Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

posluchaj bo po odsprzedazy osoba ktora zakupila Atolla nie byla z niego zadowolona...a mi bylo szkoda go sprzedawac.

Atolla TRZEBA wygrzac, od razu gra plasko, krzykliwie, inaczej- musi byc wlaczony (standby) i po kilkudziesieciu godzinach dzwiek sie wyrownuje, nabiera spojnosci - bas masy, wysokie nadal sa mocne (! -nie bedzie ocieplenia w wysokich) ale srednica nie jest cofnieta, nie jest tez wypchnieta, scena - niezla ale Cyrus ma lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego poprzedniego pytania. Atolle są dość wrażliwe na kable zasilające. I dużo większą przestrzeń można wygenerować właśnie nimi...

Pełna zgoda.Do Atolla z reguły polecamy kable zasilające Enerr - rozwiązanie przetestowane, sprawdzone i uznawane przez użytkowników...choć pewnie nie jedyne

Zestaw 50/80 - do CD kabel Blue, do integry kabel Red. Optymalnie dla "niskobudżetowego" zestawu to Blue + Blue...najlepiej na tym poprzestać...i doceniać artyzm oraz walory realizacji nagrań

Zestaw 100 - tu można juz trochę "poszaleć" i do CD podłączyć Enerr Violet, integra - tak jak w niższych modelach - Blue.

Zestaw 200 - najwięcej możliwości eksperymentowania i "upgradeowania" zasilania. Przy integrze poprzestajemy na Enerr Violet a w odtwarzaczu testujemy Violet / Illusion / Holograph

(kolejność od dobrze "grającego" przewodu do "najlepszego). Enerr Symbol - to już może być za wiele...

* warto też pamiętać, że nowe wersje kabli Enerra mogą "brzmieć" nieco inaczej niż ich poprzednie wersje - jeśli więc jest okazja je nabyć - można to zrobić "w ciemno".

Przy nowych wersjach - wskazane przetestować we własnym systemie...

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mrb sobie zakupiles?

 

 

już ty dobrze wiesz, co u mnie zostało :-)

 

Napisałeś że "początkowo był jasny", jak jest z równowagą tonalną w atollu, trzeba go zestawią z ciemnymi głośnikami, żeby system był zrównoważony?

 

To byłoby zbyt łatwe; nie da się tak zrównoważyć - nie upraszczajmy tematu "system".

To nie tylko wzmacniacz i kolumny. To również kable. To również (dla mnie okazało się PRZEDE WSZYSTKIM) źródło. To też interkonekty i prąd.

To akustyka pomieszczenia; łącznie z obrazami na ścianie i wykładziną... itd itp.

Z mojego doświadczenia - IN100 gra dobitnie i konkretnie. Perlista góra i mocny, solidny bas (ale nie dudniący!)

 

muszę go w końcu posłuchać?

 

Od tego bym zaczął :-)

 

Enerr Symbol - to już może być za wiele..

 

AudioForte - co to znaczy, że może być za wiele?

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kolega mrb ma dobrego "czuja" - różnic w "korespondencyjnym" odsłuchu nie doszukałem się...

Gdyby postawić w jednym systemie streamer + dac i przełaczać źródła to zapewne jakieś róznice by się znalazły...w końcu mamy do czynienia z tymi samymi przetwornikami PCM

 

Sondując temat streamerów okazało się, że jest wielu zainteresowanych systemem streamer (funkcjonujący jako przedwzmacniacz) + koncówka mocy...

Znacznie ciekawiej zaczyna się dziać jeśli porównamy go z "klasycznym" systemem pre + końcówka mocy...i tutaj raczej doszukiwałbym się róźnic...

 

Jeśli chodzi o dostępność streamerów w salonach: na dzień dzisiejszy powinny być w Fusicu we Wrocławiu oraz u Piotra Kwiatkowskiego (Enerr) w Zielonej Górze.

 

Nowa dostawa powinna wjechać do AF max do 10 lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Audio Forte - dajcie koniecznie znac, jak bedziecie mieli st200 do posluchania. Na francuskim forum atolla uzytkowicy porownoja jego przedwzmacniacz do pr300. A to bylby nielada upgrade w moim systemie. Jestem tez ciekaw, jak sprawdza sie wzmacniacz sluchawkowy w tym streamerze. Tez mi na tym zalezy i stoje przed wyborem st200, czy np taki burson conductor.

 

Czekam tez, az wypuszcza program na androida. Ten applowski ponoc jest zawodny... Ale to tylko szczepki informacji, jakie odczytalem z forum atolla.

 

Jak bedziecie juz mieli go na stanie, chcialbym tez posluchac am200. Ciekaw jestem, czy warto zrobic upgrade z mojej wysluzonej koncowki am80 :-)

 

Ps. Ciekawe ceny obowiazuja w Polsce za st200. W calej Europie kosztuje rowne 2000 EUR, a w Polsce grubo ponad 8000 PLN. Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Forte - dajcie koniecznie znac, jak bedziecie mieli st200 do posluchania. Na francuskim forum atolla uzytkowicy porownoja jego przedwzmacniacz do pr300. A to bylby nielada upgrade w moim systemie. Jestem tez ciekaw, jak sprawdza sie wzmacniacz sluchawkowy w tym streamerze. Tez mi na tym zalezy i stoje przed wyborem st200, czy np taki burson conductor.

