Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie powyższego wnioskuję, że w zwykłym (mam na myśli nie przygotowanym pod audio) pomieszczeniu znaczenie kabla zasilającego spada drastycznie (w domyśle na końcu tego zdania jest słaby pytajnik - z nieśmiałością).

 

Przy okazji - bardzo fajny materiał nt przewodów IC i kolumnowych:

 

http://www.abc55555.republika.pl/audio/kable.htm

 

Wniosek i słuszny i niesłuszny... Mój znajomy stwierdził np., że elementem toru akustycznego, który najbardziej znacząco zaważył na jakości całego systemu były ... zasłony w salonie. Wszystko może mieć znaczenie i wszystko jest relatywne (niestety). Einstein powiedział podobno: "nie myśl... eksperymentuj". Można czasem dojść do ciekawych wniosków :-))))

 

Inny ciekawy eksperyment, który mi się przypomniał (polecam, bo tani i daje wiele frajdy) - jak wiecie otacza nas istna puszka Faraday'a; w ścianach przeciętnego mieszkania jest kilkaset metrów kabli sieci elektrycznej. Większość z nich ma swoje "ujścia" w urządzeniach typu pralki, lodówki, telewizory, itp. itd. i, co jest oczywiste, silnie interferuje z otoczeniem. Pozakładajcie na wszystkie (zwłaszcza stale działające) urządzenia filtry ferromagnetyczne za kilka złotych za sztukę (na elementy toru audio też). I odpalcie sprzęt. Ja się trochę zdziwiłem - okazało się, że coś, co brałem za ciszę (czarne tło) w trakcie odtwarzania i w przerwach... nie było ciszą.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon podobnie miałem z żoną odnośnie tego co napisałeś w poprzednim wpisie :)))

A co do ferrytów to trzeba uważać, bo założone na okablowanie sprzętu lubi zamulać-sprawdzałem.

Tez gdzie so tym czytalem ale moze to kwestia danego sprzetu i kabli...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - nie odnotowałem zamulenia po zastosowaniu filtrów ferromagnetycznych, ale nie wykluczam, że taki efekt może się pojawić. Jednak może to być jedynie kwestia definicji - u mnie filtry zredukowały "nerwowość" systemu (wysokie tony przestały być "kanciaste"/"szkliste" ale nie odczułem ich ograniczenia). Całość brzmi w sposób "opanowany" (ale nie spowolniony). Czy taki efekt można nazwać "zamuleniem" - każdy musi sobie sam zdefiniować preferencje.

 

Nie byłem na AShow i nie wiem jak gra ST200 z AM200 i ale wiem jak grają moje ST200 i AM100 z SP Sitara - wystarczająco... :-))). Mój znajomy ma ten sam model kolumn co ja i szykuje się do zakupu ST200 i dwóch AM100 przełączonych na monobloki. Jak się ten eksperyment uda to sam pomyślę o up-gradzie.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierających się na AudioShow zapraszamy do hotelu Sobieski pokój 515 / V p gdzie będzie można posłuchać systemu Atoll ST200 + AM200 wraz z kolumnami Equilibrium Ether

i okablowaniem sygnałowym/głośnikowym/zasilającym Equilibrium/Enerr.

Witam

Miałem przyjemność gościć w 515 i w moich poszukiwaniach wzmacniacza poważnie biorę pod uwagę Atoll ale z serii 100, czy wzmacniacz zintegrowany czy preamp+końcówka to jeszcze nie wiem. Nadmienię tylko, że obecnie miałby się zgrać z Harpia Acoustic Amstaff Mini. I tu pytanie, czy ktoś miał okazję posłuchać konfiguracji Atoll + Harpia. Jeżeli tak to poprosze o opinie. Muzyka to dość szeroki zakres ale głównie rock/metal.

Jeśli jest ktoś z okolic Lublina to chętnie "wprosiłbym się" posłuchać Atolla in100 lub dzielonego. Jeśli nie to zawitam do salonu w Wawie.

A może komuś znudził się już chciałby się pozbyć? Jeśli tak to proszę o info.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem przyjemność gościć w 515 i w moich poszukiwaniach wzmacniacza poważnie biorę pod uwagę Atoll ale z serii 100, czy wzmacniacz zintegrowany czy preamp+końcówka to jeszcze nie wiem. Nadmienię tylko, że obecnie miałby się zgrać z Harpia Acoustic Amstaff Mini. I tu pytanie, czy ktoś miał okazję posłuchać konfiguracji Atoll + Harpia. Jeżeli tak to poprosze o opinie. Muzyka to dość szeroki zakres ale głównie rock/metal.

Jeśli jest ktoś z okolic Lublina to chętnie "wprosiłbym się" posłuchać Atolla in100 lub dzielonego. Jeśli nie to zawitam do salonu w Wawie.

