Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-46525-0-69639700-1372487829_thumb.jpg

 

kto bedzie tak dobry i poda mi te miary bardzo proszę o pomoc wystarczy powpisywać w paint

 

Ja przepraszam wszystkich wiem że to nie jest żaden dział DIY ale nigdzie nie ma takich informacji

a ja bym je bardzo potrzebował bardzo proszę o wyrozumiałość u mnie na wiosce nie mam nigdzie

tych kolumn żebym mógł je sobie pomierzyć ....

Edytowane przez Tupac1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na krótko wrócę do moich wpisów i poszukiwań napędu dla T2Bi. Raz, że nie mogę się powstrzymać (he he) a dwa, może się komuś przyda.

Jestem po odsłuchu Calyxa CTI i ... zostaje ze mną. Panowie, na prawdę polecam! Przynajmniej, kto ma możliwość, niech pożycza i spróbuje. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniałem życie dla tych PMC zaczyna się po setce... wattów ;-) Głośniki zniknęły z pokoju! Jest wielka, uporządkowana, bogata scena. Dodatkowo, chyba z właściwości samej klasy D CTI czerpie niesamowitą zdolność kontroli nad głośnikami. Tego twardego pier...nięcia stopy perkusji i basu brakowało mi najbardziej we wszystkich zestawieniach, które do tej pory próbowałem. Jednocześnie, jesli takie jest nagranie i tak je podaje źródło Calyx z PMC potrafi zagrać „ciepło”, gładko i basiskiem jak się patrzy. A to nie wszystko – ogólne wrażenie (i to się słyszy od pierwszego utworu i można tak słuchać godzinami) to niewiarygodna „przejrzystość” dźwięku i ilość detali, które się „pokazały”. Jakby ktoś zdjął wreszcie tą niewidoczną zasłonkę między mną a PMC. Wysokie są, jest ich mnóstwo i na pewno nie można o nich powiedzieć, że są suche i techniczne! Wręcz przeciwnie, wiele im do Lebena nie brakuje. W rock'u i muzyce live to zestawienie zachowuje się jakby było do tego stworzone, wracam do płyt Satrianiego, Tool, Dream Theater, Philipa Sayce'a, które wcześniej raczej nerwowo i nie w całości przesłuchiwałem, bo "nie dawało" rady. Wreszcie muzyka klasyczna, duże składy brzmią niesamowicie, każda sekcja, instrument, ma jakby swoją własną, osobną ścieżkę z głośników, którą płynie w powietrzu do miejsca gdzie ma zagrać, a jednocześnie wszystkie łączą sie w spójną całość. Trudno uwierzyć jak to się słyszy, że to idzie z dwóch głośników na kanał, lepiej wyłaczyć światło w pokoju, wtedy "widok" PMC nie powoduje dziwacznych myśli "jak to jest możliwe":-)

Nie jestem szpecem, nie szkoliłem się w „słuchaniu” i „krasomowy” nie będę tu uprawiał, ale jako dla niedzielnego gitarzysty i melomana z zamiłowania to jest nareszcie „TO”! Nigdy nie sądziłem, że to powiem, bo uwielbiałem mojego Lebena, ale ja już do lampy w tym przedziale cenowym nie wrócę, dla mnie odwrotu nie ma!

Edytowane przez bob_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tłukę właśnie Roba Zombie "Venomous Rat Regeneration Vendor" na moich 25W & TB2+ i wcale nie sądzę, by mi brakowało 75W do szczęścia.

Gałkę mam na godzinie 8 i już szyby chodza. :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że 2x12W w Lebenie spokojnie posłało by twoje okna do szklarza ;-) Ale ja nie o tym pisałem. Nie każdemu takie granie musi się spodobać, ze mnie żaden guru "branżowy" i nie uzurpuję sobie prawa do szerzenia jedynie słusznej prawdy. Niemniej kilku nie byle jakich systemów już miałem okazję posłuchać, oprócz tego co sam miałem i moim skromnym zdaniem te 75W jest potrzebne (oczywiście wysokiej jakości!). Przerabiałem to w aucie i ostatecznie okazało się to prawdziwie w domu (zacząłem od 3-way i 2 x 45W AB, a potem dołożyłem kolejne 2X90W tego samego włoskiego producenta świetnych piecy i dopiero zaczęło "grać"). Z resztą, trochę moje zdanie popiera samo PMC produkując monobloki do aktywnych na basie Hypexa UcD 2x200W ;-)

A co do charakteru grania z CTI, również, wyłącznie moim skromnym zdaniem, uważam że ten sposób prezentacji jest dużo bliższy "prawdzie" nagrania. Ale tak jak mówię - Tobie się "podoba" to co masz i super. A innych po prostu zachęcam: niech spróbują, jeśli tylko szukają "lepszego" wzmocnienia, można wypożyczyć i wyrobić sobie "nauszną" opinię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. :)

Problem w tym, że ja nie szukam "lepszego" wzmacniacza.