 

Czekam tez, az wypuszcza program na androida. Ten applowski ponoc jest zawodny... Ale to tylko szczepki informacji, jakie odczytalem z forum atolla.

 

Jak bedziecie juz mieli go na stanie, chcialbym tez posluchac am200. Ciekaw jestem, czy warto zrobic upgrade z mojej wysluzonej koncowki am80 :-)

 

Ps. Ciekawe ceny obowiazuja w Polsce za st200. W calej Europie kosztuje rowne 2000 EUR, a w Polsce grubo ponad 8000 PLN. Jakim cudem?

a znasz kurs euro ? a czy wiesz że rynek audio w Polsce to nisza nisz ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie EUR na poziomie 4,1 - 4,2 PLN to żaden cud, tylko matematyka

Dobra cofam pytanie :) Nie sprawdzalem kursu od zeszlego miesiaca (Przelewy z DE robie raz w miesiacu i ostatnie moj transfer wychodzil na poziomie 4.05) Obecnie roznica jest nikla. I rozumiem, zeby nie zmieniac cen w stosunku do plynnego kursu - dystrybutor zalozyl "bezpieczna" cene. W sumie logiczne :)

Zakonczmy dywagacje na temat polityki cenowej (nie potrzebnie wrzucilem to pytanie).

 

Ciekaw jestem odniesienia ST200 do innych dacow i przedwzmacniacza pr200 i pr300 a takze jego mozliwosci "sluchawkowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszytskich "atollowców"

 

1. ST100 i ST200 są już od jakiegoś czasu u nas, zapraszamy do odsłuchów...i własnych opinii

2. Streamer vs. przedwzmcniacz: w/g mnie występuje niewielka róznica w dynamice na korzyśc PR...ciekaw jestem innych opinii

3. Mozliwości "słuchawkowe": brak danych...

4. Atoll IN200 vs. Exposure: drugi ze wzmacniaczy brzmi bardziej "narowiście", przestrzeń i rytmiczność na podobnym poziomie...

brzmienie Atoll'a jest nieco "przyciemnione" choć po odsłuchach przedwzmacniacza lub streamera z końcówką mocy nie jest to oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze "HiFi i Muzyka" (dodatek "Magazyn HiFi") polecamy lekturę recenzji wzmacniacza dzielonego Atoll PR200SE+AM100SE pióra Alka Rachwalda i Jerzego Mieszkowskiego...

 

 

 

Mam pewne watpliwości co do w/w recenzji-mogę mieć czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne watpliwości co do w/w recenzji-mogę mieć czy nie?

Nie widzę przeciwskazań...chyba nie ma w tym nic złego , że człowiek ma watpliwości...

Do pełnego obrazu dodać można recenzję - tym razem wzmacniacza dzielonego "setki" - dostępną w archiwalnym wydaniu Audio-Video 7-8/2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z kolegów miał okazję porównać, jak się mają do siebie brzmieniowo daki DAC 100 i Musical Fidelity M1 Dac? Porównać nigdzie bezpośrednio się nie da, nie za dużo w sieci o Atollu (znacznie mniej niż o MF), nie mam nic tej marki, ale robiłem odsłuchy na wzmaku Atolla i miło wspominam, więc kto wie.

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do AudioForte odnośnie ST-100 . Czy ten odtwarzacz posiada rzadko spotykaną w tego typu playerach a bardzo dla mnie cenną możliwość "przewijania" utworów w przód i w tył trakcie odtwarzania ? Nie mają jej znacznie tańszy Marantz i Cambridge , mają ją droższe Linny i Naimy , na temat Atolla nie mogę znaleźć informacji . Przy okazji zgłaszam akces do klubu Atolla ze swoim nowo nabytym ( miesiąc temu ) In-100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do AudioForte odnośnie ST-100 . Czy ten odtwarzacz posiada rzadko spotykaną w tego typu playerach a bardzo dla mnie cenną możliwość "przewijania" utworów w przód i w tył trakcie odtwarzania ? Nie mają jej znacznie tańszy Marantz i Cambridge , mają ją droższe Linny i Naimy , na temat Atolla nie mogę znaleźć informacji

 

Oba streamery Atolla mają taka mozliwość (patrz ilustracja poniżej - przyciski 25 i 33)...sprawdzaliśmy przy odtwarzaniu plików ze "sticka" USB...

przy odtwarzaniu plików z sieci "przesuw" może wypadać mniej "gładko"...na pewno nie tak jak w przypadku odtwarzaczy CD...

 

 

atoll_streamer_manual_remote_826_1169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drogi" Panie Mczaj, jesteś w głębokim błędzie. Sprzętów do recenzji mam tyle, że muszę je selekcjonować. Z oferty Hegla mogę mieć wszystko, ale interesuje mnie teraz bardzo Atoll. Chciałbym coś konkretnego do opisu, testu :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.