A może komuś znudził się już chciałby się pozbyć? Jeśli tak to proszę o info.

 

Uzbroj sie w cierpliwosc, wez na odsluch. Ja w poniedzialek znowu do roboty musze jechac i wracam za miesiac. Wtedy bede mial do sprzedania in100 jesli cos mi podpasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbroj sie w cierpliwosc, wez na odsluch. Ja w poniedzialek znowu do roboty musze jechac i wracam za miesiac. Wtedy bede mial do sprzedania in100 jesli cos mi podpasuje ;)

Oprócz Atolla mam jeszcze ze 3 zestawy do weryfikacji, rozmawiałem z Panem Herzykiem z Harpii o Atollu wyraził się dość pochlebnie i zwrócił uwagę też na jednego Cińczyka, a i jeszcze jeden Francuz pod koniec roku mam pokazać nową kolekcję którą też chciałbym obadać, no ale w klubie Atolla zapytuje o Atolla bo dość poważnie zapadł mi w pamięć w 515...

Poza tematem, w Lub pojawiły się Argony 3L oraz HD80, postaram się kiedyś posłuchać.

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kochani,

 

Liczę na wasze wskazówki w takiej oto sprawie;

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza strumieniowego (AtollST200). Oczywiście, póki co, bawiłem się flashpenami (z całkiem satysfakcjonującym efektem brzmieniowym) oraz radiem internetowym (streamer jest podłączony co routera po kablu). Ze względu na dość sporą bibliotekę plików audio, postanowiłem przejść na dysk sieciowy NAS podłączony do sieci domowej via router. Starałem się wykorzystać posiadany dysk Seagate BlackArmor NAS 110, jednak okazało się, że jest on niewidoczny w sieci dla urządzeń streamujących (mam 2) - szczerze mówiąc nie do końca wiem dlaczego (komputery w sieci widzą go bez problemu). Jedną z przyczyn może być to, że nie potrafię (nie ma opcji?) sformatowania go do FAT32 (oprogramowanie Leanux'a nie daje mi takiej możliwości). Z drugiej strony, nie wydaje mi się to konieczne, z technicznego punktu widzenia (chyba, że się mylę). I tu mam 2 pytania:

 

1. Czy jest jakaś metoda na wykrycie Seagate BlackArmor NAS 110 przez streamery? (może ktoś z Was miał podobne "przejścia"?)

2.Jakie urządzenie NAS i jakie dyski warto kupić do streamowania mediów w sieci (2-4TB) - chodzi mi o takie urządzenia UPnP, które nie tworzą nadmiernych kłopotów przy instalacji (są łatwo identyfikowane sieciowo przez streamer). Nie muszą być bezprzewodowe (wykorzystuję wyłącznie połączenia przewodowe; NAS-router, router-streamer)

 

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze porady i komentarze.

Pozdrawiam,

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

 

2.Jakie urządzenie NAS i jakie dyski warto kupić do streamowania mediów w sieci (2-4TB) - chodzi mi o takie urządzenia UPnP, które nie tworzą nadmiernych kłopotów przy instalacji (są łatwo identyfikowane sieciowo przez streamer). Nie muszą być bezprzewodowe (wykorzystuję wyłącznie połączenia przewodowe; NAS-router, router-streamer)

 

 

Kolego kup urzadzenie Synology. Bardzo przyjemne w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś między sobą CD50 CD80 CD100???

Jest między nimi duża różnica?

Zabierając się do różnicowania poszczególnych odtwarzaczy lepiej jest rozpatrywać ich brzmienie w połączeniu z ich odpowiednikami - wzmacniaczami (czyli zestaw CD+IN) i to własnie takie "klasyczne" zestawy przyjąć za punkt odniesienia. Przynajmniej u nas na odsłuchach prawie zawsze wychodzimy od takich "sparowanych" zestawów.

 

Zestaw 50: szybkość, doskonałe pokazanie rytmu - rekomendowany do muzyki rockowej

 

Zestaw 80: na pewno delikatniejszy i bardziej melodyjny niż "pięćdziesiątka", o bardziej nasyconym brzmieniu (szczególnie w średnicy), ładnie wybrzmiewające wysokie tony. Sprawdzi się zarówno przy muzyce rockowej jak i klasyce

 

Zestaw 100: najbardziej "żywo", spontanicznie i dynamicznie grający zestaw, bardziej "ciepły" w brzmieniu niż poprzednio opisane, jednocześnie grający bardziej otwarcie i lepiej ukazujący przestrzeń w muzyce, wysokie tony bardziej "gładkie". Najbardziej wyrafinowany brzmieniowo i uniwersalny jeśli chodzi o rodzaj odtwarzanej muzyki z całej trójki.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć np. odtwarzacz CD100 ze wzmacniaczem IN80 i sprawdzić jak to razem zabrzmi - czytaj. czy warto nieco zaoszczędzić i jak brzmienie takiego "oszczędnościowego" systemu ma się do brzmienia "klasycznego" zestawu "setki" ?