Bo za rozsądne pieniądze go nie znajdę. Po z górą 20 latach przerzucania gratów dobrze to wiem! :)

Ale, ale... może ten Calyx pomógłby zreanimować moje Concertino? To niewdzięczne kolumny do napędzania - może to jest myśl? Stoją i czekają na nowy napęd...

Sprzedać ich nie sprzedam... po śmierci Serblina to by było świętokradztwo.

A właśnie tak chodzi za mną drugi system...

Inna sprawa, że przed Calyxem najpierw spróbowałbym tego bysia... :)

http://www.adverts.ie/home-audio/musical-fidelity-5-5/3335096

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie nie zrozum - nie mam nic przeciwko temu Calyxowi.

Oczywiście, że gdy będę miał okazję, to z radością posłucham.

Życie nauczyło mnie się nie uprzedzać, bo technika to jedno a efekt soniczny - drugie.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy używam CTI jako najtańszy element toru zarówno kable głośnikowe jak i interkonekt są nawet od niego droższe, ale nie przeszkadza mi to bo te kable pozwoliły wydobyć z niego ogromne pokłady rozdzielczości i gładkości zarazem. Ze słabymi kablami może grać trochę bezdusznie, ale jeśli naprawdę chcemy brzmienia prawdziwego to to najtańszy sposób jaki znam aby do niego się zbliżyć. Il Dottore polecam jako odskocznie od ciepłych A klasowych tranzystorów tylko po to aby zobaczyć choćby jak to gra, Sam miałem przez CTI wielką A klasową końcówkę, trochę ciepłą, namacalną i gęstą ale CTI przekonał mnie do siebie jednak bo niewiarygodnie silnie i prawdziwie brzmią na nim instrumenty niestety trochę traci na tym wokal chyba, że postaramy się to zrekompensować kablami i akcesoriami. Ja już odnalazłem kompromis pomiędzy precyzją i szybkością a naturalnością, gładkością namacalnością. Na dzień dzisiejszy sprawdza się u mnie połączenie Tara Labs ISM Onboard 0.8 + głośnikowe Entreq Konstantin 2010. Jest płynnie, szlachetnie jak z dobrej lampy a jednocześnie wszystkie smaczki słychać jak na dłoni, całe mnóstwo pogłosów, planktonu ale wplecione w sposób nie odciągający uwagi. Wokale są trochę mniej piękne niż z najlepszych lamp i A klasowych piecy ale brzmią od nich prawdziwiej mimo wszystko. Nie ma dopalenia, wypchnięcia, ale jest ładna namacalność i uczucie obecności wokalisty w pokoju odsłuchowym. Natomiast ze starym MIT Mi-330 PLUS miałem dopalenie w tym zakresie i brzmienie jak z lampy ale niestety wgląd w nagranie nie był już tak perfekcyjny. W dużym zakresie brzmienie można kształtować kablami tutaj jednak nie chciałem zabijać tego co w tym piecu jest wyjątkowe dlatego mimo większego czaru MIT odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

od kilku miesięcy moja fascynacja kolumnami PMC GB1i trwa. Ta firma daje brzmienie, które dla mnie jest absolutnie satysfakcjonujące...ale...mam pytanko do obeznanych w temacie. Czy zmiana PMc GB1i na TB2i może wnieść coś więcej?

TB2 i większa membrana średnio-niskotonowa, ale to monitor. Czy w 25-30 m2 może to zmienić cokolwiek na korzyść? Chodzi o "masę" dźwięku, wypełnienie...a może to zły kierunek i trzeba iść zdecydownie wyżej, oczywiście w PMC? Wierzę, że doświadczony klub doradzi i pomoże. Oj słucham właśnie Torda Gustavsona i jak on pięknie na tych zapałeczkach brzmi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś te kolumny. Wybór jest bardzo trudny. Nie ma różnic, które od razu i wyraźnie dają się usłyszeć.

Po dłuższym słuchaniu bardziej spodobały mi się TB2i, ze względu na (w moim odczuciu) lepszy męski wokal i pełniejszy dźwięk na niższych poziomach głośności.

Jeśli zmieniać, to na FB1i lub Twenty 24.

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kiedyś próbował łączyć PMC ( jakiekolwiek) z wzmacniaczem Baltlab 1v3 lub 2 ?

 

Baltlab to zdaje się czysta klasa A - mam rację?

Nie słuchałem PMC z Baltlabem ale jeśli to małżeństwo zabrzmi podobnie jak u mnie TB2+ z Sugdenem A21i (też Pure Class A) to... spodziewaj się killera! :)

Ja utknąłem - choćbym nie wiem jak kombinował, to za normalne pieniądze już nic lepszego nie wymyślę. :)

Pozostaje zabawa w biżuterię, żeby choć trochę jeszcze pogonić króliczka... na pierwszy ogień - wymiana konwertera na MF V-Link 192.

 

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltlab to zdaje się czysta klasa A - mam rację?

