dottore i anxion - wielkie dzięki za opinie. Czy to nie ob1 grały na tegorocznym Audioshow? Muszę przyznać, że jeśli one, to strasznie rozczarowałem się basem, zdawał się spóźniać z pół sekundy w stosunku do reszty. Na tyle mnie zirytował, że wyszedłem po 20 sekundach... no ale tu jest klub miłośników PMC, może mi nie wypada :)

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości pod względem reprodukcji najniższych rejestrów, możliwe że przyczyną było pomieszczenie odsłuchowe lub słabo "zgrany" sprzęt, a że basu tym kolumną nie brakuje efekt był taki a nie inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.