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2.Jakie urządzenie NAS i jakie dyski warto kupić do streamowania mediów w sieci (2-4TB) - chodzi mi o takie urządzenia UPnP, które nie tworzą nadmiernych kłopotów przy instalacji (są łatwo identyfikowane sieciowo przez streamer). Nie muszą być bezprzewodowe (wykorzystuję wyłącznie połączenia przewodowe; NAS-router, router-streamer)

 

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze porady i komentarze.

Pozdrawiam,

P

 

Ja mam Synology 211j. Teraz są już nowsze 212j czy nawet 213 j. Żadnych problemów nie mam od 3 lat. Wszystko po polsku, łatwa intuicyjna konfiguracja i obsługa. Dostęp przez kompa, iPada, iPhone i Androida (dedykowane aplikacje). Działa super. Jeśli zamierzasz serwer trzymać w pokoju odsłuchowym to zwróć uwagę, żeby dyski były dedykowane do urządzań AV. Nie są one wtedy najszybsze, ale za to bardzo ciche i nie będziesz słyszał charakterystycznego chrobotania co chwilę..... co audiofila może doprowadzić do szału!

Na stronie Synology masz demo w którym przeklikasz sobie jak to wygląda po włożeniu dysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś próbował wzmacniacze Atoll z kolumnami KEF ls 50.

Posiadam xonara one i kef ls 50, planuję zakup końcówki mocy. Myślałem o am 100. Tylko czy takie połączenie się sprawdzi. W magazynie AV polecali połączenie końcówki z Atola am 100 + dac z regulacją wyjścia. Jest to na pewno bardzo sensowne ekonomicznie połączenie ale czy zagra z głośnikami kefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wzmacniacze Atoll z kolumnami KEF ls 50.

Generalnie głośniki KEF'a dobrze sprawdzają się w konfiguracji z elektroniką Atoll'a. Kiedyś sprzedawaliśmy sporo własnie takich zestawów z KEF'ami z serii Q/iQ/C.

Co do nowych serii - nie mieliśmy okazji sprawdzenia jak brzmią LS50 - testowaliśmy je za to z modelami serii Q (Q100/300/500) i takie zestawienie się sprawdzało.

Dźwięk czysty, sprężysty, lekko osłodzony dobrze komponował się brzmieniem francuskiej marki.

Uwaga: kolumny KEF'a mają długi okres "wygrzewania się" i z ostateczną oceną należałoby się wstrzymać (najlepiej po ok 200 godzin grania) lub przynajmniej być świadomym korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Is50 (słuchałem kilkukrotnie) a sam ma am100, jednak nigdy nie słyszałem ich razem, więc moje założenia mogą się nie sprawdzić w "ogniu walki"

 

1. Kef'om ewidentnie (przynajmniej dla mnie / mam spore podłogówki) brakuje wypełnienia basu (trudno od nich wymagać więcej przy tych gabarytach). Atoll "dogrzewa", "rozciąga" a przy tym świetnie kontroluje zakres średnio-nisko i niskotonowy.

2, Kef pokazuje niezłą przestrzeń. Atoll też to potrafi. Przy odpowiednim okablowaniu (przetestuj np. Tellurium Blue + TaraLabsRCA) powinieneś uzyskać bardzo dobry efekt z wyraźną głębią, szerokością sceny i lokalizacją źródeł pozornych.

3. Jedyna obawa: Kefy z nieodpowiednim partnerem mogą zabrzmieć sucho a nawet krzykliwie. Atoll też nie należy do urządzeń "romantycznych"/"subtelnych" - potrafi wyłożyć "kawę na ławę" (choć wciąż pozostaje niezwykle muzykalny). Tu znów wracam do Tellurium Blue (powinien wprowadzić nieco delikatności i plastyczności między oba te urządzenia).

 

Generalnie powinno być nieźle, jednak koniecznie przetestuj przed zakupem i UWAGA: wypożycz Atoll'a wygrzanego (po CO NAJMNIEJ 250-400 godzinach pracy) - ja kupiłem nowego i przez pierwsze 2 tygodnie chciałem go wypierdzielić przez okno - myślałem, że jest popsuty (wcześniej, do testów dostałem oczywiście mocno wygrzanego). Po 2 -3 tyg zmiany na lepsze były widoczne dosłownie z dnia na dzień.