Nie słuchałem PMC z Baltlabem ale jeśli to małżeństwo zabrzmi podobnie jak u mnie TB2+ z Sugdenem A21i (też Pure Class A) to... spodziewaj się killera! :)

Ja utknąłem - choćbym nie wiem jak kombinował, to za normalne pieniądze już nic lepszego nie wymyślę. :)

Pozostaje zabawa w biżuterię, żeby choć trochę jeszcze pogonić króliczka... na pierwszy ogień - wymiana konwertera na MF V-Link 192.

 

 

 

Dzieki za informację.

To napewno dual mono, a jeśli chodzi o Class A to wydaje mi się, że nie jest pełna A. Chyba w początkowym zakresie mocy tylko. Cóż może zaryzykuję i kupię go w ciemno. Nie mam możliwości odsłuchu, bo na drugi koniec Polski nie będę jechał. Pewnie gdyby to był sprzęt za 10 tys, to bym się pokusił o wycieczkę, ale za 1800-1900 zł? Przeczytałem wszystko co jest w necie na jego temat i myślę, że to może być "10"...a na Sugdena A21 poluję, poluję, poluję i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację - to nie jest czysta klasa A - nie wiem skąd mi to wpadło do głowy.

Z tego co pamiętam to stare Baltlaby sa ciepłe i eufoniczne a nowe szybkie i potężne (patrz - recka Violeta w klubie Baltlaba).- jak kupujesz starego to powinno fajnie grać razem.

Choć na Twoim miejscu bym dalej polował na Sugdena bo to jest czysta magia z PMC albo na MF A1.

A propos polowania - na ebay.uk mają końcówkę Masterclass za 1700 funtoof.

Gdyby nie wyjazd na wakacje to już bym ją miał. :(

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupię skoro za takie niewielkie pieniądze, a na Sugdena polować dalej będę. Wiesz przecież, że zakupy z drugiej ręki są bezpieczne. Pewnie za 4-5 miesięcy takiego Baltlaba sprzedam za tyle ile zapłacę dziś.

A co do MF, to rozumiem, że masz na myśli A1 Pro - czyli odświeżoną wersję małego klasyka?

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo o oryginalne A1 w dobrym stanie trudno.

Zgadzam się że zakup secondhandów jest bezpieczny. Więcej! Może być dobrą inwestycją. :)

Kiedyś kupiłem wzmak i radio Luxmana za 400 zł, pograłem 8 lat i... sprzedałem za 200€! :)

Luxman jak wino, hehehehe!

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Wcześniej miałem bowersy cm5 więc różnica kolosalna większa, szersza scena, bardziej dynamiczne i szczegółowe bas schodzi bardzo nisko grają dużo ciepłej co mi bardzo odpowiada, babardzo muzykalne nie ma juz wyostrzonej góry, praktycznie znikają w pomieszczeniu jak dla mnie rewewlacja poprostu jestem ogromnym wrażeniem śmiem twierdzić ze złapałem królika za dwie łapy, zostaną u mnie na dłużej dłużej, bałem się ze moja yamaha sobie nie poradzi ale daje rade wyśmienicie mam w planach pobawić sie w przysLosci amplifikacja,

Bardzo dobrze jest w niskich zakresach glosnosci czego brakowało w bowersach, a jak pod krece na 10, 11 to poprostu jest masakra. Mam je dopiero od soboty więc wszystko przedemna. Dodam ze moja druga polowka jest zachwycona ona słucha dużo r&b i hop hopu teraz cytuje jest to co lubię, w cm5 narzekała na mało basu i miękkość. Narazie nie moge sie nasluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratulacje!

Oczywiście nic na siłę, powolutku, bez pośpiechu.

Ale jakbyś szukał wzmacniacza i chciał pozostać przy Japońcach to zainteresuj się Luxmanem.

Niewątpliwie PMC zasługują na jak najlepszy wzmacniacz. Preferowane piece z ciepłej strony Mocy. :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pewnie wiecie, zakończono produkcję podstawowych modeli z serii "i".

Ta seria obecnie zaczyna się od OB1i w górę.

W ostatniej chwili udało mi się "wyszarpać" DB1i.

Nie doceniałem ich do tej pory, bo wydawały mi się za małe.

Ale ostatnio mam trochę zajęć, gdzie chcę się skupić głównie na mowie i wokalu.

W związku z tym zagościło kilka par maluchów włącznie z zupełnie nowymi, aktywnymi Neumann-ami.

Przy tej okazji DB1i zostały i to nie tylko do wokalu, bo grają fantastycznie :)

post-17911-0-74500500-1377721070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dinky Box w domu. Doskonałe.

Żeby nie ten bas (a w zasadzie jego nieobecność...).

No i to dojmujące wrażenie, że tak mała kolumna NIE MA PRAWA tak grać- to wbrew fizyce! :)

 

Rozmiar Dinky Box jest niepoważny - moje podstawki pod kolumny niemal tak samo grube! :)

pmctest4.jpg

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.