 

Jak będziesz po testach, daj znać jak wypadły - sam jestem ciekaw.

Pzdr, Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plyty masz otagowane? Jesli tak to czy w katalogu znajduje sie zdjecie okladki w formacie JPG o nazwie cover, badz folder?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocne sugestie. Moje Kefy są już wygrzane, mają prawie rok, basu mi w nich nie brakuje w moim niewielkim pokoju. Połączenie z setką atola może z nich zrobić rockowy zestaw. Obawiam się tylko tego by nie było zbyt ostro i na twarz bo słucham różnego repertuaru i trochę subtelności nie zaszkodzi. Pozostaje tylko zamówić do testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Czy jest ktoś z Wrocławia (lub okolic i ma ochotę zrobic sobie wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska :-)) kto miałby ochotę mnie odwiedzic ze wzmacniaczem atoll in 100? Chciałbym takowy wzmacniacz wyprobowac z CD nad 565 i kolumnami AA Mimas II. Serdecznie zapraszam! Odsłuch oczywiście można polaczyc z degustacja piwa lub drinka...

 

A może ktos ma doswiadczenie z takim zestawem i miałby ochotę podzielic się wrażeniami

 

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie z odsłuchu Atolla am 100 z kef ls 50:

Myślałem, spodziewałem się lepszego brzmienia, przestrzeń mało spektakularna , na górze sporo symbiantów , basu jest sporo, dynamika duża z odczuwalnym potencjałem. Wzmacniacz jest zupełnie nowy wyjęty dopiero co z pudełka. Kolega Pantaleon przestrzegał mnie przed niewygrzanym i mam to na uwadze. Napiszę jak będzie to grało za parę dni i czy atol sprawdził się z kefami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AM100. Zauważyłem, że bardzo dużo zależy od kabli i preampu. Ta sama końcówka może zagrać bardzo ładnie jeżeli chodzi o przestrzeń. U mnie ta końcówka potrafi zagrać fenomenalnie przestrzennie ze starym preampem creeka i AE Aelite two + drogie kable Albedo Air 1. Z niby bardzo dobrym Van den Hul Magnum było dużo gorzej. Więc to może nie być wina końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka sterowana jest bezpośrednio z asusa xonar one. Interkonekt albedo flat one, głośnikowe Chord odysey 2.

Myśle że winą za niesatysfakcjonujące brzmienie jest właśnie xonar który nie do końca wysterowuje końcówkę. Z przedwzmacniaczem np. atol pr 200 byłoby o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultrasoniak, a moze robiles jakies przestawienia w pokoju z okazji przeprowadzki am100? Ja gram z AM200+przedwzmacniacz Cambridge Audio i musze przyznac ze wszystko zaczelo grac po zrobieniu w pokoju prawie komory bezechowej-mam pelne 3D:)

I jeszcze przy okazji zapytam o tego Asusa (lepiej tu niz na forum Asusa). Czy faktycznie ten sprzet jest taki dobry? Czasem odnosze wrazenie ze to jakas zbiorowa histeria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka sterowana jest bezpośrednio z asusa xonar one. Interkonekt albedo flat one, głośnikowe Chord odysey 2.

Myśle że winą za niesatysfakcjonujące brzmienie jest właśnie xonar który nie do końca wysterowuje końcówkę. Z przedwzmacniaczem np. atol pr 200 byłoby o wiele lepiej.

Co masz na myśli pisząc "wysterowuje"? Może po prostu asus ma taki charakter brzmienia. Oprócz tego creeka w moim systemia grał i asus i mam też PR200, więc wszystko mogłem porównać w tych samych warunkach, z tą samą resztą toru i w tym samym pomieszczeniu, tylko preampy i asusa wymieniałem. Jeżeli chodzi o stereofonię, bo o tym pisałeś, to wg mnie to był najsłabszy punkt asusa. Asus grał u mnie jakby jednym niespecjalnie głębokim wałem dźwięku wypchniętym nieco do przodu, dźwięk "atakował tyralierą". PR200 miał już lepszy porządek i lepiej zaznaczoną głębię, że o energii, bo w tym PR200 jest specjalistą, nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów :)

 

mam do Was prośbę o podpowiedź w temacie interconectorów.

 

Chcę połączyć Oppo BDP-105EU z Atoll IN200 + dodatkowo z Marantz SR5008 (jako ampituner do kina domowego). Rozważałem Equilibrium Harmony R2 lub Anthem R2 do połączenia Oppo z Atoll'em oraz Equilibrium Stage do połączenia Oppo z Marantz.

 

Napiszcie co sądzicie o takim zestawieniu i ewentualnie jakie byłyby Wasze propozycje do takiego zestawienia.

 

Może również AudioForte coś by mi mogło podpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.